Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cchao Cchao a jeho armáda jsou v plné síle zakotveny u Red Cliff. Ču-ke Liang a Čou Jü-o vymýšlí strategický plán, jak přemoci mnohonásobné vojsko nepřítele, když tu přichází „rána pod pás“ v podobě moru a neshod ve vlastních řadách. Podaří se nakonec království Wu a Xu porazit Cchao Cchaovu armádu? Bitva statisíců právě začíná. Stejně jako v prvním dílu se můžeme těšit na mnohatisícové bitvy, tentokrát však na pevnině a i na moři. (TomikZlesa)

(více)

Recenze (164)

Fr 

všechny recenze uživatele

… a dnes večer se rozhodne o osudu říše…. Upozorňuji, že ti, kteří očekávají podobný ,,spád“ jako u partu č.1 mohou být zaskočeni. Na velkém prostoru se rozehrává historická velkopodívaná, na jejímž konci (mne) zamrzí, že vzhledem ke jménu J.Woo zde nebylo více akce. Ne, není to nuda! Jen mne to zamrzelo. Každá válka (bitva) musí mít svoji přípravu. Obzvláště v Číně. Vymýšlení důmyslných lstí, strategií, předvídání – v tom byli machři. A to se nám zde snaží předvést. A když KONEČNĚ nastane tolik očekávaná bitva, jsme svědky obrovské ohnivé šou, ve které bohužel není tolik prostoru pro individuality hrdinských bojovníků. Každopádně jako celek tento velkofilm působí moc dobře! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? J. Woo se zhlédl v Husitství! Už si obhlédl lokality na Táborsku! Jestli bude hrát Honzu z Trocnova Jet Li se můžeme zatím jen domnívat. Vše prý závisí na tom, jestli dostane dotaci od fondu na podporu kinematografie. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $40miliónovTržby USATržby Celosvetovo $102,126,903║ Troška ma mrzí že to už nie je taká otvorená bojová partia ako v prvom diely, v prvej polovici filmu mi chýbajú súboje lebo celý čas sa tam rieši len problematika okolo útoku a všelijaké nekalé praktiky ako demoralizovať nepriateľa. V tej druhej polovici to opäť John Woo rozbalí a predstaví nám také Čínske vylodenie v Normandii, pripomínajúce v mnohých ohľadoch to čo ponúkol Spielberg vo filme Zachráňte vojaka Ryana, toto prevedenie v historickom filme je rovnako účelové a drastické, plné výbuchov, spomalených záberov, hromady mŕtvych... ďalej namiesto súbojov mužov mečami a kopijami, sa tu prevažne buď ostreľujú šípmi, či odpaľujú nádobami naplnenými olejom, čo je pre zmenu v oblasti bojov fajn ale mne osobne by viac koštovali súboje mužov s mečmi, ktorých tam je fakt minimum. Tak či onak je pokračovanie o niečo málo slabšie než predchodca, príde mi to tak že John Woo si odtrhol až moc veľký krajec, ktorý nedokázal úplne ukočírovať - zbaštiť. V každom prípade ide o veľké vyvrcholenie tohto dvojdielného historického filmu, kde príde aj na nejaké myšlienky na zamyslenie. Pochvala patrí určite všetkým čo sa na tomto projekte podieľali lebo to zvládli po všetkých stránkach nadštandartne a veselo sa môžu porovnávať z omnoho drahšími Americkými veľkoprodukciami. /85%/ ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

První Red Cliff jsem viděl asi před rokem a popravdě už jsem si vůbec nepamatoval o čem to bylo. No ale ono to vlastně není vůbec důležitý. Kdo s kým bojuje proti komu a proč to je u tohodle snímku pouze vedlejší záležitost. Prim hraje audiovizuální stránka - krásný hudební a zvukový doprovod, velkolepá, úchvatná výprava, skvělá dynamická kamera, když zpomalený záběry, tak efektivní (nikoliv na natažení už tak dlouhé stopáže), skvělej střih a v takovýchto superlativech by se dalo pokračovat dál a dál, že by to skoro vydalo na třetí Krvavé pobřeží. ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Jestliže se Johnův návrat z dobrovolného vyhnanství nesl již v prvním partu v neuvěřitelně omračujícím stylu, ze kterého mi spadla čelist během několika málo obrazů (navíc podbarvených jímavou hudbou Tara Iwashira), tak teprve druhým poločasem svého epického diptychu rozšiřuje slovníkové definice pojmů jako maximalismus, megalománie a opulentnost o proporce dosud netušené. Dá se říci, že Red Cliff je dílo fenomenální v každém ohledu, ale v podobných prohlášeních bych raději zůstal při povrchu zemském a nesnažil se obalamutit gravitaci jako neporazitelný čínský válečník. Předně by se dala vytýkat značná eklektičnost v užitých "tricích" (viz kamera letící s šípy apod.), které evokují snad všechny významné čínské historické eposy posledních let (obsahem a důrazem na taktiku ponejvíce Válku rozumu a cti, třebaže Red Cliff je - dle rozcestníků wooovské cesty - větší melodrama). Divák se k tomu může postavit dvojím způsobem: buď ho to odradí a rozladí, nebo naopak potěší a bude obě dvě části vnímat jako syntax postupů pro daný žánr a zem původu typických. Na obhajobu však musím poznamenat, že přes všechen efektní balast (který stejně zbožňuji) je Red Cliff dostatečně "wooovský" na to, aby naplnil očekávání každého, kdo se s oblibou rochní v detailech režijního rukopisu. Já mám ve svém postoji jasno. A jak se k tomu postavíte vy? :) // Největší změnou oproti prvnímu dílu je snížení počtu projevů solitérního "wu-xia" heroismu na nutné minimum. // K plné spokojenosti mi, čistě pro srovnání, chybí pouze znalost Wooových starších a méně známých "šermířských" a kung-fu snímků. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Druhý diel velkolepého historického blockbusteru pokračuje v nastavenej latke a ohuruje predovšetkým v záverečnej trištvrtehodinovej megabitke. Tá tvorí de facto polovicu stopáže bežného filmu, čo však pri tejto obrej stopáži (keď počítam aj prvý diel) je vzhľadom na dlhé predvojnové taktizovanie zhruba akurátna dĺžka. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (2)

  • Bolesti hlavy, kterými Cchao Cchao ve filmu trpí, byly zřejmě způsobeny nádorem na mozku, který Cchao Cchao skutečně měl a na který v roce 220 n.l. také zemřel. Legenda říká, že mu lékař navrhl otevřít lebku a nádor odstranit, nedůvěřivý Cchao Cchao jej však uvěznil. Zemřeli oba. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama