FIAT 500 odpad!

Neskutečně špatně udělaný film s množstvím chyb v echnice. Např v roce 2000 jezdí Volvo, které se představilo až v roce 2006..... Super moderní notebook v roce 2000? Nežijeme v Americe. Tyhle technické nedostatky nevyváží ani dobré akční scény, které jsou dány tím, že Jákl je kaskadér. Navíc z filmu jakoby vyzařovalo, že Kajínek je nevinný. Tohle se českému filmovému průmyslu nepovedlo. Bohužel. Potenciál nebo minimálně námět je celkem zajímavý.... Z výše zmíněných důvodů plyne moje hodnocení.... ()

godspeed

Na to že toto byla Jáklova režisérská prvotina, tak klobouk dolů a to fest. Snad se díky jemu a dalším podobným blýská v české kinematografii na lepší časy. Budu držet palce. Pozn č. 1: Obrovský dík tvůrcům, že Kajínka nehrál nějaký český herec všeuměl typu Trojan nebo Vetchý. Je vidět, že kluci byli prozíraví a sáhli po někom, komu role sedle jak prdel na hrnec. Pozn č. 2: Jak může tohle dílo mít jen 66% a totální sračka typu Silný Kafe procent 56, to mi hlava nebere. Lidi probuďte se a přestaňte pořád hloubat a koukat na seriály a filmy o tom, kde hraje prim k..da a zmatený penis s jedincem na konci! ()

john.h

Takovej rádobycool český snímek. Nejvíc cool se to snažil udělat kameraman a střihač. Není to špatná práce, ale některé záběry se prostě hodí natočit statickou kamerou bez cool střihů a rychlých změn kamerových filtrů, páč pak to ve výsledku vypadá hůř než nějaká z těch horších videosegalovek či vandammovek, kde se rádobycool střihy a kamera snaží zakrýt mrzký rozpočet a kulisy Rumunska. Přesně to se děje i tady. Například hned na začátku sledujeme konverzaci v autě nebo záběry na nehybná zátiší a u toho jede rozklepaná kamera, filtrový efekty a strašně rychlej střih, zběsilý zoomování, takže si člověk připadá jak v blázinci, protože scéna je naprosto klidná a nic akčního se v ní neděje (dokud teda nepřijde vrah k autu a nezačne střílet, tam se akční střih hodí dobře). A tak to probíhá celý film. V postprodukčním studiu si dali určitě práci a určitě jsou schopní, ale méně je někdy více a ten rádoby fresh americkej look je spíš na škodu. Daleko víc by se tady hodil evropský feeling, nějaká syrová statická kamera, temné filtry a méně střihu. Pak by třeba výsledek nebyl průměrný a nehrál si na něco co není. ()

lenzi

Milé prekvapenie. Ak by to bol vymyslený príbeh. Len škoda, že robia hrdinu tam, kde je to asi nepatričné. Niečo také by si skôr zaslúžilo Bolero... ()

karlee

Je to natočeno na naše poměry moderně a profesionálně, což pro mě není zrovna plus, roztřesená klipovitá kamera a spol. mě nijak nedojímá. Ovšem ve scénáři mi asi něco uniklo. O tom případu toho mnoho nevím, ale jestli jsem to správně pochopil, tak někdo s dlouhými prsty zosnoval pomocí Vládi Dlouhého vraždu tří grázlů a z nějakých důvodů to hodil na Kajínka (o důvodech film zkušeně mlčí, staré pravidlo, hrůza z neviděného...). Díky tomuto spiknutí vyhrál dlouhoprsťák volby. Kajínka teď nechtějí pustit, protože kdyby promluvil... (opět hrůza z nepoznaného) Tak a teď tu o Červené karkulce. Jestli film odráží Kajínkovu verzi, tak se nedivím, že ještě bručí. Jestli volná inspirace, tak bych na tom scénáři ještě zapracoval. ()

Zombiepod

Skutočné udalosti okolo kauzy Kajínek asi nikomu presne známe nie sú a tu boli miestami dosť okato pritiahnuté za vlasy, avšak solídna réžia, kamera a skvelý Lavroněnko sú dôkazom, že aj v susednom česku v dnešnej dobe vznikajú kvalitné trilery, nebojím sa ani povedať že Kajínek sa kľudne môže porovnávať s kdeakým vysokorozpočtovým americkým filmom. Nezaobišlo sa to bohužial bez scén, ktoré boli až príliš uťahané a občas nemastné-neslané, ale to nakoniec ani tak nevadí. Určite jeden z najlepších českých filmov poslednej doby. ()

lebik

Hvezdícka za sexy chraplak a nohy Tatanky,dalsi za to, ze todle tema vubec nekoho napadlo zfilmovat (byt blbe). Jedna minus za to, ze me na Tatanku saha nejaky polak,dalsi za to,ze todle melo jit jen do televize a ne z velkou slavou do kin a minus ta treti ze Tatanka a vubec vsichni v tom filmu pusobi prirozene asi jako bezdomovec v Ambiente. ()

smajly

Vítám smělý plán autorů natočit první český akční film, navíc vybrané téma je alespoň pro českého diváka velice lákavé. Ovšem provedení je trochu sporné. Děj je kostrbatý, místy nezajímavý a co mi nejvíc pokazilo celkový dojem, byla příšerná kamera ve stylu kriminálky Miami, která trhá oči už po několika málo minutách. Herecké výkony stejně jako hudba docela ušly, i když nikdo nevynikal. Šlo to celý udělat líp, ale za odvahu dávám 57%. ()

wena.wigwam

Nechápu vaše "odpady" a jiný nízký hodnocení.. Není to film podle skutečné události, ale českej akční (!) film na motivy jednoho profláklýho (a doposud nevyřešenýho) příběhu. Podle mě kvalitní kamera, slušná akce, skvělý výkony tří hlavních protagonistů (Vilhelmová, Lavroněnko a především můj oblíbenec Dlouhý) a Táňa je tu navíc neskutečně sexy!! Občas stupidní český bachaři a Alice Bendová přispěly k tomu, že sem se i zasmál. Hudba se mi taky líbila - suma sumárum 75% českýmu akčňáku. ()

Smerfetka88

Nečekala jsem od tohoto filmu moc, protože bývá tradicí, že čím větší reklama, tím větší zklamání. Musím ale říct, že jsem byla celkem příjemně překvapena. Sice mě velice mrzelo, že samotný útěk byl odfláknutý a jakoby mimochodem vložený, ale jinak jsem z kina odcházela spokojená. Sice už mi přijde trapné, že Bendovou vidíme ve filmech jen z kalhotkama dole, ale holt není každému souzeno hrát náročnější role. Co se týče Vilhelmové, tak mě její výkon nepřekvapil a jako vždy to zahrála velmi dobře. Vladimír Dlouhý jen dokázal, že je Pan herec. Dívat se na něj v tomhle filmu bylo pro mě skvělým zážitkem - byl to doslova vyvrcholení jeho herectví. ()

hero_bk odpad!

Scénář psal asi pavouk na kofeinu, jinak si to nedokážu vysvětlit. Něco tak strašnýho se jen tak nevidí! Zmatený přebíhání z jednoho místa na druhý, epileptický střih, roztřesená kamera, nedomrlé barvy, nevhodná hudba, přehršle špatně zahraných, pro děj naprosto zbytečných postav a to všechno proto, aby byl ospravedlněn nejznámější český vrah. Co mi to připomíná? Mám vám propustit židovského krále? Toho ne, barabáše. Jednoduše mám pocit, že když se tam řešilo Kájinkovo bohatství, tak tenhle film je jen na jeho objednávku. Navíc jsem měl u sledování filmu pocit, že Česko je taková "horší Ukrajina". Ale když tu žiju, tak ten pocit nemám, tak kde je problém? Problém je v tom, že u nás neumíme natočit normální film! ()

coco.brice

je vidět ,že i v čr se dá natočit kriminálka...nejsem si akorát trochu jist tématem a hlavním "hrdinou" Kájínkem...nějak mi k tomu nesedí,že tahle kauza ještě není rozčísnutá(aspon dle mne) a přitom film nabízí podle mne jasné řešení toho co a jak bylo..to není fer.. ()

PaRi

Bože, o kolika osobnostech, skutečných osobnostem, nebyla natočena za celou historii kinematografie a televize ani minuta a tady se utratí miliony za ... škoda dalších slov, lépe to tu řekli už jiní, jako např igi B. či Motty. Tu jednu hvězdičku dávám za dobrou kameru F. A. Brabce i když si myslím, že je jeho umu pro tento spektákl škoda. Měl by lépe volit s čím spojuje své dobré jméno. ()

Zmeo

Skvělý film se skvělým Konstantinem Lavroněnkem o jednom z nejslavnějších zločinců české historie. ()

darthvader77 odpad!

Není to natočené špatně, ale to, že z Kajínka udělaly pomalu archanděla Gabriela se mi dost nelíbí. Až příliš se tvůrci scénáře nechali unést. Takže při sledování tohoto filmu bude hodně záležet na tom jak se na celou věc díváte. Já osobně si myslím, že to upravuje skutečná fakta a oblbuje lidi. ()

Milda003

Kájínkovi od jakživa věřím, že je nevinej. Po shlédnutí tohodle filmu tomu věřím ještě víc, jasný je to film a scenáristi si tam mohli vyblejt něco po svém a třeba přisolit a opepřit, ale já věřím tomu, že jak je to v tom filmu, tak to prostě je! :) ()

chlebo

Ďalší pokus o blahorečenie vagabunda a vraha, tentokrát známeho a samozrejme nevinného Jirku. Tento martýr z lepšej spoločnosti a samozrejme slušný človek dokonca v snahe očistiť svoje meno utiekol až hen z Alcatrazu, len aby dokázal aký je nefajčiar a nevrah, no Jákl proste vymyslel novú legendu. Škoda, že títo martýri bývajú obvykle blahorečení až po smrti, možno sa jej náš Jirka nakoniec aj dočká a jeho "pravda" vyjde najavo, ktovie. Škoda, že si všetky trable vždy odnesú tí nevinní. Ale ako rozprávka dobré. Natočené to bolo pekne, dokonca pár scén bolo celkom pekne akčných. Keby to nebolo celé podľa "skutočnosti," kludne by som tomu napráskal plný počet ako perfektnej kriminálke od našich knedlíkových bratov. Ale teda ako som už povedal, ako rozprávka dobré. Klikujúcemu Jirkovi a režisérovi posielam okrem svojho hodnotenia aj kus uznania za ich fantáziu. ()

Daginka

Svalnatej Kájínek v dlouhým černým kabátu připomínající lovce upírů Bladea, kterej vmžiku se superhrdinskými gesty nonšalantně postřílí tři chlápky v autě. Dále Kájínek napodobující Ezia Auditore, když běží po zdi a chlapácky cvičí. Do toho afektovaně nevěrohodná Wilhelmová, nehodící se dabing cca pěti polských herců a docela dobrý Vladimír Dlouhý. Sečteno podtrženo - za 2*. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý