Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

cure

Mooooooc prekombinovane, bez hlbšieho významu. Povedal by som, taký zaujmavý hlavolam, o ktorom sa dá do blba baviť "co tím chtěl básnik říci", ak to vôbec sám vedel a nešlo mu len o "úchvatnú podívanú". Ešte, že tam hrali Tom Hardy a Gordon-Levitt. Roztočím v budúcnosti ešte raz kolovrátok, dám tomu šancu a možno prehodnotím. ()

ludva10

Tak tento film jsem konečně napotřetí dokoukal do konce ( před tím jsem u něho 2x usnul ), tak nyní jsem se ho pokusil skouknout v plné mentální síle. Ale jaká ta moje síla vlastně byla, nějak teď nevím. Že by mě film připadal jak zde čtu tak úžasný, skvělý, famózní ... ? To mě tedy ne. Ne že by neměl zajímavou myšlenku, ne že by to alespoň nebylo zase něco nového. Ale že by to byla zase taková bomba? A také se mě to zdálo všechno až zbytečně složité a komplikované. Každopádně herecké výkony skvělé, vizuál také a do toho výborná hudba. Takže za mne napoprvé zatím jen lepší 3* ( ale třeba ho příště více pochopím ). ()

AxelWers

Relatívne zaujímavý mysteriózny film, dej je však tak hlboký a zapletený, že bez dlhšej minutáže to nejde - a pokým sa človek nechce stratiť, tak má čo robiť, najmä keď je skoro všetko na jedno kopyto. To považujem za mínus, ale komu to nevadí, tak sa oplatí pozrieť. ()

Porp

Chce sa to tváriť ako film dekády, niečo ako bol svojho času Matrix, ale bohužiaľ nie, u mňa nie. Nápad ovplyvňovania mysle ľudí je vynikajúci, ale s odstupom času si aj tak spomeniem hlavne na scénu s rútiacim sa autom, po ktorom strieľajú všetkým možným a v ňom si v kľude spinká partička našich hrdinov. U mňa nie. ()

KafuR

3,5*. Námět beze sporu originální, ovšem ne pro každého dostatečně strhující na to, aby vyrazil dech a udržel bezvýhradnou pozornost. Nolan každopádně tohoto námětu využil beze zbytku, protože mu dal podklad pro jeho tolik oblíbené komplikované vyprávění s několika dějovými liniemi a vícevrstevnou "realitou". Člověk každopádně musí dávat pozor, aby alespoň pochopil, jak to autor myslel, pastvou pro oči ale nadále zůstává vizuální stránka filmu, která děj podrží tam, kde je to třeba. ()

geek.ondra

Geniálně napsané dílo s perfektním rozestavením scén a brilantně vygradovaným tempem. Nezapomenutelný zážitek mistra Nolana. 10/10 ()

HenryIvan

Pokiaľ sa v tom niekto vŕta, tak nejaké tie nejasnosti určite nájde, no o tom by to byť nemalo. Film jednoducho má takýto veľkolepý ráz a to je jeho výhoda. Skvelá réžia, o tom sa baviť nemusíme. Kamera a efekty vážne predbehli v tom čase dekádu. Herecký ensemble niečo neskutočné, Nolan jednoducho má svojich ľudí a tí stále ukážu svoju triedu. Netreba sa v tom veľmi vŕtať. Je to umenie. ()

tranquill

"Myšlenka je jako virus. Odolná..prudce nakažlivá! I nejmenší semínko myšlenky může růst, buď tě definuje anebo zničí!" Nejsložitější film všech dob! Ale ten komplikovaný sci-fi příběh je také geniální. Tehdy v kině jsem seděl přikovaný k sedačce, protože v tomto thrilleru prakticky nemůžete mrknout, aby vám něco neuteklo a byli jste schopni pochopit děj. A je pravda, že tím, že byl v biografu s titulky, určitě mi nějaké střípky unikly a já měl sice obrovský zážitek, ale ne vše chápal. Dlouho jsem se připravoval na další zhlédnutí, dostal se k němu až teď, po 10 letech, a uniklé vjemy si doplnil. A i na pohovce to byla paráda. Kultovní snímek! "Do hloubky je zároveň zpátky!" ()

Pichloza

Jeden z nejoriginálnějších filmů co jsem kdy viděl. Nolan je buď šílenec a nebo génius. Nolan tu má stejně jako vždy naprosto celý svět promyšlený bez jediné chyby. Napínavou akci za doprovodu mrazivé hudby Hanse Zimmera střídají perfektní dialogy a herecké koncerty (Leonardo a Elliot si to kradou celé pro sebe) a dohromady to všechno vyvrcholí v silný a emocionální konec. Dávám pět hvězdiček. ()

JBMAVERICK

Viděl jsem počátek několikrát a i teď, kdy sem si ho opravdu vychutnal v každym detailu, bych potřeboval pár drobností dovysvětlit. Ale s dobrym zvukem a obrazem je to jeden z nejchytřejších a nejlepších filmů vůbec. Geniální hudba, oblíbení herci, vizuální orgasmus a bůh Chris Nolan. Co by se mohlo pokazit? ()

Jajar

Dom Cobb je profesionální zloděj, který umí vstoupit do cizích snů a ukrást z nich myšlenky (tzv. extrakce). Se svým týmem dostane za úkol takové myšlenky v podvědomí dotyčného nejen získat, ale rovnou vytvořit (tzv. vnuknutí). Pokud zakázku splní, může se opět shledat s vlastními dětmi, které z rozhodnutí soudu již roky neviděl. Aby k vnuknutí opravdu došlo, bude zapotřebí navrhnout hned několik do sebe zapouzdřených snů, subjekt do nich uvést a naplnit jeho podvědomím. Důmyslný plán, který zahrnuje spánek pod silnými sedativy, bezchybnou skupinovou spolupráci a přesnou synchronizaci, se ovšem může snadno zhroutit. Nebezpečí upadnutí do limba, ze kterého už se člověk nikdy nemusí probrat do reality, je obrovské.___Inception je nejchytřejší scifi blockbuster poslední dekády. Nolanovská originalita a propracovanost se promítá do principu několika rovin nereálna, ve kterých funguje časová dilatace a lze se mezi nimi přemísťovat jen pomocí tzv. kicků. Osobitost se projevuje v tématech lásky, rodičovství a personální katarze. Geniání není jen scénář a režie. V rámci jednoho velkého celku dokonale funguje hudba (a zvuky obecně), herci, kamera, výprava, efekty atd. Snímek je navíc nezměrně napínavý a hrozně rychle ubíhá (přestože má dvě a půl hodiny). Dobrý film poznáte tak, že po 148 minutách potřebujete nových 148 minut. Další Nolanův opus magnum :) ()

kondor77

Vizuálně krásně, ale nějak se mě to nedotklo. Chyběl mi tam nějaký přesah, hloubka či myšlenka, která by mnou otřásla. A navíc chytře se tvářící film by neměl odporovat základním logickým pravidlům. ()

Keramos

Mezi hlavní klady filmu patří originální a do detailu propracovaný koncept. Příběh se točí kolem týmu zkušených "vymahačů snů", kteří se specializují na zlodějiny informací přímo z podvědomí svých cílů. Hlavní postava Dom Cobb, kterého ztvárňuje Leonardo DiCaprio, je komplexní a poutavá postava se svými vlastními momenty a tajemstvími. Bohužel u téhle postavy propracovanost končí. S dalšími 6 nebo 7 postavami příběh nedělá vůbec nic a v některých případech mi na postavách nezáleželo, když jim šlo o život. Dalším nedostatkem filmu je jeho nadměrná délka. Počátek trvá přibližně dvě a půl hodiny, což je příliš dlouhá doba pro film s takovou tématikou. Některé scény jsou příliš natahované, což zpomaluje tempo a přidává na nudnosti. Pozitivem je vizuální stránka. Scény, které se odehrávají v různých vrstvách snů, jsou dobré a vizuálně poutavé. Efekty jsou vytvořeny s důrazem na detail. Kombinace praktických efektů a počítačového zpracování vytváří úchvatnou a působivou atmosféru. Soundtrack Hanse Zimmera je fantastický. Celkově je Počátek filmem, který si zaslouží uznání za svou originalitu a vizuální podobu. ()

Dovlatovka

Nářez, nářez, nářez. Inception možná ještě překročilo má očekávání. Akce tak akorát a skvělá, propracovaně zapojené do logiky filmu (rozhodně ne samoúčelná!), silné emoce vázané na dost těžká témata (vina, sebevražda), stoupající napětí, které je ke konci celé akce "vnuknutí" téměř nesnesitelné! Herci skvěle fungují jako tým i jako jedinci, Ellen Page konečně dostala šanci ukázat, že umí skvěle zahrát dospělou postavu, Marion Cotillard je geniální. O DiCapriovi není třeba ani mluvit, velice mě překvapil Watanabe. Hudba Hanse Zimmera není tak okázalá jako batmanovská, nicméně je stejně slvělá. Chris Nolan dokázal skvěle sladit aktraktivitu s myšlenkovou hloubkou! Dám si to ještě několikrát. Zatím 100%. ()

dessa

Strašně špatně se mi hledají slova, v čem je tohle dílo tak dokonalé, takže se dopředu omlouvám za neuhlazenost myšlenek (a množství trojtečky). Nejde mi ani tak o vizuální orgie - a že je na ně film bohatý, ale Nolan Vás prostě donutí přemýšlet. Co kdyby, jak to, a když... proč? (malý SPOILER alert) Celou dobu jsem čekal nějaký zvrat typu, že tím myšlenkově okrádaným je vlastně Cobb, ale zvrat se nedostavil, naopak otevřený konec opět zaměstnal mou mysl tunou otázek. A co když měla Mal pravdu a Cobbův svět byl pouhým snovým odrazem světa idejí? Vědomí, podvědomí, nevědomí... Rozpomínka (anamnesis)? A ještě jedna 'drobnost', kterou mám na tomhle filmu snad nejradši - geniální soundtrack, skladba Time z konce filmu je naprosto skvělá a regulérně na ní ujíždím... ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)