Rock ze střední

Středoškolský outsider Will se spřátelí s dívkou, která na škole patří mezi nejoblíbenější. Prapodivnou dvojici svede dohromady jejich láska k hudbě, přidá se k nim i podivínka Sam a společně založí rockovou skupinu, s níž se přihlásí do hudební soutěže...  Když se mladík jménem Will přestěhuje s matkou do New Yersey, nezná nikoho. Na střední se spřátelí s podivínkou Sam a překvapivě i se školní hvězdou Charlotte. Charlotte se rozhodne společně s Willem a Sam založit kapelu, která by vyhrála v obří bitvě hudebních skupin, a zároveň se tak pomstít Charlottinu ex-příteli a jeho skupině "muzikantů". (oficiální text distributora)

ljukyljuk

Asi jediná normálna teen hudobná komédia, kde nemali všetci oblečené pastelové tričká a nenacvičili spoločnú choreografiu s gitarami a dokonca tu ani nebola bohatá mrcha s nejakými mrchovskými posluhovačkami... namiesto nich tu bola veľmi dobrá hudba (nie v štýle "mám záverečné dojemné vystúpenie a všetko mi ide z playbacku" :D), za ktorú má film u mňa 1* naviac, príjemné postavy a dosť vtipná Lisa Kudrow ()

Stanislaus

Když přivřu oči, vypnu na chvíli mozek a přehodím se na vlnu kýče a klišé, tak je Rock ze střední vlastně osvěžující (i když už mnohokrát viděnou) podívanou. Hlavní představitel mi přišel naprosto antisympatický a viděl jsem v něm jistou podobnost s jedním z Jonas Brothers. A proč vlastně ty 3*?! No soundtrack byl poslouchatelný, Vanessa Hudgens méně cukrkandlová než v HSM a účinkování veteránů, jako Lisa Kudrow a David Bowie, potěšilo. Zkrátka Muzikál ze střední v lepším a ne tak pocukrovaném obale, který mě zejména zaujal po hudební stránce. ()

Ronee

Typická americká High school a sladký a naivný film v štýle Nikdy sa nevzdávaj, ktorý mám však radšej, lebo tu bol skôr a videla som ho už dávno pradávno.Práve som si umývala zuby, keď vtom som začula, že ide film o hudbe, no nemohla som si ho nechať ujsť! Až som si ho pozrela dokonca. A čo že je tam klišé? A gýč? To je balzam! Inak to bolo tradičné, americké (ľudia sú tam podelení na krásnych a outsiderov - to je v zmysle tej tradičnosti), predvídateľné (najmä to, ktorá kapela vyhrá) ja som vedela ako to bude, ale neprezrádzam...teda nie konkrétne, ale vedela som. A bol tam youtube a David Bowie si tam púšťal videá a myspace, no úplne postmoderné to spravili a OMG - to ma znechutilo, tento internetový slang a tiež to Sa5m, ale 5 sa nečíta! Na odreagovanie je to skvelé, môj pätnásťročný brat sa bavil, aj ja aj ja! Jedna hviezdička navyše za dychovú sekciu a violončelo v ska kapele. I keď nemám rada americký štýl spievania je taký umečaný. ééé ()

Santino7

Táto tínedžerská záležitosť, ktorú som dnes chtiac-nechtiac (jasne prevládalo to druhé) musel pozerať dnes v poobedňajších hodinách, ma na jednej strane nijak a ničím neuchvátila, no na druhej strane treba priznať, že našťastie ma ani neunudila k smrti, ako-tak pozerateľná bola. A to i napriek tomu, že ono zameranie na cieľovú skupinu deciek v pubertálnom veku bolo po väčšinu času priam do očí bijúce, a prehliadnuť sa skutočne nedalo. Z obsadenia ma asi najviac potešila účasť Lisy Kudrow, hoci že by sa nejak výraznejšie blysla, to sa povedať nedá (ostatne pri danom scenári po pravde ani nemala šancu, podobne ako ostatní). Nuž a prečo dve hviezdičky? Keď už ma to nenadchlo hlavnou príbehovou líniou, potešilo ma aspoň zopár podarených vtípkov, ktoré sa celkom šikovne vysmievali viacerým zabehnutým klišé detailom - škoda len, že medzi klišé to nakoniec zapadlo aj samo, čo sa však ostatne dalo aj čakať. Čiže síce to bola v podstate tuctovka, kombináciou niekoľkých vydarených maličkostí sa z toho aspoň vykľula tuctovka vcelku pozerateľná, keď už nič iné. 2/5 ()

GodComplex

Prijemna hudebni party ze stredni. Palec nahoru za Lisu "Phoebe" Kudrow v roli cool matky, peknou Vanessa Anne Hudgens a cameo Davida Bowieho, ktere bylo jasne hned od zacatku co film zacal hlaskou "Dear David Bowie..." a pozor, herci si skutecne zahrali a zazpivali sve hudebni performances live. 6/10 ()

• Zpěvačka Alyson Michalka (ve filmu Charlotte) byla v začátcích natáčení na turné se svou sestrou Amandou a s Miley Cyrus. Své turné pak zakončila v Austinu v Texasu, kde se také převážně natáčelo. (Avalon820)
  • Todd Graff trval na tom, že herci si musí odzpívat a odehrát včechny písně sami (kvůli realističnosti). Proto se také museli všichni herci začít učit hrát na hudbní nástroje. (Avalon820)
  • Když byla Vanesse Anne Hudgens namísto role Charlotty nabídnuta role Sa5m, zvažovala odstoupení z projektu. (Karlos80)