yenda1

Dobrá kriminálka. Jen škoda, že jsem si celou dobu říkal: "Moment tohle mi něco připomíná." Kdybych nikdy neviděl Sametový vrahy tak bych šel na čytři *. ()

JIP.XF.cz

Nejstručněji jak tento film s oblibou popisuji je: "Americký akční film z českého prostředí." Nehledě na to jak to bylo doopravdy, tenhle příběh dává smysl a měl i docela logický děj. Před tím, než jsem na film šel, jsem nečetl žádnou recenzi, či hodnocení a případ Kajínka jsem znal jen letmo. ()

pedrossa

První čtvrtinou jsem se prosmál. Jakmile první bachař afektovaně vykřikl "fyzický kontakt není dovolen", ujelo mi uchechtnutí, že mě muselo slyšet všech ostatních šest návštěvníku třetího sálu kinopaláce. Druhá polovina se už dala vydržet, ačkoli chvílemi těžko neusnout. Klišé českých filmů posledních let už mě opravdu začínají obtěžovat. Mizerné postsynchrony,umocněné špatným zvukem při dialozích. Záliba ve špatně česky mluvících hercích ze Slovenska, herci z východní Evropy, snažící se vzbuzovat dojem, že nám režisér nakoupil elitu... Klouzání po povrchu a neschopnost vykreslit byť alespoň hlavní charaktery. Zamilovanost Tatiany Vilhelmové a B. Lindy byla například tak neuvěřitelná (hlavně Lindovou vinou - celkově nejslabší výkon), jako celý příběh, glorifikující člověka, který - jak sám říká - má na svědomí kdeco, jen tu dvojnásobnou vraždu ne. Mladá advokátka se nám zakouká do odsouzence (jehož charisma nám režisér tak úpěnlivě a marně podsouvá), čímž její původní motiv jakési odplaty dostává definitivní ránu z milosti a banalita vítězí. Morální poselství? To v tomto filmu nehledejte. Pravdu? To už vůbec ne. Sdělení nepřítomno, akce celkem slabá a i kdyby do mě efekty v kině bušily ještě víc (na něco jsem jako muzikant zvyklý, ale tohle bylo místy k ohluchnutí), ani jednou jsem se v tom filmu o nikoho nebál. A to je možná důvod, proč se thrill při tomto "thrilleru" nedostavil. Muzika ne špatná, ale za hodinu z ní nevím nic. Vlastně ani nevím, proč ne za jedna - pocitově prostě za dvě. ()

mopy

Češi prostě akční filmy neumí :( Nemluvě o velké manipulaci s fakty, stavějící Kajínka do pozice hrdiny... ()

Drusus odpad!

Tak jsme se dočkaly i u nás točíme filmy o statečných a poctivých vrazích. Po filmové stránce slušný průměr. Vzhledem tématu dávám odpad ()

dadiak22

Takýto nárez som nečakal. Nie len Amerika dokáže natočiť akčný film. Kajínek je ukážkovým príkladom.Jeden z najlepších českých filmov desaťročia!!!. Je dobré, že režisér sa nebál do filmu zahrnuť aj realitu. V tomto svete sa nedá veriť už skoro nikomu. Aj najdôverihodnejšie postavy sú skorumpované. Krutá realita. ()

redme

Po dlouhém přemýšlení 4* za spád a kameru. Na české poměry dobře řemeslně zpracovaný film. Ale co se mi opravdu nelíbí je glorifikace hlavního ,, hrdiny ,, v očích diváků. Změna jména by neuškodila. Jinak dobrý. ()

Thrakan

Na českou tvorbu slušny !!! Já osobně jsem měl trošku problém se střihem, zdál se mi poněkud matoucí... osobní názor. Dále se mi nezdál Konstantin Lavroněnko jakožto Kajínek, nedokážu vysvětlit proč, ale neseděl mi v této roli. Výtěčně zahrál pan Vladimír Dlouhý, je ho strašná škoda. RIP Pro mě jednoznačně pozitivní zážitek. Doufejme, že by to mohla být první vlaštovka kvalitnější české filmové tvorby. ()

Pattrick

Průměr, průměr a zase jenom průměr.. Nemám rád české filmy, ještě že některé momenty Jákl okoukal z USA, díky bohu za to.. Nejlepší na tom filmu byla Bendová :D ()

Marcey199

Od Petra Jákla jako režiséra jsem nic převratného nečekala, o to víc mě Kajínek překvapil svou svižností, napětím a skvělou kamerou. Film mi sice připadal hodně odtržený od reality, až příliš podsouval svůj pohled na kauzu, ale proč ne, když je to zábava a člověk to bere s nadhledem. Každopádně mezi českými akčními filmy je Kajínek nadprůměr. ()

