han.ci

U úvodních scén, při kterých se kameraman a střihač nejspíš slušně vyřádili, jsem si říkala, jestli je to fakt český film. Po pár minutách mě o tom převědčil, Vilhelmová se mi moc nelíbila, děj byl trochu nudný, scény jakési uťaté a já si pomyslela něco o vaření z vody. Ale jak přišly soudní procesy a útěky, vybudovala jsem si sympatie s Lavroněnkem a vše si vychutnávala. Hudba je výborná. Rozhodně stojí za to vidět, jsem docela nadšena. ()

Asdas

Kajínek je na pomery nášho kraja veľmi zaujímavým experimentom a príjemným oživením stojacích vôd , peniaze boli rozumne investované ,herecky typovo skvele vybraté hlavné úlohy a v niektorých miestach surovosť filmu vytvárajú príjemné prekvapenie roka ,ktoré nekazí ani ten zhluk tónov Václava Bárta a niektoré WTF scénky. ()

WitchBitch

Samé špatné hodnocení, ale proč??To všichni vidíte jen to, jak je film natočený a jaké jsou efekty a co nějaká psychologická stránka??Dávám jednoznačně za plnej počet, film byl uchvacující... ()

transbeskyd

Tak tímhle kousekm mě klan Jáklů docela příjemně překvapil. Na české poměry obstojně natočené akční scény, slušné herecké výkony počínaje Lavroněnkem a v neposlední řadě konče Long brothers. Další a hodně nejednoznačná rovina filmu je samozřejmě kontroverzní postava „provařeného“ Kajínka jako takového, kterého snímek možná až moc okatě staví do role obětního beránka a skorohrdiny, kterému pak není těžké fandit jako Monte Christovi, když utíká po provazech z Mírova. Jediné co mě místy rušilo, byla Noidova „hudba“, proto o půl hvězdy míň. ()

ratpile

Největším kazem je zřejmě jistá stylová nekoncepčnost. Jednu chvíli je Kajínek "seriózní exploatace", aby se o scénu později přesunul někam směrem k hollywoodskému romantizování klíčových postav, zejména pak Kajínka. To by samo o sobě až tak nevadilo, ale v této kombinaci působí hlavní aktér skoro jako jeden z Dannyho parťáků, tedy ten zásadový, charismatický zloděj do každé dívčí postele. Vydat se po žánrově čistší cestě, tedy u mě raději směrem k té hollywoodské fikci (hry na realitu už bylo u nás až až), mohlo to dopadnout mnohem líp. Jákl totiž není úplné dřevo. p.s. Skvělí herci. Lavronenko, Vilhelmová a především pak bratři Dlouzí; před těmi smekám. ()

Fearoth

I přes všechny kladné ohlasy jsem od tohoto filmu nic nečekal, ale byl jsem nadšený z konečne, skoro úplně akčního českého filmu, s vynikajícím námětem, a příjemnými herci u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Snad jen občas zbytečně drsňácké fráze nebo taková, řekl bych naivní česká kamera mě lehce překvapila, ale stejně mi nic z toho nepokazilo skvělý zážitek :-D Opravdu doporučuji ;-) ()

jt13

Nejvíc jsem byl zvědav, na jakou stranu se režisér se scénáristou přidají, kterou verzi v téhle stále(?) ještě otevřené kauze budou zastávat. Nakonec jsem byl se zvolenou variantou celkem spokojen a s filmem jako celkem také. Jediné, co mi úplně nesedělo byl dabing nečeských herců. Ale což, třeba se to zlepší na druhý poslech ...:-) Jinak slušný 'drajv', jen houšť! ()

L3G1ON4R

Film zůstane filmem, ale takhle pěkně zpracovný materiál vnukne pár otázek. Nejvtipnějším faktem je že se pravda stejně nikdy nedostane na povrch, a když tak až za několik dekád. S klidem lze říci dalo se na ten produkt dívat, a charismatický Vladimír Dlouhý pro kterého to byla poslední role tomu dodal korunu. ()

Marrianna

Jděte už někam s tím svým ... no jo české takže blbé, nebo když je dobře tak průměr. Herecky výborně ztvárněný snímek o nejznámějším českém vězni byl pro mě naprosto výbornou podívanou. Konstantin Lavroněnko svým charisma mě přikoval ke gauči a já byla navýsost šťastná, že jsem nedala na tyhle komentáře. Komentář MALARKEY - naprostý souhlas. ()

dobbin

Udělat z Kajínka před českým divákem charismatického poloboha s hlasem Jana Šťastného je hnus. To jsem očekával. Taky jsem očekával, že film bude z tématu těžit vcelku laciným a bulvárním způsobem. Neočekával jsem ale, že film bude po technické a vůbec žánrové stránce na tak dobré úrovni. Příjemné překvapení. Z čeho mně ovšem vstávají vlasy hrůzou, že nejeden český divák by Kajínka donesl jako důkazní materiál na soud. ()

DJ Kritik

Strhujúce, dramatické a výborne navodzujúc pocit, "Takto by to mohlo byť". Na Slovensku neletí kauza Kajínek tak ako v Čechách, ale chápem, že ľudia sa dokážu stotožniť s filmom. Nedokážem povedať nič o pravde či nepravde tohto príbehu, ale film mi pripadá urobený dobre. Bolo to v štýle filmov Sametoví vrazi a Bolero. Možnože rukopis F. A. Brabca je mi pochuti a priznám sa, že si myslím že i v Batoričke je cítiť jeho markantný vplyv. Nepochybne významnú úlohu tu hrá výborné obsadenie ústredných postáv Konstantin Lavroněnko, Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Tatiana Vilhelmová, Bogusław Linda. Ja som mal z filmu veľmi silný dojem. Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: *** Dramatičnosť: **** Realita: *** ()

CaMMe

Po pěti letech byl v Česku natočen film, o kterém se dá říci, že byl dobrý. Dobrý znamená 3. Pořád tomu něco chybí. 60% ()

epoh

Kdyby byl obsah tak vymakaný jako vizuál, byla by to bomba. Leč není. Jednotlivé scény jsou k sobě poskládány bez vnitřní návaznosti, bez vytváření napětí. A ve snaze nabídnout hollywoodskou zkratku se nutně objevují logické lapsy. Co Kajínek jedl, když všechno vylil? Kam zmizel ten pes, přes kterého musel z Mírova utéct? Z jakých kruhů vlastně pocházela postava Vladimíra Dlouhého? Byl to policajt, advokát, politik? Vše naznačuje, že politik, ale proč ho potom zajímali tři zastřelení cikáni, kteří měli vybírat výpalné?! Škoda, na scénáři se prostě mělo ještě nějaký ten pátek tvrdě makat. ()

Blackburn8

Film mě opravdu nadchl, nečekal jsem, že to v podání Jákla bude takhle dobré. Jak Konstantin tak Tatiana to zahráli na výbornou. Musím také pochválit skvělou kameru a střih na Český film opravdu na vysoké úrovní. 75% ()

Pochtli

Pokud bych to hodnotil jako divák, co nějakého Kajínka a omáčku okolo něj nezná (= cizinec), tak je to na české poměry slušně odvedená práce. ()

froid

Tomu filmu by slušeli herci ve vedlejších rolích kteří umí hrát hlavní postavy byli obsané dobře ale zbytek jim to dost kazil. Kamera spokojenost. Na český film lepší 3*. ()

jns

Stačí pojmout vizuální stránku dostatečně cool způsobem a zdejší filmoví odborníci hned tasí čtyř/pětihvězdičkové hodnocení. Že je to po scénáristický, herecký a režijní stránce naprosto zoufalý není zřejmě až tak důležitý. Nikdy předtím jsem neviděl hrát Táňu V. tak špatně. Vzpupnost kaskadérů je bezbřehá: seženu na to prachy, tak co bych si to i sám nerežíroval. Brr. Vzhledem k tomu, že režie je do značné míry uplatňování vlastního vkusu, je spokojenost širokého diváctva s tímto filmem vcelku pochopitelná. Samí Jáklové. Škoda. Kajínkův příběh měl natočit Jiří Svoboda. Takto byl jeden z nejzajímavějších krimi příběhů posledních dvaceti let zbytečně vyplácán. ()

kurzweil

Zklamání veliké...ani Lavroněnko neutáhne film bez příběhu, Dlouhý st. je jedna hvězda a jeho brácha + hudba ta druhá....jo a co mě ničilo byly pokusy o vykreslení doby - hoooodně slabý ()

situs

Film mě absolutně ničím nepřesvědčil, že bych ho měl brát vážně. Na druhou stranu nevím, jestli měl vůbec v tomto směru nějaké ambice. Prostě mě nudil. Téma Kájínek mě nechávalo a nechává víceméně chladným, takže nemyslím, že bych byl vzhledem k tématu už nějak předem zaujatý nebo měl nějaká očekávání. Chápu taky podřízení filmu komerčním požadavkům "trhu". Nicméně, bez ohledu na téma i zpracování, které budou vždycky budit protichůdné reakce, ve mě nevyvolal vůbec žádné otazníky nad tématem, nevzbudil vě mě žádný rozporuplný pocit, nic, co by mě donutilo k zamyšlení. 40%. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý