Reklama

Reklama

Rubicon

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2010, 9 h 39 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Jason Horwitch

Hudba:

Peter Nashel

Hrají:

James Badge Dale, Jessica Ann Collins, Lauren Hodges, Dallas Roberts, Christopher Evan Welch, Arliss Howard, Miranda Richardson, Michael Cristofer (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Seriál točící se kolem americké agentury zabývající se různými šiframi, kódy, spiknutími a tajnými transakcemi. Jeden pracovník si všimne nápadného výsledku vyluštěné křížovky a v jeho okolí začnou podivně umírat lidé... (Tydyt007)

Recenze (30)

klida 

všechny recenze uživatele

Když jsem si zvyknul na pomalejší (= hoooodně pomalé) tempo první čtvrtiny, dostal jsem inteligentní seriál bez velkých gest a cliffhangerů, který skvěle graduje desátým a jedenáctým dílem. Arliss Howard (Kale Ingram) a Michael Cristofer (Truxton Spangler) jsou výborní. Povinnost pro ty, kteří mají rádi konspirační teorie. "Pro koho vlastně pracujeme?" ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Duševně se řadím do skupniky naivků, kteří doufají, že mocní tohoto světa ještě neovládli všechny finanční toky a ještě tak je o co bojovat. Patrně proto mám rád snímky, ve kterých se někdo snaží klepnout je přes prsty, i když v tomto případě Will Travers poměrně dlouho netuší, že něco takového dělá. Jako myslitel, který dokáže najít souvislost i mezi táním ledovců v Kongu a migrací kobylek na Island, má veškeré mé sympatie a nevadí mi přitom ani to, že tempo příběhu výrazně zavání lenností. Spíše mám výhrady k tomu, že ač jsem byl zaveden do prostředí analytiků z API, tak se mi chvílemi nedostávalo jistého stupně logického konání. Štěnice slyšely jen nepodstatné informace, kamery cudně odkláněly čočku, když by mohly něco odhalit, Willa netrknul důvod náhlé přítomnosti svůdně pomrkávající krásky v protějším okně a žádného profesionála nevyvedl z klidu černoch v gumových rukavicích, které ochmatávaly něco, na co by sahat neměly. Přes tyto výhrady víc, jak jednu hvězdu srážet nehodlám, protože v principu se mi to hodně líbilo. ()

Reklama

Ketri 

všechny recenze uživatele

Vskutku zajímavý a "aktuální" seriál. Pro vytváření napětí a udržení diváka u obrazovky není vždy nutné používat divoké přestřelky, demoliční čety na silnicích, nechutné mrtvoly a ještě nechutnější úchyly. Ti nejhorší jsou totiž někde úplně jinde. Škoda, že byl ohlášen konec po první sérii - ale nepřestávejte luštit křížovky! ()

Ice.dog 

všechny recenze uživatele

Pilot super, má spád, zaujme, další díly začínají být čím dál více fádní. Děj se vleče, hlavní hrdina Will, kterej rozlouskne fikanou křížovku spiklenců rychlejš než normální člověk burák, nemůže vyřešit základní věci několik dílů, aby toho nebylo málo je povýšen na vedoucího týmu v kterém má feťačku, závisláka na cigárech a typickou kancelářskou krysu... Shrnuli to, výborný námět seriálu, který i přes nevyužitý svůj potenciál stojí za to vidět, bohužel vhledem k tomu, že nikdy nebude natočena další série má až příliš otevřený konec...75% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Po sedmi dílech jsem poněkud rozpačitý. Seriál má zajímavou, trochu syrovou, a na druhé straně trochu mystickou atmosféru, výborné herecké výkony, hudbu, ale ten děj je hrozně zbytečně rozředěn. Ve druhém dílu se dozvíme hodně náznaků a stop, aby po nich následně nikdo nešel, a vše se věnuje shromažďování informací poněkud bokem zaměření skupiny. Chtělo by to začít rozmotávat nitky, ta předehra už je zdlouhavá. --- EDIT po 9. dílu: Ne, na tohle nemám. První díl vynikající, pa dejme tomu to prostředí, vztahy, kamera, slušný, ale dějově o ničem a prázdné až na půdu. Asi to nedokoukám. ()

Galerie (69)

Reklama

Reklama