Meev

Zajímavá to podívaná na jednoho známého vraha, příběh plný prostřihů a zajímavě položené kamery. Hm.... Opravdu zajímavé, jen by se to celé dalo vecpat do devadesáti (né- li méně) minutek. ()

Aragorn

Docela slušný film, ale jediné co se mi na něm nelíbí je to, že nahrává Kajínkovi v jeho prospěch a dělá z něj nevinného hrdinu. ()

milwaukee

Ghoul se mi nelíbil, na Žižkovi jsem ještě nebyl a tak Kajínek je to nejlepší, co Jákl vytvořil. Aspoň tedy zatím. Docela mě zaráží to nízké hodnocení. Nenašel jsem nic, co by mi ve filmu vadilo. Michal i Vladimír si záporáky střihli parádně, zvláště potom Vladimír. Ten byl tak krásně slizovitě úlisný, že to snad ani není možný. A ten Polsko Německo Ruský zbytek taky nebyl špatný. Linda, alias Sekal opět dopadl nedobře. Taky ho bylo potřeba zabít. Ale kdo se projevil jako největší hajzl, to byl Werner Daehn. Toho bych nechtěl potkat na ulici ani náhodou. 85% ()

radaauer

Jákl se při natáčení amerických velkofilmů něco naučil. Film má spád, akční scény nevyznívají trapně. Pár věcí by se dalo vytknout, ale za první český plnokrevný krimithriller zaslouží zvednout hodnocení na 90% ()

ondey

Příběh a fakta, která se zdají být přitažená za vlasy (přitom právě ta jsou skutečností, např. noční střílení holubů strážnými) bodují na plné čáře. Ať už se se scénářem děly jakékoliv čachry, tahle verze se skutečně povedla. Herecké výkony vesměs nemají chybu, akční scény jsou skutečně akční a napínavé. Srovnáme-li se srovnatelným - s jinými akčními filmy, Kajinek je v tomto ohledu vážně docela úspěch. Pochválit musím i F.A. Brabce, moderní technické nájezdy, cukání a švenky kamerou využívá vždy s důvodem a ne samoúčelně. Přesto umění, nápad ani velkou invenci asi nečekejte, přeci jen, je to akční film :) ()

hidden666

Nebylo to vůbec tak špatné, jak by se dle všech recenzí zdálo. Koho zaujal skvělým výkonem Konstantin Lavronenko, nechť se na něj v zajímavé roli podívá ve filmu Prikazano unichtozhit. Operatsiya 'Kitayskaya shkatulka' . ()

nooly

Řemeslně pěkně zpracováno, ale jako celek je Kajínek podle mě bohužel jen bublina, která praskne a pes po ní neštěkne. ()

unrocker

Vynikající! Konečně pořádný snímek z českých luhů a hájů, který má skvělou kameru, propracovanou muziku a snaží se vypadat aspoň trochu akčně. Herecké výkony nejsou nijak silné, ale film celkově strhne dobrým námětem a tajemnou atmosférou. Skvěle prostříhané scény, úžasné roztřesené kamery no požitek a pastva pro oči. Jen tak dál už se těším na další Jáklův počin. ()

amyth

Co na tomto filmu hodnotit ...... jedině jeho přesnost a věrohodnost. O časové nepatřičnosti tu mluvili mnozí, pro takový film to považuji za zhovadilou nepřesnost. Věrohodnost je minimální. Srovnávání s podobnou tvorbou - hlavně Sametovými vrahy by byl tristní. Film negraduje, nemá tempo, nudí. Vzbudil tento film zájem o vinu Kájínka - u mě nikoliv - bylo mi to jedno předtím (jsem pro rychlý trest smrti pro USVĚDČENÉ vrahy) a je mi to jedno i po shlédnutí filmu. Kájínek svým útěkem dokázal, že každopádně rozhodně nebyl nevinný přihlížející (způsob provedení a následný pohyb) a nechtěl poukázat na svou nevinnu (rozhodně nekontaktoval média v době skrývání). Chtít dokazovat nevinnu a hledat nové důkazy a svědectví deset let po činu je pro mě amatérismus a výsměch justici. Je krásně vidět, co dokáže masáž médií - ministr Na vlastní oči John už se mu o propuštění jistě postará ...... a získá tak pár bodů od zmanipulovaných mas. ()

intro

Já musím dát plný počet. Petr Jákl ml. natočil jeden z nejlepších českých akčních filmů. Vůbec nechápu ty rádoby znalce co píšou extra recenze, že dávají tak malé hodnocení. Co by ještě chtěli. Mě film naprosto dostal. 100%. ()

RendaVahala

Úžasný film přes pohled úhlu na kvality českých filmů, musím říct, že jsem byl opravdu dojat nad tímto stvořením, když jsem na to byl v kině. Sice, ale jen zřídkakdy pro mne špatně pochopitelnou dějovou linií, i přesto musím dát plus tomuto filmu. Nejlepší asi byl můj oblíbený herec Michal Dlouhý, nebo Alice Bendová, která filmu dodávala trochu komedie svými střelenými výstupy a chováním. Konečně tedy po dlouhé době mohu říci - český film na úrovni. ()

LaMadame

Výborný film, který dalece přesáhl veškerá má očekávání. Především vynikající kamera F.A. Brabce, výkon hlavního hrdiny a pochopitelně herecký koncert Vladimíra Dlouhého, tento film řadí mezi to nej, co zde bylo natočeno. Líbilo se mě výborně hudebně podkreslené prolínání scén a povedená byla i Tatiana, která si ovšem měla trvat na tom, že paruka věrohodnosti postavy nikdy neprospěje! Myslím si, že tento film udává nový rozměr pro český film, já miluju například minimalistickou Nudu v Brně, ale když kriminální thriller, tak bych prosila takto... ()

Bigwave

Tohle je slabé, hodně slabé. O případ Kájínka jsem se nijak vážně nezajímal, ale tohle mi přišlo jako napodobenina amerických akčních bijáků zkřížením s Kobrou 11. Musím, ale zase udělit pochvalu režiji, že se vůbec pan Jákl do něčeho takového pustil. Je pravda, že zněj asi nikdy Nolen nebude, ale na českou dědinu to je někdo. Vytýkat chyby asi nemá cenu, bylo jich tam dost. Pražská auta s novými poznávacími značkami, plno výrobků co v roce 2000 nebylo, televize vysílá širokoúhlé. Dá se na to dívat, ale já osobně už se na to asi nepodívám. ()

krydy

Sex byl, velké plus! Jednostranný pohled, velké mínus! Na český film moc dobře natočené i herci hráli dobře. Ale popularizace vrahů by podle mě moc být neměla... ()

Marťulka

Upřímně. Já, co se o kauzu vůbec ale vůbec nezajímám, pamatuju si akorát, jak Kájínek utekl a kamarád mě strašil, že ho máme ve sklepě. Do kina jsem nešla kvůli hercům, ale kvůli toho, abych se dověděla, jak to asi bylo. Samozřejmě, píši to s nadsázkou. Takže já jsem celkem spokojená a nečekala jsem víc ani míň. Jo, skvělá Alice Bendová :-) ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý