Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

yeniczek

Asi jeden z nejlepších případů neskutečného hype okolo filmu. Ze zámoří byly slyšet jen samé ovace, přicházely záběry lidí na smrt vystrašených v kině atd. Jenže skutečnost je taková, že PA nesahá ani po kotníky porovnávané Blair witch a ani nedávnému REC. Přiznávám, že jsem se mírně bál a konec je poměrně solidní nápor, ale přesto si nemyslím, že se jedná o nějaké vyjímečné dílo. Ano, nejspíše je to spojené s očekáváním po neskutečné masáži před spatřením filmu, ale to se stává. Čekal jsem, že se budu bát ještě pár nocí po filmu a nic. Možná první večer jsem se nad tím zamyslel, ale spíš jsem přemýšlel, jak těch pár triků ve filmu provedli, než jestli se to skutečně může stát.. Dalším problémem je už ohrané "Nalezený a sestřihaný záznam". Plus spatřuji v nápadu režiséra nechat v noci absolutně statickou kameru, kdy divák kmitá očima po plátně a jen hledá, kde se co pohne, jestli se něco pohne.. Za mě 6/10 za nápad a konec (původní, ne ten od Spielberga, je lepší!) a to musím říct, že u hororů jsem podělánek největší. Bohužel toto jde asi mimo mě. Neřkuli, že z toho domu mohli kdykoliv odejít.. ()

SkyHawk

Z traileru mi šel mráz po zádech, tak nebylo překvapením, že jsem podobné pocity čekal i u filmu. To, co se ale povedlo v dvouminutovém střihu, už v celevočerním snímku nefungovalo. Hororových scén je pomálu, režisér nedokázal navodit tu správnou atmosféru a herecké výkony vás nepřinutí k tomu, aby jste se o hlavní herecké duo strachovali a báli se s nimi. ()

nevermore

Průměr, děsivosti poskrovnu a osud hlavních postav mi byl po chvíli (po jejich denní aktivitě) úplně ukradený. 3 hvězdičky si zaslouží ty noční scény.. ()

zdenny

Film, který si chce hrát na podobný projekt jako "Blair Witch" s tím, že se mu ani zdaleka nemůže rovnat. Uznávám, že dívá-li se na to člověk v noci sám, může mít mrazení v zádech. Protože momenty tam takovéto určitě byly. Jestliže se ráno podívám na kamerový záznam a vidím, že má manželka stojí v noci několik hodin u postele aniž by si to druhý den pamatovala, určitě bych z toho dobrý pocit neměl. Tři hvězdy dávám za to, že jsem rád, že je snaha o takovéto filmařské pokusy. Výš ale jít určitě nemohu, protože jinak byl tento snímek celkem dost naivní. Původně jsem si myslel, že budu mít podobně ustrašené pocity jako u "Blair Witch". Když se ale prakticky tři čtvrtě filmu nic neděje, naděje mi byly uzmuty. ()

Aven

Oba dva hlavní představitelé jsou neuvěřitelně nesympatičtí. Ona - hysterická nána a on - blbeček beze strachu. Občas je to celkem strašidelné, ale tohle, že má být nejděsivější film všech dob? Děláte si prdel? Dal bych tři hvězďáky, ale za to, s jakou pompézností byl film uváděn do kin a za rádoby "originální" točení ruční kamerou, si to tahle krávovina nezaslouží. ()

Brandon

U mě dobrý! Ze začátku se dlouho nic neděje a tak divák pomalu ztrácí ostražitost. Pak stačí třeba jen pohybující se dveře a scéna působí docela strašidelně. Postupem času mě ale démon spíš než děsil, tak **** tím, jak si jak malý dítě neustále vynucoval pozornost. Navíc škoda té spousty nezodpovězených otázek. Ale i tak po dlouhé době horor, kde se tolik neječí a poctivě straší. ()

Danny F.

Ty tři hvězdy jsou za paranormální aktivity v noci, až mi běhal mráz po zádech. To se musí pochválit. Ukázka videa na notebooku holčiny co si ukousla ruku trochu zkazil dojem z jakože skutečné události celého filmu. Spíš to přípomínalo vymítače ďábla:-) Jako celek jde o nadprůměr. 60% ()

lykan9

Paranormal Activity je zajímavou duchařinkou, která si zakládá na minimalismu. Hlavní dva protagonisté jsou sice hrozní, ale vzhledem k rozpočtu a místy slušnému napětí, jde o slušný horor, který sice ze začátku trochu nudí, ale závěr má poměrně nadupaný. Určitě palec nahoru. ()

s.e.p.p

Vůbec nechápu všechny ty podrážděné a zklamané komentáře. Vždyť film přesně splnil to co slibovaly trailery. Nechápu lidi kteří tomu vyčítají, že je to nudné a vypadá to jako domácí video. Už od začátku bylo přece zjevné, že půjde o další film točený na ruční kameru, čímž se má docílit co největší realističnosti a vtáhnutí diváka. Pomalý a nudný rozjezd? O nic pomalejší a nudnější než u REC. ( to ani nemluvím o Blair Witch, která byla nudná vlastně celou dobu ) Rozhořčenost některých uživatelů si vysvětluju dvěma způsoby. 1, ten film se jim už od trailerů vůbec nezamlouval, ani by se na něj nejraděj nepodívali, ale viděli, že má úspěch tak zatli zuby, podívali se a teď kruťácky chodí po diskuzích a sťežují si jaká to je přehypovaná a nudná sra*ka, že si nezaslouží ani 40% a bát se u toho můžou tak jen 10-leté děti, nebo zmanipulované stádo volů 2, ,,cože? to už jsem jako viděl 40 minut a pořád tam nebyla žádná useknutá končetina, jehla vražená v oku ani zombíci? tak to je strašný shit, jak se u toho někdo může bát???" (+ 3, pár normálních lidí, kterým film prostě nesedl, ale odpouští si útočné komentáře ) Můj názor je, že pokud někomu nezávidíte, že se mu v dnešní době podařilo natočit za málo peněz zábavný, ultraděsivý a navíc úspěšný film se skvělou atmosférou a jste ochotni přistoupit na jeho hru, nemůže vás Paranormal Activity nudit (ikdyž tam vlastně není vůbec žádná krev a střeva, chjo :(:(:( ) Mě osobně vyděsil, jak už se to dlouho žádnému filmu nepovedlo a doteď mám dost nepříjemný pocit, když si vybavím některé scény. 80% ()

ganz

Charktery, ke kterým si za celou dobu nevytvoříte žádný vztah. Pár působivých lekaček, prokládaných tunou nudy. Nelogické situace. I když amatérská kamera byla záměrem, tak vás za celý film nezaujme ani jednou. Jednoduše je Paranormal Activity nejhorším filmem v této kategorii (Blair witch, Cloverfield, [rec]). ()

ghatos

Hodinu jsem si musel počkat, než se začne něco dít. Poté se trošku podařilo atmosféru zhustit a v jeden okamžik jsem se opravdu bál. Bohužel "velké finále" je hodně odfláknuté. Závěr je dost nešikovný, umělý a to nemluvím o celkových nejasnostech. Určitý potenciál tam byl. Chtělo to napálit hned od začátku a přitlačit na pilu. Takhle je to jen velmi slabá light verze. ()

toyrider

Nebál jsem se, přestože jsem byl doma sám, nebál jsem se.Jediná věc, které jsem se lekl byla, když slečna v posteli zakašlala.A ještě něco:jestliže je celý film vydáván za zachycení skutečných událostí, nechápu proč tedy na začátku uvedli poděkování partnerům. ()

MNTB

není to skutečný :D autor sází an 2 věci A) film točenej stylem dokumentu a za B)všichni sou přesycení hmotných duchů, což v tomhle případě zrovna nehrozí. ovšem záhadu v tom nehledejte. já jí osobně nikdy nepřišla na chuť a zrovna tenhle počin mi přijde přesvědčivější než záhada. jen by mě zajímalo co všichni maj s 3:15 :D ()

Bagr_007

Ten strach co přichází s každou nocí se může směle rovnat s Blair witch a je zajímavé na sobě sledovat, jak postupně přechází i do denních sekvencí. Skvělá atmosféra, přirozeně se chovající herci a akorát těch lekaček mohlo být i trochu víc. Blikání se světly je spíše úsměvné. ()

liuk

Ta nevyrovnanost je opravdu na zabití. Fakt mě nebavilo vědět, že po každé noci s divnými věcmi bude několikonásobně dlouhá pasáž ve dne, kdy se holka a kluk budou střídavě ujišťovat, že to není tak hrozné a že se jde chrápat. Proč to vůbec takhle prostříhávat nikam neposouvací nudou, když všechny ty dny a noci stejně nejsou ve filmu tak jak "byly kamerou natočeny"? Vždyť tam děj skáče snad až o týden. To se pak nedá připustit ani fakt, že to má zobrazovat, jak takovéhle děsy ničí člověka (ani to tam ale není). Za slušné pozitivum bych považoval snad jen, že jsem si docela často upřímně říkal, že tohle bych prožívat opravdu nechtěl. Problém, že druhý den bych se těžko ponořil do učebnic. Ať to někdo prostříhá a klidně i přidá i hudební doprovod. ()

Guzo

Možná se to hodnocení někomu bude zdát přemrštěné, ale mně se to fakt líbilo. Po počátečním boomu už s trailerem (který je ale opravdu přehnaný) jsem se těšil, pak přišly různé ohlasy, kdy jsem zase vychladl. No a nakonec.. to bylo našláplých necelých 90 minut od, pro někoho nudného, začátku až do skvělého konce, kdy se napětí pořád zvyšuje. Spolu s Trick'r Treat jeden z nejlepších hororů za poslední dobu. Po druhém zkouknutí: Pořád mi PA přijde jako hodně slušný horor, herci se chovají naprosto přirozeně a jakákoli absence efektů, krvavých záběrů a podobných věcí (plus samozřejmě styl točení) navazuje mnohem realističtější atmosféru než je možné vidět jinde. Přesto už celkové nadšení vyprchalo. ()

R1CH1E odpad!

Bože, tak tahle kopie Záhady Blair Witch je totálně na blití. Lekl jsem se jen jednou, a to když jsem zjistil, že ta sračka měla hodinu a půl. Konec filmu mi byl jasný v prvních 5 minutách. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za pěkné kozy Katie, ale ani tohle tento "film" nezachrání. P.s. to mi připomíná, že Micah musel být nejspíš buzerant, protože ležet vedle takové kundy jako Katie 20 nocí a nešukat s ní, mi přišlo hrůzostrašnější než celý film. ()

blackJag

Víc otravy než zábavy. Jako bych se díval na pracovní záznam synopse k docela nedávnému Raimiho Stáhni mě do pekla. Ano, věděl jsem do čeho jdu, a že nemůžu vycházet ani s pohádkových tržeb filmu nebo s obvykle přehánivých titulků a programových prohlášení ( HRŮZOSTRAŠNÝ, STRHUJÍCÍ A JEDEN Z NEJDĚSIVĚJŠÍCH FILMŮ VŠECH DOB - tak to zcela určitě NE!), ale ono se dá i na podobném hyper realistickém základu udělat atmosférický film (Záhada Blair Witch, Cloverfield). Tohle je ale opravdu jeden z těch případů, kdy se vkus masy zvrhle netrefil a dal dýchat filmu, na kterém přísnější měřítko snesou úhrnem 2 až 3 minuty záběrů a konec, kde už husinka naskočit může. 40% ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech