Reklama

Reklama

Komisař Clouseau na stopě

  • Česko Komisař Clouseau na stopě aneb Výstřel v temnotě (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Na zámku milionáře Ballona je čtyřmi výstřely zastřelen řidič Migel. Maurice, který našel u zastřeleného řidiče služebnou Marii Gambrelliovou, zavolal policii a zůstal v místnosti, aby Maria nemohla utéct. K případu je přivolán komisař Clouseau, který začne s vyšetřováním svým osobitým způsobem, ale záhy je z případu odvolán, neboť se komisař Dreyfus obával, že Clouseau na zámku zesměšní policii. Ráno je však případ vrácen Clouseauovi, neboť pan Ballon si Clouseaua osobně vyžádal. Maria Gambrelliová byla ještě večer uvězněna, neboť je hlavní podezřelou, ale inspektor Clouseau, který se do Marie zakoukal, je přesvědčen, že Marie jen někoho kryje. Clouseau se rozhodne Marii z vězení propustit, jelikož předpokládá, že sledováním Marie odhalí pravého vraha. Clouseau začne se sledováním Marie hned od věznice v převlečení za prodavače balónků. Clouseau je místním strážníkem zatčen, neboť nemá povolení k prodeji. Clouseau najde Marii v zámeckém skleníku – ta má v ruce zkrvavené zahradnické nůžky a na zemi leží probodnutý zahradník Georges. Maria je opět uvězněná, ale Clouseau ji propustí, aby ji mohl sledovat a odhalit skutečného vraha. Komisař Dreyfus už je na pokraji nervového zhroucení, protože kamkoliv Clouseau vkročí, způsobí chaos. Už jsou čtyři mrtvoly a Clouseau stále trvá na své verzi, že Maria Gambrelliová není vrahem. Clouseau jde večer s Marií do několika klubů, což má za následek další čtyři mrtvé lidi, ale tentokrát je jasné, že chce někdo odstranit Clouseaua. Inspektor Clouseau svolá všechny obyvatele zámku do jedné místnosti, aby jim údajně odhalil vraha. Přitom očekává, že vrah se dá na útěk, jakmile Clouseauův pomocník Hercule zhasne. Když nastane tma, dají se na útěk všichni a k odjezdu ze zámku použijí auto inspektora Clouseua. Nikdo netušil, že komisař Dreyfus zešílel a umístil do Clouseauova auta bombu, která po pár metrech vybouchne… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (197)

nash. 

všechny recenze uživatele

Zrození legendy. Spin-off, který se stal základem úspěšné série a znamenal odklon od elegance k bláznivějšímu humoru, který z Clouseaua postupně udělal totálního crazy idiota. Nicméně tady ještě balancuje mezi tím idiotem, kterým se měl stát a tím milým zmatkářem, smolařem a popletou, kterým byl v původním filmu. Úvodní scéna nahlížející okny na cvrkot v Ballonově zámku je bezmála geniální, stejně jako výtečné rozuzlení případu a pointa. A mezitím spousta výborných gagů a skvělé zábavy, ve které je vidět jak se Seller postupně rozehřívá , nabírá obrátky, vypilovává svou nejslavnější postavu k naprosté dokonalosti a vytváří základy, které další díly rozvíjejí, ať už jsou to Clouseaovy převleky, pokusy o jeho likvidaci nebo vztahy se ženami. Také se tu poprvé objevují dvě neodmyslitelné postavy série, Clousauova nemesis inspektor Dreyfus a komisařův "sparing" sluha Kato. Bezpochyby jeden z nejlepších dílů série. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Když mi bylo osm let, tak jsem eskapády kníratého dementa, který se přerazí o co může a viní z toho kohokoli, jen ne sebe žral. Dokonce i rodiče mi začali říkat, šmejdi, Clouseau díky absenci některých základních motorických dovedností a trvalé nesoustředěnosti. No a tak jsem se s nostalgickou slzou ve svých třiadvaceti docela těšil na oživení mladistvé legendy. Ovšem smůla. Shot in the Dark se drží pořád na hranici humoru pro osmileté. Closeau pořád někam padá, rozbíjí, kazí atd s takovou vervou, že už to po krátké chvíli začne lézt na nervy. Příšerný Sellers tomu věru moc nepřidává stejně jako vrcholně rutinní interiérová režie. Některé momenty jsou vtipné, ne že ne (je jich asi pět), ale celkově je to fakt celkem křečovitý brak těžící z té nejzákladnější (a tedy nejinfatilnější premisy) vtipu a to "Šel pán a šlápnul do hovna". Hodnocení je důkazem dementního zvyku uživatelů hvězdičkovat filmy, které viděli v dětství a pamatujou si, že to byla "docela bžunda a s bráchou sme se nasmáli" a částečně samozřejmě chyba kejvačů. ()

