Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Diskuze

HomeAlone

HomeAlone (hodnocení, recenze)

Pri 350tich hodnotiacich na imdb to malo 8.7 a teraz pri 750 tich to ma 7.7 a uvidite ze to skonci okolo 6.0 . To je moj pocit

flaschka

flaschka (hodnocení, recenze)

Nechci nikomu šahat do svědomí, ale taky si myslím, že je divný, že když se na to někdo třepe, aby to viděl mezi prvními a pak tomu dal 1 nebo 2 hvězdičky. Většinou se tak na ty filmy třepou jejich fanoušci, ale z některých komentářů rádoby kritiků JCVD cítím spíše averzi až nenávist k jeho osobě. Což mi logický moc nepřipadá.

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

přesně tak...rozdíl mezi imdb a čsfd je docela znát....fascinuje mě, jak opět Van Dammův film sundavají, už jenom proto,že se od něj nic extra závratného nečekalo...podle mě právě na úkor tomu všemu bych řekl, že tenhle film je správná pecka, s NE-EFEKTIVNÍ a PŘEHNANOU akcí, ale se SKUTEČNOU, NIJAK ZÁVRATNĚ ŠOKANTNÍ akcí, která ale zaujme tím, jak je reálná...a na to, že to točili relativně krátkou dobu, tak klobouk dolů....doufám, že se to udrží alespon 60+ protože si to tenhle film zaslouží ! ANEB Hyper-odborníci na film a Van-Dammeho se opět předvádějí...být první u toho, aby ten film sundali...už jenom, že mu daj dvě hvězdičky a vidí to mezi prvními je to dost divný, ne ? ;)

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

EdaS : A ty jsi byl s Bessonem na pivu, že víš, co za filmy sjíždí v osobním životě? :-D. A jinak, já neměním ve svých komentářích slova na základě toho, že si to vyřvou ostatní uživatelé. Ono "ubožák" není významově to samé, co "nenáročný divák".

cheyene

cheyene (hodnocení, recenze)

To jsem si samozřejmě nemyslel, ale protože jsem to ještě neviděl, tak jsem zíral, že je v červeném, byť bylo málo hodnocení ještě...

videofil

videofil (hodnocení, recenze)

Souhlasím se Sniper18: Oba herce mám velmi rád. Van Dammovky jako je ŽIVÝ TERČ a DOUBLE TEAM považuji za to nejlepší, vo JCD v 90.-tých letech natočil. To, že odmítl účinkovat v THE EXPENDABLES, se mi také moc nelíbí, i když je velká spousta jiných action stars, které bych tam také rád uvítal ( Chuck Norris, Lorenzo Lamas, Brian Bosworth, Jeff Wincott, Michael Paré, Peter Weller, Loren Avedon, Rutger Hauer.....). A v tom novém Univerzálním vojákovi, Lundgren zase asi hraje padoucha, co?

st.jim

st.jim (hodnocení, recenze)

cheyene..a ty jsi si jako myslel, že to pude v červeném? ty jsi ale bláhový :-P

EdaS (hodnocení, recenze)

na rozum patent nemám, ale jestli si myslíš, že Besson sjíždí sračky se Seagalem, aby je mohl vykrádat, tak se s tebou rozumně opravdu bavit nedá. o tom, že se v 96 hodinách z Neesona stává nový Seagal, jsem psal už před rokem a půl. A buď si jistý, že jsem Poslední misi neviděl. jde o to, že 96 hodin je skvěle natočeno. sračky se Seagalem, Lundgrenem či Van Dammem nejsou. that´s it.

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

Sniper18 : krásně jsi to vystihl, hlavně se snímkem 96 hodin. Všiml si vůbec někdo, že ten film si dost očividně vypůjčuje z "Poslední mise" se Seagalem? Nezáleží na rozpočtu, plně souhlasím a ještě by mě zajímalo, kdo přišel s tím "videoklipovým"střihem (kdy není poznat, čí je ruka a noha v soubojích) jako první. To je hnus, co má jen zamaskovat neschopnost herců (nebo režiséra). Jinak tímto pozdravuji "ubožáky" :-D a šašky, co si myslejí, že sežrali patent na rozum...

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

nechte toho filmového indženýra bejt, ubožáci :) už aby byly titulky sem na to zvědavej

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Jakou třídou jsi to ukončil studium? Také jsem si dal předsevzetí. Nadále blbečky neignorovat. Třeba ty, co rádi odsuzují ostatní, ale neumí to ani správně napsat. Ne omyl, ještě hůř. Oni to pravděpodobně umí, ale jsou líní, nebo moc hloupí. A to je tvůj případ. Jako z učebnice vytržený.

EdaS (hodnocení, recenze)

no, je Nový rok, čas předsevzetí. jedno z těch mých bude ignorovat zakomplexované blbečky. tudíž tím považuji naši konverzaci za ukončenou. navždy.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Nemelu mouku. Nauč se psát. Zmáčknout shift dokáže i pavián. Takže máš taky šanci se to naučit.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

EdaS: Ano. To říká někdo, kdo špatně zmáčkl mezerník. Ale že píšeš i na počítači jako dobytek na tom nic nemění.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Aj mńa 96 hodín a samozrejme aj Rambo 4 veľmi bavili, sú to skvelé akčné filmy, ale tiež sú to prakticky klasické typy akčných filmov, ktoré fungujú presne podľa tých princípov, aké využívali práve títo väčšinou dnes už neobľúbení akční hrdinovia. Stallone, to už je klasik a 96 hodín je zase vlastne typická seagalovka. Ale tie moderné akčné filmy ma už až na pár výnimiek vôbec nebavia. A presne ako spomína HomeAlone ohľadom rozpočtu. Napríklad Quantum of solace stál až 230 mil, ale veľmi som sa pri ńom nudil. Akýkoľvek Van Damme a spol. ma bavia neporovnateľne viac.

HomeAlone

HomeAlone (hodnocení, recenze)

Nedaju sa porovnavat filmy ktore maju 100 mil rozpocet a viac a filmy ktore maju 15 mil . A taky Rambo 4 je totalna pecka s rozpoctom okolo 55-60 mil a peckova akcia zacne az v poslednej 30 minutovke , do vtedy sa to tiez len pomali rozbieha a tiez je u mna za 100%

EdaS (hodnocení, recenze)

tak já Bournea vyloženě můžu. nebo se mi ohromně líbilo 96 hodin s Neesonem. jsou to adrenalinové záležitosti. stejně tak poslední Rambo. jde o to, že v novém Univerzálním vojákovi kromě začátku a konce žádná pořádná akce není.

Smyk

Smyk (hodnocení, recenze)

EdaS - Líbit se ti ten film nemusí,ale nechápu proč to musíš hatit ostatním a nazývat nás obožákami.Z hlediska akčního žánru má ten film vše by měl mít,celou doubu se ve filmu něco děje a to je i dobře.Za ty prachy co Hyams měl zkrátka natočil dobrej akčn'ák.Mimochodem s tím co psal sniper naprosto souhlasim...

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Eda S- Mńa by zaujímalo, čo je podľa teba teda správne v súčasnosti v rámci akčného filmu. Ja som tento film ešte nevidel, takže sa k nemu nevyjadrujem. Mńa napríklad fascinuje, že ako môže nejakého fanúšika akčného filmu baviť napríklad Bourne, teda film, kde sú za celý čas možno tak dva súboje a jedna automobilová naháńačka a aj to natočené a zostrihané dosť neprehľadne. Ale to sa netýka len Bourna, ale skoro všetkých vysokorozpočtových amerických akčných filmov posledného desaťročia. Takmer akýkoľvek Hong Kongský akčný film aj s minimálnym rozpočtom je po akčnej stránke na neporovnateľne vyššej úrovni. A aj Van Damme alebo Lundgren tiež občas niečo predvedú, takže si ich radšej pozriem ako väčšinu nových amerických akčných filmov s hodnotením často aj nad 80%. Snád´ iba film Smrtonosná pasca 4 ma bavil, ten mal nejakú úroveń.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Používej prosímtě na začátku věty velká písmena. Píšeš jako prase.

EdaS (hodnocení, recenze)

fakt mě fascinuje, že někomu tohle může v dnešní době stačit. jedno vybydlený sídliště, jedna prázdná továrna a dvě vyšeptalé akční hvězdy. po pěti minutách skvělé úvodní akce se hodinu nic neděje a pak deset minut ucházejícího mlácení van damma a lundgrena. proč? kdyby to byla jedna nekončící akce neřeknu ani ň, ale tohle? děcka, nebojte se být trochu nároční. tu hlášku z ubožákama jsem myslel samozřejmě v nadsázce, cíťové.

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)