Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Diskuze

Sagara

Reálně to beru u Blaina. Líbí se mi, ale chápu, že on do mě nepůjde (nota bene, když je blázen do Brittany). Tohle tam sedělo, hlavně protože Daren Criss je super herec, ale u Tiny fakt rolling eyes :)

Sagara (hodnocení, recenze)

Tak pre mňa bola náhodou ostatná časť vynikajúca. Jedna z naj :) Brody mi slizký nepríde vôbec, Kitty nemusím, ale ukázali ju trochu ludskejsou, Homo/hetero crush zobrazili dosť reálne (aj keď to Tina preháňala). Mňa to bavilo aj dojímalo.

na příspěvěk reagoval novoten

KateDee

KateDee (hodnocení, recenze)

Nemůžu si pomoct, ale pro mě to tahle 4. série ničí. U všech ostatních seriálů nemám nejmenší problém s dalšími a dalšími sériemi (narozdíl od ostatních diváků, např. TBBT, HIMYM, Dexter apod.), ale u Glee si nemůžu pomoct.

Nejdřív tři roky čekáme na to, až konečně Rachel a Finn budou spolu - projdou všema těma rozchodoma a tak, jen aby se nakonec rozešli, Rachel si začne s tím slizounem Brodym. To samé u Kurta a Blaina. A navíc ať se snažím sebevíc, nedokážu se přenést přes  ty nové postavy. Neskutečně mě irituje ta Marley (kterou pro mě dokonale zabili tím stupidním případem s bulimií a její matkou, co jí doporučila dietu). Pak ten Puckův bratr, nová "Quinn"... zkrátka mi to přijde ohrané a tihle noví náhradníci se nemůžou rovnat původním postavám.  A co teď dělají z Tiny v posledních týdnech... Asi na to koukám jen proto, že jsem to zatím nikdy s žádným seriálem nevzdala a doufám, že Glee se ještě sebere. Tohle je vlastně poprvé, co si stěžuju na děj v seriálu :D

Larushka

Tam se to dalo pochopit, že se znali čerstvě, ale tihle jsou spolu kdovíjak dlouho ve sboru, znají se..ona ví, jak dlouho chodil se svou velkou láskou a chová se takhle..jakoby agresivně..nevím. Fakt pro mě nejslabší díl ze čtyřky.

na příspěvěk reagoval Larushka

Spoilery..

Nějak nevim, co si myslet. Hetero je zamilovaná do gaye. A ten je zamilovaný do jiného hetera. Chápu, že crush je prostě crush a nedá se s tím nic moc dělat, ale..vážně? Do toho Kitty pořád v popředí, Rachel spí se slizounem Brodym a Kurt si nabrnkne frontmana creepsboru :) Fakt..nevim, co s tím. Murphy povolil uzdu možná až moc.

na příspěvěk reagoval Larushka

Otakara

Otakara (hodnocení, recenze)

Handle: Episoda Break Up se mi fakt hodně líbila, takže rozhodně písničky z ní. Další díl, kde byly skvělý v podstatě všechny písničky, bylo Thanksgiving (i ten Gangnam style byl nakonec docela fajn :D )

A ještě se mi líbilo Dark side, Blaine a jeho It's time a Artieho Feliz Navidad.

Handle (hodnocení, recenze)

A když je ta pauza, tak který díl ze čtvrtý řady je pro Vás zatím nejlepší? A nejlepší písně? :)

U mě je to určitě The Break-Up a paradoxně i písně z této epizody mi příjdou nejlepší. :) Ale potěšilo třeba i Some Nights nebo O Holy Night.

Larushka

Larushka (hodnocení, recenze)

johny95: Já AHS sleduju. První série byla povedená, ani vlastně ne moc hororová a druhá je úplně jiná a taková celá úchylnější. :)

novoten (hodnocení, recenze)

johny95: Jestli můžou být dva seriály maximálně rozdílné, tak je to Glee a AHS :) Každopádně jestli máš rád Murphyho absurditu, tak nemůžeš sáhnout vedle.

johny95 (hodnocení, recenze)

Najlepší vianočný diel bol v druhej sérii, to sa tak ľahko nezopakuje. V tomto mali vybraté dobré pesničky ale absolútne sa mi nepáčilo ich prespievanie :/ Nemastné-neslané. V poslednej dobe som inak celkom prišiel na chuť American Horror Story tiež od Murphyho... Sledujete to niekto?

novoten (hodnocení, recenze)

No u mě určitě lepší vánoční díl než ve druhé a možné i ve třetí sérii. Love actually se sice nekonala, ale Artieho verze Život je krásný byla super :)

CrashONE

CrashONE (hodnocení, recenze)

Za 4 série byl tohle jediný díl, u kterého jsem se nudil a strašně moc jsem se těšil, aby to už skončilo.

Scény v NY ale nezklamaly. :)

PiperW

PiperW (hodnocení, recenze)

Handle: Souhlasím, nejlepší Vánoční epizoda pro mě byla v druhe serii. Skvělý písně příběh a mělo to atmosferu Vanoc hlavně :) Tu správnou. Ve 3.serii, no nebylo to špatny ale tahle epizoda me jako Vanocni opravdu nenadchla.

V první serii myslim ani Vanocni dil nebyl nebo jo?

Handle (hodnocení, recenze)

Jinak z vánoční epizody zas tak nadšenej nejsem, rozhodně nejhorší vánoční díl, no a asi i nejhorší díl této řady. Všechno tak nějak přehnané a nebo nudné. Ale ohlasy jsou na to spíše pozitivní, takže to je asi subjektivní... :)

johny95 (hodnocení, recenze)

Schválne, koho rozosmial ten ich klavirista v Swag Song? Mne tá scéna prišla geniálna.

novoten (hodnocení, recenze)

Handle: Holky pěkný, humor trochu mimo, moc očividný opisování z Glee (sprcha). Na Glee to nedosáhlo ani omylem :)

CrashONE

CrashONE (hodnocení, recenze)

Handle: Já to viděl. Skvělý film :)

S glee to nemá bych řekl společného vůbec nic. Jen lidi vidí hudební film, tak začnou přirovnávat.

Anne Kendrick a Brittany Snow to ve filmu dost slušelo. :)

Handle (hodnocení, recenze)

Mimochodem už jste někdo viděl Pitch Perfect? :) Právě jsem dokoukal. Podle mě to má s Glee společnýho jen hudbu a prostředí, nicméně většina lidí to s tím srovnává... Co myslíte Vy? Jinak se mi to ale líbilo a můžu doporučit. :)

johny95 (hodnocení, recenze)

novoten: Pripájam sa k ostatným, ktorí s tebou súhlasia :) I keď najlepšie číslo bolo pre mňa Don´t Dream It´s Over, Holy Night bol ,,len" Rachelin štandard.

Sagara (hodnocení, recenze)

novoten: Presne, ak takto mala mat dohru cela ta bulimisticka linka, tak vysumela uplne. Podla mna aj Marley aj Kitty nesu rovnaky podiel viny na tom a obe by som bezmilosti vyrazil.

A veru NY perfektny a O holly night jedna z Rachelinych TOP!

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho