Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

lajkee

Som ťažký romantik a romantické filmy majú u mňa stále miesto. 500 dní so Summer je jeden z mojich najobľúbenejších. Celý film som mal úsmev na tvária a hrialo ma pri srdiečku. Joseph Gordon-Levitt svoju úlohu zahral skvele a Zooey Deschanel bola k zakúsnutiu! Nie je to happyending, to ma naštvalo, ale aj tak je to zaujímavé. Scenár je spracovaný dobre a za celý film som sa ani raz nenudil, no zasmial som sa dosť. Zaľúbeným určite odporúčam, ešte aj teraz keď si na to spomeniem, mám hneď lepšiu náladu. ()

Mazi23

Ten film je tak .........................zvlášní a originální a při psaní těchto řádků přidávám hvězdičku, protože i když to bylo dost dlouhé, místami třeba hluché, stejně to byl film jak žádný jiný a o to přece jde. ()

Marcey199

Neobyčejný film, který nemá s komedií nic společného, romantický taky zrovna není, ale po jeho skončení ve vás zbyde takové to malé "wow"... Mám ráda, když se nad filmem můžu zamyslet a to 500 dní se Summer splňuje. A Zooey Deschanel je úchvatná.:) ()

dadiak22

Najvačšie prekvapenie roku 2009. Na romantické komédie som mec není ale toto bol na môj vkus výborný film. Výborný scenár, réžia konečne Hollywood priniesol skvelý romantický film. Marc Webb to skvelé natočil k tomu Joseph Gordon- Lewittt a Zooey Deschanel boli senzačné duo. Radosť si pozrieť takýto film. 85% ()

JoudaCZ

Příjemný film zajímavý spíše provedením než obsahem. Zajímavá roztříštěná forma vyprávění kombinuje spoustu různých prvků, moderních (nekontinuální vyprávění, animace) i těch ze spodnějších šuplíků historie (voice-over, rozpůlený obraz). Film je protkán odkazy a citacemi, relevantními (Godard, Absolvent) i vcelku mimo mísu, jen pro srandu (Big Lebowski). Jsou tu i originální prvky - pasáž Expectation/Reality, použití stejných záběrů při Tomově "I love" i "I hate" charakteristice Summer... Rozhodně příjemně strávená hodina a půl. ()

Darknees

Neprocházet svým složitým obdobým, dal bych tomu o dvě pecky míň. Tolik mě to nezaujalo, ale vzhledem k událostem.........Třeba tomu ještě pozměním hodnocení a nebo se na to podívám ještě jednou, ale pochybuju. V první řadě jsem se chtěl podívat na komedii a to jsem šlápl hodně vedle. ()

babuca

...pekné...rád si to pozriem znova a potom možno niečo napíšem lebo veľa toho tu už je napísané predo mnou : viď genetique. ()

RonnieR

Od prvých sekúnd som vedel že to bude výnimočný film! A to sa aj potvrdilo! Až som prekvapený že amíci niečo také natočili! Vzťahová love story s vynikajúcim Josephom Gordon-Levittom a Zooey Deschanel, párádnym soundtrackom (hneď si ho idem zaobstarať), výborným scenárom a zručnou réžiou debutanta Webba! Tak teda dávam 85%.P.S. O tej malej Moretzke ešte budeme počuť! ()

Belbog

Celý film jsem čekal na nějaký zvrat, který se ovšem nedostavil. A pointa v zásadě taky ne. I když tam bylo pár pěkných momentů a film se hlavně ze začátku tvářil docela slibně, bylo to docela nudný a utahaný. A hlavně nepříliš nápaditý. Ten očekávaný protiklad romantickým filmům se pro přílišnou "melancholičnost" nekonal. ()

jabbo123

Kdybych snímek 500 dní se Summers hodnotil čistě subjektivně, asi by bylo hodnocení trochu nižší. Objektivně ale musím uznat že v žánru romantických filmů převyšuje většinu své konkurence. Ačkoli vám hned z úvodu vypravěč prozradí, že "nejde o žádný milostný film," nenechte se zmást. Jde o milostný film - se vším všudy. S velkou láskou, s krásnými momenty, s hádkami, s rozchodem a s happy endem (ačkoli trochu netradičnám). Divokou kartou filmu je spojení Josepha Gordon-Levitta a Zooey Deschanel, kterým vzájemná chemie funguje výborně. Jsou přirození a uvěřitelné. Značnou roly v uvěřitelnosti filmu hraje i scénář, který je oproštěn od většiny hollywoodských klišé a nebojí se převracet hodnoty lásky naruby. Vzniká z toho velice realistický pohled na jeden z možných vztahových scénářů a člověk si tak nějak říká, že něco podobného už také zažil. I přes tuto "skutečnou" tóninu se ve filmu najdou poetické záběry (není jich moc), které však v ten daný okamžik velice dobře zapadají do konstrukce příběhu. Je třeba ještě říct, že víc než komedie je 500 dní se Summers romantické drama, naštěstí velice citlivě natočené, takže se nemusíte bát žádných vyhrocených okamžiků a celý film vám tak nějak propluje před očima, aniž by vás nutil střídat polohy. Emocionální. Vrtět se u něj můžete, samozřejmě. :-). Na druhou stranu - film je opravdu zaměřen na jednu část publika, takže jestli romantice o lidských osudech moc neholdujete, asi nebudete zrovna nadšení, tak jako já. Je to ale film, který například se svou drahou polovičkou bez problémů přetrpíte a několikrát se i přistihnete, že vás to celkem baví. Nemohu jinak než velmi pěkných 7/10. ()

Zrcadleni

Našel jsem ten film v půjčovně a řekl si, že se podívám na Josepha, protože jsem jej před počátkem nikde neviděl. Netušil jsem jak moc mě tento film osloví a v určitém slova smyslu také ovlivní. Upravím-li nepodstatné detaily hlavních postav (obory prací atp...), tak je to na chlup totožné jako jeden z mých historických vztahů. O to více jsem se dokázal ztotožnit s postavou Toma. Marc Webb zachytil opravdový surový pocit jaký člověk pocítí když se přenese přes zklamání, neštěstí a propracuje se ke štěstí a možná i ta časová osa bude na zvážení.... ()

Elvis Jagger

Dobrý film, žiadna ocuckaná američovina, až na ty fucking názory jak sa nechce vázat a podobne a potom si zoberie prvého kára zo šenku. ..bal ťa pes. ()

Scott4

Díval jsem na tento film s přítelkyní..a ona v polovině usnula :-). Je to příjemný film,který rychle uteče,herci hrají tak jak mají..celé je to fajn,ale tak nějak mi nic v hlavě nezůstalo a nemám důvod si to pustit znovu. Dobrá jednohubka. Hodnocení: 65% ()

Deadly2810

Ale popravdě řečeno ... Robin je lepší než dívka mých snů. Je skutečná. Když jsem na začátku viděl Joseph Gordon-Levitta (dosud jsem ho registroval jen v "davu" snové party v Inception), říkal jsem si, co mi to tu chlapečku budeš předvádět. Pak už během filmu jsem mu zasílal pomyslných tisíce omluvných blahopřání. Zooey Deschanel pro mě představuje typ tak jak ho má rád, pracovně ho nazývám "neprvoplánová kráska". Hodně se mi líbily dvojzáběry ať už očekávání x realita či jen střih na nejasnou potřebu zavolat x pohled na němý telefon. Pokud tohle má být první filmová režie Marca Webba pak jen houšť a větší kapky. Teď akorát vzpomínáš na to dobrý. Až budeš vzpomínat příště, měl bys to udělat znovu. ()

CrazyAdinn

Příjemně strávený večer s tímto filmem. Zajímavé zpracování, i když jsem se občas ztratila, dobré herecké výkony i poutavý příběh, vtipný konec (Já jsem Autumn) ale chybělo mi tam takové oh, kdy bych si pomyslela "Sakra to byl film". ()

Breeg

Na večerní podívanou jsem si nemohl vybrat lépe. Jednoznačně úžasný film, na který se rád podívám znova bez váhání. Herci vybraní přímo z mých oblíbenců...co víc si přát ;) ()

LadyNicole

V jednoduchosti je krása a u tohoto filmu to platí dvojnásob. Jednoduchý příběh a jednoduchá zápletka (dá-li se to tak vůbec nazvat) vyústí v jednoduchý, a přesto originální konec. Vše je dokonale přirozené, žádná křeč nebo klišé. Film prostě plyne a vy najednou zjistíte, že už je konec. Marc Webb jednoduše dokázal, že se dá natočit hořkosladká romantická komedie i bez srdcebolných scén a nucených vtípků a mně si tím získal. ()

BenNat

Ne každá láska je opětovaná a právě ty neopětované, ty jsou nejhorší. Výborná kamera, skvělá hudba a vynikající Tom, který vzpomíná na dny se Summer a jak už to tak bývá, nejde na to chronologicky a přeskakuje z dobrých dnů na ty špatné a zase naopak. Zapomeňte na osud, ten nefunguje. Jedinou jistotu máte v tom, že po létě vždy přijde podzim. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)