Igwar

Kájinek nie je "historická" dráma a nemá za cieľ podrobne rekapitulovať Kájinkov príbeh, ak keď v určitých momentoch verne kopíruje reálne udalosti. V iných si však autori pomáhajú čistou fikciou. Ak akceptujeme, že cieľom je baviť ľudí, Kájinek obstál na výbornú. Vyzdvihnúť treba najmä vynikajúce herecké výkony (Lavroňenko, Dlouhý, Vilhelmová...). Taktiež film prináša do českej kinematografie niektoré nové thrillerové prvky, ktoré okukal od svojich amerických predchodcov (dynamická kamera, strih cez detail....) . Jediné mínus sa týka verzie (?) filmu, ktorú som mal možnosť pozerať. Na moje prekvapenie z nej totiž bola vystrihnutá ona slávna scéna Alice Bendovej. Nie že by ma až tak strašne zaujala, ale príde mi škoda "cenzurovať" asi najvykričanejšiu a tým najznámejšiu scénu filmu. ()

whass

Tenhle iflm přesně vystihl muj nazor..že je Kajinek nevinný...ale ted k filmu:po napínavé stránce je to opravdu vynikající film,to vše doladuje výborný KONSTANTIL LAVRONĚNKO v roli Kajínka a výborná hudba Václava Noie Bárty...po hercovské stránce kromě Konstantila Lavroněnka..nic moc...advokátka Pokorová je výborná Novotný je výborný a to někteří ostatní....ale jako film je to pravdu výborný...tento iflm naprosto vyvracuje že češí neumí krimi...jenom ti herci by občas mohli být lepší. ()

old_school

Prý český akční krimi thiller... Nejvíc hodně akční ve filmu Kajínek je spot "Nemyslíš, zaplatíš!", věnovaný problémům vzniklým telefonováním za volantem. Nejvíc hodně megamoc je to thriller při horolezeckých scénách hlavního hrdiny unikajícího z vězení. Skoro stejně hodně je to thiller během nezbytného uprchlíkova běhu potokem i při efektní horolezecké akci speciální jednotky Policie ČR. Zejména v okamžiku, kdy ji celou téměř zcela zpacká žena v okně o dvě patra výše pižlající kudličkou horolezecké lano. Kategorii krimi Kajínek dle všeho splňuje brutálním bitím vězně v podání Václava Bárty. Vynikne při něm Noidova celoplošná kérka, jen ten vytetovaný nápis "Filípek" nějak není vidět. Vězně Noida bijí dozorci tak, že kdyby to bylo poblíž města Guantánamo, tak má americký prezident co vysvětlovat. Fakt hustý český kriminál stále funguje dle tradic vyšetřovatele Grebeníčka st.? Scéna s za ruce svázanou nahou barmankou pověšenou tak, aby z ní byla dobrá hračka pro její věznitele, je asi akční krimi thiller po česku. Erotika, násilí, krev. Ještě těm dobrákům na scéně uvěřit a je to! Body plus za uvěřitelného hajzla ve vyšších službách v podání Vladimíra Dlouhého. Kdo mu to asi v závěru filmu volal? Kdo je ten super lotr tahající za nitky našimi životy? Miroslav? David? Mašinka? Mlha? Dědek? Téčko? Nebo snad dokonce Íčko? Vykoupení z věznice Shawshank nebo snad Útěk z vězení či Motýlek jsou filmy z úplně jiného světa než je Kajinek. Zahraničním předlohám chybí dlouhé záběry na jdoucí krásnou (tentokráte blondýnku) Tatianu Vilhelmovou. Nálety na střechu Fox River v Prison Break jsou také nějak dynamičtější než ty na střechu pevnosti Mírov. Celých 107 minut filmu Kajínek ti dovolí odejít uvařit kafe, aniž bys musel zastavovat DVD. Dáš vařit vodu a vrátíš se do stejného interiéru ke stejnému ději. Souhrn pro netrpělivé, co nechtějí číst moc písmenek: Kajínek by byl úžasný film, kdyby to někdo sestříhal na 40 minutovou epizodu nějakého seriálu vysílaného na Nově okolo desáté večer. Film přináší tato poučení: Právníci jsou fakt lumpové. Při řízení netelefonovat! Kajínek je možná padouch, ale sedí kvůli něčemu jinému. Když dáš svou flintu z ruky, tak až ti s ní ustřelí hlavu, bude to vypadat jako sebevražda. ()

Candyman6

Mně osobně trochu vadilo, že z Kajínka udělali skoro národního hrdinu. Jestli vraždy spáchal nebo ne nevím, ale žádné neviňátko (jak z něho udělal fiml) určitě neni. Jinak se mi film líbil. Film měl spád, bylo tam i trochu akce a herci byli přesvědčiví. Pro mě celkem povedený český film. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý