Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

MARTIN*I

Bohužel, naprosto zbytečnej film a navázání alá výsměch předchozím sériím.. Samozřejmě, že sem od filmu nečekal nic velkýho a jako fanda starších béčkovejch filmů spíše pobavení, zajímavý řežby apod. Zasmál sem se akorát při scéně, kdy se mrtvýho vražednýho vojáka snaží začlenit zpátky do společnosti, to byla pecka! :) Van Damme to už sice moc nedává, když běží vypadá to spíš komicky a že sebou každou chvíli sekne, nicméně na to co si prožil a kolik mu je má postavu furt solidní.. Lundgren nezklamal a vypadá stejně jako vždy - jako namakanej bezcitnej robot.. a bitka mezi těmahle dvouma akčňákama je nejlepší pasáž z filmu.. Toť k tomu, proč si film získal aspoň nějakou hvězdu.. Teď proč si nezískal víc - mizerně natočený film s téměř nulovým příběhem, kde se i akčnost kromě pár scén vytratila. Spousty nelogických chyb - např. jeden univerzální voják nové generace vymlátí uplně v klidu 4 starý a pak jeden zašlej starej MGU vymlátí všechny a ještě odkráčí po svých.. Celý film se víceméně nic neděje jen nesmyslně žvaní o ničem a v poslední půl hodině se to snaží dohnat přehlídkou akčních scén = nahuštěný, nepřehledný.. Jak jsem již řikal, bitka s Lungrenem je zajímavá, ale proč o 5 minut dávat téměř stejnou další bitku? To je uplná blbost! Hudba mi tam taky vůbec nesedla.. navíc místo doufanýho pobavení a spíše akční oddychovky je film natočen s vážností a drsností.. Nevim, o co se režisér snažil, ale timhle si mě rozhodně nezískal a jako fanda béčkových akčňáků z mládí pláču nad zpackanym dílem. ()

misstake

První půlhodinka akční nářez jako blázen, pak jsem si ale nějak všiml, že to nemá hlavu ani patu a tomu všemu nasadilo korunu objevení Van Damma a Dolpha Lundgrena, kteří tam byli snad jen proto, ať mohou být napsaní v titulcích a přitáhnout tomuhle skvostu nějaké béčkové fandy. Apokalyptická industriální atmosféra je ale úžasná, jako z veleděl, které nám servíroval v 90. letech Albert Pyunn. Takže jsem váhal 2 nebo 3 hvězdičky? V rámci Jean Claudovy i Dolphovy filmografie určitě ale stojí za shlédnutí. ()

Wally

Člověk si říká, že když to umí S. Stallone se svou partou, tak proč by i návrat JCVD a Dolpha nemohla být zábava...ale tohle zábava nebyla a tihle dva na to již opravdu nemají. Kdyby šlo o jednu velkou PC střílečku, tak super...ale film??? ()

iXtr3m3

Pre mňa znovu ako je už pri mojej osobe zvykom, neobjektívne, ale predsa len najlepšia časť z existujúcej série a univerza ako takého. Van Damme? Skvelý, Lundgren? Taktiež skvelý. Arlovski? Bombastický. Takto má vyzeroť lowcost pokračovanie. ()

Eraserhead odpad!

John Hyams nemá nejmenší tušení, co je to filmová režie a s akčními scénami (zejména pěstními souboji) zachází tím nejamatérštějším způsobem. Na druhou stranu s rozpočtem cca 10 dolarů se asi víc dělat nedalo. Fanoušci Van Damma si svého mazlíčka užijí tak 15 minut. Zastánci Lundgrena asi 5 minut. Oba pánové mají navíc po celou dobu výraz, že byli k účinkování přinuceni pod hrozbou smrti. Tento Univerzální voják je podstatně... ne jinak... PODSTATNĚ!!! horší než zde tolik kritizovaný UV:Zpět v akci z roku 1999. Mimochodem původní UV byl oblíbeným akčňákem mého dětství a dodnes se na něj s chutí podívám. Regeneration je degradace nejtěžšího kalibru. ()

Holina

Nerad bych v tom viděl restart Univerzálního vojáka, ale jako důstojná tečka to fungovat může. Bez sebemenšího zardění přiznám, že jedničku jsem hltal, na druhou stranu z dvojky jsem viděl na několik pokusů vždy jen počátečních deset minut (to se prostě nedalo). Trojka je tak nějak něco mezitím, přičemž nejvíce potěší, že oba důchodci (kdo by ale nechtěl mít takovou fyzičku v jejich věku?) jsou zase zlí mechanický kluci. Herecké výkony absolutně všech zúčastněných jsou přímo katastrofální v čele s Van Dammem, který evidentně neabstinoval po celou dobu natáčení. Prostředí je neatraktivní a příběh nehorázně blbý. Všechno se to dá ale už ze zvědavosti vydržet. Zvlášť doporučuji počkat přes půl filmu na nástup Lundgrena. ()

Ilhan

Van Damme sám sebe v JCVD asi neposlouchal, protože tohle je přesně film, kterého by se účastnit neměl. Provařený scénář bych s potěšením odpustil, kdyby to bylo alespoň dobře a svižně natočené. Celková levnost však z filmu jen čiší. Další pro mne neodpustitelnou věcí je, že téměř nebyl dodržen koncept původních univerzálních vojáků. To by se v jedničce fakt nestalo, že univerzálního vojáka propíchnete nožem a on Vám umře. BLBOST Navíc zde univerzální vojáci působili příliš lidsky. Ne téměř jako stroje ať už v jedničce nebo dvojce. Také je škoda, že to celé vlastně vyřadilo druhý film ze hry. Jako by nikdy neexistoval. Dvě třetiny filmu jsou bohužel pouze stínem i již ne tak dobré dvojky. Všechno alespoň trochu napravuje závěr filmu, když se Luc konečně dostane do akce a jakmile přijde o samopal a spoléhá se kromě svých rukou a nohou už pouze o nůž, začně to pravé maso. Skvělá akce o tom, jak nožem naporcovat pár ukrajinců. Poté ukázat několik nekompromisních kopů a chvatů jako za starých časůudělat s Dolphem pár nových vchodů (+ jemu nový vchod do hlavy) a nakonec to rozjet ve velkých s NGU. Škoda, že se van Damme nedostane do akce o pár desítek minut dříve. Mohlo to všechno dopadout o mnoho lépe. Závěr tedy vytahuje film z absolutního podpodprůměru až k mé 50 % hranici. Normálně bych dal 2*, ale jelikož jsem si uvědomil, že bych si to nikdy neodpustil, musím dát tři. Čekal jsem víc, těšil jsem se a skoro to nestálo za to. Co se týče naznačeného pokračování, tak raději ne, už tenhle film se u mne pohyboval těsně nad odpadem. Možná s lepším režisérem a s větším využitím van Dammeho by to za to stálo. ()

POciSEM

Čekal sem shit ale byla to slušná akčňárna.Škoda že Lundgren tam byl jenom do počtu a nedostal víc prostoru,to bych hodnocení učitě ještě zvednul.Van Damme klasika lopaťák,ovšem atlet je to pořád dobrej a předvádí spoustu akce.No a Arlowski to je ošklivá zrůdička která se vyžívá ve rvačkách a role zlýho skoro-terminátora mu podle mě sedla dobře ()

Scytale

Nostalgie se nedostavila a ta jediná mohla u mně film zachránit před přísným hodnocením. JCVD většinu filmu sedí/stojí na křesle pro brainwash a DL, který se ve filmu objeví až v druhé polovině, se účastní jen aby byl film atraktivnější pro diváka (něco jako role Stevena Seagala v Boingu 747 v ohrožení). Krátká akční scéna souboje dvou bývalých matadorů akčních filmů ukazuje, že se chlapci sice opravdu snaží, ale kde chybí scénář, ani smrt nebere. Bravurní scenou je smrt jednoho z borců, ale bohužel v komickém vyznění. ()

vorenus

Za první hodinu se na obrazovce objeví J.C. tak maximálně na tři minuty.A Dolph je na plátně v celém filmu , tak deset minut.Kvůli nim se na to člověk dívá z nostalgie, ale po této sprše si každý film s oběma aktéry rozmyslím.Nechápu, že J.C. nevzal Slyovu nabídku, aspoň, že Dolph měl dost rozumu.To byla totiž jejich poslední šance vidět se na plátně. ()

I.AM.NOT

Bezmyšlenkovitá akční řež ve starém duchu s modelem- jeden, bezmála lidský Terminátor, vraždí všechny jako po másle, velitele jednotky trošku složitěji a potom co si hlavní klaďas JCVD vyřídí účty, dostane od něj, starýho páprdy, kterej vypadá jako by týden nespal a vržou mu kolena, nakonec na prdel. Scénář o ničem a začátek jako ve všech filmech JCVD, ale to se dalo čekat a v záplavě ještě chytřejších nebo ještě drsnějších akčních filmů je tohle příjemný oddych, který si na nic nehraje. A dvě zásadní plus: souboje jeden na jednoho, které jsou středobodem filmu a někdo si s nimi dal práci a moment, kdy JCVD nenechá Lungrena domluvit (naštěstí). ()

Paity

Malý veliký dán se nechal ještě jednou přemluvit a šel do projektu Univerzální voják. Proč. To ví asi jen on sám a nepoví. ()

AdamesWWE

[8/10] Naozaj kvalitný akčný nárez, od tretieho pokračovania som si sľuboval lepšiu kvalitu ako od dvojky a tento film je veľmi dobre zvládnutý po všetkých stránkach. Či sa jedná o príbeh, prostredie, efekty, John Hyams spravil dosť slušnej práce a Van Damme s Lundgrenom tak isto. Najmä ich súboj ma veľmi bavil, mnoho deštrukcií stien, tvrdých úderov, ale aj skvelé zakončenie ale celá akcia mimo tohto súboju je veľmi dobrá, tvrdá, reálna a minimum strihov je takisto značným plusom. ()

legatio

Hodnocení 50% (16. 2. 2013) je odpovídající a já tam tu třetí hvězdičku šoupnu za Dolpha, který správně pošahaně klade otázky o smyslu života a nakonec opravdu stylově umírá. :-) ()

Harapes

Kdo čekal po výborném filmu JCVD úspěšný comeback Van-Dammeho i v akčních filmech,tak musí být zklamán.Béčkový příběh,céčkové kulisy a nulové herecké výkony. ()

seth82

O tomto pokračovaní som teda ani nevedel, práve preto som si ho pozrel s očakávaním, že to bude znovuzrodenie na štýl Rockyho alebo Ramba. Avšak čakalo ma totálne sklamanie s primitívnym, otrepaným dejom a ešte horšími hercami, ktorí patria už asi do starého železa, hoci kedysi dávno som ich mal celkom rád...Úplne zbytočný film, ktorý vôbec nebolo treba natočiť a mohli sme zostať pri spomienkach z pôvodnej predlohy... ()

kollis

Zatímco Stallone své stáří a unavenost svými nejúspěšnějšími postavami v posledních filmech tematizuje, Van Damme se vrací k jedné ze svých nejúspěšnějších rolí spíše se snahou si je nepřipouštět. Možná je ale chyba v tom, že role výkonného supervojáka se už z podstaty věci pro jeho věk nehodí a on sám při jeho nynějším vzhledu vyvolává lítost. Lundgrenovu epizodní roli je zde nutno chápat spíše pro pobavení (jeho i diváků). Co však překvapí jsou velmi slušně natočené akční scény. Jak tvrdé, zdi prorážející tělo na tělo souboje, tak i popravování mnoha protivníků při dlouhých, složitě komponovaných kamerových jízdách. Nedostatek financí se pravděpodobně projevil v přenesení děje do jediné lokace opuštěných továren, což se nakonec jeví jako výhodné při budování atmosféry. A příběhem se asi nemá smysl vůbec zabývat. ()

Hyb_rid

Máme je tu znovu a že si teda pánové Van Damme a Lundgren dali pořádně načas. Dostaveníčko univerzálních vojáků v předdůchodovém věku dopadlo lépe než jsem čekal, tedy já od toho vlastně vůbec nic nečekal, takže milé překvapení. Pravda znavený, apatický výraz v obličeji hlavní postavy se tak nějak celkově odrazil v tempu filmu ... a když k přihlédnu k tomu, že tihle dva už asi v moc filmech nebudou pobíhat a kosit vše co se jim postaví do cesty, tak si ještě jednu * z nostalgie přidám ()

Haymar

Kvalit (výborné) jedničky zdaleka nedosahuje ale zas je to o tost lepší než (příšerná) dvojka! U.S. 3 těžce smrdí korunou (pardon, dolarem), toť taky hlavní problém célého tohoto "céčka" (vojáci mají kryoboxy z matrací, místo brnění motorkářské chrániče, absence herců je nasnadě, vše se odehrává na pár hektarech staré fabriky - což po čase začne nudit, a ta příšernááá hudba Uaaa...), z toho důvodu na to tedy nelze pohlížet jako na regulérní americký akční nářez! Pokud se ale přes to přenesete (což uznávám, není snadné), dá se to! A bez uzardění přiznávám, že jsem se i celkem bavil! Vzhledem k rozpočtu zde nejvíc prostoru (celkem rozumně) dostávají fighty: "muže proti muži" a nejsou vůbec zlé (Arlovski = zklamání, sice je to buldozer ale jinak totální dřevo bez špetky charizmatu)! Trochu rozčarování logicky budilo ústřední duo: JCVD vs. Lundgren! První z nich, coby nechtěná karikatura sebe sama vypadal, že se mu každou vteřinu kousne pumpa a ten druhý naopak dostal zoufale málo prostoru (byl na plátně všehovšudy 5 minut, ale zase si svůj (mini)výstup patřičně užil - ač tam jeho postava byla v podstatě úplně zbytečná :)) Finální střet obou univerzálů-veteránů byl (vzhledem k věku obou pánů) nadstandardní! ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)