Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

lemonova

Výborná dráma. Občas mi vadila zdanlivá pasivita detektíva Lokiho, vyvážená chorobnou istotou Dovera o vine Jonesa. Možno by si film zaslúžil aj akýsi epilóg po tak detailne rozohranej zápletke. Každopádne však ide o silný zážitok. ()

skeptic

Výborný thriller, Jackman a gyllenhaal výborne herecké výkony, Zamotaný dej, preto treba sledovať každú sekundu! 95% ()

kkarx

(Spoiler) Vynikající atmosféru a zoufalství ze ztráty dítětě, kde je téměř nulová šance vystopování únosce, kazí do nebe volající neschopnost policie. Příběh je totiž postaven na vratkých nohách. (To si ale kvůli našemu mylnému předpokladu, že nám autoři neukázali všechno, uvědomíme až na konci.) Když mám někoho těžce podezřelého z tak závažného zločinu jako je únos nebo vražda dítěte, tak přeci první co udělám je, že zjistím vše o minulosti takové osoby a jejím blízkém okolí. (To v USA nemají ani obyčejnou evidenci obyvatel?) Kdyby to udělal i ten macho, co si hrál na policajta, tak je případ vyřešenej během čtvrthodinky. A to ještě měl další celkem jasné indicie, kudy vést vyšetřování. 3,5* ()

FilmWave

Cywe! Lidi, kteří mají děti, by se na to neměli vůbec dívat. Neskutečná síla! Jestli jste viděli "Pledge" s Nicholsonem, tak tohle je mnohem hustější! ()

HH

Ani ryba, ani rak. Plácá se to mezi detektivkou, thrillerem, psychodramatem, ale jako by Denis Vileneuve nevěděl, kam přesně chce kormidlovat. Koukat se na to dalo, ale že bych se nadšením plácal do stehen a děj sledoval se zatajeným dechem, to tedy ani omylem... Navíc jsem bohužel viděl dabovanou verzi a můžu směle prohlásit, že větší shit už jsem dlouho neslyšel. ()

Fujara777

ÁNO: Hmla, dážď, sneženie, sivý nádych. Morda. Pre všetkých milovníkov temných, ponurých filmov, či prípadov, kde nič nie je úplne jasné. Kto a kedy má vlastne právo trestať? Má ho vôbec? Jake Gyllenhaal sa parádne vyhral s detailami svojej postavy, čo z nej robí ťahúňa filmu. NIE: Určite sa človek zamyslí nad tým, aká je vlastne minulosť detektíva Lokiho. Gyllenhaal sa s ním síce vyhral, ale to len pridáva na raste zvedavosti, kto je tento detektívko vlastne zač. A že sa mu teda venuje miesta a miesta. A že film má minutáže a minutáže. Pôsobí to rušivo, lebo všetky ostatné postavy sú k činom pekne motivované, ale Loki len tak, povrchne (na základe sľubu). ()

figliar

Psychologická krimi dráma ako má byť. Atmosféra, prostredie, príbeh, všetko presne také, ako som od poriadneho filmu vyžadoval. Hugh Jackman sa aspoň trochu zbavil zástery Wolverina, čomu vďačí skvelému výberu hereckých kolegov a výborne napísanému scenáru. Ako dej postupne graduje a pripravuje diváka na zakončenie, všetko napätie sa stupňuje a na tvári diváka napokon zanechá nemý úžas. Well done. ()

Raziel_cz

Hugh Jackman rád mučí mentálně retardované. Film z nejvíc zavádějícím přebalem roku 2013 (nebo jsem jediný, na koho působí jako drama o vězních v Bastile?). A taky s jedním z nejpřestřelenějších hodnocení. Silné téma a scénář plný zvratů tu sice je, ale provedení už tak super není a životní herecké výkony – haha. Vlastně je to takový Ctihodný občan říznutý Zodiacem nebo jinou fincherovkou, nicméně tak zábavné jako Ctihodný občan to fakt není a 153minutová stopáž, ačkoliv se to z počátku nezdá, je trochu moc. Hlavně proto, že Villeneuve nedokázal vytěžit ty nejzajímavější pasáže a radši se v nich dočkáte střihu nebo zatmívačky. Budování atmosféry je sice fajn, ale ne když to film dělá dvě hodiny. Navíc s postupem času přestávají fungovat zpočátku dobře napsané postavy (nejvíce patrné na roli Gyllenhaala) a jediný, kdo Prisoners pořádně táhne herecky, je Hugh Jackman. Škoda, po první hodině jsem s hodnocením mířil výš. ()

sadlokan

Hodnotím kladně,protože skutečně žijí skuteční blbci.Ale ne zase tak moc,protože vražedných důchodkyň je asi jako..jako..vlastně ani nevim,kolik jich mají např.v USA? ()

BOURQUE

Nesmierne ťažké momenty, ktoré majú devastačné účinky a psychiku a na dušu. D. Villeuve postupne zvyšuje napätie, bezradnosť a nádej však vždy zostávajú v rovnováhe. Samotný scenár je prepracovaný a samotný príbeh trhá srdce – divák spoločne plače s rodinou „obetí“ a spoločne s H. Jackmanom spraví všetko preto, aby dostal späť to najcennejšie, čo len má na tomto Svete. Z hereckej stránky bezchybná vec a záverečná scéna s píšťalkou je už poslednou hranicou pred úplným spadnutím do šialenstva. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

Ombak▼Penari

Kvalitní kriminálka. Ponurá, depresivní, dobře vymyšlená, skvěle rozuzlená...a to je asi tak všechno co bych k tomu chtěl říct. To stačí. Krásné 4 hvězdičky, možná i pět by přišlo, kdybych se nad tím chtěl ještě chvíli zamýšlet. Ale mě se nechce. ()

fablefavorit

Zlomový bod pro Jake Gyllenhaala v mých očích, kdy se z herce, vůči němu jsem byl relativně apatický, stává jedním z mých oblíbenců. Leč výkon Hugha Jackmana velice překvapil, tiché intenzitě detektiva Lokiho má pramálo šancí se vyrovnat. Třešničkou na dortu byla kamera, jež ve filmech oceňuji málokdy, ale právě Prisoners mi znovu připomnělo, jak moc důležitou částí celého filmmakingu vlastně je. Škoda slabšího finále, jinak vynikající thriller. ()

MickeyStuma

První americký film kanadského režiséra a hned ukázkový thrillerový majstrštyk. Dokázal zhmotnit takovou míru napětí na pokraji šílenství v hloubce skrytého teroru, že i na stopadesáti minutovou stopáž leckdo behem sledování nebude ani dýchat. A vše přitom začíná skromně a zcela reálně. Sejdou se dvě rodiny, baví se, něco pojí a popijí, když si náhle někdo všimne, že dvě děti chybí. Krve by se v tomto okamžiku snad nikomu v takové situaci nedořezal. Neočekávaná a nezvladatelná panika všechny ovládne a netrvá dlouho a vše má pod kontrolou policie. Jenomže jak se zanedlouho ukáže, není to případ zase až tak jednoduchý, jak by se z počátku mohlo zdát. Bezmoc a zoufalství v rámci psychologie člověka se striktně zahryzne do mlhavé atmosféry příběhu a nepustí. Námět sice pochopitelně není originální, ale svým vyzněním pohltí. Pomalé tempo s pevným střihem podtrhuje zajímavý vývoj s patřičnými zvraty podpořené podmanivým soundtrackem. Samotný konec je už prostě takový jaký je. Svým způsobem je to snímek náročnější, ale rozhodně se dá říci, že režisér Denis Villeneuve natočil jeden z nejzajímavějších filmů roku. ()

Folky

Film, u kterého se mi udělalo špatně z lidských bytostí. Scénář má hned několik nedostatků, ale emoce, které ve mně Zmizení vyvolalo, všechno přebijí. Hodně silný zážitek. ()

NorseSword24

Toto je jeden z tých filmov od ktorého som nedokázal odpútať zrak ani na sekundu. Hneď od začiatku tam je úžasná atmosféra ktorá sa drží až do konca a držala aj mňa. Skvelí herci, napínavé scény a dobrá krimi detektívka, ktorá sa už v poslednej dobe len tak nevidí. Pri pozeraní by som ani nepovedal že to robil Denis V. Tipoval by som úplne niekoho iného. Ale pre mňa to je paradoxne jeho najlepší film. ()

panvasik

Boží, naprosto boží. Famózní psychologický a přitom, tak atmosférický, mysteriózní thriller ve které jsem snad ani nedoufal. Jak jsem už tady na ČSFD četl, reálně by tento film mohl být konkurencí pro film Sedm i klidně pro Mlčení jehňátek. Neskutečná jízda, parádní Jackman i Gyllenhaal a Denis Villeneuve mě utvrdil, že opravdu rozumí filmu a já se nemohu dočkat, až se dostanu k jeho dalším filmům. Příběh i scénář je šikovně sepsaný, tak aby dával smysl a já slintal nad tím, celý film... 9,5/10 ()

joker30

Môj obľúbený žáner a naozaj pecka. Naozaj zvažujem plný počet ale predtým si to určite ešte raz pozriem. Herecké výkony výborné nemám čo kritizovať. Atmoška veľmi podobná Zodiakovi asi hlavne vďaka Gyllenhalovi. Od filmu som v podstate neočakával veľa a preto ma prekvapil a aj hlavne to, že záverečných cca 25 minút moju pozornosť ešte viac upútal. 90% ()

katmandzoo

záhadnejšie to už byť nemohlo..do poslednej chvíle som so zatajeným dychom čakal ako sa to skončí a záver nesklamal..ešte teraz som trochu mimo z tohto filmu..skvelý kinový zážitok..5* ()

gp_one

Existence Prisoners mi trochu unikla a to jsem si cca před měsícem, či dvěma v duchu říkal, že už jsem delší dobu neviděl žádnou pořádnou kriminálku ve stylu Fargo, Zodiac, Insomnia či Gone baby gone. A hle, dnes mi ji seslalo samo nebe a hned tak parádní. Atmosféra Prisoners je tak hutná, že je z toho člověku blivno už po pár minutách, kdy se ještě ani nic neděje. Škoda, že pro finále byla zvolena noc, protože ten mlhavý pozdní podzim je za dne mnohem mrazivější. Během děje se nám krásně vykreslují postavy, ale zde mám maličko problém s tím, že nebyl dán prostor vedlejším, ale přesto zajímavým postavám a film se omezuje vlastně jen na ústřední dvojici. Škoda, ale na druhou stranu, ve vedlejších nezbylo místo pro lepší herce, takže je to možná dobře, že se jim příběh moc nevěnuje. Co se mi líbí je, že zápletka a jednotlivé části skládačky jsou sice prokouknutelné, ale ne zadarmo. Je to tak akorát a ten kdo sedne do gauče, vypne a moc nepřemýšlí, ten bude od začátku až do konce překvapován. Prostě Prisoners se povedl a já čumím, kolik jsem jen za poslední měsíc rozdal hvězdiček. Takový nášup kvalitní podívané jsem letos už vážně nečekal. Mno, musím uznat, že tomuto snímku mírně nadržuji z důvodu již zmíněného absťáku po kvalitní krimi, ale co už....Prisoners kvalitní jsou a to hodně. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina