Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Drat

První den po shlednutí jsem byl přesvedčen o tom, že je to nedomyšlená velkolepá podívana, která je děravá jak cedník, ale po delších úvahách a trochu pátrání po internetu, mě výsledek totálně odzbrojil. ()

amyth

Průměr - spíše 70%, ale bohužel zklamání je příliš velké. Je vidět, že i Nolanovy schopnosti jsou omezené. Největší slabinou filmu není DiCaprio (jak někteří (včetně mě) před premiérou čekali), ale scénář - potažmo dialogy - jejich trochu trapná složitost a srozumitelnost. Horší Matrix - vzhledem k těžké uvěřitelnosti o dost horší ()

Kazenka

Vynikající režie, skvělá hudba, perfektní střih a herecké výkony k nezaplacení. Mistrné prolínání reality a snové fikce. Po dlouhé době jsem viděla dokonalý film. ()

Jara_II

Temný rytíř, ať se snažil jakkoliv, byl pořád jen komiksovkou.. byť temnou a promyšlenou. Ostatní filmy Nolana jsou úplně někde jinde a Inception je momentálně Nolanovým číslem dva (hned po Mementu samozřejmě). A jsem si jist, že natočí spoustu dalších, neméně dobrých, snad i lepších filmů. Jednoduše Nolanova filmařina je geniální - o tom se prostě netřeba bavit. Co ale nechápu je to, že to Nolanům vychází i po té komerční stránce, přece jen na blockbuster je to pro širší masy lidí komplikované až moc (byť jde většinou jen o jednoduchou myšlenku)... ()

Mykhaluu

Někdo mi vnukl, ať se jdu podívat na tento film. Myslím, že to byla moje žena. Nepamatuji si ovšem, jak jsem se dostal domů, když jseme spolu o tom hovořili. Já si vlastně nepamatuji, kdy jsme se o tom bavili!! Ale ono je to vlastně jedno! Neviděl jsem další filmy od pana Nolana, ale po tomhle počátku se snad podívám i na Temného rytíře!?! :) P.S.Když vidím ty náklady na tenhle film, vynořil se mi obdobně drahý, ale výrazně více děsivý film http://www.csfd.cz/film/116618-king-kong/?podle=hodnoceni a je to taková inception pro ty z vás, co nedali filmu Vnuknutí pět hvězdiček... Papaaaa a dobrou!! :) ***** Tak i na druhé kinoshlédnutí filmový mazec jak bič!! :) Nemusel jsem bát, jak to dopadne a užíval jsem si ten nářez!! Asi to je celé nesmysl, ale filmy se o tom můžou točit skvělé! :) ()

RyanRainheart

Sice jsem se v tom občas ztrácela, ale výsledný parádní dojem to všechno přebil. Nápad filmu je originální a velice dobře natočen. Hudba Hanze Zimmera opět nezklamala a film výborně podkresluje. Nolan mi tak dokázal, že dokáže natáčet výborné filmy. Já říkám BRAVO. ()

herrbierer

Jednoznačný film roku a sci-fi, jaké tady už dlouho nebylo. Nolan přišel se zajímavým konceptem filmu o lupičích (tedy svým způsobem) zasazených do reálií sci-fi světa, kde je možné se nabourat do snů, pohybovat se v nich a pracovat s informacemi v nich obsaženými. Nolanovi je potřeba přičíst ke cti, že samotné nabourávání se do snů a pravidla snových světů dokázal vykreslit tak, že dávají smysl a člověk nemusí moc přemýšlet, proč se děje zrovna to, co se děje. Je však třeba dávat pozor a naslouchat instrukcím, protože jinak se divák bude v druhé polovině ztrácet. Jediné, co by se v tomto směru dalo vytknout, je fakt, že Nolan příliš nevysvětlil svět, ve kterém se děj odehrává. V určitém bodě filmu je řečeno, že s pronikáním do snů začala experimentovat armáda a postupně se tato metoda rozšířila. Poté se však jakoby nic dostaneme na jakýsi černý trh v Africe, kde kam chodí lidé, kteří si na pronikání do snů vypěstovali závislost, aniž by před tím bylo jakkoliv nastíněno, že toto existuje. Není to však nic vážného a dá se to pochopit. Kdyby měl Nolan vysvětlovat i toto, byl by film ještě o hodně delší. Co se ovšem dá pochválit bez jakýchkoliv výhrad, je Nolanova režie. Nejenže bravurně zvládá akci, daří se mu navíc sladit dynamický děj na více snových úrovních tak, že nepůsobí zmateně a je možné se v něm bez problémů orientovat. Dlouholetá příprava na Inception se zkrátka Nolanovi vyplatila ve všech směrech. ()

Fejky13

Půl roční čekání se naplnilo a přišel počátek od Nolana z dalším velkofilmem který očekávaně nezklamal. Ted už můžu jen čekat dva roky se založenýma rukama na třetího Batmena na, kterýho se už nemůžu dočkat. ()

Bonniesgun

Nolan začíná být jedním z mých oblíbených režisérů - natočit tak vizuálně zajímavé, divácky líbivé, přiměřeně akční a dostatečně hluboké snímky dokáže snad jen on. Ale zpátky na Počátek: Leonardo se činí (pokud ho má i po Letci a spol někdo stále jen za blbého blonďáčka, je to velký omyl!), Marion Cotillard je opět famme fatale (a že jí to jde!), tvůrci speciálních efektů a pyrotechnici si užívají žně a Nolan si mne ruce. Co by ne? Druhý film v řadě, který trhá rekordy a plní kina po okraj. Příběh by snad víc zamotat nešel. Tedy šel, ale pak už by Počátek nikdo nepochopil (už takhle s tím bude mít jistě někdo problém...) Vrstev snů / příběhů je tu víc, než vrstev v myšlenkách hlavního hrdiny. A to je co říct! Nolanovi se opět podařilo něco zdánlivě nemožného - vytvořit film, který se líbí hloupým i chytrým, mužům i ženám. Vytvořit kult! (Už zase? Proboha kroť se! Natočíš-li ještě jednu věc - bude překultováno!!!!) **** a poslední hvězda chybí jen proto, že film je to sice skvělý, ale k absolutní dokonalosti chybí trochu víc emocí a smyslu toho všeho počínání hrdinů... ()

Bigwave

Nevím co bych k tomu dodal. Naprosto jeden z nejoriginálnější a nejfacinujících filmů co jsem za svů dosavadní život viděl. Film který vás od začátku do konce tak mate, že nepoznáte co je skutečností. ()

DjsVorel

Tak jsem zas jednou vyrazila do kina a to jen díky uživatelům tohoto serveru. Ačkoliv po shlédnutí traileru a několika předzvěstí že to bude trhák, jsem rozmýšlela, zda jít na tento film do kina, konečné rozhodnutí jsem udělala až v okamžiku, kdy jsem na CSFD zaznamenala hranici 96% a hodnocení jako 4. nejlepší film v žebříčku. No to mi jaksi vyrazilo dech, a tak jsem dnes překonala i to, že mi nezbyde nic jiného než jít do multikina Cinestar a poslouchat, jak mi přímo do ucha někdo chroupe popcorn a srká colu. Recenze jsem vynechala a řekla jsem si, že se spolehnu jen na svůj úsudek. Hned od prvního momentu mě film vtáhl do děje a to se mně stává jen zřídka. Nebyl to ten nucený zájem dávat pozor, abych o něco nepřišla, i když jsem samozřejmě věděla, že u tohoto filmu si budu muset dávat dobrý pozor na každý detail. Aby každý kousek skládačky zapadl na své místo. Rozhodně chápu, že tenhle film bude mít dvě strany. Své odpůrce a příznivce (samozřejmě jako každý film). Většinou mně tenhle filmový žánr neoslovuje nebo přesněji není to úplně můj šálek čaje. Trochu mě zaráží srovnání s Matrixem. Já si nemohu pomoc, ale pokud tohle má být jen více propracovanější verze Matrixu, kde hlavní myšlenka je vykradená a nic převratného se zde nekoná (ale pro mě film více méně nemá s Matrixem nic společného), tak pak si dovolim tvrdit, že tento film je asi tak o 10 úrovní lépe zpracovaný Matrix. O zvukových a vizuálních efektech nemluvě. Možná je film občas zmaten (především prvních 20 minut, než si uděláte svůj vlastní obrázek), někdy je těžké se najít a občas si nejste "sure", jestli je to sen a nebo realita. Ale vlastně o tom ten film je. Co se týče hereckých postav, lépe vybráno nemohlo. Koukám, že Nolan měl evidentně slabost pro Ledgera! :-) Ale jinak všichni svou úlohu splnili na 100%. Nejsem si jistá, jestli tohle byl Capriův nejlepší herecký počin, ale pokud se letos nic lepšího neurodí, tak Oscar ho nejspíše nemine. I když bych řekla, že to bude spíše zásluhou filmu než samotného DiCapria,čímž na druhou stranu rozhodně nesnižuji jeho hereckou kvalitu. Překvapilo mě hodnocení v Mladé Frontě - 60% . Mně se zdá, že tomuto filmu se dá dát hodnocení buď 20% bez ohledu na to, zda nebudete za "šílence" , nebo 90%. Mé hodnocení: 92 %. A troufám si říct, že co pro mě bylo před tím nepochopitelné (že je film ve dvacítce nejlepších, natož v pětici top), tak dnes s tím souhlasím. Určitě se ale chystám zajít ještě jednou na ten filmový skvost, abych měla pocit, že jsem vše pochopila a pokusím se nalézt tam, kde jsem se občas ztrácela. Jsem sama překvapena sebou. Není to takové to nadšení z filmu, kde jste ohromeni. Tenhle film mi vyrazil dech a po skončení se mi nechtělo ani mluvit. Jen si třídit a třídit myšlenky. Pro mě je tento film jasným aspirantem na Oscara a rozhodně je to nejlepší nový film, který spatřil světlo světa za posledních 5-10 let. Podotýkám - nově natočený samozřejmě. ()

blacktomas

Vynikající námět. Pro moderní filmaře je tato látka jako stvořená. Ale pro jeden film? Z takového potenciálu by se dalo těžit zatraceně dlouho, myslím teď na seriál, ale i taková trilogie by mohla být hodně zajímavá, prostě si pohrát a zapracovat na postavách. Proto je svým způsobem sympatické, že ať už Nolan nebo spíš producenti nechtějí sprostě hrabat, protože tenhle film je obsahem i zážitky přeplněn. Ale tady zkrátka spatřuju asi jediné mínus, těch informací je na jeden film až příliš, do toho všeho se musí vysvětlit jak to vlastně všechno je s hlavním hrdinou a právě tyto osobní informace jsou nahozeny až příliš okatě, prostě musí to být řečeno, tak to řekneme teď, není čas na odpočinek, máme toho před sebou ještě opravdu hodně. Chybí tomu čas, čas vydechnout, čas na zklidnění, čas na pocity. Našlapaná věcička, to je fakt. Budu si tenhle biják pamatovat, rozhodně si dám druhou projekci, možná i třetí a pak už je jen pustina... ()

Kellerman

Formálně dokonalé,fenomenálně zrežírované,excelentně zahrané,trikově vytříbené.S takovým osudovým nádechem,jaký už dlouho nikde nebyl.DiCaprio hraje skutečně oscarově,ani minutka filmu není přebytečná a některé scény doslova berou dech.K tomu excelentní hudební doprovod.Prostě film,který definitivně startuje nové desetiletí a dává zapomenout na to staré.Přesně to jsme po něm všichni chtěli nebo ne? ()

miki68cz

Na co se nejvíc těšíte a co všichni do nebes vychvalují, bývá většinou zklamáním. Ne tak tentokrát a v tomto případě. Parádní nápad jak ovlivnit lidské konání pomocí snů jehož se ujal Christopher Nolan jenž stvořil již několik překvapujících snímků, nezklamal. Úžasný hudební doprovod pana Zimmera, ladí atmosféru velmi propracovaného příběhu o kterém bych řekl, že je v mnoha ohledech dokonalý a svojí dokonalostí až naráží na pomyslnou bariéru překomplikovanosti. Občas se divám může ztrácet v časových a snových rovinách a trpět pocitem nepřehlednosti. Těmto bych doporučil jediné - vidět film ještě jednou. standartně skvělé herecké výkony drobně (jak jinak) převyšuje Ellen Page a překvapivě i Gordon-Lewitt. Škoda, že si režisér neodpustil trochu moc akční a bondovsky přehnanou třetí level snu, kde třicet vyškolených vojáků dostává na zadek od amatérů (jako vždy). Tento film doporučuji všem a připravte se na Matrix ()

zahris

Zatím jednoznačně Nolanův nejlepší film. A to porazit Memento nebo Temného rytíře je opravdu VELMI obtížné. Pokud tento film srovnám s již zmiňovaným Temným rytířem, pak se dá napsat asi to, že TDK byla úžasná 2,5 hodninová filmová jízda, ve které se ovšem našly nudnější pasáže. Zato Inception je úžasná 2,5 hodinová jízda, kde se nebudete nudit ani vteřinu. Bohužel nevím, jak bych přesně popsal své pocity při sledování filmu. Řekněme, že jsem si každou vteřinu skvěle užíval, těšil se, co bude následovat a doufal, že tenhle filmový sen nikdy neskončí. Nejlépe ovšem udělám, když napíšu, že tohle je prostě must-see movie a nevidět jej znamená mít jeden obrovský filmový dluh. Přesto mám ovšem s Počátkem drobný problém - jaksi teď nemám chuť zhlédnout nějaký jiný snímek, protože tomuhle nářezu to nemuže sahat ani po kotníky!!! ()

tartan

Skrz-naskrz strhujúci, smelo konštruovaný a množstvo otáznikov a diskusií vyvolávajúci (o čom svedčí tá spústa komentov tu len pár dní po premiére) filmový zážitok, aký prichádza len raz za čas. ()

pe3czech

Začátek byl pomalý, zdlouhavý a měl jsem obavy, že to bude špatné. Od třetiny už to však bylo působivé a zajímavé:) Zejména chválím novou myšlenku, pokus o něco nestandartního, něco, co jsem ještě neviděl. ()

matusb

Klobúk dole pán Nolan. Dávno mi tak pri sledovaní filmu nebehali zimomriavky po chrbte a necivel som s otvorenou hubou na to čo sa predomnou odohráva. Tento film nie je žiadna oddychovka, treba naplno zapnúť mozgové závity, popri tom (pokiaľ možno) vychutnávať každý jeden záber a započúvať sa do naozaj skvelej hudby. Ak by som akokoľvek veľmi chcel, Inception proste nemám čo vytknúť, práve naopak, hneď by som si šiel sadnúť do kina znovu, a znovu, a znovu... 110% Edit: Treti film na ktorom som bol v kine 2krat, no prvy ktory sa mi po dalsom zhliadnuti paci este viac ako predtym. A to je dobry dovod na to aby sa zaradil do mojej TOP 10. ()

vieriX

Tak skoro nevím co napsat jsem toho ještě úplně plný co jsem přišel z kina, ale zkusím to. Tak zaprvé námět je naprosto originální až fascinující. Herecké obsazeni přímo skvěle Leonardo si vyloženě říká o nějakou tu sošku oskara. Hudba ve filmu je taková dunivá až běhá člověku mráz po zádech. Prostě suma sumárum tady se nedá nic víc než 5* dát, režisér mě překvapuje čím dal tím více každý jeho film je lepší a lepší jsem hodně zvědavy jak pecka bude Batman 3. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)