Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Diskuze

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

a není jedno kolik co má %, mě záleží jen na tom jak sem si film užil já, zbytek je mi fu.ck :)

videofil (hodnocení, recenze)

Lacike: Každý má svůj názor a svůj vkus. Tak to má být a je to v pořádku. Otázkou je, jestli právě názory některých uživatelů jsou objektivní. Já se bojím, že ne.

Malarkey (hodnocení, recenze)

Lacike: já ti rozumím, každý má rozdílný vkus, to je jasné...horší je, když NĚJAKÝ ODBORNÍK, skope film do sraček a ostatní se k němu přidávají jak stádo dobytka, aby se mu vyrovnali či co...a krom toho taky nechápu důvod koukat na film jako jeden z prvních, abych mu okamžitě dal odpad....to není o filmech, ale pomalu si zvykám, že tahle databáze už moc není filmech, jako spíše o lidech, co jí ničí...

Lacike (hodnocení, recenze)

Doslovne ste to nenapisali, ale nastvane pisete, ze niekto filmy su nadhodnotene alebo podhodnotene a je to podla vas strasne nefera neobjektivne - tak to z toho vyplyva. Ale inac uz koncim s diskusiou, pretoze to evidentne nema zmysel.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Ved´ to sa tu predsa aj spomína, nikto sa tu neriadi celkovým hodnotením a nikto ani nečaká, že všetky filmy budú hodnotené tak, ako by chcel každý z nás. A nepamätám si, že by tu niekedy niekto tvrdil, že jeho vkus je lepší ako iných.

Lacike (hodnocení, recenze)

Chapci, chce to len trochu tolerancie. Keba mal kazdy rovnaky vkus, tak by svet nebol dokonaly, ale riadne nudny. Vas vkus ide do znacne miery mimo mna, ale to neznamena, ze vam to budem vycitat, alebo budem tvrdit, ze moj vkus na filmy je lepsi ako to niekedy robite vy. Ked mate problem s celkovym hodnotenim filmov vacsiny ludi, tak sa nim neriadte a najdite si ludi ktori maju rovnaky vkus ako vy a riadte sa podla toho.

Expendable (hodnocení, recenze)

Přesně kdybych se měl řídit místním hodnocením, daleko bych se nedostal. Temný rytíř 90% ??? Já dal 55% což je hodnocení zhruba filmu 6.Den ze Schwarzeneggerem, který považuji za jeden z jeho nejelpších filmů. Třeba takovému filmu Pravdivé lži bych dal 60% a on má 78% ?. CSFD mám asi akorát kvůli budíčku, filmotéce a sem tam si tu něco počtu co se týká nových filmů.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Presne, každý má svoje vlastné hodnoty a tak sa nemôže spoľahnúť na celkové hodnotenie. Riadim sa čisto svojim vkusom, rozumom alebo obľúbenými užívateľmi, ničím iným. Ale samozrejme tiež sa niekedy musím pozastaviť nad nejakým hodnotením, lebo mu absolútne nerozumiem. Napríklad nechápem ako môže mať Prepadnutie 2 len 53%, ved´ nech sa naň pozriem akokoľvek, tak je to prvotriedny áčkový akčný film a niečo podobné aj Aljaška v plameňoch. A Patriot má zasa len 19% a aj ked´ to samozrejme nie je až tak extrémne kvalitný film, ale to hodnotenie je neskutočné. A čo sa týka Van Damma, tak tam ma v prvom rade udivuje hodnotenie Legionára, ved´ to je špičkový film, ktorý by som očakával, že bude červený a pritom nakoniec nemá ani 50%. A v jednom komentári bol odkaz na film Pochoduj alebo zomri, ktorý mal byť údajne omnoho lepší a má 73%. Samozrejme som nečakal, že dosiahne kvalít Legionára, ale táto téma ma láka a tak som si s chuťou ten film zohnal a teda mal som čo robiť, aby som to dopozeral. Dokonca viem, že som ho musel pozerať až na dva razy, lebo naraz to už bolo na mňa moc. Po všetkých stránkach jednoznačne horší film A aj Replikant mi pripadá dosť slušný na to, aby mal len 26%. A o Norrisovi ani nehovorím, tam ma väčšina hodnotení až šokuje. Skutočne sa treba riadiť len sebou a svojim názorom, inak by som prišiel o množstvo perfektných filmov.

Malarkey (hodnocení, recenze)

ssfan: přesně tak ! seš můj člověk !!! taky nechápu u blockbusterů proč maj tak vysoký hodnocení...Training Day si to nezaslouží a víc filmů od Tonyho Scotta taky ne. podle mě teda.....u Seagala je to hlavně Poslední mise...to je strašná sračka...nedivím se tý barvy, ale jinak ty filmy se u něj docela daj...občas...stejně tak jako u VAn Damma...jenže jakmile Jean natočí nějakej artovní film,všichni se z toho můžou posrat a je červenej :)......ty padesátky a níž se mu prostě nikdy neodpářou, pokovad to bude akčnák sebevíc peknej :) ale furt je na tom líp než Seagal nebo Lundgren, kteří híří černotou jak na Chánově :D

Expendable (hodnocení, recenze)

ssfan: Na hodnocení na csfd se nedá sázet. Když si třeba vezmu do huby film Kod Navajo, který by podle mě měl mít 85% a on má místo toho 67%.Z toho plyne, že většina uživatelů má jiný vkus než já a takhle je to u všech. Každej nemá rád to samý co ty nebo já a kdyby jo, tak by svět byl dokonalej. Já jsem rád, že tu je rozdílnost v názorech i když mě to štve. Seagal je pro hodně lidí legendou a pro hodně lidí ne. Ty jeho starší filmy jak jsi zmínil z let 1988 až 2001 jsou velmi dobré a mají i celkem slušný rozpočet, kdybych nechodil na csfd typoval bych třeba film Glimmerman na 87 % a filmy Přepadení 2, Nemilosrdná spravedlnost, Muž s cejchem smrti a Aljaška v plamenech taky tak, aspon 80%. Ale né oni mají od 37% do 55%. Já jsem je samozřejmě hodnotil od 4* do 5*, protože se mi líbí jak scénářem, zpracováním akcí i herectvím. Uvidí to 100 lidí a 25 tomu dá 5* (fanoušci Seagala)a zbytek od odpadu do 3* a hned je ten film v černý barvě. Zbytek lidí jako pomo, golfista atd se na to ani nepodívají, protože je film v černý barvě a byla by to urážka jejich inteligence další lidí tomu nahážou odpady po vzoru svých TOP uživatelů a film je rázem v TOP 200 nejhorších filmech, třeba jako film Švéd ( Dolph Lungren) a nebo Inferno ( Van Damme) pro mě dokonalé filmy. Ale co už tady moc žvaním.

ssfan

ssfan (hodnocení, recenze)

Když už se bavíte o té objektivitě, tak se musím přidat. US3 jsem ještě neviděl, ale když vezmu třeba film Elita armády co tady má 53 % tak to podle mě tak odpovídá. Štve mě ale že třeba seagalovka Dnes zemřeš a Žoldáci spravedlnosti, které jsou tak na podobné úrovni mají jenom asi 37 a 40 % Dále mi vadí, že hlavně všechny seagalovky z let 1988 až 2001 jsou super akčňáky a přitom jsou podhodnoceny, jen Přepadení v Pacifiku má červené hodnocení. A i u Jean Clauda se najdou dost podceňované filmy Legionář, Dvojitý zásah, Živý terč nebo Souboj cti - tyhle kousky by si zasloužily daleko lepší hodnocení. Podle mě i další filmy Seagala, co mají černé hodnocení si to nezaslouží. U Stevena chápu jen špatné hodnocení filmů Clementine a Síla úderu. ...Naopak třeba u Stallona či Arnieho se všichni můžou zbláznit z každého filmu a i když je jen průměrný, klidně přihodí hvězdu navíc a rázem je to červený film. .... To byly akční filmy, ale samostatnou kapitolou jsou pak hollywoodské blockbustery. Z poslední doby, co jsem viděl, musím zmínit třeba Training Day - film má 78%, ale když se na něj podívám, tak skutečně nevím, co na něm všichni vidí. Možná herecký výkon Denzela Washingtona, ale jinak nic. ... A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna.

cheyene

cheyene (hodnocení, recenze)

Malarkey: Ještě jsem US neviděl, ale dle hodnocení mých top uživatelů to není nic moc...ještě, že ale nedávám na názory jiných, dokud si neudělám vlastní! Nevěřím tomu, že je to takový propadák!

Malarkey (hodnocení, recenze)

cheyene: škoda že tvoje lidi nevidím :)...taky se snažím rozumně vybírat lidi co píšou, píšou rádi a dokážou říct svůj názor aniž by se omezovali jinejma lidma....i když pravda...že tady u Univerzálního vojáka hodnocení mý topky jde od odpadu až k pěti hvězdám :-D

cheyene

cheyene (hodnocení, recenze)

Malarkey: Je to těžké najít, ale dá se ;) Mám v topce převážně v pohodě lidi...

Malarkey (hodnocení, recenze)

videofil: klobouk dolů! podíláš se na čsfd jako blázen...skoro 60 biografií mluví za sebe a tvrdíš o sobě...že to děláš ze zábavy !!! to se šlechtí, kór zde na čsfd, v době, kdy tu existuje hromada individuí, co si hrají na pány světa.....ta objektivita...ta dávno vyprchala....taky je to jeden z důvodů, proč většina neregistrovaných uživatelů nadává na čsfd....jsou tu lidi co honěj body, hrajou si na rádoby odborníky intelektuály a v té záplavě kreténů je těžké najít někoho normálního ! vzdyt to vidíš i na tomhle filmu.....53 procent.....a přitom ten film špatnej není ! ale oni to prostě MUSÍ sundat...ale mně se to líbilo, dal jsem pět hvězd. proč by taky ne :-)

videofil (hodnocení, recenze)

Expendable: Tak obsahy a biografie a vlastně i to ostatní dělám, protože mě to baví. A jestli to někdo ocení, nebo ne...kvůli tomu to nedělám. Teď jsem napsal dva obsahy ke starším Stalloneho filmům. Tak doufám, že je někdo doplní.

Expendable (hodnocení, recenze)

videofil: To tě obdivuju takovýhle počet biografií a obsahů bych nedal ani za 10 let.Já sám jsm to zkusil a už na překládání kašlu, protože je to nevděčný a málokdo ti to ocení.

videofil (hodnocení, recenze)

Expendable: Mě to taky mrzí. Také z toho důvodu, že se na tvorbě CSFD externě " podílím". Pomáhám doplňovat různé filmografie, české názvy apod.

videofil (hodnocení, recenze)

Souhlasím na 100 procent se sniperem18. Je opravdu zvláštní, že většina hollywoodských blockbusterů je v červených ( kladných ) číslech a většina béčkových filmů v černých ( záporných ) číslech. Objektivita na CSFD moc velká podle mě není.

maec

maec (hodnocení, recenze)

od odpadu to zachranila len kamera Petera Hyamsa a par celkom podarenych akcnych scen

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Ale to si akurát spomenul iba to, čo som hovoril, že s tým nemám žiadny problém. Spomínal som, že mi nevadí, ked´ má niekto k tomuto typu filmu nejaký vzťah a preto si ho pozrie medzi prvými. Ked´ si niekto rád pozrie akčné béčka, alebo v minulosti Van Damma rád pozeral a takto si chcel pozrieť pokračovanie filmu, ktoré ho kedysi bavilo, tak je to úplná samozrejmosť a aj kritiku si od nich rád prečítam. Ale ja som hovoril o predčasných sledovaniach filmov a následným nadávaním ľudí, ktorých to aj tak absolútne nezaujíma. Alebo, ked´ dá napríklad niekto novému filmu so Seagalom odpad a odôvodní to tým, že tam je Seagal neohroziteľný a nesmrteľný bojovník, ktorý všetkých zlikviduje. No tak toto už ide úplne mimo mńa, ked´ niekto ešte skritizuje aj úplnú podstatu týchto filmov, čím sa Seagal preslávil a nielen on. Si nemysli, že mám niečo proti kritickým komentárom, vždy si ich rád prečítam, ale nech majú nejaký význam. Ja napríklad tiež komentujem len filmy z kategórií, o ktorých si myslím, že mám prehľad a že môj komentár môže niekomu pomôcť k tomu, či sa mu to oplatí pozrieť alebo odradiť. Ale hlavne chválim, kritík som napísal len veľmi málo. A čo sa týka toho, ako môže bežný človek zistiť, či ho film bude baviť predtým ako ho videl, tak za seba môžem povedať, že asi tak 95% mojich odhadov je správnych. Poznám sa, viem čo ma baví a len málokedy ma niečo prekvapí. Ale nemyslím si, že v tomto prípade je správne hovoriť o bežnom človeku. O bežnom človeku budem hovoriť vtedy, ked´ za 3-4 roky bude hrať tento film v televízii a niekto si ho vtedy prvýkrát všimne, pozrie a urobí si svoj názor. Ale ked´ už niekto sťahuje filmy hned´, ako sú k dispozícii, tak to už bežný divák nebude a nejaký prehľad by teda hádam mal mať.

Lacike (hodnocení, recenze)

sniper18: Čo vlastne núti človeka sledovať film, ktorý ho jasne nebude baviť. To je dobra otazka. Okrem zanedbatelneho poctu exotov, ktory davaju odpad bez toho aby film vlastne vobec videli, ako moze bezny clovek zistit, ci ho film bude bavit predtym ako ho videl? Samozrejme ak ma niekto rad Oscarove dramy, tak je logicke, ze tento film si najskor nepusti. Ale ked ma niekto rad akcne filmy (moj pripad), ktore sa dnes v A-ckovej kinoprodukcii uz skoro vobec netocia, tak mu nezostava nic ine ako sa uspokojit aspon trochu tymito video B-ckami. Naviac v tomto pripade sa jedna o pokracovanie jedneho z najvacsich hitov Van Damma, takze je logicke, ze si ho pozru aj ludia ktory mu fandili v jeho najlepsich casoch a dlho ziadny jeho film nevideli. No a kedze sa tento diel po ziadnej stranke skvelej jednotke nevyrovna, tak je logicke, ze su z tohto filmu sklamani.

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)