Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Zeke001

Bylo to opravdu zajímavé, ze začátku těžká nuda až jsem skoro usnul. Ale pak se to rozjelo a byly tam i nějaké lekavé scény. Nejvíc se mi líbila scéna jak jí to stáhlo z postele a táhlo pryč. Scéna k zasmání byla, jak za nimi přišel ten chlap přes duchy (sotva překročil práh a hned mizel pryč že se bojí). Film stojí za podívaní, ale nejlépe večer a sám, jinak to potom nemá cenu. Dávám 4* za scény ke konci filmu, začátek byl jinak odpad. ()

Delaney

Dost těžký rozhodování... Rozhodně po všech sladkejch řečičkách, kterými nás tvůrci krmili, přišlo slušný zklamání, ALE zapadnutí do modré ČSFD sféry si rozhodně nezaslouží, aspoň 70% tomuhle kousku do budoucna přeju... Atmosféra ohromná, herci jsou trochu nesympatický, to je pravda, ale výsledek je vysoce uspokojující... ()

Me6i

Film se vyšvihl nad má očekávání - Nejlepší "duchřský" film co jsem kdy viděla. Husí kůže mi zhruba od půlky filmu zůstala až do konce a když přicházely noční okamžiky tuhly mi i svaly. Taková atmosféra se v "záhadě B.W." neobjevuje ani v nejmenším měřítku. Na to, že je to film natočený za pouhých 11 tis. dolarů je vydařenější než kdejaká kravina co stojí nehoráznou sumu peněz. Doporučuji všem divákům co mají rádi napjatou atmosféru, strach a tajemno. Chytrácké rady "byby tohle" a "kdyby tamto" a hloupé výrazy, které někteří používají aniž by jim vůbec rozuměli mě opravdu pobavily. Pokud se najdou lidé, kteří fandí tomto filmu a já věřím, že jich bude určitě víc než těch chtráckých negativistů, hlasujte pro tenhle film na: http://cz.paranormalactivity.sk/ Myslím, že by byla škoda zůstat jen u okoukaných rádoby horrorů které jsou "na jedno brdo" (SAW) I bez krve se dá bát... ()

MkSallam

Je poznat že si to přálo být novou Blair Witch (přičemž americké publikum na Twitteru ječelo hrůzou o hnědém poplachu a přitáhlo filmu masivní tržby), ale u tajemné návštěvy lesa byl cítit skutečný strach/určitý věrohodný feeling, tady jen čekáte na pěkně natočený noční scény. Klidně se přiznám že dvě mi přišli hodně fajn (tahání za nohu, výživné finále, odehrávající se přesně jak jsem si přál), ale jinak je to je novodobé "Čekání na Démona", ve kterém se nic neděje a i když se furt "hláškuje" (tak trochu jakoby by nevěděli co dělat), vyprchá to z vás už během sestupování uličkou multiplexu.... Neutrální tři protože jsem netrpěl a ve finále to dostalo spád, jinak samozřejmě výsměch zámořskému hypu, v USA zřejmě stačí strašit pomocí nudného "Bububu...." a všichni jsou z toho na infarkt. ()

Phorbo

Mě příjde že se to s Blair Witch da srovnat, ale BW mi nepřišlo tak dobré. Ani [REC] mi nepřišel nijak super, ale libil se mi víc jak BW. Ale todle? Bože můj. Ono se to ani nedá pořádně popsat, "kdo" se tam vlastně děje, ale rozhodně tam neco je. V žádném případě mě neomrzeli dlouhé záběry z ložnice... spíš naopak. Docela lituju toho, že se takhle výborný 1st person horor dostal ke mě až takhle pozdě (den poté co přišel v cz do kin). Navíc je pátek... teďka opravdu nevím jeslti večer budu chtít usnout. 9,5/10 ()

colapso

Nezávislá bomba,opravdu již dlouhou dobu jsem se u filmu takhle nebál.Že je to nuda? Hm...tak proč tehle výraz používají vždy uživalelé co každou tuctovou duchařinu hodnotí 4 a více * ? Záhada Blair Witch je proti tomuto nuda(upřímně kdyby tento film byl natočen dřív než výše jmenovaný Blair,tak je zde hodnocení naprosto otočené,nehledě na to,že Záhada je jen stupidní blábol:-)) Takže rádoby kritikům ZDAR. ()

Harapes

Cha,chá..co se dá natočit za pár tisíc dolarů a studio to koupí a vydělá miliony.Dobrý návod pro všechny amatérské režiséry. ()

gumolit

A čo zase bolo toto?? Neskutočné ako vytiahnuť peniaze od Američanov a iních naivných ľudí na tejto v podstate kravine! Blair witch project ma vydesil a je fakt ,že z toho filmu som bol dosť mimo pár týždnov !Čo sa týka tohto bol som z neho mimo asi pár minut ,ale len preto že vatšiu hovadinu som už dávnejšie nevidel !Samozrejme fikcia jednoznačná a uveria len naši mladistiví od veku 10 - 20 !Im sa to bude aj páčiť lebo v dobe keď bol v distribucii Blair Witch project tak boli ešte poniektorí v perinkách a tento film je tak pre nich! Čo sa týka nejakých šokov a trhnutí čo som zažil tak asi 2krát z toho kriku akože ducha, pripadne ešte tá postelná prihoda po ktorej by som okamžite na druhý den vypadol z domu, ale nie kdeže ,oni si tam kľudne spia čo je vlastne už tá vec nad ktorou sa normalný človek žijúci v tom,.že žiadne nadprirodzeneé sily nie sú tak asi zamyslí no a z kriku Katie ked našla na záchode pavúka tá prekonala všetko! Každopádne neodporúčam pozerať v noci a sám to by som sa asi neodvážil ani ja,ale i napriek tomu tento brak nemôžem brať úplne vážne! ()

ottis

Doporučuji všem,aby si na tenhle snímek dávali velký pozor,klidně se totiž může stát, že se unudíte k smrti.Davam 1* za poslední desetimitovku,kde se trochu něco dělo,jinak opravdová stráta času. ()

Modráček

Když to tak vezmu zpětně, ve filmu se v podstatě nic zvláštního neděje. Jakmile však světla pohasnou, atmosféra "hezky" začíná brnkat na psychiku. Místy velmi nepříjemně. ()

Ricky_CZ

Hodnocení musím trochu nadsadit, protože dnešní situace na poli hororů je neskutečně mizerná. Proto si PA opravdu vážím, jako svěžího vánku z otevřeného okna po proprděné noci :) A že jsem neměl klidné usínání, i lampičku jsem zhasnul až ráno :)) ()

Ondrus

Vynikající realistický horror. Stupňující atmosféra připoutá diváka a nedovolí mu odejít od obrazovky. Film vás donutí čekat na každou noc a zjistit co se zase stane. Trochu mě zklamal konec, kde jsem čekal trochu víc té akce, jinak by to bylo o hvězdičku víc. ()

1945

Od tohoto filmu jsem čekal něco kultovního, bohužel jsem byl odměněn jen lacinou duchařinou :-D Paranormal Activity by byly možná i nedostačující, kdyby se promítaly třeba někde na táboře před noční hrou pro navození atmosféry. Musím uznat, že noční scény z domu byly povedené, zato zbytek byl neskutečně nepříjemně protahován - zkrátka zívačka. No a jestli tenhle úsměvný konec vymyslel sám velký Spielberg :-D :-D ()

sona123

Vůbec nelituji, že jsem na film nešla do kina a shlédla ho doma, kde to bohatě, ale skutečně bohatě stačilo. Dalo se pak různě odbíhat od bezduchého koukání na jeden pokoj, ve kterém se téměř nic neděje. Nebýt konce, strhám to jak se dá, ale je jasné, že závěrečná minutka byla tou správnou pointou, která vše zachránila. Ale bylo to fous! ()

Zombi

Celkem vítaná změna oproti většině klasických hororů, jen těch strašících scén mohlo být víc a mohly víc tlačit na pilu. Jinak je tam spousta nelogičností, nebojte nebudu spoilerovat. Ale koukat se na to v pohodě dá a z některých strašících scén, převážně ke konci, opravdu zamrazí. Nedá mi to, abych zde neuvedl odkaz na starší snímek s podobnou tématikou, ovšem jinak zpracovaný, ale rozhodně hutnější a lepší http://www.csfd.cz/film/21306-bytost/ ()

Mikeel

Aha, a tohle bylo všechno? Možná jsem se nebál tolik, protože jsem to neměl úplně nahlas, ale i tak. Něco se začalo dít až koncem filmu, takových 20 minut před titulky. Jinak jsem se těžce nudil a to u filmů vážně nesnesu. A u Paranormal Activity jsem si to musel ještě rozložit na dva dny. ()

Oyer

Nemyslím si, že by to byla úplná odpadovka. Noční scény byly celkem slušné. Vydržím poměrně dost, ale po zkouknutí tohoto filmu člověk cítí v posteli jisté napětí a možná i strach. Denní scény byli slabé. Pokud by se ještě na nich trošku zapracovalo, mohl to být vcelku slušný trhák. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech