Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Jaro.Krafcik

6.500 hodnotenie. Vybral som western, nie moc starý. Clint je zárukou kvality, dokázal to aj tu. Aj keď to nieje najlepší westernový film , no je tu absencia napätia a aj viac akcie jednoducho chýbalo tomu dosť. Ale tak neľutujem že som vybral z archívu filmov. 3* ()

sskrblik

Syrový a zároveň jednoduchý western o pomstě té či oné toho či toho. Slint působí jako zapšklý stařec ze začátku a pak vystrčí koule. Závěrečná scéna - katarze - je zapamatovatelná a efektní. Celkem příjemný překvapení, byť to není populární a lehce naivní špagety western. Naopak zde hraje punc jedinečnosti mají žádné příkrasy. ()

Death

Snad nejdrsnější western, který jsem kdy viděl. V ostatních westernech je zabíjení sranda a zpestření. Tady je to psychický boj a něco, na co jen tak nezapomenete. Rozhodně nedoporučuji psychycky méně odolným jedincům. Tohle není přikrášlený Divoký západ s nablýskanými hrdiny, ale mrazivá reality, která vás psychycky zdeptá a zaryje se hluboko pod kůži. ()

Noctis

Eastwood zobrazuje drsnou, nemilosrdnou a hlavně nikdy dříve neviděnou realitu divokého západu. Nesmiřitelní není žádná westernovská pohádka od Johna Forda, je to krutý pohled do minulosti kde zákon neměl příliš velkou váhu a jediné co alespoň zdánlivě udržovalo pořádek byla zbraň šerifa, který ovšem v podání Gena Hackmana dokazuje, že ruka zákona nemusí být vzorem cnosti. ()

cachina

Clint Eastwood vzdává hold svému učiteli Sergiu Leonovi tím nejlepším způsobem - dokonalým antiwesternem, který se určitě zařadil mezi nejlepší westerny vůbec a zcela zaslouženě získal 4 oscary a to včetně ceny za nejlepší film. A to se mimochodem u westernů moc nestává. ()

silent cut

Kdybyste měly hlad, zabijte pár kuřat... Clint Eastwood odjíždí konat dobro a na zápraží dřevěné chaloupky uprostřed stojí jeho dvě děti. Nemávají. Stojí a koukají... Život je chleba o jedné setsakra tvrdé kůrce a uprostřed pustiny je všechno relativní... ()

Aqualung

Pan Eastwood vytvořil stárnoucího pistolníka, který se pokusí o dobrý skutek. Ale skutečně dobrý? Člověk s řadou mrtvol na kontě a krvavýma rukama se pokusí o cosi opačného, ale zase musí zabíjet. Pan Freeman mu kryje záda a parádně sekunduje.Pan Hackman sehrál výborně gaunera se šerifskou hvězdou. Na stará kolena se všichni pustili do jakési práce, aby potrestali zločin, který šerif nechal vlastně být.Všechno je to podáno jaksi podomácku, téměř v bačkorách, ale hodně silné.Inu věk a zkušenosti jsou znát a nikdo není bez chyby....Slušný film. ()

dafidsch

Western o charaktere a ťažkom živote, kde si robil skoro každý čo chcel. Bývalí gangstri sa vydávajú v stopách spravodlivosti a je sila vidieť ako sa okolo nich veci odvíjajú. Bol to skvelý zážitok vidieť takýto film a westernové prostredie má svoju veľkú hĺbku - kde chlapi vždy brali spravodlivosť do vlastných rúk. ()

m.a.t.o.

„Čo urobíme, keď zomrie?“ – „Pochováme ho.“ – „Tak som to nemyslel.“ Konverzačný western o pištoľníkoch na dôchodku. Nič pre mňa. 40 % ()

prasacimor

Niekedy v 3/4ne filmu som si spomenul, že som niekde čítal, že je to v podstate antiwestern a začal som to vnímať v trochu inom svetle, no aj tak to výsledný dojem veľmi nenapravilo. Životné dielo ani náhodou. Zatial všetko, čo som od Clinta videl, bolo lepšie ako toto. ()

Lukoboss

Clint je prostě klasik, o tom není pochyb. Sám zrežíruje, sám zahraje, k tomu si pozve další vynikající herce a je to. Prostě výborná westernovka, která má v sobě v podstatě všechno, co je třeba. ()

ranp

Správný western, jak má být. Napínavý, akční a drsný. Clint Eastwood v top formě - herecké i režisérské. ()

Mr. Monk

Tak, zkouknul jsem 4.film Clinta po Million Dollar Baby, Výměna a Gran Torino a zase je to paráda. Sice slabší začátek, ale velmi dobrý střed a závěreční finish...to byla lahůdka. Opravdu skvělý, výjimečný western. ()

OughJay

Tak tenhle Clintův výkon řadim hned za Leonovy westerny a Gran Torino... V každym jinym westernu je divokej západ jako ráj, oproti tomu, jak je vykreslenej v Nesmiřitelných. Nikdo nebyl nevinnej, všichni si svym způsobem hleděli svýho a nejlíp to vystih Anglickej Bob, když řek, že je to země bez řádu a bez pravidel... Celý to působí fakt reálně, ale v průběhu filmu jsem si řikal, že jenom to na 5* nestačí. Když pak ale Clint, jako zapřísáhlej abstinent, do sebe naklopil celou lahev whisky, bylo jasný, že teď teprv začne kolotoč... :) Jediný co se dá říct k závěru je, že takhle nějak si představuju návrat legendy, o který se slýchávalo jen ve vyprávěních. Vtáhlo mě to do děje tak, že jsem si připadal jako bych měl Billa Munnyho pár metrů před sebou a bejt to možný, tak k němu běžim pro podpis... :) Za to, ale i za herecký výkony Eastwooda, Hackmana, Freemana a Harrise, dávám zaslouženejch 5* ()

Sdoom

Atypický western, kterým, jak se všude píše, sice Clint demýtizoval divoký západ, ale že to tam tak nějak chodilo bych si uměl představit i bez toho. Prostě mi to nepřijde až tak objevné. Tím ovšem nechci shazoval kvalitu samotného filmu, která je, jak to u Clintových filmů bývá, standartně vysoká. Najde se i pár hlušších míst, mezi které ale určitě nepatří závěrečná scéna v hospodě a Clintova hláška, když se z ní chystá vylézt. Já bych teda taky nestřílel radši. :-) ()

Reanimated

Je zajímavé, že v žánrech, kde je život zobrazován s jistou dávkou naivity, nakonec vždy dosáhne ocenění autor, jenž život zobrazí v celé své kráse i ohyzdnosti. Divoký západ musel být kruté místo a Eastwood v něm ukazuje pokřivené lidské charaktery, jejichž jednání dává úžasný kontrast postava spisovatele. Celé to v důsledku působí neuvěřitelně minimalisticky a reálně (režie, i skvělé dialogy zachycující dobovou mluvu). Unforgiven je v podstatě anti-western a jako takový mě sakra bavil. ()

sedm.1

Uf. Jedny z nejdelších, více než dvou hodin, strávených filmových minut života. Ať si Nesmiřitelné označuje kdokoliv za cokoliv, já se s tím ale rozhodně neztotožnuji. Klasika? Znovuoživení žánru? Oscarový hit? Bla, bla, bla. Pro mě neuvěřitelně nudný a zdlouhavý western, který sice oplívá opravdu skvělou a fungující atmosférou, ale to je to jediné pozitivum, co jsem zde zaznamenal a co mě oslovilo. Celé mi to přišlo jinak strašně zkostnatělé a unavené, jako právě samotná postava Clinta Eastwooda, přičemž tedy jestli to byl záměr, tak sorry, ale takhle vážně ne. Postrádal jsem tu jakékoliv napětí, akci, výraznější zápletku, ale k mému obrovskému překvapení u mě ani příliš nezabodovalo přítomné hvězdné obsazení. Všichni se samozřejmě svých úloh zhostili asi jak nejlépe dovedli, ale právě plochost a tuctovost všech postav jim nedovolili jakoliv na sebe výrazněji upozornit, všechny mi přišli jako šablonovité figuríny z výlohy, bez emocí, bez chuti a zápachu. Nesmiřitelní hned od začátku nepůsobí jako klasický western, právě v tomto žánru ale narušovat osvědčené tahy nevidím jako kladně působící krok, tento film na mě nezapůsobil zkrátka ani trochu dobře a dojít s Clintem až do utrápeného finále pro mě bylo hotovým peklem. ()

Maynard.

Ten Clint se snad narodil s kvérem v ruce. A nebo druhá možnost, že se narodil před 150 lety a svůj věk tají. Páč jináč si nedokážu vysvětlit to, že je prostě absolutně nej kowboj. Tady si to (aby toho nebylo málo) střihnul i z režisérský židle. A musím teda rád uznat, že na jedničku. Sice je to jeden z westernů, kde se proklatě málo střílí, ale voto víc vyniknout právě přestřelky. Ty jsou zde ukázány asi nejreálnějc co sem viděl. Žádný jak ve Vintentůvoj nebo v podobných nablejskaných filmech. Takle přesně si tuhle dobu představuju. Tady se mi líbí, že je film hlubokej, třeba už jen to, jak je "snadný" zabít člověka. Tady se to tak jako psychologicky rozebírá. Herecký obsazení dokonalost sama. Když neberu večně nasranýho Clinta, tak Freeman i Hackman tady hrají perfektní postavy. Žádná z postav nevyčnívá. Dějově vlastně uplně jednoduchý, ale je to natočený tak, jak se to mohlo v reálu stát. Bravo maestro. Sice to není taková lahůdka jako westerny od boha - Sergioneho, ale tenhle jim zastraceně šlape na paty. Clinte, seš frajer ! ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize