Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Diskuze

liquido26

liquido26 (hodnocení, recenze)

Já jsem taky na netu nic nenašel. Zkusíme se zeptat těch, co už mají originál ve filmotéce :-)))))))))))))))))))))

Pajaindian

Pajaindian (hodnocení, recenze)

Hodnotí podle traieru... beztak. Ale taky jsem to na NETu pohledal a nikde to nemaj (asi). každopádně bych to moc rád viděl!

liquido26

liquido26 (hodnocení, recenze)

S těma názorama na IMDB docela souhlasím. Tohle Apparation fakt po....li. Velká škoda. No snad se to aspoň někdy objeví na DVDčku. Už to chci strašně vidět. Mimochodem, zajímalo by mě, jestli ta čtveřice hodnotitelů na tom byla v kině někde ve státech nebo chtějí bejt jenom zajímavý a neviděli to:-))

JIRKKA (hodnocení, recenze)

já ti rozumím, ale to chápu u filmů zdánlivě neatraktivních a spíše s neznámými herci, které kdyby nasadili hned do velkého počtu kin, tak by třeba neprávem propadly.Na IMDb je teď diskuse u Runaways na tohle téma a tenhle distributor Apparition by si jí rozhodně za rámeček nedal. A je přesně o tom, co jsem napsal dole. A třeba k dnešnímu dni jsou Runaways v mínusu 6,5 miliónu....ale přitom mají vyděláno téměř 4,5 násobek ůvodního víkendu, aniž by měli nějaké to widest release, což dokáže jen málo filmů. To je dostatečně výmluvný.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

JIRRKA: Limitovaný počet kin je kvůli tomu, aby se film propagoval v rámci šuškandy a dobrých recenzí. U menších produkcí je tato distribuce běžnou praxí.

Goldenapp

Goldenapp (hodnocení, recenze)

kdyby byla světová premiéra tak, jak byla plánována, tak by to určitě takhle nedopadlo...je škoda, že se to sem nedostane do kin (pravděpodobně), takže to vidim na dvd, na amazonu už se dá předobjednat :)

Lusesita (hodnocení, recenze)

Přesně. Recenze naprosto výborný. A když sem viděla ukázky... Dakota má možná jinej hlas než Cherie, ale úplně sem jí v tom viděla. Naprosto. A o Kristen se nebudu ani vyjadřovat nebudu..

JIRKKA (hodnocení, recenze)

IMDb.....The Runaways - 7,1 z 10....Bandslam - 6,3 z 10....Last song (Miley Cyrus) - 2,8 z 10....Remember me - 6,5 z 10.....řekl bych, že Runaways asi špatný film nebudou, možná ano pod 7 z 10 neklesnou. Recenze říkají, že dějově je to slabota, ale jinak herecký koncert. Dakota hraje Cherie přesně tak jaká byla, dělala problémy ve skupině, Kristen zase byla zase jako Joan uklidnující prvek a Michael Shannon to hrál na všechny strany....................včera jsem viděl skvost y v jednom bazaru, originál vinylové LP desky Runaways vydané v Japonsku - The Runaways a Live in Japan...ve výborném stavu, zabalené ještě ve fólii, s katalogovými popisky, vypadaly jako dvojelpíčka. Nádhera, skvost....jedno za 549 Kč a druhé za 679 Kč....

slavo_held

slavo_held (hodnocení, recenze)

dievčatá radšej si šetrite tú chválu ked ten film uvidíte, lebo začínam mať pocit že ten film funovať nebude....

Lusesita (hodnocení, recenze)

Když sem začala sledovat tenhle film tak mě nenapadlo, že s tim budou takový problémy :-/ Sem si říkala, že spojení Kristen a Dakoty je jasná záruka úspěchu, ale že se to takhle po*ere, to mě fakt nenapadlo >:-(

JIRKKA (hodnocení, recenze)

nechápu, proč to se vší parádou nedistribuovali právě Summit Entertainment, když je Kristen teď asi jejich největší hvězda........v létě dali do kin film Bandslam, mimochodem taky hudební, měl k dispozici 9x více kin než Runaways ( 2121 vs. 244 ), neomezenou přístupnost a stál o 5 milónů víc. A vydělal mizerných 5 miliónů a nějaký drobný, ve srovnání s Runaways,a nejen s nimi , totální propadák. Runaways by jim za téhle konstelace vydělaly minimálně 35 miliónů a i kdyby tam zůstal R-rating (jako, že určitě asi jo), tak i tak by bylo 25 melounů jistých. Nechápu, jak to funguje..

carly (hodnocení, recenze)

zdá sa, že Aparition sú rovnaký borci ako Suckmit. ten film môže a pravdepodobne aj dosť zarobí na predaji DVD

JIRKKA (hodnocení, recenze)

už hodně fans i novinářů se diví, že velmi solidní film, který je obsazený tak velkými hvězdami a měl celostátní reklamu, jde v tak malém počtu kin. I ten R-rating zmiňujou. Já si všiml, že tenhle distributor Apparition, už komerčně odrovnal de facto všechny 4 filmy, které distribuoval a měli přitom dobré nebo velmi dobré hodnocení. Divím se, že manažeři Dakoty a Kristen, tak hazardují s jejich kariérou. Já fanda Dakoty si teď přeju, aby hrála hlavní roli třeba v nějaké sračce, kterou strhají kritici, ale, která půjde v Americe do 4000 kin a ve světě do 50 států najednou a hodí to aspoň 200 miliónů dolarů. Dnes většinu šéfů studií zajímá, aby to sypalo a ne herecké výkony a hodnocení filmu, protože to jak známo ne vždy jde ruku v ruce....aby si holky ještě škrtly, protože patří mezi nejlépe placené , každá dostala 2 milióny za Runaways. Ten film má dnes vyděláno 3 milióny , což jsou velmi dobré tržby, s ohledem na výše uvedené a slušnou výdrž, ale stál 10 miliónů (co to dnes je). Podle mně ten film odrovnali, i kdyby to ted dali do 2000 kin, ten hlavní potenciál filmu promrhali i s ohledem na tvrdou konkurenci, i pro zbytek světa.Já bych spoléhal na Japonsko, kde měli Runaways kult, Dakota tam kult má a Kristen s ohledem na úspěch Stmívání, tam asi taky zbožňujou. Mimochodem, už jsem viděl trailery s (asi) japonskými znaky. Ale release date ne..........začínám se rouhat, proč Dakota nepatří pod Disneyho. Ten se o ty svoje ovečky jinak stará (než je hodí přes palubu)....

carly (hodnocení, recenze)

nejde ani tak o stratovosť, ako skôr o predstavu distribútorov, že ten film si u nás nenájde publikum. ich predstavy o tom, na čo by ľudia šli a na čo nie sú dosť divotvorné. a aj celosvetovo je release dosť obmedzená, čo tomu moc nepomáha

carly (hodnocení, recenze)

myslím, že takých je nás viac. ale evidentne nie dosť :(

Lusesita (hodnocení, recenze)

Já bych strašně moc chtěla aby to u náš vyšlo na DVD, když už ne v kině. Ale hrozně bych to chtěla vidět v kině, na velkym pláně, s pořádnym zvukem...

(hodnocení, recenze)

jak to nekto najdete na nete tak mi pls napiste

carly (hodnocení, recenze)

pochybujem, že to bude u nás v predaji. ale ja si už DVD u nás nekupujem, tak je mi to celkom jedno. mala som pocit, že to má vyjsť na DVD v júli. ale možno si to s niečím mýlim

Martinibaby

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Jo no, ale to bude nejdřív v srpnu, podle toho co jsem kde četla.. To mě tak štve..

(hodnocení, recenze)

myslite ze na slovensku sa dostane toto DVD do predaja?

Martinibaby

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Já už se pár dní snažím, ale na netu jsem sehnala akorát virus z fake odkazů.. Asi budem muset ještě čekat..

Baxt

Baxt (hodnocení, recenze)

Minimálně na ty cecky si budeš muset ještě pár let počkat. Jak ty, tak ona...

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky