Danny F.

Návaznost perfektní. ''Věc'' se objevuje až příliš často a právě proto zde odpadl ten mrazivý strach a obavy z neznámého. Styl se drží hranice původního filmu a nevybočuje do žádné divoké akce. A to je jen dobře. Sice ta správná atmosféra originálu zde není, za to je tu vizuál v moderním kabátku dobře vykreslen. 85% ()

VanTom

Takové nemastné, neslané. Hutná atmosféra, paranoia a tísnivý pocit z neznámého (resp. změněného známého) vůbec nefungují, velký počet anonymních postav směruje snímek spíše ke klasické hororové vybíjené. Také jsem měl trochu problém s obsazením hlavní role, Mary Elizabeth Winstead to sice s plamenometem zatraceně sekne, ale rozhodnost a schopnost vzít situaci pevně do rukou jsem jí nevěřil ani chviličku. ()

H.Gordon

Jsem stále v šoku, jak mě film velmi mile překvapil. Upřímně jsem se bála se na něj podívat, protože původní VĚC od Carpentera je naprosto dokonalý snímek, který si zasloží minimálně *****. Atmosféra ve filmu se povedla, napětí nechybělo a herci nezklamali. Co mě teda docela mrzelo, že film byl hodně digitálně dotvořen. Nebo to alespoň tak vypadalo. Co mi hodně ve filmu chybělo, tak to byla krev a jiné tělní tekutiny. Jakoby na to pozapomněli při vytváření VĚCÍ. Nemůžu to srovnávat s jedničkou, nicméně se hodně snažili a hororovou atmosféru to rozhodně nepostrádalo. Pro mě je to průměrný horor. Škoda, že má poměrně nízké hodnocení, myslím, že si zasloužilo mnohem lepší. Jak říkám, s jedničkou to nemohu srovnávat, ale film se i přesto docela povedl. Nejvíce na mě zapůsobil konec, který dokonale navazoval na původní věc. Docela povedené. ()

Mishqo

aj keď tento film nesie označenie prequel k filmu The Thing z 1982, ja by som ho označil za remake filmu The Thing From Another World z 1951, ale dali by sa nájsť v ňom spoločné veci z oboch filmov...a práve preto si myslím že tento film je totálne zbytočný keďže neponúka takmer nič nové, dialógy aj postavy mi prídu tupé a neverím im, ba aj ten vizuálny pokrok ma tu bohvieako neohúril, ani atmosféra sa im nepodarila tak dobre vykresliť a dá sa teda povedať že som sa celkom nudil...ak už jeden z tých troch filmov spomínaných by som mal odporúčiť tak by to bol The Thing z 1982, ktorý rozhodne spĺňa všetky atribúty, ktoré tento film nesplnil a dnes je už kultovým filmom v žánre sci-fi/horor ()

Ceres

Dobrá pocta originálu, škoda, že některé věci vysvětleny nebyly (jak se někteří mohli nakazit atd.), navíc chyběla ta ponurá atmosféra a zima, herci se tu chovají jak kdyby v noci tam bylo nad nulou. Potenciál tam byl, ale celkově to nenadchne, ale ani nezklame. ()

pravdovravny

Mohol to byť geniálny a mrazivý horor,ale atmosféra o dosť slabšia, ale stále je to nadpriemerný horor. Lepšie herecké obsadenie by tomuto filmu veľmi pomohlo+ lepší režisér. Ale aj tak budete týmto filmom spokojný, lebo Vám odpovie na vaše otázky z minulosti, samozrejme ak ste videli Vec od Johna C..:) ()

romajz15

Pěkně zpracovaný prequel ke kultovní Věci. Chyběla mi zde akorát atmosféra, která byla nahrazena delšími scénami s netvory. Ale jelikož jsem viděl Věc a Věc: Počátek dva dny po sobě, dobře se mi filmy srovnávaly. A tohle skutečně není o moc horší než film z roku 1982. ()

Castrator

Problém hodnocení Věci spočívá podle mě v tom, že film hodnotí hlavně fanoušci Věci původní, kterým se nelíbí, že nová Věc na ni často odkazuje a nepřináší moc nového, nebo ji hodnotí lidé, kteří fanoušky Věci původní nejsou, viděli ji, a mají za to, že jde o nějaký remake či repliku. Samozřejmě, film kromě dalšího příběhu o Věci, který jsme už jednou viděli, mnoho nového nepřináší, ale ani nemůže, vzhledem k tomu, že Věc se dostala ze stanice v podobě psa na jinou stanici, musel se příběh točit o tom, jak Věc švédskou, teda, norskou základnu vyžrala do posledního střeva, tedy dosti kopíruje Věc původní. Ale nezlobte se na mě, toto kritizovat, a děje se bohužel často, je jako kritizovat představení Rome a Julie za to, že se až příliš podobá Shakespearovi. Ono to jinak nejde a musí se s tím počítat. Pokud jde o remake, tak jsou všichni vedle jak ta jedle, tento film není remakem, ale prequelem, ukazuje to, co se stalo před původní Věcí. A zde právě podle mého názoru záleží na tom, jak moc se vám líbí Věc původní a zda jste jejími fanoušky. Kdo fanouškem je, nemůže snad hodnotit jinak než plným počtem, protože nová Věc dělá to, po čem každý fanda touží - rozšířuje původní příbeh a původní Věc o hodinu a půl materiálu a záběrů ze švédské, teda, norské stanice, do příběhu zabudovává detaily, které známe z Věci původní a fanoušek původního filmu musí být blahem bez sebe, protože jde o rozšíření jeho oblíbeného filmu, a to rozšíření zpracované skvěle, které se nesnaží původní Věc trumfnout, nesnaží se přinést nějaké velké myšlenky nebo původní Věc znásilňovat, je to prostě jen příbeh Švédů, teda, Norů, o kterých něco padne v původní Věci a jejiž stanici i pár minut v původní Věci vidíme. Je to brilantní nástavba Carpenterovy Věci a kdo film nedoceňuje, dělá obrovskou chybu, protože v tomto filmu je toho opravdu hodně, co ocenit lze a co by se ocenit mělo. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a film, který si pravidelně pustím tehdy, když sáhnu po původní Věci. Tyto dva filmy k sobě patří jako Kill Bill 1 a Kill Bill 2. Nedoceněné a neprávem přehlížené pokračování klasiky, za mě 100% film (z filmařského hlediska nikoliv, ale to nebyla ani původní Věc). ()

lykan9

Opravdu velmi povedený prequel, který sice nedosahuje kvalit předchůdce, ale přesto se jedná takřka o dokonalost. Hlavně musím vyzdvihnout smysl pro detail, kde snad nezapomněli na nic. Od sekery ve dveřích, podřezané mrtvoly, až po divné ohořelé tělo. A to jsem nenapsal vše. Tento film se může právem honosit názvem Věc. ()

ghatos

60 minut se to tvářilo jako průměrné "moderní" pseudohororové pojetí klasiky, jenže co s tím režisér vyvedl posledních 20 minut... :( :( . Zřejmě si spletl jiný slavný hororový snímek. Vzhledem k tomu, že se to jmenuje thing a ne something, tak tři hvězdičky nemůžu dát, to fakt ne a to ještě neřeším estrádní režii, škaredou digitální věc a hlavně odfláknutou psychologii. Strach z neznámého a druhých bylo v předchůdci to důležité. Nové velkolepé pojetí velmi zamrzí. 40%. ()

Kalidor_

Tento film je jen dalším důkazem proudu dnešní komerční filmařiny - použijeme nějakou filmovou klasiku a uděláme to novější, mnohem lepší a s digitálníma trikama - a to je ten průser. I když je v tom cítit úcta ke Carpenterovu filmu, je taky cítit absence nových nápadů. Kopírovalo se co se dalo a ke konci už to jelo tak nějak samospádem přiblblých honiček Věci s pomalu ubývajícím zbytkem lidí. Digitální triky zde byly jen na škodu, mnohem víc se mi líbily staré Carpenterovy propracované nedigitální triky. Taky atmosféra byla slabší, ale to už zase srovnávám s Carpenterovou klasikou, to bych už chtěl asi moc. Nejlepší byly závěrečné titulky, těmi mě moc potěšili až jsem z toho byl skoro dojat, holt nostalgie. ()

latvar

Věc: Počátek předčila mé očekávání. Hrůzostrašná příšera, která na sebe brala lidskou podobu naháněla opravdu strach. Pro mě příjemné překvapení v krasném zasněženém prostředí v Antarktidě, kde člověk nemůže věřit žádné osobě, stačí se dotyčnému podívat do úst a máte jasno :-) 75% ()

J-o-k-e-r

Původní The Thing jsem viděl až po shlédnutí počátku. Návaznost je opravdu přesná, atmosféra i vzhled stanic velmi shodná. Ale jinak mi to spíše než prequel přišlo jako remake, protože prakticky totožná zápletka, akorát s odlišnými hrdiny. Jen se aspoň trochu objasnil samotný nález. Neříkám, že vše vešlo v niveč, ale není tu takové nadšení ze zapadnutí dějových linií. Já se ale bavil obdobně jako u staršího kultu, navíc je tu hezka hlavní hrdinka M. E. Winstead a "učitel" J. Edgerton + kvalitnější efekty, což zasluhuje určitě pozitiva. ()

blackJag

Zdá se mi poněkud hloupé, v případě filmu, který není remakem (je prequelem), dát takovému filmu stejný název, jako původnímu dílu, ke kterému se snaží navazovat. Češi tentokrát rozumně přidali k překladu názvu dovětek o počátku a dává to tak smysl. Film samotný má několik skvělých pasáží (začátek, určitě konec v závěrečných titulcích, který plynule navazuje na Carpenterovu VĚC), nemá špatné obsazení (spousta autenticky vpasovaných seveřanů), ke kultovnímu statusu dnes již klasické původní VĚCI ale nikdy nedosáhne. Přitom je to škoda, zápletka s vesmírnou lodí slibovala hodně (v tomto směru by se VĚC: POČÁTEK dala označit za remake původního zpracování povídky WHO GOES THERE? J.W. Campbella, kterým byl film THE THING FROM ANOTHER WORLD z roku 1951), děj na vesmírném plavidle (v literární předloze nešlo o takový kolos) potažmo samotná likvidace závěrečného digitálního shluku při nejlepší vůli nejde označit jinak než za bez nápadu a fádní. 65% ()

Kosmik 1

Bohužel nemůžu dát více než průměr. Na efekty se sice kouká dobře, ale před nimi bych dal raději přednost lekačkám a taky trochu napětí a neočekávanosti. Spousta scén byla snadno předvídatelná a já se místy dost nudil. Bohužel.....pro mě velké zklamání. Naproti tomu bonus ovšem dávám za závěr, návaznost je opravdu pěkná a je vidět, že si s tím dali velkou práci. 60% ()

R1CH1E

Postavy jsem si nezapamatoval ani do konce filmu, neustále jsem srovnával s klasikou s Rusellem a musím uznat, že ikdyž je starší, byla děsivější a lepšejší. Zbytečný film. ()

Autogram

Na jednotku to výborným spôsobom nadviazalo, teda skôr predviazalo, ale keďže ani tá ma nejako neoslovila, tak tu nebudem zhovievavejší. Kreatúry sú novšie, zo začiatku ešte prijateľné, ale postupne pri vyvrcholení filmu to trikári prepískli a mäsožravá rastlina s vagínou bola už skôr smiešna. Herci si svoje odvrieskali, hlavná hrdinka nebola vôbec uveriteľná ani s plameňometom ani pri vedeckých debatách. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu