Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Diskuze

sniper18 (hodnocení, recenze)

Expendable: Ale ja týmto na Lacikeho neútočím, on spomínal, že je fanúšikom akčných hrdinov deväťdesiatych rokov, len ho tie nové filmy až tak moc nebavia, ale pokiaľ viem, tak Van Damma celkom má rád. Ja tým práve kritizujem tých, čo k tomu nemajú žiadny vzťah a potom ho radi skritizujú.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Lenže ja hovorím o začiatku. Ked´ ten film bude napríklad v televízii, tak množstvo zlých hodnotení budem očakávať, ale sťahovať ho hned´ ako vyjde len kvôli skritizovaniu, tak to sa mi už nepáči. S tým, že má každý hodnotiť film, ktorý videl súhlasím, lenže moja otázka znela tak, že Čo vlastne núti človeka sledovať film, ktorý ho jasne nebude baviť. To je tak veľmi málo dobrých filmov, že je nútený pozerať tie najhoršie? Alebo len celý šťastný vtrhne medzi fanúšikov, ktorých ten film bavil a dlho sa nań tešili a ked´ si vymieńajú svoje názory, tak ich len skritizovať za to, že ich môže baviť taká trápna blbosť. A Pottera som samozrejme ohodnotil, kedže som ho videl a dal mu 1 hviezdu, ale mám dosť hrdosti na to, aby som už dalšie diely nepozeral a taktiež som im ani nevtrhol do diskusie skritizovať ich za to, že niekoho môže baviť taká infantilná blbosť. Lebo je to len môj názor a fanúšikov nechám, nech ich to baví a nebudem im robiť napriek.

Lacike (hodnocení, recenze)

Pises tam, ze fanusikovia maju vacsie pravo hodnotit filmy ako ti ostatni, cize rozkazujes kto ma pravo hodnotit. Toto nie je fanusikovska stranka. Mala by to byt objektivna stranka, kde hodnotia vsetci ludia vsetky filmy, co videli. Takze si kludne ohodnot Pottera a kludne mu daj odpad, ked mas na ten film taky nazor.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Nevšimol som si, že by som niečo také rozkazoval, ale za svojim názorom si stojím. Povedal som, prekáža mi, ked´ si niekto pozrie film hned´ po jeho uvedení, v časoch, ked´ nie je ani na DVD a dokonca k nemu ešte neexistujú ani titulky a pritom k nemu nemá žiadny vzťah a je mu jasné, že ho len skritizuje a taktiež neustále veľmi nízke hodnotenie určitých filmov. Napríklad tí, čo tak radi dávajú Bollovi odpad za každý jeho film. To je podľa mńa úplne mimo. Expendable: Ved´ tak to aj má byť. Určite tu nechcem rozprúdiť debatu o Potterovi, len som to použil ako príklad. Ja sa tu riadim heslom: Nerob druhým to, čo nechceš, aby oni robili tebe. Ja sa tu tiež venujem iba filmom, ktoré mám rád, poprípade tím, od ktorých som čakal dosť, ale ma veľmi sklamali. Určite sa nebudem púšťať do filmov, pri ktorých viem, že to nemá žiadny zmysel.

Lacike (hodnocení, recenze)

sniper18: uz si dost mimo, ked rozkazujes, kto ma a kto nema pravo hodnotit filmy.

Expendable (hodnocení, recenze)

sniper18: To je pravda Harry Potter je fakt děs. Já byl bohužel přinucen shlédnout 4 díly a bylo to strašné utrpení. A hodnotil jsem pouze první díl Kámen mudrců a to jenom kvůli slušnosti k ostatním uživatelům aby z toho nedostali infarkt.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Neviem, na čo by ho mali pozerať kritici, ved´ to nie je žiadny kinohit. Toto je film určený fanúšikom akčných hrdinov deväťdesiatych rokov s menším rozpočtom, ale točený s láskou k tomuto typu filmu. A podľa mńa ked´ je nejaký film pre niekoho točený, tak na čo sa má s ním obťažovať niekto iný a dokonca hned´ po jeho uvedení? Ked´ už bude v televízii, niekto si ho pozrie kvôli svojim spomienkam na detstvo a týchto akčných hrdinov, ale nezaujme ho, tak nič nepoviem, ale toto aj mńa naštve, ked´ ho niekto skritizuje hned´ po uverejnení a pritom Van Damma ani nemá rád. Alebo ked´ dá niekto tomuto filmu 2 hviezdy a pritom povie, že to je aj tak Van Dammov najlepší film posledných rokov, čo znamená, že ostatným dal tak 1 hviezdu. Tak na čo to potom pozerá? To ako mne lezie na nervy Harry Potter, videl som jeden a pol filmu, aby som si pre seba ujasnil, že to nemá vôbec žiadny význam strácať čas s takým desom, ale za každú cenu by som si pozrel všetky diely, aby som ich mohol skritizovať a dať im po jednej hviezde. No ja by som sa teda cítil ako najväčší idiot. A to by som teda na to mal väčšie právo, kedže Harry Potter je kinofilm s vysokým rozpočtom točený pre všetkých a nie ako tento film, ktorý z každého záberu vidieť, že je určený hlavne fanúšikom. Takže tí ho majú pozerať a chváliť alebo skritizovať, lebo oni na to majú najväčšie právo.

Expendable (hodnocení, recenze)

Tak třeba takovej Blizzard tady má nejvíce bodů a na film se také podíval.Dal 2* a to zase není tak hrozný já sice dal 5* ale to jedn proto že jsem Van Dammův fanda a že ten film má skvělou choreografii.

Malarkey (hodnocení, recenze)

Expendable, Lacike: spíš to viděli lidi, kteří ten film CHTĚLI vidět, a lidi, kteří ten film viděli, proto aby ho sundali. už z podstaty. Samozvaní odborníci se na ten film dle mýho vyserou už jenom proto, že má 55 procent :D

Expendable (hodnocení, recenze)

Malarkey: To ještě není jisté jak dopadne hodnocení tenhle film měl ze začátku 75% a ted už pouze 54%.Ještě ho nevidělo dost kritiků, kteří rádi posílají dobré akční do sraček.

Malarkey (hodnocení, recenze)

Těch 55 procent není marnejch...u Van Damma je to takový horší průměr co se týče filmů. Takový Kickboxer má taky neco málo přes šedesát a je to PERFEKTNÍ film...to že z toho jistí uživatelé očekávali akční nářez jako v Expendables, za to já jim nemůžu. U mě to má jasných pět hvězd ačkoliv ten film není dokonalý. Ale líbí se mi na něm ta atmosféra, a krom toho i další věc a to scéna, která se zařadí do nezodpovězených filmových otázek. Svoje pro ten film určitě má a když se to bude brát objektivně tak i proti, a ne málo...jenže to já hodnotit neumim :) když se mi holt něco líbí, tak to na plnou hubu řeknu, a ne abych se omezil tak, abych se například ostatním nezhnusil :D

Viper.gts

Viper.gts (hodnocení, recenze)

Film dějově nic moc, ale svými realistickými scénami a hodně dobrou kamerou se to u mě vyšplhalo až na 4 hvězdy... JCVD zde ukázal, že ještě nepatří do starého železa.

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

kašli na hodnocení, následuj instinkt ! udělej si dobrou topku a budeš vědět na co koukat :-)

AkrObatiX

AkrObatiX (hodnocení, recenze)

Super film škoda že se Van Damme dostane ke slovu až v závěru filmu, ale předvádí pěkný výkon scéna jak je zabíjí jenom nožem je asi nejlepší z celého filmu!!!divím se že to má tak nízké hodnocení

Expendable (hodnocení, recenze)

Téda už to vidělo 338 lidí a hodnocení je stále 55% to je na Van Damma úspěch, většina jeho filmů je sice podhodnocená, ale já si k tomu vždycky přičtu 30 takže to mám 85%

Malarkey (hodnocení, recenze)

Lacike: chtěl jsem upozornit jenom na Lundgrena a Van Damma, ten Daniels u The Tower mi tam skočil omylem :)....každopádně už teď mi je jasný, že Expendables bude mít vysoký čísla...bude to příběhově béčko jak z praku, ne nepodobný tomuhle, ale protože se o to stará Sylvestr Stallone, tak to prostě bude mít vysoký hodnocení...a přitom v tom filmu je kopa jak herců, tak i neherců. Ten film už je ted vlastně slavnej a to ho jeste nikdo nevidel...

Lacike (hodnocení, recenze)

Malarkey: preco si pri Expendables spomenul len Lundgrena, ked ten film je preplneny k prasknutiu akcnymi hviezdami. Mimo inych tam hra aj Gary Daniels.

HomeAlone

HomeAlone (hodnocení, recenze)

Prave preto som zaradil The Tower na 3 . miesto lebo o nom nic neviem , ale viem ze ked to vyjde , tak to kuknem

sniper18 (hodnocení, recenze)

Pravdepodobne každý fanúšik akčného filmu sa najviac teší na The Expendables a ja samozrejme tiež, ale tie dva ešte moc nemôžem porovnať, kedže o The Tower neviem takmer nič. Ale Eagle path podľa traileru vyzerá veľmi dobre a The Tower má veľmi dobré herecké obsadenie, teším sa aj na Garyho Danielsa, takže sa uvidí. Ale v každom prípade sa samozrejme dosť teším na všetko.

Malarkey (hodnocení, recenze)

flaschka: ale já většinou když do hospody vlezu, okamžitě načichnu a stejně smrdím :D a to tam můžu být klidně jednu minutu, klasická hospoda tohle totiž má jako okamžitý bonus na co se těšíte víc? Na The Eagle Path --- a tam na Van Damma nebo Na Expendables - a tam na Lundgrena nebo na The Tower - s Van Dammem, Arlovskim a Gary Danielsem. co? :)

Expendable (hodnocení, recenze)

JJ oba předvedli maximum, ale tajně jsem doufálm, že konečně Luc a Anrew budou kamarádi.

b33r

b33r (hodnocení, recenze)

krásná akce, úlplně mě to pohladilo na duši:-) Je pěkné vidět Lundgrena a Van Damma opět spolu.

Expendable (hodnocení, recenze)

A nebo se dá v pohodě najíst v autě, zastaví se kde chce, koupí se to a tam se to i sežere, je to v klidu a nekouří se tam.

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)