Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

dannyd14

Strašne naozaj ľutujem, že som tento snímok pred tým odsúdil do záhuby a paradoxne som zmenil z odpadu na plný počet. ()

Axela

NAJÚŽASNEJŠÍ FILM, minimálne jeden z najúžasnejších. A je to dokázané aj v rebríčku ČSFD. Dokonca mi príde 89% málo. Aspoň takých 95%. Od začiatku až do konca ma film zaujal a ledva som prežila, pretože som miestami zabudla dýchať. Z konca mám rozporuplné pocity. Som rada a zároveň aj nie, že dali taký neistý koniec, ale myslím, že bez neho by to nebolo ono. Aspoň sa mám nad čím zamyslieť. Film som videla trikrát a chystám sa pozrieť si ho znovu. Ak si ho niekto nepozrel, najväčšia chyba jeho filmového života. ()

FvP

Snad jsem poněkud podlehl očekávání. Možná jsem dal pět hvězdiček slabším filmům, ale nemůžu se zkrátka zbavit dojmu, že v tom filmu něco nesedí, spíš na nějaké nevědomé/neviditelné rovině. Opravdu mě to bavilo, opravdu mě to vtáhlo a ohromilo, jenomže jenomže. Možná jsem jenom moc pomalej nebo zkrátka hloupej. ()

Falco.araea

Je to asi pěkný, ale já nejsem ten typ člověka, který se vyžívá v efektech u filmů, mě spíš zajímá příběh a myšlenka. Tady je příběh prostě o Leonardovi DiCapriovi, kterýmu paradoxně dali krátký a stejně ošklivý jméno, kterej strašně miluje svoji mrtvou manželku (nemám nic proti milování mrtvých lidí, ale zrovna takovou podivnou psychicky narušenou fůrii?) a svoje dětičky a pak se tam něco děje, co je hrozně komplikovaný a já si z toho nepamatuju skoro nic a potom už jenom happyend. Zbytečně překomplikované, i když to ve skutečnosti vlastně skoro nic neříká. Jo a ten nápad s tím Leonardovým separé městečkem - vy byste chtěli strávit padesát let jenom se svojí manželkou? ()

eChoe

Hodně chytré a hodně propracované. Jsem průměrně chytrý člověk, takže až při druhém shlédnutí jsem byl schopen vnímat a správně chápat všechny události a pravidla světa snů. Je tu vše, co má skvělý fim mít.. sympatický hlavní hrdina, na kterém člověku záleží, a který je správně motivovaný, vlastní pravidla, která platí v každé situaci bez výjimek, dynamická akce i děj a nakonec i wtf závěrečná scéna, která vás zanutí pochybovat o svém přesvědčení, že přesně víte, jak se věci mají. Já osobně věřím, že totem se nakonec zastavil! Top film! :) ()

TaNya_

Jednoduše boží. Kolikrát se vám u filmu stane, že na obrazovku jenom fanaticky zíráte, když už je po něm? Čím víckrát se na to koukám, tím lepší se mi to zdá. Hudba od Zimmera jako vždy monumentální a co se týče herců, tak lepší to být ani nemohlo. Nolan to s efektama vůbec nepřehnal, a nechápu ty, co to nazývaj kopií Matrixu. ()

sosi

Christopher Nolan opäť dokázal prečo sa pohybuje na vrchole režisérskeho umenia. Priniesol niečo úžasné a originálne a to je Inception. Strašne ma potešilo herecké obsadenie, ktoré nesklamalo. Film ma natoľko stiahol svojím dejom, že som si ho dlho po prezretí stále premietal v hlave. ()

LudkovaLevaRuka

Jak někdo může mít pocit stavu beztíže, když nepadá fyzicky, ale jen ve snu uvnitř snu uvnitř hlavy cizího člověka? Možná proto, že Počátek je sračka... stejně jako Matrix Revolution. A když už se vznášíme, proč si nedat bitku... jako v Matrix Revolution. Nablijí do vás kopu pravidel bez hlubšího opodstatnění, aby je stejně nakonec všechny porušili/obešli/ohnuli. Prázdný žvást, na který se hezky kouká, ale zůstane po něm pachuť, jako po něčem, co se tváří děsně chytře ale přitom je to prázdný... asi jako Matrix Revolution. ()

ANTYCHRYST

No teda panečku :) to je nářez.. Po prvním shlédnutí jsem byl docela mimo a moc jsem nechápal, ale po druhé jsem si film již plně užil a po většinu filmu zíral s otevřenou pusou. Doporučuji ani na minutu neodtrhávat zrak od obrazovky. Celej film je jedna obrovská jízda, která je ještě několikrát znásobena každým dalším snem. Leo je jako vždy naprosto skvělej. Obrovská pochvala za jeden z nejlepších filmovejch soundtracků... Klobouk dolů co Zimmer vytvořil. Toto je opravdu hudební skvost a průvodní melodii řadím mezi moje Top 5 filmové melodie. Po prvním zhlédnutí jsem dal pouze 3 hvězdičky, které ovšem měním na plný počet 5 * :) a 90 % Rozhodně doporučuji shlédnout vícekrát toto filmové veledílo. ()

syphoon

Tohle to je jedním slovem NESKUTEČNÝ!!! Kdo by to byl řekl, že jde natočit tak složitý film, aby byl k pochopení! 90% ()

biergof

Chytrých filmů ubývá a Nolan vystrkuje růžky. Chytré sci-fi vymřelo a Nolan vystkruje hlavu. Silný příběh, návykový soundtrack, neokoukatelnost a Nolan přebírá žezlo pánů Kubricka, Ridleyho Scotta a Spielberg? Ten si vždy přál natočit takový film. ()

Jamajdzan

Na počátku tohoto filmu byl nápad. Ten nápad u Christophera Nolana, ten nápad byl Počátek. Nolan se podíval na tento nápad a viděl, že je to dobré. Proto povolal ty nejlepší herce současnosti, jako Lea, Josepha a Toma je povolal a řekl si, že to bude velmi dobré. Poté učinil Hanse Zimmera jako pomoc jemu vlastní a celý svět očekával, že to bude velmi dobré. Na to celý svět, viděl toto dílo a podle hodnocení bylo velmi, velmi dobré. A pak jsem se na to přiešel podívat já a moc mě to neomráčilo :-) ...Nevím včem je problém, přišlo mi to moc přeplácané a moc přemyšlenkovaně o ničem, ale uznávám, že kvalita tam je velká. ()

J.e.r.e.c

Takhle nějak si představuji inteligentní akční podívanou pro 21.století; nápaditá premisa, vizuálně úchvatné zpracování, přesní herci, nabušená akce. Přes zdánlivou překombinovanost několikaúrovňového snu to má přehledný a srozumitelný děj, tedy alespoň na Nolana. Svým způsobem je to nakonec i jeho největší slabina, protože všechno v podstatě proběhne tak, jak má, bez nějakého překvapení. Záměrně matoucí finále nechávám stranou jako mementovskou hříčku. A hraní si s nesmrtelností skrze snění vnímám jako bonus k úvahám navíc. Jen si nejsem jist, jestli ve snu utíká ten čas skutečně pomaleji. Vedle prvního Batmana nejlepší věc, kterou Nolan natočil. 85 % ()

El Patron

Stačí se zamyslet. Že tu chybí emoce. Samotný film je emoce a to je víc než dost. Pokud jste trochu více všímavý, film bude pro vás jeden z nejlepších zážitků filmařiny, pokud ne, alespoň si užijete akční scény v něčí hlavě. ()

Vera117

Že tenhle film trvá skoro 2 a půl hodiny? To mi nepřišlo, protože příběh plyne tak rychle a přeskakuje mezi různými scénami v různých úrovních snu, takže člověk by při sledování měl dávat pozor, aby mu nic neuniklo, ale když to porovnám s filmem Memento, tak až tak matoucí to není, teda až na ten poslední záběr, který matoucí určitě je. ()

Neuge

Naposled viděno v rámci Vaňkovka festivalu [16.10.2015] - Pod vlivem prvotního nadšení jsem před pěti lety dal počátku plný počet. Po pozdějších projekcích jsem musel jednu hvězdu ubrat. No a po poslední projekci ubírám další. Nolan se utrhl ze řetězu a s tou akcí to trochu přehání. Takový velký, nablýskaný, pompézní nic, které se navíc tváří mnohem chytřeji, než jaké ve skutečnosti je. Nejslabší Nolanův film a zároveň jeden z nejnadhodnocenějších filmů na ČSFD. ()

MAAUZ

Při každém zhlédnutí Počátku se chci ponořit do těch všech snů spolu s DiCapriem, T. Hardym a J. Gordon-Levittem, a vyzkoušet si střelbu ze zbraní SCAR-L, nebo vidět projíždět vlak ulicí velkoměsta.. Neskutečně promyšlený film, který jsem potřeboval vidět nejméně 2x v kině a pak si ho alespoň jednou pustit doma, abych zcela pochopil Nolanův záměr. Abych řekl pravdu, po titulcích jsem naivně čekal, že se ta káča prostě dotočí a spadne.. V neposlední řadě musím zmínit Hanse Zimmera za dodání skvělého soundtracku. Za mě 5....hvězd samozřejmě! ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Viděno podruhé po 5ti letech a stále výborné zpracování s parádní hudbou. Pokulhává pouze hlavní dějová linka, ale o ní až tak nešlo. ()

Petike

Sny. Anti-lúpež. Štýlovosť. Drsná vtipnosť. Kreatívnosť. Ľudskosť. A do toho občas nejaký melancholický gitarový rif a burácajúca ozvena v podaní rozladeného hlasu Edith Piaf. Inception patrí k tej hŕstke hraných počinov vedecko-fantastického krimi, ktoré majú rozum, srdce aj nápaditosť. Po čisto námetovej stránke je to jeden z tých typov príbehu, v ktorého spracovanie veľkými štúdiami nikdy nedúfate... kým sa toho nechytí niekto kalibru Nolana a jeho tímu. Porovnania s Matrixom sú absolútne nepatričné. Tento film je podstatne osobnejší a má čo povedať o ľudskej záľube v snívaní, prínosnej aj sebaklamnej. Naším najväčším protivníkom je tu naša vlastná myseľ, s jej zasadzovaním chrobákov do hláv, omylnosťou pamäte a najrôznejšími formami túžieb nasadzujúcimi okovy našej psychike. A každý film, ktorý si viacerými spôsobmi sebaisto uťahuje z typických klišé happy endov, má u mňa plusové body. //// Zaujímavé komentáre: Cervenak, H34D, kleopatra, KevSpa, genetique ()

Misulka93

Dech beroucí film, na který se ráda dívám opakovaně a to nikoliv kvůli jistě skvělému výkonu Leonadra DiCapria, ale především kvůli atmosféře a dějové zamotanosti filmu. Bude se káča točit nebo se zastaví? ;) ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)