Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Taio

Ďalšia romantická sračka ale narozdiel od iných aspoň ako tak kukateľná, kde sa pohlavia vymenili a miestami boli fašírky! ()

Killda

Úžasný film. Spousta neuvěřitelných režijních nápadů, skvělá herecká sestava... prostě tenhle film vykouzlí úsměv na tváři. Ale nedokázal jsem se úplně ztotožnit s Levittovou postavou, což trošku shazuje celkový dojem. Každopádně je to Webbova režijní prvotina, takže rozhodně úspěch, protože právě po režijní stránce je film dokonalý. ()

Autogram

Rozprávanie príbehu môže byť normálne, opačné, alebo nápadité, ako v prípade Summer. Kontrast dvoch období tak máme pred očami v každej minúte a je nielen v použitých farbách alebo hudbe. Aj keď od začiatku vieme, ako to skončí, neuveriteľne ma to bavilo, takto moderne podaná romantika je presne spôsob, ako sa majú takéto filmy točiť. Čo scéna, to skvost, zábava alebo vtip a na zamyslenie tu bola za toho dospelého malá sestra začínajúcej Chloe. –––– Láska neexistuje, je to výmysl. – Řekl bych, že se mýlíš. –––– Drahoušku, nevím, jak ti to říct, ale v naší ložnici je čínská rodina. ()

TheRoller

Ten pocit, keď sa v situáciách z filmu vidíte na 100%. Ten pocit, keď Zooey ešte aj vyzerá ako ona... Ten pocit, keď to z potenciálne dokonalého filmu na konci spadne na obyčajný podpriemer priemeru. Trestuhodne slabé zakončenie, až mám chuť najskôr poďakovať tomu, kto napísal tento príbeh do začiatku záveru, a vzápätí ho za ten záver dokopať. Niektoré scény boli najlepšie, aké som v poslednom čase videl, iné zase trochu zbytočné, resp. mi veľmi nesadli. K JGL som mal donedávna akýsi prirodzený odpor, ani neviem prečo. Začínam ho mať ale, každým filmom, v ktorom ho vidím, celkom rád. K Zooey, vzhľadom na druhú vetu tohto komentára, nemám slov. Naozaj skvelý soundtrack! Možno (ešte) nie som v období, v ktorom by som vedel ten záver doceniť, uvidíme... Najlepší moment: Scéna "Expectation vs. Reality" - to ma fakt dostalo. V angličtine je na to krásna fráza - my life in a nutshell. Vo väčšinovej časti filmu som sa videl - viac, či menej. K tejto scéne môžem povedať len toľko, že nikdy v nejakom kúsku umenia, nech sa mi zhoda s mojim životom zdala akokoľvek veľká, to nebolo na takých sto percent, ako v tejto scéne. ()

P1tr

Film jsem před shlédnutím příliš nezkoumal, jen jsem věděl, že ho provází slušná pověst. Nakonec jsem dostal poměrně originální dílo, které začne výborně a i když chvílemi ztrácí dech, závěrečné (doslova) pomrknutí mě přesvědčilo, že to bylo jako celek moc fajn. Výtečně zahrané, originálně natočené. škoda, že s přibývajícími minutami hrátky s časem odpadávají, ale aspoň člověk pocítí více emocí v delších scénách. 500 Days of Summer je po všech stránkách zvláštní dílo, které rozhodně není, jak nás tvůrci ostatně upozorňují, klasickou love story. ()

iantomasik

Spíš než "500 dní se Summer", se to mělo jmenovat "500 popkulturních narážek". Hodně nafoukané a intoušské (v tom pejorativním slova smyslu), ale přesto ne zcela odpuzující a místy i vtipné. A pokud se nepletu s tím, že to vlastně s divákům identifikujícím se s postavou hlavního hrdiny ukazuje nenápadně vztyčený prostředníček, je to proklatě roztomile podvratné. PLUS tohle by neměl nikdo minout : http://www.youtube.com/watch?v=Ln29hZ9hhZ0 ()

BuryGol

Tak von ani takovej slaďák nemusí bejt špatnej. Ačkoli to neni úplně můj žánr, tohle dílko se mi líbilo. Láska, zlost, humor, drama, psychologie-od každýho tam bylo něco. Skvělí herci a příběh, podání, střih, kamera a hudba. Každopádně to nutí člověka přemejšlet. Je to za plnej počet a kdyby to šlo, dám šest. Protože Zooey je tak nehorázně krásná ženská!! Moje platonická láska, o který se mi po nocích zdá. Pro ní bych byl schopnej čehokoli. Bohužel si jí můžu užít jen ve filmu. I když tady hrála mrchu, a ženský jsou mrchy, jí bych odpustil cokoli. Mimochodem-skvělej debut, pane Webbe! ()

spikey1

Kino distributor mě opět vělmi baví tím že film nehodlá dostat do kin, to se pak nedivte že pirátíme když dáváte Herkules 3d místo kvalitních titulů! Jinak jsem uchvácen a musím to ještě nějak zpracovat než sem něco vyplodím. ()

dinsdale

Uprostřed jsem se krapet nudila, hlavně kvůli očekávané perspektivě konce, ale posledních dvacet minut mě dostalo. Rozhodně netradiční a také inspirativní romantika, v níž chlapec potká dívku, ale není to love-story. ()

Pecival

Tento film bych objektivně s klidným svědomím doporučil - vedeno pevnou režijní rukou (řekl bych, že zkušenější nebo otrlejší režisér by to pustil bez toho číselníku), pár solidních hlášek ("friend my balls "), sympatický hlavní herec a rozhodně hodně fajnovej soundtrack. Jenže mám s tím asi čistě subjektivní problém a proto tomu nemůžu dát více. Hlavní hrdinka mi celou dobu lezla dost festovně na nervy, protože celá ta ústřední premisa pro mě byla těžko stravitelná - ano, nemám rád lidi co netuší co chtějí, co nemají jasno ani v základních věceh. Nevěřím, že existuje jedinej ideální partner, kterého poznáte na první pohled, který jediný vás udělá šťastným a nevěřím na osud. Pokud by na mě holka vytasila takový kalibr jako blekotání o tom, že je spokojená sama ze sebou, láska neexistuje a nechce nic vážného, dávám okamžitě ruce pryč. A pokud je náš hlavní hrdina natolik zaslepený, naivní nebo hloupý, že o takovou ženu stejně zuřivě usiluje a nevadí mu, když má problém po x měsících přiznat i takovou banalitu, jako že sou pár .... pak si nic jiného než svůj úděl nezaslouží. Jistě v konečném vyznění film dymytizuje "tu pravou romantickou lásku", ale dělá to pro mě poněkud bolestným způsobem. ()

Pucimka

Romantický pamlsek pro zamilované i nemilované. Přitažlivý způsob vyprávění, kde konec se zrcadlí se začátkem a vy se přesto nemůžete ubránit otázce - jak tohle může skončit? V podstatě příběh o tom, jak těžký je rozchod, a jak se s ním vypořádat /nevypořádat. To co všichni znají, ve formě která je velmi poutavá a živá. ()

Wbcko

Tohle se musí líbit snad i těm největším cynikům... Nemám rád romantické filmy, ale tenhle jsem si zamiloval. Největší zásluhu na tom má Zooney Deschanel a Joseph Gordon-Levitt, jakožto představitelé dvou ústředních postav. Celou hodinu a půl jsem mu fandil ať tu mrchu získá zpátky :( ()

Philoun1

Jak se v obsahu píše opravdu neobvyklá romantická komedie, ve které typický happyend nečekejte, fajn se na to dívá, ale rychle se vykouří z hlavy. ()

jenik71

Na tomto filmu hlavně oceňuji, že se odlišuje způsobem vyprávění. Jenže to je také jediné zajímavé. Nějak zvlášť originální to není a komedie už vůbec ne. Asi je to vhodné pro romantiky, kteří hledají (nebo ani nehledají) nějaký vztah, případně pro opuštěné duše, které něco podobného možná sami prožily. Za sympatický projev dvou hlavních představitelů a za líbeznou tvářičku Zooey Deschanel dávám 60%. ()

tommmy89

Nič menej film mi nedal viac, než som očakával od začiatku. Príbeh muža, ktorý sa naučí chápať dvojzmyslu slova "láska". :) 2 z 5 ()

jefff

500 dní se Summer je sice originální romanťárna, ale mě nechala naprosto chladným. Celé mě to nějak minulo. Oproti tomu přítelkyně u toho plakala, takže svůj úkol to nejspíš u jiných diváků splnilo. Nemohu doporučit, ale ani zavrhnout. ()

Lenulinka

Docela depresivní romanťárna, která si naopak hraje s city hrdiny, ne hrdinky. Výborný soundtrack, příjemné herecké obsazení, zajímavý příběh. Jeden z mých oblíbených kousků. ()

Wlck

Tohle je báječné. Strašně rád se k tomu vracím a vzpomínám na to. Je to srdcovka. Díval jsem se na to jednoho letního rána v naprosté depresi z jedné nádherné modrooké dívky. Ne, tou dívkou nebyla Zooey Deschanel. O to silněji pak dopadl na moji hlavu. ()

giovanni3

No na romantické filmy moc nejsem, ale tento mne vyloženě chytil... Krásná Zooey Deschanel a skvělý scénář s prolínáním minulosti a současnosti je skvělý.. Ve filmu je i fůra vtipných scének a to hlavně scénky v obchodním centru (Ikea?) a tam hlavně ta ložnice... A vůbec skvělý film 5z5 ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)