Reklama

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Už z názvu je patrné, že tohle není plnohodnotný díl série, protože tento film není o diamantu Ružovém panterovi, ale pouze o nešikovném kultovním inšpektórovi Clouseau. Ten je omylem přidělen na případ vraždy, ve které je hlavní podezřelou krásná Maria Gambrelliová, do které se komisař zamiluje. I tento film je velmi povedenou taškařicí, která navíc dává spatřit světlo světa posléze uchytivším se postavám jako Kato nebo vrchní inspektor Dreyfus, jež budou patřil neodmyslitelně k dalším dílům. Kvalita je pořád výborná, hudba k titulkům taky, ale diamant je diamant! 85% ()

anniehall 

všechny recenze uživatele

2,5* Minule jsem tady v komentáři k prvnímu Panterovi sliboval, že bude líp. Myslel jsem si to, těšil jsem se, alespoň tak jsem si to z dětství pamatoval. Ale ejhle. Kam se to vytratilo kouzlo, kterým na mě tahle sága dýchla? Že by zmizelo s odvanutými lety? Nevím, ale prostě mi to už nějak nepřijde vtipné. A nemyslím si, že by to bylo tím, že nemám rád grotesku. Takoví bratři Marxové nebo raný Woody Allen mě dokáží rozesmát téměř vždy a opakovaně. No, zkusím dát šanci ještě jednomu dílu... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vznik této komedie předznamenal jakým stylem humoru se anglický nefalšovaný majstrštyk bude ubírat. Hlavní znak hrdiny? je to děsnej magor (v Červeném trpaslíkovi vymysleli příznačný název: SMEGHEAD) Tak nějak na tom je i Peter Sellers jako Inspektor Clouseau. Jasné je, že ho každý má rád díky jeho nešikovnosti, způsobu chování a vyšetřování. Výborný příběh a překvapivě vtipné rozuzlení tohoto teoreticky druhého, ale prakticky prvního příběhu inspektora Clouseau předznamenala jasnou budoucnost Růžovému pantherovi a tak dal šanci vzniknout dalším úspěšnějším i méně úspěšným pokračováním. --- Mít deset takových jako je Clouseau mohl bych zničit celý svět. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (17)

  • Komisař Clouseau na stopě je podle žebříčku Amerického filmového institutu jednou z 50 nejlepších filmových komedií všech dob. (mar48)
  • Blake Edwards prozradil, že Peter Sellers se týden po začátku natáčení beze slova vypařil, aniž by dal komukoli vědět kam. Když se vrátil s tím, že byl na dovolené, Edwards byl připraven ho vyhodit. Oba se nakonec udobřili a Sellers mu pověděl o podivném manažerovi hotelu s francouzským přízvukem. Tak se zrodil pověstný přízvuk Clouseaua se špatnou výslovností. (HellFire)
  • Elke Sommer měla podepsanou smlouvu na účinkování ve dvou německých filmech, když se dozvěděla, že získala roli Marie. Nakonec se rozhodla použít 100 000 amerických dolarů ze svého honoráře, aby se vykoupila ze svých závazků, a podepsala tříletou smlouvu se studiem MGM. (HellFire)

Reklama

Reklama