De stem van het water

• angličtina The Voice of the Water
všechny plakáty

Marze

Co je do očí bijící všude jsou zcela jiní lidé, než dnes po padesáti letech. Dnes je Holandsko africká země. Proběhla tam nějaké ideologická genocida, že tito lidé neměli děti? Jako odpověď uvidíte jen spoustu vody a sluníčka. Bert Haanstra se snažil obdivuhodným a originálním způsobem zpodobnit krásu holandské pobřežní krajiny. V devadesáti minutách uvidíte lidi, kteří žijí, pracují a rekreují se u vody či přímo v ní. Často jsou pozorováni s jemným humorem, který připomíná Království u moře. Někteří se však od vší té mokroty drží raději dál: malý chlapec na hodině plavání, který se neodvažuje strčit hlavu pod vodu, se navždy zapsal do paměti mnoha diváků. Mnoho lidí, kteří jsou s vodou ve zvláštním spojenectví, nám sděluje celý svůj příběh: lovec úhořů na Ijsselském jezeře, mořský rybář ze Zeelandu, veslař, který pečuje o uvazovací lana v rotterdamském přístavu, kapitán říčního člunu, který je také kapitánem každoročních závodů ‘skûtsjesilenů’ (fríských plachetnic), žena, která přežila katastrofální povodeň v roce 1953. Jde o barevný a širokoúhlý formát. (Dafilms.cz) ()