Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Gromit

Čas byl k Emmerichově Godzille obzvláště milosrdný. Ve srovnání s katastrofickými filmy, které se točí dnes, je totiž učiněným veledílem. Nechybí jí atmosféra, nechybí jí napětí, nechybí jí nadhled. Triky jsou na velmi vysoké úrovni (ale nejpovedenější je úvodní titulková sekvence, z té vyloženě mrazí) a herci si své role náležitě užívají (zejména Jean Reno je skvělý). Emmerich katastrofické filmy prostě umí a Godzilla rozhodně patří k těm lepším, které natočil (kam se hrabe 2012). Ale Den nezávislosti už asi nikdy nepřekoná. ()

Daginka

Well. Některé záběry tohohle zdlouhavého a (želbohu) i celovečerního filmu působily spíš jako interesantní parodie na akční filmy tohohle druhu, párkrát jsem se i zasmála, což pro film nevidím jako zrovna pozitivní vizitku. Když opomenu neeeeeekoooooneeeečněěěě se vleeeekooooouuuuuucííííí nudu, tak tam nevidím snad žádný herecký výkon, který by vynikal nad ostatní. Film se monotónně táhnul jak tejden před výplatou. Ale! Ano! Potěšila mě ve druhé třetině mláďátka tohoto prehistorického, zmutovaného a docela roztomilého veleještírka. Ufff. Průměrné až hanba. 55%. ()

knihovna

Emmerich nemá fantazii. On je pouze megaloman. To, že vtrhnu do restaurace a sežeru tam všechno co bude v mém dosahu, ještě si u toho prdnu, krknu a odplivnu pár litrů, když už nebude v žaludku místo ze mě nedělá gurmána ( či gurmeta), to jsem pouze nevychované a nenažrané prase. A přesně takhle se ve svých dílech chová Emmerich. Všeho hodně, všechno velké a hlavně všechno nejednou. Logika tam není vůbec, co se s ní zatěžovat,místo ní zbouráme další dům, čtvrť nebo město. Proč jsem tedy dal dvě - za Jeana Rena, za tu pěknou holku s krásně naivním ksichtíkem ( ne že by snad hrála, to ani náhodou, ale mě se líbila - prostě čirý sexismus v té nejprimitivnější podobě) a za Led Zeppelin. Takže Rollande, tobě ani ň. Nebreč a neškemrej, sám sis to zavinil. ()

Rimland

Jo, je to sice volovina (hlavně za tu dvacetiminutovku s přerostlejma ještěrkama bych vraždil) o honu amerických vojáčků na zmutovanýho leguána, ale zároveň jedna z mých nejoblíbenějších "guilty pleasure" oddychovek (nejen) let devadesátých (podobně jako Den nezávislosti). Navíc to má prima atmosféru zamlženého, deštěm neustále zkrápěného New Yorku, "vytuněné" Apache (dodneška je miluju), výbornou úvodní titulkovou sekvenci, nejednu hlášku a hlavně partu svérázných francouzských rozvědčíků :-) ()

Scraffy

Vcelku veľkolepá akčná jazda s prvkami komédie. David Arnold tu zložil výbornú hudbu. Celý film mi akosi kazil neuveriteľný Matthew Broderick, ktorého mám celkom rád, ale do podobného filmu sa moc nehodí. Triky tu sú veľmi dobré a celkom uveriteľné. Avšak na staršie japonské filmy to nemá. ()

PlysovyMacko

Do New Yorku vtrhne obrovské zmutované zviera a začne ho decimovať - táto časť filmu je obrovská zábava, ktorú si divák užíva. Hlavný hrdina vedec musí prísť na to ako Godzillu zastaviť a popritom si vyriešiť vzťahy s ex-priateľkou. Páči sa mi, že Godzilla nemá veľkosť T-rexa, ale mrakodrapu. Triky sú na svoju dobu skvelé, Godzilla vyzerá výborne. Vývoj príbehu ku godzillým mláďatám je zaujímavé prvok ku monster filmu. ()

eredin

Ja bych rozhodne nechtel bydlet v New Yorku tem snad nemine den aby nebylo mesto v troskach. Naposled si tam delala hnizdo ta nejvetsi a nejhustsi digitalni jesterka co sem kdy videl. To se v sazka arene nestane. Nebyt vykradacky jurskeho parku a talentu Rolanda Emmericha, bylo by hodnoceni mnohem lepsi. ()

Pai-Mei

Najlepšia vec na tomto filme je soundtrack. Ten je fakt super. Film samotný je len priemer a tá prerastená jašterica mohla byť spravená stokrát lepšie. ()

DeaconMoss

Mosntrózní podívaná, Jean Reno je ruller a díky němu hned 3 hvězdy :-D Zbytek za všechno ostatní, prostě ňamka:-) Ale na konci chudák Godzilka :'( ()

migele

Pěkný celovečerní film, na který se rád zase podívám, až to budou dávat na nejmenovaném populárním kanálu. Je fakt, že se jedna o totální blbost, ale krásně zpracovanou a při sledování jsem se nenudil a to je část úspěchu. 70* ()

Stejšn

Emmerich utekl z blázince. Neumí v podstatě nic, jen si objedná bombastické efekty a doufá, že tím diváky ohromí. No a kupodivu mu to vychází. Kasovní trháky to jsou, divákům prostě efekty stačí. Film je hloupý a vizuálně omračující. ()

curfew77

Není to zase nějaká tragédie, ale pro mě čistočistý průměr. Spíš komický (často nechtěně) Matthew Broderick, antiherecky se pitvořící Maria Pitillo (kde zůstal relativně příjemný projev z Ally McBealové?), nudící se Jean Reno a digitální triky, které, pokud si dobře pamatuju, neposadily na zadek nikoho ani v onom roce 1998. Nechci být morbidní, ale o tři roky později ukázal Emmerichovi, jak obrátit New York vzhůru nohama, někdo úplně jiný - a bohužel v reálu. Jediné, co můžu i po letech, je našláplá rocková kolaborace Puff Daddyho a Jimmyho Page na motivy zeppelinovského Kasmeeru ze závěrečných titulků. 50 %. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze