Diskuze

sniper18 (hodnocení, recenze)

Sabrewulf: A to teba už v detstve štval dabing? To bolo to posledné, na čo som pri sledovaní filmov v tej dobe myslel. Nehovoriac o tom, že keby som filmy pozeral len s titulkami, tak by som mnohé filmy musel odložiť až na dobu, keď sa naučím čítať. A navyše pred rokmi boli dabingy kvalitnejšie, takže nevidím problém.

moviesfan

moviesfan (hodnocení, recenze)

Trailer mě zaujal tak na půl, uvidíme, ale určitě si to nenechám ujít.

Jakkob (hodnocení, recenze)

Taky si nemyslím že by náš českej dabing byl něco zlého, naopak, podle mě je dost dobrý...

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Tak já viděl Carpenterovku poprvé klasicky na VHS, originál znění se simultálním překladem (jinak to v dané době ani nešlo). Jsem rád, že jsem si první koukání nezkazil dabingem :-)

VojinRyan (hodnocení, recenze)

sniper18: Zaujímavá kombinácia. Tom a Jerry a Votrelec. Ja som zase pozeral v jednom kuse na televízny kanál " Cartoon Network " kde chodili všetky tie rozprávky a komiksovky. Najviac som pozeral Spider-Mana a Iron Mana.
To boli časi, keď sme boli deti. Bezstarostný život. :)

sniper18 (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Ja som ich zase v detstve zbožňoval, skoro nič iné som ani nepozeral. Teda až na rozprávky, bol som ešte decko a tak som bol najradšej, ked´ som si ráno mohol pozrieť Toma a Jerryho a večer Votrelca. :)

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Jakkob: Tiež to tak beriem. Originál je len jeden. ( znie to ako reklama na Pribináček ale čo už. )
A remake je remake. To je pravda. A keď sa podarí, tak je len dobre. Uvidíme, ako bude na tom filmový priemysel za 20 rokov.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

sniper18: No dlho som sa hororom vyhýbal. Nemal som ich rád. Až postupom času som si k nim našiel vzťah. :)

Jakkob (hodnocení, recenze)

sniper18: V rámci toho Shawshanku a remake(ách) obecně jde o velmi trefnou výstižnou poznámku... !
VojinRyan: S tím co řikáš bych více či méně souhlasil, každopádně mě nová tvorba založená na těch starých a dnes klasických dílech až tolik nevadí. Vlastně vůbec - originál u mě bude vždy ten originál a remake jen remake, každopádně pokud se mi nové zpracování líbí, nijak se mu nebráním, i když je založeno na nějaké klasice. Jak řikám, klasiku uznávám a beru ji tak a i kdyby bylo natočeno neim kolik remake(ů), vždy si budu pamatovat ten originál, protože ten je jen jeden, zatímco napodobenin může bejt x a y.
Taky beru v úvahu fakt, žefilmový průmysl si jako takový pauzu nedá a natáčet se prostě bude dál. Kdyby měl natáčet jen skutečně to, co se nijak nedotkne již natočených snímků, ať už klasických či nikoli, nebylo by se brzy na co koukat a upřímně, byla by to i nuda. Jak řikám, časem to zasejc zastará a bude se muset přejít k něčemu jinému, v extrému bych skutečně nevylučoval i takové klasiky, jako jsou černobílé filmy, filmy noir atd.

sniper18 (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Trošku neskoro na prvý horor. Na mňa tiež Vec veľmi zapôsobila, tiež si pamätám jej prvé pozeranie, bolo to o 21:45 na TV Prima, vtedy sa ešte volala tuším Premiéra a mal som 7 rokov. A odvtedy je to môj najobľúbenejší horor.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

sniper18: A o to mi práve ide. Nevadí. Ja si toto dielo určite pozriem, predsa The Thing ( 1982 ) bol môj prvý horor čo som videl. Dodnes si pamätám, že som to pozeral o 23:30 večer a mal som len 12 rokov.!! Pomaly Týždeň som nespal čo som sa bál :)
Postupom času sa ten film pre mňa stal niečo ako " základ " hororu. Takto si predstavujem horor. Tá atmosféra a všetko okolo. Som tak trošku aj zaujatý na tento film. :)

sniper18 (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Niečo podobné s myšlienkami už bolo aj v starších filmoch, hlavne niektoré anime sa tomu slušne povenovalo a vo výrazne prepracovanejšom prevedení, aspoň pri tom už bolo potrebné aj premýšľať, možno aj preto mi neprišiel Inception nijak prevratný. Ale to je aj tak viac menej jedno, viem, ako si to myslel. A kedže Vec má len jeden film, teda ak nerátam nejakú úplne prvú verziu, ktorá je aj tak málo známa, tak mi to nepríde ako naťahovanie. A točiť remake Shawshanku by už bola úplná blbosť, remaky sú vhodné pre filmy, ktoré využívajú efekty, masky a podobne, takže sci-fi a horory sú po rokoch bez problémov. Ale v dráme nevidím zmysel. Aj ked´ aj to už Američania viackrát urobili, ale tam som si už remake nikdy nepozrel, na to nemám nervy.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Jakkob: Prvú vetu čo si napísal Jakkobe je svätá pravda a ja z tým súhlasím.
A posledná veta je " tá spomínaná krutá pravda ". Čo sa dá dnes už nové vymyslieť?? Skoro nič. Preto som povedal, že to čo bolo najlepšie nechať tak, aby si to človek pamätal také aké to bolo. A ostalo mu to v pamäti. Pretože "dokonalosť" zmeniť nemôžeš, iba zhoršiť...

Jakkob (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Historie nás učí a utvrzuje v tom, že to co tu už jednou bylo a nějakým způsobem se to osvědčilo, to se dříve či později o5 vrátí, jen v jiné podobě, upravené pro potřebu dané současnosti. Tohle se dá i velmi dobře aplikovat na filmy, jen ten úspěch není takovej, jak by se někdy čekalo, každopádně bych nevylučoval i možnosti, jako že se lidstvo, resp. filmaři uchýlí i k takovým klasikám, jako je noir žánr, popř. černobílý film atd. Dříve či později budou diváci přesyceni tím, co se dnes běžně natáčí a bude muset přijít zase něco, co tu už dlouho nebylo. A jelikož přijít dnes s něčím opravdu novým a originálním je spíše už jen vyjimečnost, nezbývá než se vracet k tomu, co tu už bylo...

VojinRyan (hodnocení, recenze)

sniper18: U Inception ide o nápad. Natočiť ľudské myšlienky a ešte ich pomeniť. To je podľa mňa ten originálny nápad. Ale súhlasím s tebou čo sa týka výmeny zásadného prvku.
Ide o to, že ja uznávam frázu: " V najlepšom treba prestať ". Nie je moc pekné, keď to všetko naťahujú, menia alebo sa opakujú.
To je to isté ako keby teraz išli urobiť remake The ShawShank Redemption.

sniper18 (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Tak originál to určite neprekoná, ale nepochybujem o tom, že to bude dobrý film. Takéto remaky nech sa kľudne točia, ale také, ktoré Američania natočia len preto, že sa im nechce pozerať na japonské filmy, ktoré majú rok, alebo také, kde úplne vymenia nejaký zásadný prvok, napríklad herca ako Schwarzengger nahradia Farrellom nech si rovno strčia tam, kde slnko nesvieti. Ale s Inception moc nesählasím, bol to dobrý film, ale nevidím na ňom nič extra originálne a ani inteligentné, je to len solídny blockbuster.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: Zaujíma. To bezpochyby. Ako som povedal, šancu tomu dám. Ale sa asi neubránim porovnávaniu z jednotkou.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

sniper18: Jasné. Ja šancu tomu dám. Ale nemyslím si, že to prekoná jednotku z 1982 roku.
Len čo som chcel povedať je to, že oni v Holywoode už naozaj nemajú nápady?? Všetky tie remake -i a prequel-i čo v poslednej dobe vychádzajú. Niektoré sú fajn. Ale dokedy to chcú takto robiť?? To sa teraz 10 rokov budú opakovať alebo natočia niečo poriadne, originálne a hlavne nové. Ja sa bojím, že akým smerom sa uberá svet filmu.
Preto česť ľudom ako je napr. Christopher Nolan a jeho Inception.

ledzepfan

ledzepfan (hodnocení, recenze)

starý origoš je prostě starý, nepřekonaný a nepřekonatelný-origoš....Ale tomuhle klidně šanci dám...Pokud bude děj stát na atmosféře a nezvrhne se to v přiblblý mimozemský slasher-může to dopadnout dobře.......Nevadí mi dějová podobnost-napoak-radši uvidím něco povědomého ale "realistického" než nějáké novodobé scénáristické twisty............... Neví někdo jakou to má mít přístupnost?(R,PG-13.....?)

sniper18 (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Tak práve toto je snád´ jediný americký remake po dlhých rokoch, ktorý mi vôbec nevadí a teším sa na neho. Od originálu už prešlo 30 rokov, čo je dosť a navyše to bude film v rovnakom štýle ako originál, takže neurazí ani fanúšikov pôvodného filmu.

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

FateKEEPER: Jde o princip. Samozřejmě, že po světě chodí i takové vědkyně, ale všichni prostě víme, že se volí ta podlézavější varianta.

glassmoon: Bingo! Taky jsem o tom přemýšlel, ale co se dá dělat, když i Hitler mluví anglicky :-)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu