Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Peterek82

Na jedno pokoukání fajn. Ale už se to natěšení na tenhle film vytratilo. Nějak jsem se ani neztotožnil s novými tvářemi a celým filmem jsem proplul v duchu očekávání, které se ale nedostavilo. Navíc Piráti z Karibiku v duchu "neKaribiku" mě nijak nelákalo. No, takže Jack s Gibbsem beze změny, Barbossa byl Barbossou až na konci, Penelopé s Černovousem mě minuli a celý film ve mě vlastně nic nezanechal. ()

chaosteory

Po takřka vykastrované trojce jsem čekal jediné, vypnutí zhruba po 30ti minutách a nadávání po zbytek večera. Naštěstí tvůrci, pravděpodobně J. Bruckheimer, pochopili, že Piráti byli od samého začátku o Jacku Sparrow, pardon "Kapitánu" JS a spíše než další díl vypadájí Podivné Vlny jako počátek nové trilogie. Můžete je v klidu zkousnout i kdyby jste neviděli ty minulé, což po pičus trojce vítám. Nejvíc zase a znovu baví Johnny Depp, a i když není v best formě, bavil mě s přihmouřenýma očima celý film. Celkový návrat k jistotě dobrodružného žánru vítám s nadšením, protože série se začínala ubírat do epických rozměrů, který ač oslnil, parazitoval na příběhu. Méně ovšem vítám (ne)účast některých herců. Strašně mi chybělo osazenstvo Černé perly, které svými eskapádami směle konkurovalo potrhlosti Jacka, nadruhou stranu Penelope Cruz bych klidně oželel. Celý film jen sekunduje a výrazněji se projeví jen v souboji Jack x Jack (trošku vykradený boj Depp\Bloom z jednotky), nezlobil bych se třeba za Salmu Hayek. Závěr: vzhledem k příznivé stopáži, nonstop Sparrow show od začátku a slibnému nakročení ze sraček za lepší 4. ()

Crael

Aj keby Marshall natočil ten najhorší film na svete tak mu s týmto obsadením nedám menej než 3*. Nádherná Penélope Cruz, krásne morské panny a môj obľúbenec Depp robia z tohto filmu jeden z mojich najobľúbenejších. Fantastická hudba od Zimmera dotvára atmosféru. Mne sa to páčilo, veľmi. ()

Motyuek

Film, který pouze parazituje na fenoménu Pirátů z Karibiku. Nemá ani smysl vyjmenovávat nelogické věci, které se v příběhu stanou, protože by tento komentář neměl konce. Stačí jen to, že jsem si ve finální scéně pomyslel, že tady chybí už jenom ten směšný anglický král, no a ono... Děj je rozvláčný, spousta scén zbytečných a jen pro efekt, vedlejší dějové linie nezvládnuté, stejně jako charaktery postav. Ačkoliv se hlavní aktéři snažili a zejména Johnny Depp si roli kapitána! Jacka Sparrowa určitě užíval, celkový dojem z filmu to u mne nezachránilo. Pokud někdo rozhodne, že se k tomuhle natočí pětka, už nejspíš zůstane bez mého povšimnutí. ()

Sorna

Když Piráti z Karibiku začínali, viděla jsem to tak na jeden díl a konec. První díl super, ostatní díly se mi až tak moc nelíbili, neměla jsem ani potřebu vidět je znovu. Ale potom přišel čtvrtý díl, který sliboval "nový začátek" bez otravných herců jako byl např. Orlando Bloom, který mi do své role příliš neseděl. Na vlnách podivna je opravdu úplně jiný film, více dobrodružný a více napínavý. Poměrně jsem se bála, jestli bude stát za to jít na další "piráty" ve 3D, ale můžu říct, že efekty byly ohromující a dodnes na to v dobrém vzpomínám. ()

Chlo0opek

Nemůžu si pomoct, ale opět mě Piráti nijak nepřesvědčili. Přemýšlel jsem dlouho v čem je chyba - Jack sám o sobě není vůbec špatná postava, prostředí pěkné, piráti lákavé téma, ale ve výsledku to prostě nefunguje.. To už nám teda toho moc k výtce nezbývá...kromě jedné podstatné věci - Příběhu. Ten mi přišel prostě přímo stupidní. Jak piráti putují k pramenu mládí, kde musí vzít 2 kalichy a slzu od mořské panny a nakonec už zbývá jen snad nějaká hromadná svadba nebo co?! Brrrr... V podstatě se dá říct, že když uvidíte trailer, tak uvidíte to nej z celého filmu a pomalu není třeba se dívat na samotný film... Ty 2* jsou možná ještě nadhodnoceny, když nad tím tak přemýšlím.. ()

merten78

Film stál balík, ale není to na něm vidět.Asi proto, že největší ranec dostal Johnny Depp, aby se takhle ztrapnil.Výprava někde mezi kterýmkoliv dílem Ztracených a Krkonošskýmui pohádkami a akční scény mi nejvíc ze všeho připomínaly šermovačky z Čerty nejsou žerty.Děj nelze hodnotit, protože jsem si jej za dvě hodiny prostě nevšiml. Proti tomuhle je i třetí díl majstrštyk. ()

Phoeniyx

Není to sice to nejlepší ale pořád se na to dá dívat, je to sice o úroveň níže než předchozí díly a navíc mi chybí původní herci ale v celku se mi to líbilo nebýt ale deppa tak to má o pár hvězd méně. ()

Lucy0011

Tento díl byl podle mého nejslabším filmem z celé série. Hrdě se pyšnil že je v 3D, i když jich tam opravdu moc nebylo. Ale i tak tento film patří k filmům, které mají největší tržbu, čemuž se opravdu divím. Dva hlavní herci odešli a jejich jedinou spásou bylo že jim Johny Depp alias Jack Sparrow zústal. Ale vážně ten film byl strašnej. ()

JJaannee

Po 3 dílu je to celkem překvapení v 3D se mi film líbil, nebyl nudný a byl celkem nápaditý, mořské víly daly filmu šťávu a herecky nezklamal ani Johnny Depp....Trošku mě zklamal výkon Penélope Cruz, ale jinak jsem se poddala Karibiku :-) 4 je doufám, už posledním dílem, nevím totiž jestli by pětka ještě tuhle sérii překonala, ale nechme se překvapit... ()

Andy.222

Ano, bylo tam několik hezkých scén (ten svatostánek pramene se mi hodně líbil), bylo tam pár vtipných gagů, hodně se mi líbila mořská panna (dokonce nezapoměli ani na krev na nohách - velká pochvala), ale jako celek už je to takové ohrané a v podstatě nic originálního, pořád stejné postavy (krom černovouse a jeho dcerky žádná z dalších postav nedostala dost prostoru - kupříkladu u těch španelů mi to dost vadilo). Jako celek tři hvězdy a buď to příště pořádně okořeňte nebo už se s dalšími piráty běžte utopit. ()

BeaVV

Už trojka bola polievka varená z ničoho. A tento diel už je len čistá voda. Ani herci zvučných mien nedochutili tento slabý vývar. A 137 minut je pri čistej vode hroooooozne vela minút. ()

Antonymi

Zbytečné pokračování již tak dosti rozbředlé série. Postava Jacka Sparrowa už místy ani nepůsobí vtipně, protože Depp může být skvělý herec, ale počtvrté opakovanému vtipu se prostě člověk nezasměje, Penelope Cruz je sexy, ale svým herectvím také neoslní, a Geoffrey Rush sice vyloudí úsměv na tváři, ale ani ten nezůstane na dlouho. Romantická linka mořské víly a mladého misionáře působí křečovitě, celá zápletka je tradičně překombinovaná a bolestivě špatně promyšlená a Černovous... bez urážky, ale tohle byla nejslabší záporná role všech Pirátů. Co tedy zbývá? Ano, kamera, exteriéry, choreografie bojovek... to vše si drží standardní úroveň, na kterou jsme si u Pirátů zvykli - je to pompézní, velké a nabubřelé, ale pod povrchem není nic. Soundtrack je výborný, ale co je to platné, když sedíte v kině a celou dobu přemýšlíte o vyhozených penězích. Čtvrtý díl Pirátů je balast v pěkném balení a jednoznačně nejzbytečnější pokračování roku 2011. ()

zurivymlok

Děj je sice přímočařejší a obsahuje méně postav, což příběh dělá o něco jasnější; akce střídá akci a Johnny Depp podává standardně dobrý herecký výkon. ALE: zmíněné akce jsou nezajímavě, jednotvárné, nelogické, bez humoru a vůbec bez jakéhokoliv nápadu. Johnny Depp jako by už se touto rolí poněkud vyčerpal a jeho postava začíná být stejně nudná jako Orlando Bloom v jedničce a většina pokusů o vtipy jsou jen slabší variací toho, co jsme viděli v prvním a možná ještě ve druhém dílu. Geffrey Rush, který ztratil na zajímavosti už po prvním díle ani zde nepředvádí nic zajímavého a filmu nepomohla ani herecká posila ve formě Penélpe Cruz. Plytký scénář bez jakékoliv zajímavé scény či humoru tak většinou nenabízí žádný podnět, který by mohl diváka zaujmout natolik, aby odcházel z kina či od televize s dobrým pocitem. Celý film by se tak dal popsat asi takto: Nuda, nuda, nehorázná nuda.// Osobně si myslím, že i Johnny Depp si je toho vědom, ale vydělávat se musí. :-) ()

schindler

Překombinovanost třetího dílu je částečně pryč, spousta zbytečných postav také, hlavní je, že zůstal Johnny Depp a to bohatě stačí. Příjemná velkolepá oddychovka. ()

hyde1987

Tenhle film je pro zhulené a já na to šel zhulenej a zhuleně jsem ce celou dobu přiblble chechtal a nenechám si vzít bezva pocit z toho, že tenhle film splnil svůj účel zcela dokonale a znova ho už nikdy vidět nechci. A když, tak na něčem tvrdším :DD ()

ohinek

No tak, zas tak strašné to nebylo, rozhodně to dopadlo líp než trojka. Lov mořských pannen, noční mise s Barbossou, bitka u pramene mládí, nebo napínavý pochod džunglí k samotnému prameni byly prvotřídní pasáže. Naopak už mírně přehnaná scéna co se Sparrowových dovedností týče v Londýně, to mě zase vůbec nebavilo, a měl jsem co dělat, abych to po tom nevypl, vydržel jsem však a oplatilo se. Štvaly mě jen některé vyložené nedomyšlenosti a až pohodlnosti v celé délce filmu. Např. když je ten Černovous tak strašný pirát, tak proč ve trojce o něm na tom pirátském sněu nepadlo ani slovo? nebo když se chce Jack dostat k prameni mládí, musí to on sám vykonat tak složitým postupem, zatímco banda španělů to zvládne úplně v pohodě? Jakou měl Sparrow motivaci hledat pramen mládí, když se na konci na vše vykašlal? podle filmu to nevypadá, že by krádež černé perly plánovali. A proč černovousova loď vypadá jako červeně nalakovaná černá perla ještě s přistavěnou jednou kajutou? To nejspíš bude dílo mizerného rozpočtu, nebo jen nezkutečné lennosti filmařů. Taky by mě zajímalo, jestli starej sparrow alias Keith Richards byl jen Jackovou iluzí, nebo v té hospodě zkutečně byl. Piráti 4 jsou slušná oddychovka. 70%. ()

Tomulka

Jediné pozitivum bylo snad jen to, že do serie dali konečně hezké ženské, ale jinak to je o ničem. Ani vlastně nevím proč dávám dvě hvězdy. No černovous a jeho loď byla taky docela dobrá, tak možná proto. ()

MJI

Je to zajímavá podívaná. Normálně bych to určitě hodnotil výš. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že už jsem to dvakrát, třikrát viděl v jiné verzi... ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku