Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

flouny8 odpad!

Tohle je totální průser a zneuctění jakýchkoliv filmů o vlkodlacích a upírech. Dracula se musí obracet v hrobě. Romantická slátanina pro tlustý holky a starý panny. Kdyby měl Pattinson trochu soudnosti, tak spáchá sebevraždu. ()

Interhofer odpad!

Další pokračování mi opravdu vyrazilo dech. Jak může někdo něco takového vymyslet? Na ohodnocení filmu mi stačí jenom jedno slovo - ODPAD! ()

Pythonator

Ach, já nešťastná nánynka, nevím, jestli mám ošoustat teplého vlka nebo si to nechat udělat vychlazeným patizónem. Stejně hloupé jako první dva filmy. Ale za tu hromadu pěkných gigavlků a utrhané hlavy a ruce si ten film zaslouží o hvězdičku víc. Zatmění mysli proběhlo jinak dle standardu a Kristen Stewart je jediným důvodem, proč se na to vůbec dívat. ()

Mistr119

Rozhodně lepší díl než dvojka...i když moc jsme se neposunuli v ději. Bella opět řeší celý díl hamletovskou otázku a je rozpolcená z toho, že miluje dva muže... Je zde náznak toho, že to je běžná věc a člověk v dnešním systému si s tím neví rady. Zvlášť vyhrocené, když Bella řeší, jestli zůstat naživu nebo se stát upírem... Ale stále je cítit, že příběh je z pera ženy - takové ty scény, kdy Edward Bellu miluje, ale přitom je na něj pro soulož brzy a pak to Belle vynahradí zásnubama (aneb nejde mu jen o sex, ale je to romantik...), polonazí svalnatí vlkodlaci (tady pobavila replika Jacoba: "Přiznej si, že jsem teplejší než ty!"), tyto scény sice pronikají muži-divákovi do ženského smýšlení o ideálním muži, ale běžný muž-divák to asi neunese... Proto stále nemůžu jít na nad 3* a nedivím se, že film je jeden z nejrozporuplnějších z celé databáze..! :/ :) ()

NikiVai

Ani ve třetím díle jsem nezahlédla pořádné upíří tesáky, ale co už, konečně tu byla pořádná bitva. Díky vlkodlakům je to alespoň trochu akční. Ale romantika na prvním místě zůstává, samozřejmě. Upírsko vlkodlako člověčí trojúhelník se stále více zamotává. ()

Xtina

Lepší než Nový Měsíc. Ale i tak...bože, nudné monotonní dialogy, akce dobrý, ale zabrala asi tak 5% z celého filmu. Bella byla naštěstí méně nadržená, Robertovi nemůžu nic vytknout, protože vlastně chodím do kina jenom kvůli němu :-D Taylora Lautnera nemám ráda. Jinak Cullenovic rodina mi přijde dobrá, více prostoru dostal Jackson Rathbone coby Jasper. Nejlepší z celého filmu byl rozhovor Belly a Edwarda v posteli: Edward: ,,Přestaň si svlékat oblečení." Bella: ,,Chceš mi ho svléct ty sám?" Z toho jsem fakt nemohla,lol :-D ()

kritička

Do kina jsem vkročila s mírně poděšeným výrazem. Ještě nyní mám totiž před sebou dvojku tohohle megahitu. Musím ale říct, že můj celkový dojem je výrazně lepší než u předchozího dílu. Akce jak má být - velmi oceňuji úvodní scénu s Rileym a všechny bitky. Musím říct, že se mi líbila i hudba k jednotlivým akčním scénám a dokonce mi nevadila ani Victorie. Důvod, pro který bych nejspíš byla schopna zasklít celý film, byla NAPROSTO NULOVÁ CHEMIE MEZI KRISTEN STEWART A ROBERTEM PATTINSONEM. Celý film jsem se ptala: Kde krucinál je ta bezmezná oddanost a láska mezi hlavními protagonisty??!!! V jednom nejmenovaném seriálu pak bylo řečeno, že když chybí na obrazovce vášeň, hlavní aktéři spolu spí. Já se k tomuto závěru po shlédnutí Zatmění přikláním. Neumím si jinak vysvětlit chvilkové mlčení, čumění do blba a tak podobně. Další, co mi dost vytočilo, byla Esmé. V knihách má sem tam prostor, ve filmu ho téměř nedostala. Vůbec jsem tak nepochopila, za co ji platí. Přičtěte si k tomu výpadky proudu v kině a odcházela jsem mírně zklamaná. Celkové hodnocení? HLAVNÍ SCÉNY PECKA, OSTATNÍ ŠEĎ A NUDA ... (PROBOHA AŤ UŽ DO DALŠÍHO DÍLU NEDÁVAJÍ TU DEBILNÍ LOUKU. HERCI NEUMÍ ZAHRÁT ROMANTIKU A K TOMU NEPOMŮŽE UŽ ANI KRÁSNÁ HUDBA A LETNÍ POČASÍ!!!!!!) 3 HVĚZDY - JINAK ZHRUBA ROZPĚTÍ 50 - 65 % (PODLE NÁLADY) A PLUS SI JEŠTĚ PŘIČTĚTE NAPROSTO NEMOŽNÝ PŘÍŠERNÝ OTITULKOVÁNÍ A JSME TAK NA 55 % ()

Naty94

Konečně je film na jakési úrovni. Je to sice všechno ukrutně nudné a zdlouhavé, ale výkony ze strany štábu jsou dobré. ()

chemo

Dosť veľká nuda, nekonečné rozhovory dokola o tom istom a zlé herecké výkony. Akcia celkom OK, ale je jej zúfalo málo. ()

Maya.Angel

Mně se to prostě líbilo. A ať si každej říká co chce. Nejsem 12letá nanynka a stejně sem zhltla všechny knížky protože byly čtivé. Jednička byla šedá, dvojka totální propadák, ale trojka úžasná. David Slade své práci rozumí a natočil to nejlépe jak mohl. Nemusíte mít rádi Twilight ságu, ale od jedničky se herci o hodně zlepšili a celkově je to povýšené o úroveň nahoru ()

kendynka

Zatím nejlepší díl. Bella se vyvarovala zbytečnému kňourání, které mi vadilo v předchozích dílech. Krásné efekty, vlci jako živí a vůbec, celý film dobře zpracovaný. Knížku mám dávno přečtenou, proto mi děj připadal uspěchaný. Jinak ale paráda. ()

jay.jay.13

Twilight sága je pro každého filmového fanouška jako osina v zadku: děsivě špatné filmy vydělávající děsivě velké sumy peněz. Nepochopitelný fenomén poukazující na zvrácený vkus mladých divaček, kterým stačí aby si Robert Pattinson sundal tričko a už film prohlašují za nejlepší na světě. Přesto došlo k nečekanému posunu. U třetího dílu "Zatmění" se kormidla ujal talentovaný režisér David Slade (V pasti, 30 dní dlouhá noc) a je to setsakramentsky poznat. Kvalitativní skok od nekoukatelnýho "Nového Měsíce" je až zarážející. Ale pozor, to pořád neznamená že je to dobrý, to ani zdaleka! Je tu až bolestně vidět jak se dobrý režisér neustále pere s příšernym scénářem (respektive knižní předlohou), z takovýho materiálu by nic pořádýho neukoval ani James Cameron. Přesto se Sladeovi podařil menší zázrak a film zvednul až na pokraj snesitelné průměrnosti. Jenom díky němu už film neni taková k uzoufání nudná, na inteligenci urážející a žaludky převracející sračka. Chvílemi sem se dokonce přistihnul že mě zajímá co se bude dít dál. Trojúhelník Edward-Bella-Jacob dostává něco co bych se nebál nazvat rozměrem. Z Bellinýho dilematu "stát senestát se" upírem je konečně cítit naléhavost. Opět zásluha režiséra, protože dialogy jsou pořád stejně špatné a postavy pořád stejně jednorozměrné a nezajímavé. Herci prakticky nemaj co hrát - Edward je stále zadumaný, Jacob stále nahatý, Bella stále krásná, toť vše k charakterům. Pak je tu i něco málo akčních scén, které bych chvílema označil skoro za povedené. Je vidět kde si je Slade jistý v kramflecích (a hlavně kde se nemusel tolik držet předlohy). Poprvé se v sérii objevuje něco jako zápletka, respektive vedlejší dějová linka - ta hlavní, tedy vztah ústřední trojice, zústane naprosto nedotčená a na konci filmu je situace stejná jako na začátku. Ale jak sem už psal, to neni chyba režiséra, ale idiotský předlohy, která se inteligenčně drží stále na úrovni vlhkého snu čerstvé držitelky občanského průkazu. O to víc klobouk dolů před režisérem. 510 ()

mellon.a

Madisonské mosty pro mladistvé. Při sledování jsem upadala do podobného tranzu. Vlastně tam nebylo nic, co by člověka u toho filmu udrželo, ale přesto jsem se nudila jen malou chviličku. Na rozdíl od mého chlapa, který trpěl docela dost a kterému se opravdu nedivím. ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2