Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

dopita odpad!

První díl mě moc nebavil, ale tohle předčilo všechna moje nejhorší očekávání. Zoufalost a utrpení nejvyššího kalibru. Příběh nedokáže zaujmout, herci nemaj co hrát a vše to třímá v prackách režisér, kterej to totálně posral. Natočil strašně nudnou a uondanou báchorku, která je jak v jednotlivostech tak jako celek absolutně o ničem. Film je nepovedenej tak, že ani není k smíchu. K tomu je potřeba ještě přičíst mdlou a nesympatickou Kristen Stewartovou a absolutně jalovýho Roberta Pattinsona, kterej by mohl úspěšně kandidovat na nejhoršího herce všech dob. Přitom já nic nemám proti romanťákům a kombinace romantiky a upírskýho hororu by nemusela bejt špatná, ale tohle se prostě vůbec nepovedlo!!! ()

provitamin

keby tam nebola tá stupidita, s ktorou sa film snaží (pravdepodobne úspešne) zaujať tínedžerskú časť publika, možno by som dal aj 5 hviezd ()

Paity

Nový nepřítel k tomu ještě kilotuna mejkapu, co nejbělejšího a máte tu Twilight ságu s lunou. Bože jak dlouho bude ještě svět trpět blbostma tohohle typu, na který se ženou všechny nanynky jak vosa na med. ()

Janega

Keby tam nebola ani jedna postava, bol by ten film o tom istom. Proste sa tam absolútne nič nedeje. Naozaj niekoho baví pozerať sa 2 hodiny na pošahanú depresívnu pubertiačku so sebevražednými sklonmi, ako sedí celé mesiace v kresle? Celý ten dej by sa vošiel do 5 minút ako večerníček na dobrú noc. ()

Michael2807 odpad!

Tyhle vykopávky dávají akorát naivním holčičkám trapnou představu o tom, jak má vypadat vztah mezi mužem a ženou. Trapnější film (a to myslím všechny díly z ságy) jsem zatím nenašel! ()

AdamesWWE

[5./10] Kamera, efekty, strih, krásne prírodné zábery, žiadny problém.. ale scenáristicky nezáživné Ešte asi úvodných 20 minút bolo v poriadku, ale potom ma príbeh nezaujal, síce ani moc nenudil, ale vôbec sa príbeh nijak viacej nerozvíja, akurát tak vzťah medzi Bellou a jej novým kamarátom, čo ma nebavilo, ale zase koniec je lepší. Naneštastie tu oproti jednotke nevládne atmosféra. Pattinson mierne ustúpil do úzadia, Kristen Stewart ma oproti jednotke až tak nebavila a Taylor Lautner ma tiež nezaujal. Druhý Twilight je čisto priemerný film. ()

noby

Na jednu stranu film stojí za houby stejně, možná víc než první díl, ale podařilo se téměř zbavit té zpatlané atmosféry, která mě na jedničce tolik iritovala. ()

Simbet

Na Twilightu je nejlepší to love story mezi Bellou a Edwardem a tak, když ve druhém díle Edward na delší dobu zmizí, promítne se to na nezáživném ději. Nemyslím, že by byl film nějak hůř natočen než jednička, ale má smůlu, že předloha prostě tak dobrá není. Podmanivá hudba z prvního dílu taky vymizela, takže to jsou určitě další body dolů. Škoda, mohlo to být zajímavé. ()

HArna odpad!

Moc zbytečný díl, ve kterém se naprosto nic nestane. Jen velká a poměrně dlouhá NUDA! Do toho všeho tam nasrali blbý vlky. Ve všem minimálně o třídu horší než Stmívání. ()

Bety88

Já osobně nechápu tak nízké hodnocení, připadá mi, že jsme se nedívali na stejný film. Kdybych měla srovnat oba díly , tak v nich nevidím nijak velký rozdíl, snad jedině v odstínech barvy a humbuku, který kolem druhého dílu vzniknul. Myslím, že Chris Weitz odvedl důstojnou práci a skvěle se držel knižní předlohy. Samozřejmě bych se mohla pousmívat nad neustálým odhalováním Jakobova hrudníku, ale já to beru jako součást příběhu, takže nad tím nebudu přiblble polemizovat, jako někteří příítomní a bylo to snad jen v pěti scénách, tak myslím, že mravní hodnoty to neohrozí. Hodně se tu též propírali velké skoky mezi přechodem scén, samozřejmě nechci působit jako velký odborník, ale říká se tomu "obyčejná sekvence" což znamená vynechání nudných míst , kde se nic neděje jako například cestování z místa na místo atd. Taky nechápu, proč vzbuzovala smích scéna vize, kdy Edward s Belou vesele pobíhali po lese, to mě přišel na mysl spíš čtvrtý díl. Toť varování pro všechny pány z Moviezone, jestli vám tohle připadalo nudné a sladké jako cukrkandl tak u čtvrtého dílu umřete. Proto bych chtěla povzbudit všechny, kdo se chystají do kina (jako i má maličkost) neveřte těm hloupým recenzím od zahořklých mužských, kteří si léčí své zraněné ego. Já jsem se bavila a doufám, že zážitek na velkém plátně mi to ještě umocní. ()

Mauric

Kirsten, Kirsten, kam jsi to dopracovala. Vtipné scény v kině bohužel rušil předčasný histerický smích divaček, které vtipy znaly již z předlohy, kterou jistě x-krát četli nebo byli v kině již po-x-té na na stejném filmu. Nejvtipnějším momentem se tedy stala chvíle, kdy se Bella s Edvardem v předlouhém záběru líbali a oba se při tom dojetím rozbrečeli. To jsem se v kině doopravdy smál až za roh (je pravda, že se na mě obrátili některé vyčítavé pohledy :-D). Celkově ve mně druhý díl stmívání zanechal lehce rozporuplný pocit. Bylo to lepší než předpovídali kritici, ale dobré to rozhodně nebylo. (40% - vliv hodnocení fanatických fanynek = 20%) ()

L@cy

Tak máme tady další díl Stmívání, a dámské obecenstvo nebude moct usnout než tento snímek uvidí ( i když díky hlavním hrdinům potom taky ne ) .... kolem této ságy vládne doslova šílenství, a nějak pořád nechápu proč... Jedna strana film hodnotí jako nejúžasnější, strana druhá neřekne zase nic jiného než katastrofa... já sem v postavení diváka, který je naprosto nezaujatý (knížky neznám a hlavní hrdinové mi nic neříkají), a musím říci že je to naprosto průměrný film, s neobvyklou tématikou.... nevidím zde jediný důvod proč hodnotit odpadem, ale naopak ani plnym počtem.... Jinak za celý film sem se vlastně ani moc nenudil... příběh navazuje na první díl, a tak nějak pomalu plyne k dílu dalšímu.... ()

LxLuthor

Žiaľ, malo by mi byť zatrhnuté komentovať tento film, keďže som fanúšikom ságy a môj názor je tým pádom veľmi ovplyvnený, no myslím si, že fanúšikom sa New Moon musí páčiť. Nie je zdĺhavý a veľmi korektne vystihuje všetky podstatné scény z jeho knižnej predlohy. Zväčšený rozpočet je naozaj badateľný a herecké výkony žiaľ často priemerné, no aj tak boli očakávania splnené... ()

jasiska

Všade je veľa zlej krvi:-) čo sa tohoto filmu týka, ale ja nechápem prečo. Keď ste videli jednotku a zdalo sa vám to emo, blbé, nudné,... nemali ste chodiť na dvojku. A ak sa vám jednotka páčila, neviem čo máte proti dvojke. Ani ak ste čítali knižky, podľa mňa nemáte dôvod, aby sa vám New Moon nepáčil. Podľa mňa bola celá story parádne nakrútená. Jediné, čo si viem predstaviť, že by mohol byť problém, je, že tí, čo nečítali knižnú predlohu, niekedy nevedeli, o čom sa točí. Samozrejme, nikto netvrdí, že New Moon je veľdielo tisícročia, ani že je to nejaké prevratné umelecké dielo, ale na žáner, akým New Moon je, je to parádička:-) Ani minútku som sa nenudila, na Jacoba (obzvlášť bez trička) sa dobre pozeralo, Kristen Stewart (a v podstate aj Robert Pattinson) je síce chabá herečka, ale nejak zásadne ma to nepobúrilo a čo ja mám obzvlášť rada pri sfilmovaných knihách - veľa toho nezmenili. Čiže, aby som to zhrnula, pobyt v kine som si užila aj keď film hodnotím skôr ako guilty pleasure. ()

peetriss

Druhé pokračování série Twilight je typickým představitelem kategorie "no culture, just cash", protože příběh je tak jednoduchý a prázdný, že jej šlo setříhat do patnácti minut a připojit k předchozímu nebo následujícícmu dílu. Jiný režisér, nové vlkopotvůrky, o něco větší výpravnost a ještě rozporuplnější výsledek než u jedničky - slabá režie, chabé herecké výkony, scénář stále slabý jak desetkrát louhovaný čaj, ale na druhou stranu výtvarně pořád se sebezapřením snesitelné a koukatelné. Na jednu stranu kýč jako hrom, ale na stranu druhou na tom filmu přecejen něco je! Angažování Chrise Weitze, autora Prciček, k filmu typu Twilight nemohlo dopadnout dobře, což se také potvrdilo, více přecejen sedí i "melohororu" typu Twilight režiséři, kteří s hororovým žánrem mají určité zkušenosti. Filmu také v neposlední řadě škodí přespříliš natahovaná stopáž... Óda na lásku tak silnou, že dokáže probudit sebevražedné sklony i v upírovi!... Avšak také nejslabší díl celé Twilight Ságy. ()

PußyMagnet

Po shlédnutí jedničky i dvojky sem se jenom utvrdil v tom, že Pattinson vypadá jak Čičmund (viz PauloZ). Film mě neobohatil ničím novým, uvidíme, co předvedou další díly ()

lucijelucije

Žádný zázrak, žádné velkolepé akce, a žádná romantika navíc. Ale tak zlé to nebylo. Sice trochu propast, z níchž se bude těžko dostávat, ale věřím, že odepsaní této ságy ještě nehrozí. Počkejme si na pokračování. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání