Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

U.Tarare

Po prvních minutách jsem si říkal, co jsem to zase zapnul. Na můj vkus až moc roztřepaná ruční kamera, nezáživné až nudné. To ovšem trvalo prvních pár minutek a pak mě film začal pohlcovat. Ruční kamera přestávala vadit, démon začínal řádit a já se skvěle bavil. Po právu 80% ()

Madlene

Ani pořádný horor, ani thriller. Taková velká nafouknutá bublina. A to jsem se tak těšila, že se budu lekat, no a zase nic... ()

Wbcko

Wannabe Záhada blair witch film. Bohužel ústřední duo se chová naprosto iracionálně, točí na kameru naprosté hovadiny, který absolutně nejsou zajímavé a akorát nudí. Možná to má dodávat filmu na autentičnosti, ale paradoxně to akorát škodí. ()

manonfire

Pro mě je tohle vděčné téma, prostě mě kamerovky baví. Jejich nevýhodou je, že se jich nemůže vyrojit moc, neboť se jich trh hrozně rychle nasytí, kdežto slashery s výletníky do přírody nebo svačícími Zoombíky široké publikum neonudí. Někomu to nestačí a chce vidět ďáblovi přímo do chřtánu, mě zase nudí filmy, kde je divákova fantazie představy zla znásilněna režisérovým pokusem o její znázornění. Unešen z filmu nejsem, rozhodně ne tolik jako z Blair Witch, ovšem jedná se o velice solidní zábavu, s několika působivými momenty, například zrychlené záběry stojící hrdinky neměnící svou polohu, vypůjčení si hrdinky z postýlky apod. 70% ()

jenik71

Filmy natočené roztřesenou amatérskou kamerou obecně moc nevyhledávám. U tohoto hororu mi to nějak nevadilo, dokonce to vlastně splnilo svůj účel. Podle ohlasů jsem očekával, že uvidím opravdu kvalitní duchařinu, bohužel nestalo se. Pocit jistého napětí jsem měl pouze u záběrů na postel a otevřené dveře hned vedle ní. Právě teď mě napadá - když šla dvojice spát, proč je vlastně nezavírala ? Asi aby se víc báli. A já se bál míň, než jsem předpokládal. ()

BlackTom

Horory, ktoré sú natáčené ako "naozaj" ma väčšinou bavia, ich rádoby nekvalitná kamera ma nikdy moc nevytáčala (REC, Blairwitch Project), tu mi však ohromne vadila. Herci boli nesympatickí, všetko sa strašne vlieklo a nebyť toho strhujúceho finále, bol by to len ďalší podpriemerný zážitok. Omáčky sa dajú robiť aj lepšie. ()

jefff

Horor u kterého jsem se opravdu bál. Takhle jsem ještě žádný komentář k hororu nezačal (a že jsem jich viděl). Stačí? ()

navorski

Ufff. Strašně jsem se bál. I když jsem k tomu původně přistupoval s despektem, chtěl jsem tomu vytýkat formální nedotaženost, např. střihy na místech, kde nemají logické opodstatnění, nakonec musím autory jenom pochválit - za to, že to monstrum je neviditelné, protože jinak by mě asi ranila mrtvice. Když si to pustíte sami doma uprostřed noci a po tmě, zapůsobí to tak, že logické argumenty o formální stránce pozbývají smysl, protože to jede tak nějak samo. Ufff. Doufám, že se mi o tom nebude zdát. Alespoň ne víc než jednou... ()

Danula13

Přiznám se, že mě to moc nebavilo. Na duchařské téma jsem viděl daleko lepší filmy. V tomto případě se podařilo dostat davy lidí do kina hlavně díky kvalitně zmáknutému "píár". ()

DeLaMorte

Tak jestli šlo Oren Pelimu o to abych se začal bát ve svém vlastním a milém bytě..tak se mu to bravůrně(alespoň dočasně)povedlo!O originalitě zde jich psát nemohu páč podobná věc ,která mě napadá je Záhada Blairwitch tak tohle už jsme jednou viděli ovšem tento film je pojat více atmosféricky a až nechutně realisticky!A já se bál a to oni chtěli! ()

BMAJTZ

Člověk už je prostě všemi těmi horory přehlcen, krev stříká v hektolitrech, mutantí usekávají všechny možné i nemožné údy a banda nejhloupějších lidí se chová nejnelogičtěji jak by mohla. A potom se ukáže něco jako Paranormal Activity, která zaběhlé téma veme do ruky zmačká a zahodí a vše veme trochu jinak. Zatleskání si zaslouží už jen to, že opravdu slověka vystraší. Jeden fakt je, že jsem na to koukal sám asi ve 2 ráno a všude byla tma, tudíž to na mě opravdu působilo, přesto naprosto plní svůj účel. Nesnaží se šokovat, snaží se především vystrašit, protože ať si říká kdo chce co chce, je to zajímavý pocit. Takhle u mě prostě vítězí na celé čáře, smůla je ovšem v tom, že si ho nejspíše v paměti příliš neuchováte. Pro mě ovšem báječný horůrek a všechny ty kecy o tom, že kamera byla spatná a kdesi cosi si strčte nekam. ()

Soweek

Má to skvělý nástup. Podivné zvuky, vrzající dveře mě osobně vystraší mnohem více než nějakej strejda s motorovou pilou. Na čem si to zakládá, na tom to ale taky padá. Nic víc od filmu nedostanente, žádné velké finále se nedostaví a 86 minut je doopravdy víc než je na takovýto film potřeba. Vrzající dveře za chvíli omrzí a z čekání na nějaký nový poznatek, hororový prvek či rozvinutí chudého příběhu se promění v čekání na Godota. 2,5* ()

nightevan

Daleko více mě vyděsí černá kočka přeběhnuvší mi přes cestu než Paranormal Activity. Prý nejděsivější horor všech dob! Nechápu, jak jim tohle reklámní tlachání můžu pořád žrát. Prostě jen sedíte, koukáte na namachrovanýho americkýho frajírka a nesympatickou nánu, jak chodí sem, tam, zase sem, zase tam, překvapivě zase sem, zase tam atd. Nevěřím, že někdy někdo natočí film jako Blair Witch. Neustálé vysávání tohoto jedinečného filmu je trapné a doufám, že když to dosup nepřineslo žádnému jinému filmu ani poloviční úspěch jako The Blair Witch Projeckt, tak že už zase někdo zkusí vymyslet něco 100% svého, originálního. Na Paranormal Activity nechodit, nepůjčovat, nestahovat. Jen ignorovat. (Tedy pokud na večer neplánujete pásmo nejnudnějších "hororů" roku 2009.) ()

Lukoboss

Jestli jste viděli Záhadu Blair Witch, na tohle se nedívejte. Princip je dost podobný, akorát tohle je mnohem míň hororový, napínavý a zajímavý. První hodinu se neděje skoro nic, ve zbytku je pak narváno kde co. Nejhorší na tom je, že se vlastně vůbec nic nedozvíte, prostě se na to jenom podíváte a tím to hasne. Škoda, myslel jsem, že to bude lepší. ()

fruitbueno

Nemám ráda filmy, které si hrají na víc, než na kolik mají. PA je dokonalým příkladem takového filmu. Sprostá vykrádačka kdečeho navíc v tak nudném obalu, že by jeden hodil z toho tempa mašli. Jedna jediná ubohá půlhvězda za neuvěřitelně nahuštěný matroš, pod jehož vlivem ten film evidentně vznikl. Chtěla bych vzorek, mohla by být dobrá párty.______Po rozhovoru s kamarádem na téma "paranormální jevy" musím uznat, že na takové filmy fakt nejsem, protože jsem moc velký skeptik a cynik na to, abych tomu věřila. I tak je ten film hnusně nudný. A duchové, strašidla, paranormální jevy - třeba si mě sežerte! ()

MiaMoonlight

Nudné, nudné, nudné. Tohle je kousek u kterého se dá dělat spousta jiných věcí, protože se vůbec nic neděje velkou část celého rádoby skutečného filmu. Tvůrci opravdu dělali všemožné, aby to vypadalo skutečně a pravě.. možná to je ta chyba. Kdyby se to natočilo podobou normálního filmu a nehrálo se na to, jak to skutečné (bububu) tak by ten film třeba i za něco stál. Možná bych ocenila i nějaké rozuzlení. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech