Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Diskuze

Smyk

Smyk (hodnocení, recenze)

já jsem samozřejmě nechtěl fandy Seagala svým příspěvkem ,,nasrat,, jen mě zajímal na to váš názor :)

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

není jedno kdo by koho nakopal, když se bude střílet ? :-) trajler pořád nikde ? :-(

Andersis

Andersis (hodnocení, recenze)

No né. Tolik příspěvků? No samozřejmě souhlasím ze sniper18 a Expendable.

cheyene

cheyene (hodnocení, recenze)

Jak tu zaznělo - každý obhajujem své oblíbence...osobně mám v oblibě všechny zmíněné - ty z té staré gardy - a nikdy je nepřestanu mít rád. Norris, Van Damme, Lundgren, Bruce Lee, Sly, Arnie, Seagal, Jet-Li, J. Chan,.. (snad jsem někoho nevynechal) dělali radost svým fanouškům docela dlouhou řadu let a mnohým z nich se to daří více či méně i dnes....Segal má jednu nevýhodu - hodně přibral a nemá příliš dobré filmy, takže pak může působit směšně...zkrátka nad jeho staré klasiky není....

Tony.cs (hodnocení, recenze)

sniper18: Nesmíš věřit tomu, co se kde povídá. Třeba, že Sly měl s Lundgrenem problémy. Natáčeli, tam něco takového nehrozí. Kdyby se rvali doopravdy, tak si netroufnu říct kdo a jak. Jet Li jistě něco takového říct mohl, ale jistě to nevíme. Jestli van Dammíka zmlátil jeho kaskadér, to nevim, ale moc tomu nevěřím. Potyčka na festivalu v Cannes mezi Van Dammíkem a Lundgrenem prý byla taky nahraná, ale jak je to doopravdy? Neřekli to nakonec, aby si nepokazili pověst? Nevím a je mi jedno kdo by koho zmlátil. Sly taky dá v Expendables na držku Steve Austinovi a já si myslím, že by ho Austin rozmáčknul. Ale neřešim to. Hlavně si myslím, že většina lidí o kterých tu mluvíme má v sobě dost pokory. Oni ví, že jsou frajeři a tak si většina z nich na nic nehraje. Například Jet Li a Lundgren mi přijdou jako vyslovení pohodáři. Sly a Arnie si prošli svým a teď jsou v klidu, stejně je na tom van Damme. Jsou to prostě borci

sniper18 (hodnocení, recenze)

Tony.cs- V každom prípade, aj tak sa stalo niekoľko situácií, ktoré sú podľa mňa dosť zaujímavé a aj presne súhlasia s tým, čo si myslím. Napríklad je známe, že Stallone aj Weathers mali problém natočiť bojové scény vo filme Rocky 4, pretože celkovo mali s Lundgrenom veľké problémy, bol na nich moc dobrý, takže toto sa mi páči, že vlastne svalovci majú veľké problémy bojovať s tými, ktorí sa vyznajú v bojových umeniach, takže aj verím, že títo herci ako Stallone alebo Schwarznegger sú na tej najnižšej pozícií. Alebo ma zaujal aj fakt, že Van Damme sa raz povyšoval nad svojho kaskadéra a ten ho za to zmlátil. A veľmi ma prekvapilo, ked´ som nedávno čítal, že sa Jet Li vyjadril v tom zmysle, že by na Seagala nikdy nemal. V každom prípade všetko sú to moji obľúbení herci a nikdy ich neprestanem mať rád a obdivovať bez ohľadu na to, kto je lepší alebo horší. Ale tak či tak každý sa nad tým niekedy zamyslí.

Expendable (hodnocení, recenze)

K tomu Seagalovi, aikido je hlavně o tom, že se využije síla protivníka ve svůj prospěch vůbec to není o nadváze, podváze nebo svalech, je to hlavně o těch chvatech a poznání protivníka jak se pohybuje a tak.Nevím jestli by vykryl kopy od Johna Foo nebo od Tonyho Jaa to už jsou jen spekulace, ale všem by pořádně napráskal.A třeba jeho novej film The Keeper tam se na konci pere s týpkem, kterej se docela umí prát ale když si to pustiš spomaleně tak Seagal stále mlátí do krkavice a pak do hltanu, pak když jde hlava níž okamžitě láme vaz, nebo ten jeho chvat jak dokáže vyrazit pistoli z ruky běhm 2 sekund je taky dobrej vyděl jsem borce,kterýmu to trvá o půl sekundy dýl a jemu asi 22.Tady jde hlavně o zkušenosti a poznání stylu boje protivníka, jak už jsem zminovol, tot vše.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

poslední věta je blbost. Nikdy nevíš kdo, kdy, jak, proč? Přijde nějakej chcípáček a dobře mi jí vlepí, padnu jak švestka a nic s tim neudělám. Scott Adkins, Michael Jay White, Dwayne Johnson, Jet Li, Steve Austin, oldschoolový mlátičky jako Sly, Arnie, van Damme, Seagal. Norris a i ty Asijští borci... my nikdy nebudeme vědět kdo vyhraje, dokud si to nerozdaj. Takže tu vlastně řešíme kraviny a obhajujeme jen své oblíbence.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Tony.cs- to mi je jasné, že každý žiak bojových umení sa učí aj citlivé body, ale to hádam nechcš porovnávať. Je rozdiel poznať to, čo sa učí v škole bojových umení, alebo skvelo ovládať techniku, ktorá dokáže aj jedným úderom zabiť. Sú mnohé spôsoby, ktoré sa len tak nedajú naučiť, ale Seagal ich pozná, on je práve na toto odborník. K tomu príbehu so Stallonom sa podľa mňa vôbec nedá veriť, tiež som to čítal, ale zároveň som viackrát čítal aj, že to je výmysel, dokonca aj Van Damme to povedal. A k Ruslanovi, len podľa filmu sa to vôbec nedá porovnávať. Neverím, že Seagal by sa v skutočnosti bil tým štýlom ako vo filmoch a ešte k tomu to, že sa Seagalovi už možno vo filmoch biť ani nechce alebo aj v poslednej dobe točí filmy so samými amatérmi. Takže schopnosti vo filmoch ani neberiem do úvahy.

Smyk

Smyk (hodnocení, recenze)

K tomu Seagalovi,kdysi jsem četl že sám Sly na podanou otázku o tom zda by porazil Van Damme Seagala odpověl že ano,prý v té době (konec 90.let) byl Jean daleko silnější a já to vidím stejně.Podívam se na Seagala vidím kuličku,kouknu na Van Damma a srovnávat se to vůbec nedá.Už když vidím jejich filmovou tvorbu,např. Ruslan - Seagala je v tom filmu štěstí vidět,že se nějakým způsobem hýbe,nýbrž Van Dammův JCVD tam ta úvodní scéna mluví za vše...Jean na to stále má ale Seagal by měl mít víc soudnosti a nehrát si na to co už dávno není,ale je pravda že Jean se nemůže rovnat mladé generaci jako je Tony Jaa,Jon Foo apod.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

sniper18: Každej kdo studoval bojová umění umí rychle zneškodnit a zná nejcitlivější body. Takže i van Dammík.

sniper18 (hodnocení, recenze)

cheyene- Ja si samozrejme tiež nemôžem byť úplne istý, že by Seagal každého z nich porazil, ale verím tomu. Samozrejme nie kvôli filmom, ale kvôli tomu, čo skutočnosti ovládajú. Ked´ si to tak vezmem, tak napríklad Van Damme, ale aj väčšina ostatných sú skôr také atletické typy, ktorý sa zamriavajú hlavne na rôzne kopy a podobne, ale práve Seagal je odborníkom v rýchlom zneškodňovaní ľudí, vyzná sa v najzraniteľnejších miestach, vie kde a ako udrieť a vie aj, ako sa dá jednoducho poraziť aj podstatne ťažší bojovník ako on. A toto všetko je podľa mňa v skutočnom boji najefektívnejšie.

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

já nevim, se divím,že Arnolda nemrzí, že se na film, kariéru a celkově to, za čím si celej život stál a za co bojoval, tak se na to najednou tak vysral......mu musí bejt hrozně když si uvědomí jak Sly teď točí jeden film za druhým, Van Damme se snaží o obnovu svého jména, Lundgren kupodivu poslední dobou taky překvapuje...a že vlastně ukazují, jak filmoví hrdinové 80. let nestárnou. Vždyť árny mezi ně taky patřil a kde je teď...minimálně to tělo...neřikejte mi, že ti lidi to za ty desítky let cvičení nemají v hlavě trošičku vymytý a nesnaží se to tělo udržet, vzdyt musí vedet jak pak dopadne..Sly to pochopil, proč ne i árny? Beztak už teď musí mít šílený problémy se zdravím

cheyene

cheyene (hodnocení, recenze)

K tomu Arnoldovi - je fakt, jak tu zaznělo, že si nezaslouží posměch..to, že již není jako před 20 lety je logické a myslím, že už zdaleka neposiluje tolik, co třeba před 8 lety...když se podíváme na T3, tak vidíme, že se dovedl opět "nabouchat", což podle mě jen podtrhuje to, co jsem napsal výš.....

Netroufám si tvrdit, jestli by Seagal dal všechny zmíněné...Vezměte si jeho filmy a filmy J.C.V.D..je tam podstatný rozdíl.. - Segal nemá s nikým problém, v každém filmu je předem jasné, že pokud si soupeř alespoň "škrtne", tak to bude pro něj velký úspěch. Kdežto u Van Damma je to jako na houpačce. Chvíli řeže protivníka, pak mu to přestane jít a pak se opět vzchopí. Zkrátka to uzavřu tím, že to, kdo by zvítězil - jestli Lunggren, Van Damme nebo Segal při boji v nejrůznějších obměnách - je pouze a pouze spekulace a papírový odhad. Pochopitelně můžeme nějakým způsobem porovnat jejich dosažené úspěchy, což by mohlo něco naznačit, ale nikdy není nic na 100% jisté.

Přece jen si ale jedno neodpustím - myslím, že Bruce Lee by ve své době (i dnešní) opravdu nenašel žádného konkurenta v oblasti bojovníků dělajících do filmu. To, co jsem o něm četl v publikacích nezávislých na sobě je totiž skutečně obdivuhodné. Toť vše.

Expendable (hodnocení, recenze)

Stačí mít vypatlanou hlavu jak boxeři a hned necítí bolest.On je taky rozdíl v otukávání a v pořádný šlupce po který se jde hned k zemi.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

i s ní to bolí. Kurevsky. A stačí jen oťukávat, natož když tě napere naplno.

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

jasný Tony, ale není box o úderech v rukavicích a o spoustě zakázaných úderů ? i když je mi jasný že ja bych lehl i po úderu s rukavicí :-o))

Tony.cs (hodnocení, recenze)

to je sporný. Podívej na boxery. Já bych řekl, že dostanu jednu a už se nezvednu. A hele oni vydrží do sebeb mlátit pěkně dlouho. A podobně je to v každém bojovém sportu.

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

chjo já mysel že vyšel trajler :-) o tom kdo by komu nakopal je zcestný se bavit, at si kdo umí skakat jak chce kdo dá první a pořádnou ránu ten vyhrál :) nebo fakt myslíte že jde ustát 5 kopů z otočky do hlavy a 10 do břicha ?

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ono je to veľmi ťažké určiť, kto celkovo je z nich lepší bojovník, ale určite sa to len podľa filmov určiť nedá. Bruca Leeho nebudem porovnávať, o ňom toho až tak moc neviem, ale inak si myslím, že hlavne Seagal by nemal so žiadnym tu spomínaným problém. Jeho skutočné schopnosti sú len predsa na omnoho vyššej úrovni ako kedy ukazoval vo filmoch.

Expendable (hodnocení, recenze)

To asi bude Arnie na tý fotce na pláži, vypadá jak vykuchanej jenom se svojí kůží co dřív vyplnovala svaly.To má z těch steroidů, kámoš to taky bral asi 6 let a ted vypadá stejně a je úplně vypatlanej.To Arnie je ještě dobrej, že mu aspon mozek slouží.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Tak tak. Arnold už asi prostě nežere steroidy a chová se sušně. Myslím, že tamta fotka je fake, takhle by Arnie asi neklesl a to tělo vypadá moc staře. Ale tak možný to je... Stallone taky papal aby se na Expendables připravil. Arnieho se v nějakém rozhovoru kdysi zeptali, jestli je pravda, že bere steroidy. Arnie jim s úsměvem odpověděl, že by žral i hovna, kdyby to pomáhalo. Teď už si to ale ve svém politickém postu buď nemůže dovolit, nebo ví, že to už nemá zapotřebí.

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)