Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

RISOvonVODKA

Veľmi kvalitný film, v ktorom sa opäť ukázal ako Nolan, tak aj Bale. Ich spolupráca vyvrcholila v závere uznávanej série, ktorá poňala spracovanie komiksového hrdinu vlastným štýlom. Je to film, ktorý sa inak ako "veľký" nazvať nedá. Takmer troj-hodinová posledná časť vôbec nenudila, no stále som sa pri tom netriasol blahom tak, aby som udelil plný počet. No nemôžem si dovoliť dať nižšie už len z rešpektu k remeslu. Tak dobre natočený a režijne zvládnutý film vidíme len raz za pár rokov. ()

hrusma

Epické zpracování asi nejlepší trilogie (fandové Pána Prstenů prominou), jaké jsem kdy viděl. Nolan v zádech s Zimmerem excelují ve zpracování (hlavně ústřední motiv Banea v kombinaci s "batmanovským soundem"...wow!). Třebaže byla "dvojka" možná ještě o chlup lepší, jasná volba za 5 hvězd. Jedině jsem snad postrádal "Batmobil", aby mě trochu poškádlil, i když "Batvznášedlo...taky slušný! Moc, moc mě tenhle "novodobej" netopýr ba! ()

Leiloo

Bohužel pro mě velké zklamání. Film o batmanovi kde se BATMAN objeví cca na 15 - 20 min, z tří hodin filmu je tak půl hodiny akce, zbytek je jen nesmyslné plkání, akční bitky jsou těžko uvěřitelné, když je občas vidět, že peroucí se osoby se vzájemně ani nedotkly. Scénárista by se měl jít asi nejradši pověsit. Kupodivu Hathaway mi nějak vůbec nevadila. Doufám, že restart se povede líp. Batman by si to zasloužil. ()

jakub87

Nič patetickejšie som v poslednej dobe nevidel. Veľká škoda, mne osobne tento diel zruinoval celú trilógiu na úroveň filmu Stmívání. Ani sa nebudem moc rozpisovať ale skončil som s nosením všetkých svojich batmaních tričiek, pretože sa za ne už hambím. ()

eexDon

Für mich - 85%, - /Bane prostě není Joker alias Ledger, tempo občas zakolísalo, finále sice velkolepé, ale propracovanost poněkud utekla/, + /hudba, staří známí Oldman/Bale/Freeman/Caine - když se skupinka herců nemění, to potěší, zvlášť moji oblíbenci - Caine/Freeman, jako završení trilogie dobré, ikdyž občas s rezervami/, hodnocení - Christopher to nakonec zvládl, odvedl co se od něj očekávalo a svého Batmana dovedl se ctí do cíle, lepší než Batman begins, ale ne lepší než The Dark Knight, ikdyž se Nolan urputně snažil, poznámky - v celém úvodu filmu se sice mluví o válce/jak klasické ve velkofilmu made in USA/, ale až ona válka konečně přijde, nic moc, dalo se z ní vyždímat víc, víc se rozmáchnout, navíc mi zde chybí ta nepředvídatelnost The Dark Knight, kde se pořád zvyšovalo tempo a Joker byl pořád o krok vpřed, navíc Bane se sice snaží, co to dá, ale Joker to není ani náhodou, nejlepší jsou jeho super svaly + dýchací přístroj a to na Jokera nestačí, není tak výrazný jako Joker, to Joker byl sice trasořitka vedle Banea, ale byl nebezpečnější, nepředvídatelnější, výraznější a dokázal pořád překvapovat a z každé situace těžit, na Banea se za chvíli zapomene, ale na Jokera alias Ledgera, co se do něj fest položil, ne, postava Catwoman tak trochu do počtu, dalo se víc využít, v The Dark Knight to bylo rovnocenné mezi Batmanem, Harvey Dentem a Jokerem, tady je to jenom mezi Banem a Batmanem, Catwoman je tu spíše jako oživovací ženský element, který, jak se nakonec ukáže, není tak záporný, jak se zdá ()

Zofan

Anne Hathaway je sice hezké děvče a její herecký výkon se mi líbil, ale spíš než femme fatale je to pořád typ vhodný na princezničky. Film je to vcelku povedený, ale je na něm znát pokročilý věk herců. Každé pokračování po letech vždy sklouzne do takového toho "Už na to nemám sílu, balím to. No a nebo ještě naposledy a pak už ale opravdu konec." ()

LooLaa

Nolan poprvé bez nápadu? Jistě, očekávání diváků bylo ohromné, až nemožné. The Dark Knight Rises je další z naprosto čistých kousků z Christopherovy nablýskané sbírky titulů. Ovšem tentokrát bez onoho pověstného napětí, nečekaných zvratů a toho mravenčení po zádech, co normálně mám. Motiv "ligy stínu" mě potřetí spíše už otravoval a kam se poděl tajemný potemnělý Gotham, taky nechápu. Město začíná vybuchovat a já se najednou koukám na krasný prosluněný Central Park v New Yorku, tak kde jsme, trochu kulis, nějak to zamaskovat, ať to není tak poznat. Rada pro příště, pokud chcete obsadit do filmu někoho jako je Tom Hardy, nezakrývejte mu tvář tak hnusnou maskou. Zbytečně vyhozené peníze za kvalitního herce, ta maska ubrala 90 % efektivnosti charakteru postavy, který Tom rozhodně umí prodat. A tak jsme se prostě novodobého Jokera nemohli dočkat! 70 % - Absence emocí... =( ()

Ynhoj

Pěkný, pěkný, pěkný,ale na víc jak **** to není...Jako by tam byla únava materiálu...Z mého pohledu jednička super, dvojka výborná a závěr dobrý... ()

stevkoI

Vzdy som bol fanda novych dielov Batmana, aj tento je ako celok velmi dobry kusok ale...ale... bolo tam hned niekolko nedotiahnutych detailov, co mi odreli do oci, spomenie napriklad tu motorku na ktorej jazdili, no dost katastrofa spracovanie, ked skakali trebars, tak cela posobila ako umela hracka pre decka, s ktorou ked zatrasiete tak sa zatrasu vsetky vecicky co z nej trcia (gela, gulomety...) a deti tieto vytcacky velmi radi ohryzaju :-D ... to len tak co ma zarazilo ()

Polda99

Nemůžu si pomoc, ale oproti druhému dílu je to značný pokles dolů. Asi se dalo čekat, že takový záporák, jakým byl Heath Ledger, se bude jen těžko nahrazovat. Bohužel v tomto díle se ze záporáka stala jakási fraška, která strach prostě nahnat nemůže a ani napětí a akce doplněné Zimmerovou hudbou to vylepšit příliš nedokáže. Zkrátka jako každý závěrečný díl jakékoli trilogie se snaží být tak velkolepý až někde musí šlápnout vedle. Přes všechnu mou kritiku je ale tenhle film celkem důstojnou závěrečnou tečkou, u kterého se nudit nebudete a občasné přešlapy vedle nakonec odpustíte. Ono přeci jen těch důstojných zfilmovaných trilogií je přeci jen pomálu. ()

PanBlack

Epicky zakončené finále výborné trilogie. Není sice dokonalé, ale drží laťku, kterou mu nastavily předešlé dva filmy. První hodina je hodně zdlouhavá, i proto že na Batmanův návrat se čeká celých 45 minut, a jejím účelem je hlavně obeznámit nás se současnou situací v Gothamu a s novými postavami. Ale pak už to začíná nabírat na tempu, které vrcholí závěrečnou válkou... Opravdu úžasnou práci odvedl (podle mě horký adept na zlatého plešouna) Hans Zimmer, který složil skutečně epický hudební doprovod, který vám vyvolá husí kůži na zádech. Dále bych vyzdvihl herecké výkony, které jsou skutečně na vysoké úrovni. Tom Hardy se s rolí Banea vypořádal jak nejlépe to šlo, Michael Caine by si zasloužil alespoň nominaci na Oscara a nové vedlejší postavy, včetně Johna Blakea (Joseph Gordon-Levitt) a Catwoman (Anne Hathaway), do příběhu dobře zapadly. Film asi nebude sbírat nominace na Oscara v hlavních kategoriích, každopádně ale od něj jistě můžeme očekávat útok na technické. Co se týče českého dabingu, tak ten se docela povedl, ale rozhodně nemá na originál (například Bane je podle mě v originále mnohem osobitější). 90% ()

Figuto

Hrozná blbost. Hvězdička za kočku, Banea a epilog. Nolanův Batman mě nechytil. Jen ať se dál točí ale ať to dělá někdo jiný. Pro mě zcela nepochopitelný úspěch této série. ()

NemTalyshev

Upřímě ještě jsem si nenašel čas od doby co jsem byl v kině okomentovat. Musím se přiznat že co jsem byl v kině , tak kupovat si popkorn mě ani nenapadlo , což bylo dobře , protože bych ho ani nestíhal jíst. Byl to naprosto famózní zážitek na který jsem čekal celý půlrok. Už předtím než vyšel vůbec první trailer jsme se pokoušeli s kamarádem najít nějaký trailer na tento film , bohužel nic. Potom najednou vyšel první trailer který měl v sobě takové osobité kouzlo které nevím jak popsat , zkrátka to byl takový pocit který ve mě vyvolal naprostou vášeň k této trilogii. Potom vyšel druhý trailer a já se nemohl vůbec dočkat. Na konec jsem se v létě dočkal. Už od začátku mi bušilo srdce s takovým lehkým úsměvem na tváři který představoval štěstí. Zkrátka a jasně , byl to úplně parádní závěr cele trilogie na kterou jen tak nezapomenu. Na konci mi tak bušilo srdce... Potom mi dokonce ukápla slza. Upřímě a s chutí můžu říct že kdokoli dal tomuto filmu méně jak 5 hvězdiček ja naprostý idiota neznalec. Tenhle film si zaslouží 5 a to jen minimálně. Nolan zkrátka ví jak udělat parádní film a nikdy mě nezklame. Porovnávat Banea s Jokerem je nesmysl. Joker je samozřejmě nejlepší padouch , ale Nolanův Bane byl naprosto úžasný , představoval někoho kdo v něco věří tak že pro to udělá všechno a zároveň z nej vycházela jakási síla strach a beznaděj. Naprosto mě odrovnala scéna kde Bane zabral celou Wayneovu zbrojnici , v tu chvíli jsem pochopil nápis ve traileru ''Hope is lost''. Zavládla tam absolutní beznaděj , k tomu všemu byl ještě Bruce někde daleko ve vězení. Nakonec ten konec který se hodně povedl. Nolan z Batmana udělal skutečnou legendu , to že se odhodlal k tomu obětovat svůj život ve prospěch Gothamu byl úžasný hrdinský čin. To že Bruce Wayne přežil už na tom nic nemění , protože umřel Batman , né Bruce Wayne. Zkrátka bych rád řekl že toto byla nejlepší trilogie/filmy o superhrdinech vůbec. A i kdyby se někdo pokusil udělat předělávku Batmana , tak mu to vřele nedoporučuji , protože Nolan překonal všechny hranice úžasnosti v Batmanovi a podle mého názoru to ani lépe už udělat nejde. Trochu jsem ovšem v celé trilogii postrádal Ridlera , protože co se komiksů týče (né že bych byl nějaký komiksový fanda) tak je to moje oblíbená postava. Každopádně , nemyslím si že teď Nolan začne hned s trilogií Robina , však sám oficiálně prohlásil , že s Batmanem končí. Ale spíše si myslím že tam na konec dal Robina , aby si mohl nechat otevřené dveře , kdyby se k tomu náhodou jednoho dne chtěl zase vrátit , pořád má kupu padouchů s kterými se dá ledacos vymslet a myslím že Nolan by to opět zvládl na jedničku jako vždy. Tudiž tomuto filmu dávám 100% a celé trilogii 1000%. Vyvolala ve mě naprostý úžas a inspirovala mě ve všech ohledech jak jenom jde. Nezajímá mě ničí názor , tohle byla bezpochyb nejlepší trilogie nejen o superhrdinech , ale vůbec. Všechna čest Nolanovi. ()

smirec1

Tak toto je iny film ako na co som bol zvyknuty z predoslych serii BATMAN.....a napriek tomu ma ten film dejom "chytil". ()

Papaczek

Lepší jak díl první a zároveň horší jak díl druhý. I tak nutno říci, že laťka je stále hodně vysoko. Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2012. ()

goodridge

no tak akoze dvojka bola ovela lepsia. velkym minusom co skazilo film bol koniec kde sa pustilo 3000 policajtov do po krk ozbrojenych vojakov a z celeho sa vyklula jedna velka stredoveka bitka, v skutocnosti by vsetkych postrielali ako psov. to mi pripadalo dost ubohe. Aj Bain mohol dostat vetsi priestor. z celeho filmu sa mi pacil len on. ()

CrashHP

Ako sa vraví ,,To najlepšie nakoniec" sa potvrdilo. Toto je jeden z tých filmov, kde sa snažíte nájsť čo i len drobnú chybičku, no márne. Rozhodne to patrí medzi to najlepšie, čo sme mohli tohto roku na filmovom plátne vidieť. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)