Když je sedmnáctiletá dívka Meryem nalezena u jezera znásilněná a ponížená, nemá pro ni nikdo slov slitování. A čeká ji osud horší než peklo. Její rodná vesnice a její rodina žijící na východě Turecka totiž vynáší soud, že teprve dospívající Meryem přišla o svou nevinnost dobrovolně, a proto si zaslouží v souladu s rodovými zákony cti smrt. Vykonavatelem popravy se pak má stát její blízký příbuzný Cemal. Mladík má ale pochybnosti a proto se raději s dívkou vydá na útěk s vědomím, že se jim po stopě brzy vydají rodinou najatí vrahové. Štěstí se ale na mladé uprchlíky nakonec přeci jen usměje. Potkají charismatického muže jménem Irfan, bývalého profesora, který se právě chystá na moře a hodila by se mu na loď posádka. I on je na útěku – před samotou a před prázdnotou života. Společně se vydají na cestu, která natrvalo a k lepšímu změní jejich život.
V mezinárodně vysoce ceněném dramatu Abdullaha Oguze, jež bylo ověnčeno nejen devíti Zlatými pomeranči na festivalu v Antalye, ale také Speciální cenou poroty na MFF v Kérale a cenou na filmovém festivalu v Montpelier. Režisér Abdullah Oguz si zároveň vysloužil nominaci na Velkou cenu na prestižním festivalu v Montrealu. (oficiální text distributora)

Kacounek

A Turecko by chtělo do EU? Pokud se vyskytne jen jediný případ takového nátlaku a vraždy ze cti, není o čem diskutovat. Natočené je to pěkně, autor se velmi zajímá o vnitřní pocity protagonistů, které pomáhají dokreslit na oko ladící obrázky. Neznámá herečka ztvárnila křehkost a čistotu duše Meryem s lehkostí, mladý muž zahrál výborně vnitřní rozpolcenost vojáka, vlastence a syna, toužíc udělat věci správně. Překvapivý závěr pak potrhává kvalitu celého snímku. ()

vitekpe

Hodne melodramaticke v tom sladkem zaveru (nebo druhe pulce), a hodne tvrda facka v uvodu (prvni pulce). Do Turecka nepojedu ani na dovolenou. Za tohle co tam zijou. P.S.: hodnoceni by asi melo byt vyssi, ale ja ho nebudu udelovat filmum, ktere zobrazuji takoveto veci, a na ktere se tim padem uz nechci nikdy podivat. ()

klukluka

Dávám JEN tři hvězdičky, přitom ten film byl krásný, krásně udělaný a ještě zajímavý. Ale něco mi tady nehrálo. Hlavní postavy mi přišly příliš černobílé. Ano, přiznávám bez mučení, v Turecku jsem nebyl, nevím, jak ortodoxní jsou to vyznavači islámu, nevím, co to s nimi dělá, do jaké míry jsou ještě lidmi a z kolika procent už jsou to jen fanatičtí vyznavači islámu. Myslel bych si, že je to poměrně pokroková země, že je víra v Alláha nezbavuje zdravého rozumu, že se od ní naopak Turci jako národ dokázali odpoutat, nebo ji minimálně dostat do přijatelných mezí. Ale pokud mi turecký režisér tvrdí, že na tureckém venkově je to ještě pořád jako ve středověku, a pokud si nechci myslet, že je ten film jen totální blábol, pak mám tendenci tomu věřit, byť za cenu, že zrazuji vlastní intuici. Přesto si nemyslím, že by se holka vzešlá z takového prostředí musela donekonečna chovat jako jeptiška a kluk že by se neuvolnil ani na minutu, když nepočítám slaboučkej náznak lehkosti bytí v těžké opilosti. Do toho pan profesor, který vypadal a choval se jako pán Bůh. Tři hvězdičky budou, myslím, opravdu tak akorát. Píšu to s myšlenkou na to, že Meryem a Cemal začínají šťastný nový život poblíž místa, kde nejspíš vydechli naposled tři vesničané, kteří je původně přijeli zabít. Tohle by snad neprošlo jen tak ani v Turecku, kterému podle pana režiséra tak moc nerozumím. ()

DJ Kritik

Ak v živote narazíte na kapitána, ktorý vám pomôže udať správny smer, tak máte šancu na život. Príbeh plný čistoty cez oči malej dievčiny a nostalgického smútku cez tvár kapitána ako i hľadanie riešenia cez nervozitu mladíka... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ... ... .... ... . Akcia: ** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Dramatičnosť: *** Poetika: **** ()

Soupalka

Vizuálně silný film plný kontrastů a alegorií I klišé která vlastně klišé být nechteji. Film který zřejmě není pro masove turecké publikum ale osloví převážně západ Turecka a divaky od Turecka na západ také. Za největší plus kvalitní turecké kinematografie považuji to, že netlačí na pilu, filmy plynou pomalu a vyberou z vždy jedno téma kterého se drží a zpravidla se nesnaží podbízet divákovi přemírou akce, humoru nebo laciného  medodramatu. Nevím proč, ale při sledování jsem si vzpomněla na starý balkánský snímek Před deštěm.  Asi proto, že mne to nedalo a začala jsem  srovnavat. Naděje není vse. Přišel mi mnohem lepší... ()

Tina.T

Ať se tomu bráním sebevíc, tenhle film mě mocně zasáhl. Vrací se mi do hlavy a nutí mě přemýšlet nad věcmi, nad kterými v našich sociálních, klimatických a vůbec středněevropských podmínkách myslet nemusím. Zasáhl mě o to víc, že jsem žena a už jen to pomyšlení, že bych byla nucena žít v podmínkách hlavní hrdinky, mě děsí. Nejsem žádná pokojná povaha a tak bych zřejmě dlouho nežila. Je to mužský svět a jak oni rozhodnou, tak bude, protože to tak přece bylo vždycky a tak je to jedině správné. Turecký venkov, kde žena je dobrá leda tak jako služka a s tím kontrastující nádherné záběry z lodi, plující svobodně po moři... I když vnitřní svobodu hlavní hrdinové nemají, stále bojují sami se sebou a snaží se vymanit z železné košile tradic hluboce v nich zakořeněných. Velmi emotivní film, hlavní hrdince bylo v době natáčení 29 let, přesto jí uvěříte 17tiletou, zraněnou, nevinnou dívku. 4 hvězdičky za její nevinnost a jako dík za to, že nemusím žít v tomto dokonalém štěstí. ()

Kylee

Má očekávání byla nadměrná, tak snad proto jsem byla mírně zklamaná.... Silné téma a na začátku i slibně rozehrané, ale postupem času to na můj vkus bylo až moc melodramatické... V každém případě jsem ale ráda, že jsem se nenarodila na tureckém (nebo jiném podobném) venkově... a název "Dokonalé štěstí"?? Tak to jsem prostě nepochopila, v čem ona dokonalost a štěstí spočívá.... ()

CHORCHOJ

Dalsia turecka audiovizualna pochutka.Vybornou hudbou a kamerou sprevadzany hlboky pribeh,ktory si ziska mierne citlivejsieho divaka. ()