Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Mark1983

Film má celkem dobrou atmosféru,takže byl napínavý od začátku až do překvapivého konce,i když bych se asi taky změnil,kdybych ztratil někoho,na kom mi záleží. ()

Zemblaff

Po dlouhé době jsem měl opět štěstí vidět kvalitní, dech beroucí detektivku. Po závěrečných titulkách jsem ještě chvíli seděl před televizí a v hlavě se mi stále dokola přehrávala rekapitulace tohoto zážitku. Tento film spadá do kategorie snímků, které vám dokáží pořádně rozbušit srdce ve vypjatých momentech. Velmi mile mne překvapily herecké výkony dvou hlavních aktérů. Hugh Jackman umí záhrát mnohem víc, než jen tvrďáka s kostěnými drápy a Jake Gyllenhaale perfektní, přirozeně uvěřitelný výkon. ()

montel

Do života dvou sousedských rodin, které se vzájemně navštěvují vstoupí nečekaná událost. Jejich dvě holčičky, které si ještě před chvíli spolu hráli náhle zmizí a protože je rodiče nikde nemůžou najít zalarmují policii. Po několika hodinách hledání už se zapojuje celé městečko a detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) už má také prvního podezřelého. Je jím mladý muž, který měl před zmizením dívek zaparkovaný svůj karavan v blízkosti dětí. Policie jej však propustí, protože mladík je očividně mentálně zaostalý. Jeden z otců dívek, Keller Dover (Hugh Jackman) je však přesvědčen o jeho vině a tak se rozhodne jednat na vlastní pěst, protože je mu jasné, že pokud holčičky někdo unesl, zbývá jim čím dál tím méně času na to, aby se obě vrátili domů zdravé...Nervydrásající kriminálka u které jsem byl přikovaný i přesto, že filmy trvající více než dvě hodiny mě málokdy osloví. Toto bylo ale něco jiného. S postavami jsem se dokonale zžil a hltal každou další scénu. Zejména Hugh Jackman mě pěkně překvapil a ujistil mě, že je to pan herec. Trošku mě mrzelo, že nedostala možnost více se ukázat Maria Bello, ale to je vedlejší. Hlavní je, že jsem dlouho čekal na takovýto thriller s pořádně hustou až deprimující atmosférou, ale dočkal jsem se. Zmizení je jednoznačně thriller roku. 90% ()

Mr.Hackels

Sakra! Dvě a půl hodiny ztraceny v nenávratnu. To jsem mohl využít mnohem líp debatováním o počasí. Kdo na tohle dal peníze ať si nafackuje. Absolutně neracionální chování hlavních představitelů a "zápletka", která nedává smysl. Když už si thriller hraje na to, že dlouhým hledáním a spletením všech nitek dohromady má vzniknout pointa a závěrečné rozuzlení, mohlo by to mít aspoň hlavu a patu. Atmosféra byla sice super a hudba k tomu parádní, ale to bylo všechno. A pár záběrů na rozmašírovaný a zakrvácený ksicht to taky nezachrání. Gyllenhaal a jeho tiky taky ne! 40% ()

sury

Potřebuji filmy, které se rozjedou hned ze záčátku, což je přesně příklad tohoto díla. Pak už to valilo až dokonce. Spokojený. Jake Gyllenhaal- slušná práce. Trochu mně to připomínalo Mlčení s Hopkinsnem. ()

Luciaaas2

Jeden z nejlepších filmů roku. Bravůrní hereckých koncert Jackmana, kterému sekunduje skvělý Gyllenhaal, ani ostatní výkony herců nesmím opomenout. Režie parádní, skvělý scénář. Film vás hned od začátku chytí bezchybnou atmosférou a zneklidňujícím idylickým prostředím. O filmu jsem nic nevěděl a na doporučení kamaráda sem nakonec nedal dopustit, vřele doporučuji ()

lubica1995

Nápad skvelý, ale nepremyslený. Príliš veľa nevyjasnených detailov a vyrušovalo ma to. Spracovanie filmu mi neprekážalo. Napínavé každé jedno nadýchnutie vyšetrovateľa, dokonca ani zdĺhavé scénky v opustených miestnostiach mi nevadili. Bolo to zaujímavé. Psychika otca, ktorý je na dne bola vierohodná. Chvíľami som mu držala palce, aby to už ukončil a chvíľami som ho preklínala za jeho krutosť. Celkom reálne myslenie, ale to sa dalo čakať od skvelého herca. :) Záver. Herci super, spracovanie výborné, až na neprepracované rozuzlenie - skôr nerozuzlenie pointy. PS: záverečný pohľad za zvukom píšťalky bol fantastický. Takto majú končiť všetky filmy. ()

xenon96

Fantasticky zpracované psychologické drama, které ihned vtáhne do děje. Výtečná atmosféra, skvělý scénář a námět. U filmu jsem byl jako přikovaný a neustále čekal co mě bude ještě čekat. Jednoznačně výborný film který můžu jen doporučit. ()

vikin

150 minut vybrané zábavy. V době kdy se na nás valí miliony terabytů digitální "zábavy" je radost sledovat film, který má příběh, atmosféru, napětí a vynikající herce. ()

dundu

Dvě a půl hodiny dlouhý film, u kterého se však divák snad ani na jedinou minutu nemůže nudit. Ve filmu je všechno, co by mělo v dobré kriminálce být a hlavně to všudypřítomné napětí. Všem moc doporučuji :) ()

MachPavel

Shltl jsem celých 2,5 hodky jedním dechem - pecka - ATMOSFÉRA , jako nikdy. Herci na jedničky podtržené - právem se může pyšnit nej krimi-thriller roku ..!!!! Souhlas !!! ()

snikrs

Dal bych větší hodnocení ale za prvé to bylo zbytečně moc natahované a proto tak strašně dlouhé . A za druhé mě hrozně sklamal ten useknutý konec . ()

gael83

Jestli se nějaký film, alespoň trochu blíží "Mlčení jehňátek" tak je to "Zmizení"! Tohle je událost po všech stránkách, od scénáře, kamery, hereckých výkonů a střihu. Od začátku pečlivě budovaná atmosféra napětí, strachu a obav, kdy v poměrně klidném prostředí městečka číhá nenávist a nebezpečí v téměř beránčí rouše. Nic není takové, jak se může na první pohled zdát! BRAVO! ()

zekon

To kam se člověk dokáže uchýlit v takové situaci se nedá hodnotit, jám bych se choval asi stejně. Ztratit dítě, brrrr, hrozný pocit. Jenže je to celé takové nemastné neslané. Zvrat je pěkný, za to dobrý. Ale jinak bez atmosféry, bez napětí a převažuje nuda. Podle mě tomu filmu neprospívá ta hrozná délka, chtělo to stříhat. ()

Nataly205

Dej s napätím sa skvelo stupňuje. Niektoré nevyjasnené detaily mi chýbali k úplnej dokonalosti filmu, ale záverečné písknutie s titulkami tomu dodalo opäť šmrnc. ()

terordemon

Vynikajúci mrazivý detektívny thriller, ktorý ma aj napriek svojej dĺžke vôbec nenudil a držal na v napätí celých 153 minút. Jake Gyllenhaal a Hugh Jackman podávajú skvelé herecké výkony. Pri scéne s kladivom som sa zľakol že aj ja dostanem po hlave. Postavy sa krásne vyvíjajú a klbko príbehu postupne rozplieta takže stále sa niečo zaujímavé deje, čo je podporené dobrou kamerou. Jeden z najlepších filmov minulého roka a jeden z najlepších detektívnych príbehov vôbec. ()

fabregas1

Jde o temný, drsný, pomalý a hutný příběh, na nějž se kouká někdy dost nepříjemně a kde se chvílemi zdánlivě nic neděje. Beznaděj, zoufalství, bezmoc jsou hlavní roli náplně této krimi, ve které najdeme 2 herecké osobnosti, které netřeba komentovat. Zmizení je skvělá psychologická detektivka, ale místy opravdu převláda nuda a ta dlouhá stopáž by taky nemusela být. ()

monicorn

Doporučuji. Napínák od začátku do konce! Po dlouhé době film, kde jsem fakt netušila jak to dopadne. Už od začátku napětí, ne jako u podobných filmů kde se něco vyšetřuje, že první část filmu je nuda a od druhé půlky filmu se teprve začne něco dít. Tady je to pěkně od začátku a fakt sakra nepřijdete na to, kdo ty děti unesl! A to jsem si říkala od začátku svoje typy a každý byl podezřelý, ale ani náhodou ten co to byl! Super! ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina