Manželia Craig a Elise Landryoví dostanú od života ťažký úder. Ich jediný milovaný syn Benjamin je unesený a k smrti utýraný sériovým vrahom Johnom Kozlowskim. Kozlowkeho dolapí polícia a súd mu udelí trest 25 rokov odňatia slobody, čo sa skľúčenému páru zdá byť príliš málo. Rozhodnú sa preto zmocniť sa odsúdeného psychopata a vykonať na ňom spravodlivosť po svojom. (Karamanlis)

Forsberg11

Výborne!! Určite jeden z TOP amerických exploiterov 21. storočia. Stále sa je na čo pozerať, stále sa niečo deje, mučenie je naozaj brutálne a nekompromisné. Ale veľmi silná je aj prvá polovica filmu, kde o žiadné mučienie nejde. Teda aspoň nie o to fyzické. Ale to psychické mučenie na hlavných hrdinoch, ktoré sa tu odohráva je tiež poriadne sústo. Tvorcom sa veľmi autenticky podarilo vykresliť situáciu okolo únosu a vraždy malého Benjamina a následne neskutočné muky, ktoré museli jeho rodičia prežívať. Až sa napokon v zúfalosti rozhodli, že vezmú spravodlivosť do vlastných rúk postarajú sa o to aby psychopatický vrah ich dieťaťa trpel až do svojej smrti v ukrutných bolestiach. Čo sa tí všetko navymýšlali, za to by sa nemusel hanbiť hocijaký slávny hororový vrah a tyran. Niektoré spôsoby mučenia som ešte v žiadnom inom filme nevidel, niektoré boli tak brutálne, že aj ja som si musel kúsať peru a zakrývať oči. No fakt nečakaná a hlavne nečakane brutálna torture jazda bez akýchkoľvek zábran. Za toto by sa nemusela hanbiť ani európska, či ázijská produkcia. Škoda len trochu nevyužitého potenciálu Billa Moseleyho, ale inak nemám veľa výčitiek. K dokonalosti tomu ešte chýbalo hodne, to je samozrejmé, ale ako na nič sa nehrajúca explo-oddychovka ma to náramne potešilo a uspokojilo. A ten záver ma potešil, nečakal som ho... 75 %! ()

Spike23

Ačkoliv jsem čekal pořádnou brutalitu, nikdy bych si nepomyslel, že mě někdy bude lézt mráz po zádech. Přesně to se v jednu chvíli stalo a byl jsem celkem překvapen. A ten konec... Další věc, kterou bych nikdy nečekal, dokonce jsme se u toho i zasmál, no nechte se překvapit. Pro takovýto horor je délka filmu, něco málo přes hodinu a deset minut, naprosto dostačující a nenechá prakticky žádný prostor pro jakékoliv vedlejší nudné informace, které by jakkoliv zkazili zážitek z filmu. JInak výborná atmosféra společně s některými animacemi a napětí téměř v každém okamžiku. Z novějších hororů zatím sice vede Collector a The Loved Ones, ale definitivně i Tortured patří vysoká příčka :). ()

Tjaden

Z námětu se dalo vytěžit mnohem více, navíc to celé zabíjí rádoby šokující a zkratkovitý konec. Samotné mučení také není nic extra, zvláště pak pro tvrdě kované fanoušky hororových krváků. ()

divak84

hodně diskutabilní scenař. pointa, pravda, je skvělá jenže: když nastoupil otec do te dodavky určitě by se OBA vězni ozvali a craigh by věděl že tam jsou dva. Dale po te havarce, přece musel vědět, že to není on ne ? jasně beru že oba byli "otřeseni" a měli vhlavě poařd jen a jen pomstu a ta jim zaslepila mozek a nedokazali v tom zmatku poznat ksicht vězně. dale to mučení mi přišlo takové jednotvarne, prostě nějake fyzicke tresti, po kterých by ten vězeň nemohl byt vubec schopen se z těch řemen dostat natož někde utíkat. opravdu se mi nelibilo provedení filmu. atmosfera tam je, ta hnusná beznaděj tam je + podzim = hnus deprese, ale v druhé pulce se ten film podle mě dostává na špatnou kolej. je sice hezké že se zobrazila nejistota obou manželů a pochyby o správnosti věci, avšak celý učinek byl tak nějak moc povrchni. nerad hleadm zapory u filmů, nikdy nechci být přehnaný kritik, ovšem tady je těch logičností opravdu dost na o abych nemohl dat solidní pruměr. TŘICET minut manžele sledovali dodavku na opuštěné dalnici. řidiči eskortní služby si jich v zrcadku nevšimli ? a ikdyž nejsem soudní a právní znalec, za toto by jistě 25 let nedostal. dostal by smrt nebo doživotí. když sem býval mladší, ten film bych si možná užil víc, ale ted, z toho filu se nic nedá vzít, nic se vam nevryje do paměti jako skvělá scena nebo skvělá myšlenka. šedý film... ()

zbysik

Naprosto nereálný příběh vyšperkovaný některými zajímavými nápady nám v konečném součtu dává lehce nadprůměrný počin v rámci svého žánru... ()

Krabak

Závěr, který je opravdu nečekaný a dosti šokující, tomuto filmu vykoledoval jednu hvězdu navíc. Jinak je to film více méně o ničem. Nápad zajímavý, ale zpracování je dost nudné. ---> 22% ()

ondrula

Nic nového pod sluncem, další exploiťák, tentokrát ale docela bez nápadu. Dokonce ani to mučení týpka, ke kterému celý film směřuje, neprobíhá nijak záživně. Překvapivý závěrečný zlom mě celkem vytrhl z letargie, ale ten zákonitě musel přijít; kdyby ho nebylo, nebyl by to film, nýbrž snuff. Poměrně velké zklamání byly neustálé vzpomínky na chlapečkovu roztomilost, které měly před divákem ospravedlnit ta zvěrstva na jeho vrahovi, Lieberman se tak asi chtěl vyhnout nálepce zvrhlíka, což působí dost lacině. ()

Mrs.Blue

Velká dávka nemilosrdného mučení a fyzického teroru. To se povedlo na jedničku, vlastně na 4,1 (*). Mimochodem, ještě nikdy mě takhle žádný film nenasral. ()

Disease

Někde mezi 3-4*. Herecké výkony mě potěšily, ze závěrečného twistu jsem v rozpacích, nicméně ukončit to jinak by asi byla nuda. ()

Mírouš

Hoši, to byla zas jednou "lahůdka"...Depresivní, , brutální film, překvapivě americkej. Pěkně jsem se svíjel, když mu udělali předváděčku jeho vlastních vnitřností...A konec se mi teda líbil moc. Ten mi vzal dech nadobro, málem. ()

mazadlo

Velice zajímavý snímek, který vypráví jakousi odvetu rodičů umučeného dítěte na masovém vrahovi. Poenta je skutečně originální a schází ji jen jedno. Totiž příběh není vyprávěn zrovna nejzajímavějš. Nejdříve se dozvídáme o únosu Benjamina a snášíme to co rodiče uneseného dítěte. Vzápětí jsme seznámeni se skutečností co se s dítětem stalo a máme před sebou rodiče, kteří se z nepochopitelných pohnutek ( vypadají pochopitelně ale jsou kýčovité) mění v monstra. Únos vězně je pak už jen rutina, která jakoby poukazovala na to, že pokud se rozhodnete unést nějakého vězně tak v USA to není vůbec problém. Stačí dělat v nemocnici třeba zřízence, semtam navštívit sanitku, vybavit se náčiním a počkat až si poliši v dodávce zastaví na kávičku. Vsypat jim do kávy trochu toho projímadla už není takový problém. Stačí shodit regály a udělat vyrvál na beznince kvůli drobným. Policista si vás nevšimne ale zapomene i na svoje kafe do kterého už pak stačí vaše přítelkyně vsypat trochu projímacího prášku. Blbě působí i herecké výkony, které stojí na minimu. Totiž zařvi, pobreč si, usměj se...zešil! No jo ale to nestačí k navození té správné atmosféry. O krapet víc jsem tohle věřil Vetchému ve Vendetě a ten byl kamenej jak sloup. No co taky herectví. Příběh se snaží chvilkama šokovat a postavit rodiče na úplný konec pochopení. To se nedaří ani zásunem v posteli nad umučeným pedofilem. Ta scéna je naprosto zbytečná a jako by evokovala úplně jíný příběh. I tak....za snahu a za dobrý nápad s pěkným rozuzlením, které je bohužel průhledné jako obal na bonbonu, dávám tři hvězdy. Navíc v tom má jak vidno prsty nějaký Čech takže čistě kulturně...za tři. ()

Wancohoff

(20.10.2010 dvdrip) sice nemozem dat 4* ale su to velmi slusne 3* ... prva tretina filmu,ktora mala navodit sucit s rodicmi splnila ucel,mucenie dost slabe, a pointa/rozuzlenie v pohode, no stale tomu celkovo nieco chybalo...no nenudil som sa vobec , a rychlo to ubehlo... ()

Illy

Na celkové podobě snímku je nejlepší závěr. A než se k němu dopracujeme, budeme se na tak krátkou stopáž trošku nudit. Lehounký nadprůměr. P.S. stejný námět jako" Les 7 jours du talion" ()

davena27

Jaká by byla vaše adekvátní msta za smrt nejbližšího?Krájeli,bodali a řezali by jste taktéže.Pro mě hodně syrová realita s níž se skor denně potkáváme se šokujícím závěrem.Rozhodně to není něco co by jste si s chutí pustili ke štědrovečerní večeři. ()

RomeroIsGod

A tohle se povedlo. Rodiče přídou vo synka (starej mazák Moseley si ho veme do parády) a tak se chtěj srabácky mstít. No a vona to až taková srabárna není, rodičové se pěkně rozjedou. Další nečekaný překvapení. 70% ()

Ronaldo79

Naprosto průměrný torture snímek, který neurazí a potěší snad jen nečekanou pointou, věřím, že někdo ji může vytušit, mně se to nepovedlo. Mučení nepřináší nic nového, ikdyž scéna s nehty mi byla dost nepříjemná, ale to je tak vše, o napětí nebo atmosféře se raději nebavme. 6/10* ()

Antaeus

Tento film som videl pred rokmi, ale dodnes si dokážem vybaviť prakticky celý dej, navyše s detailami. A to už je čo povedať. Veľa sa tu píše o šokujúcom konci. Ten mňa osobne doslova rozsekal a zapôsobil ako kotva, ktorá mi film už nepustí z hlavy. Nerád hodnotím filmy, ktoré som videl "kedysi", ale pri tomto jednoducho výnimku urobiť musím, pretože ak si aj po dlhom čase dokážem spomenúť na viac, než len na obsah, potom tu nie je o čom. A i keď konanie filmových rodičov neschvaľujem, dokážem ho pochopiť. Plná pálka vďaka nápadu (osobne som nič s podobným motívom nevidel) a finále. ()

Silviaxx

Tak toto je sila. The tortured je jedna veľká nočná mora, ktorá nemá konca. V prvom rade - veľmi násilná vražda 6ročného chlapčeka - tvorcovia nás vtiahli do úplného počiatku osudného incidentu a prelínali to spomienkami na obeť, vďaka čomu v divákovi starostlivo upevňovali pocity nenávisti a zhnusenia, aby si mohol plnými dúškami užiť to, čo malo nasledovať. Samotný revenge je logickým postupom v prípade, že rodičia už nemajú, čo stratiť a chcú dosiahnuť spravodlivosť. Avšak čo ak všetko nie je úplne tak ako by mohlo na prvý pohľad vyzerať? V tom momente som sa už len chytila za hlavu a ostali vo mne neskutočne bezvýchodiskové pomiešané pocity hnevu, zdesenia, úzkosti, zarazenosti a mnoho mnoho ďalších. ()