David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil. (TV Nova)

MrCreosote

Pěkná pohádka o staré dobré osudové lásce aneb Když ji miluješ, není co řešit. Romantické a akční scény jsou smíchány v rozumném poměru a ačkoliv je osud lidstva řízen partou zamračených chalanů s kouzelnými klobouky, film se nikdy nestane nechtěně směšným. Ba co víc, když se v jedné minutě ocitneme zároveň uprostřed ulic New Yorku, rozlehlého stadionu nebo u podstavce sochy Svobody, nejde si nevzpomenout na multirealitní a hlavu zamotávající Nolanův Počátek. Škoda jen že celé to uhánějící dobrodružství je zbytečně rozkouskováno a dokola opakováno, načež jej tvůrci zakončí stylem "už toho bylo dost, radši to skončíme, než lidi snědí všechen popcorn". I díky nadprůměrným hereckým výkonům skvěle obsazených herců si ale Správci osudu 4* zaslouží. ()

Hwaelos

Scénář tak rozpustile naivní, že je to vlastně sympatické. Příběh a logická kostra jako by vypadly z osmdesátkových bezmozek-filmů. Příjemná Emily Blunt a několik dobře napsaných slovních přestřelek s Damonem na začátku filmu. ()

joehot

Ačkoliv nebylo moje očekávání zcela naplněno (šlo totiž o doopravdy veliké očekávání), z kina jsem odcházel relativně spokojený. Nevím, nakolik by moje pocity sdílel Philip K. Dick, jsem si však jistý, že Správci osudu jsou jednou z nejlepších adaptací jeho povídky, přestože jdou zcela jinou cestou. Oba hlavní představitelé jsou velice sympatičtí, chemie mezi rozhodně vznikla a vůbec se těším, až to uvidím podruhé. Nolfi svůj debut rozhodně zvládl. ()

Ajinka126

Hmmm... tak to teda bylo těžké hodnocení. Tak kde bych začala? Tak asi tím, že mi skutečně hodně vadila akustika zvuku. Jako každej doma nemá domácí kino a já jsem půlku té zvukové stopy neslyšela, a pak to zase na druhou stranu řvalo. No tohle vážně miluju. No a teď k jádru pudla. Přišlo mi velmi povrchní, že se Matt dokázal tak velmi silně zamilovat po 2 pár minutových setkání s velmi průměrně vypadající ženou. Poté 3 roky, jak sám tvrdí, na ni čekal a hledal ji.. tak asi je to světec a nepotřebuje 3 roky ženu. Potom se zase setkají, znovu spolu stráví opravdu málo času, ale už se bezmezně milují a nemohou bez sebe normálně žít. Na lásku na první pohled fakt nevěřím a tohle mi docela vadilo. Proto jsem jim to pořád nevěřila a jejich poslání, které měli mít podle původní plánu mi přišlo rozhodně důležitější. (Když odběhnu k titaniku, tak tam se Rose a Jack setkali a zamilovali snad za 1 den a já jsem jim to věřila.. ale tady to bylo tak nějak odfláknutý.) A k tomu všemu celej ten příběh neměl vůbec žádný drive, akčnost.. nic. Pořád se to tak nějak táhlo a v podstatě to žádnou hloubku nemělo. No a to by nebyl americký film, aby to na konci nemělo ponaučení :). Ale abych nebyla takovej kruťas, tak se mi líbilo to s těma čepkama, protože všichni muži zákona je nosí.. a taky mi to připomnělo Fringe... a za to máte plusové bodíky :) ()

ConanVJ

Tak z tohoto vylezl celkem průměrný film bez většího překvapení a zvratu. Škoda, jinak zajímavý nápad.60% :) ()

khedy

Romantika říznutá sci-fi se skvělým Mattem Damonem v roli politika, který dokáže překonat a změnit svůj vlastní osud. Osud, který řídí partička chlapíků, kteří si hrajou na bohy. Příjemný film u kterého nevíte jestli je spíš sci-fi nebo romantika, protože obojí mi v tomto podání bohužel moc nesedí. ()

F.man

Přiznám se, že po dvaceti minutách, kdy mi Nolfi představil Damona, Bluntovou a pravidla či chcete-li funkce jejich světa, jsem byl z The Adjustment Buream nadšený. Ani mi nevadilo, že vlastně vykrádá snad všechny pořádné akční sci-fi posledních let, protože přijít s něčím novým je čím dál tím složitější a tady vypadalo, že by to fungovat mohlo. O to více mě mrzí kam se nakonec film posunul. To všechno co bylo tak zajímavé se najednou stane jen berličkou pro hlavní linku lásky Damona a Bluntové a tady to začíná skřípat, motat se, zpomalovat, no prostě celý spád a ono zajímavé universum jde najednou do kytek. Možná i ona romance docela funguje, ale já od tak zajímavého světa, který mi Nolfie představil čekal něco krapet jiného a začal jsem se nudit. Přesto technicky vynikající s příjemným retro feelingem, takže klidné tři hvězdy. All I have are the choices I make, and I choose her, come what may. ()

PauloZ

Po nějaké době opět film na který jsem se celkem těšil a kvůli zdejšímu hodnocení očekával velké věci. Velké věci se nedostavily ani omylem. Naprosto průměrná podívaná s velkými nedostatky ve scénáři. Matta beru, Emily celkem taky, ale zbytek je slátanina, která mi vůbec nic nedala. Po 15 minutách jsem se celkem nudil a až na asi dvě trošku vyhrocené situace mě ta nuda nepustila. Pro mě celkem velké zklamání. Aspoň ta komunikace mezi správcema mohla být trošku pokročilejší. Přídavek sci-fi mi tu opět lehce chybí. ()

FFilipCZ

Mysterióznost možná tak v tom procházení dveří. Jinak čistý zamilovaný romanťák, který se ale dosti liší od těch ostatních nudných se zaběhlým dějem a scénářem. Matt senátora zahrál bravurně. Konec trošku klišé, ale na tváři se mi objevil pravý nefalšovaný úsměv - a to po právu oceňuji. ()

Marsik

Nápad celkem originální a zajímavý (svou originalitou mi připomínal film Vyměřený čas), nicméně toto bylo o trochu slabší. Divák musel neustále dávat pozor, aby se v ději neztratil. Emily Blunt se mi tu líbila, stejně tak jako Papa Doc (Anthony Mackie). Film si určitě ještě někdy pustím, protože mi nejspíš utekly nějaké souvislosti. V tuto chvíli je to těsně na pomezí 3-4 hvězdiček. 69% // (26.11.2016) PRIMA MAX HD - Po druhém shlédnutí zvyšuji ze 3 na 4 hvězdy. Možná proto, že díky dabingu jsem film více vnímal a patřičně ho vnímal. 75% (with J.) ()

spaceboyCZ

Originalni namet? Kdeze, lidi, otevrete oci. Prvni, co me trklo do nosu, byl serial Fringe a jejich "Observers", holohlavi panove v kloboucich upravujici zivot lidi tak, jak byl naplanovan a pokud dojde k odchylce, co nejrychleji a nejlepe ho vratit do stavu, aby bylo mozne dojit stejnemu cili. To, ze se jim jeden smrtelnik vzepre pak uz pripomina kdejakou kazdou druhou pohadku o tom, ze princ chce svou vyvolenou za kazdou cenu a riskuje tak i svuj zivot jen pro tech par uzasnych chvil, ktere s ni muze stravit. Nene, na tomhle nic originalniho opravdu neni. Nastesti Damon a Blunt jsou skvely par a jejich herecke vykony to cele tahnou. Nicmene, tak ci tak, na vic jak tri hvezdy to opravdu neni. ()

Kryton

Běhající Mat Damon, na kterého nabalili hubený scénář. Samotná myšlenka filmu je zajímavá. Existence či postavy sledují osudy lidstva. Pokud někdo sejde z jejich vytýčené cesty, bude navedený zpět. Film však není příběhem o těchto správcích. Celé je to klasické romantické téma o hledání osudové lásky. Tím se film, kde první půlka začla dýchat, pak její druhá (akčnější) lapá po dechu těžce (paradoxně), nestane nijak originálním a ani překvapivým. ()

VojinRyan

Matt Damon v netradičnej úlohe. Keď som si prvý krát prečítal názov, mal som pocit že to bude o nejakom právnikovi alebo politikovi čo sa snaží urovnať si život. Ale nie. Adjustment Bureau, The je odvar jemného sci-fi a napätia, ktoré sa pozvolna uvoľnuje počas celého filmu, a nakonci sa rozbehne a dôjde do cieľa. Svižný film o nádejnej kariére senátora, ktorý žije život podľa určených pravidiel, ktoré musí dodržiavať. Námet celkom zaujímavý, ale maximum to nedosiahlo. Také slabé 4*. ()

draggo

Až překvapivě špatné. Na příběh, který ze začátku působí jako tuctová a nezajímavá romantika se postupně naroubuje přiblblá sci-fi zápletka, která vyniká pozoruhodným uměním si neustále podrážet nohy četnými logickými dírami. A ani to není tak zábavné, že bych to mohl velkoryse pominout, chroupat popcorn a nechat se unášet pěkným filmem. Matt Damon a Emily Blunt mi k sobě taky neseděli, tu romanci jsem jim tak nějak nevěřil, takže ani tady nemůžu dát bodíky navíc. Přehnaná politická korektnost v podobě obsazení "hodného" černocha mě už ani nemohla naštvat. Závěrečný přeslazený happyend je jen posledním hřebíkem do rakve. Proč ne odpad? Říkám to už po sté, ale i přes všechny chyby jsem se dokázal bavit, na hodinky jsem se koukat nepotřeboval, a tak nějak mi s tím čas rychle utekl. Ale když nad tím tak přemýšlím, možná by mi podobně posloužila i Ordinace v růžové zahradě. /30% a 2*/ ()

Greg

"They stole his future. Now he's taking it back." Sci-fi drama Správci osudu se mělo námětem i obsazením řadit k nejzajímavějším filmům první poloviny roku 2011. A povedlo se mu to? Ano, sice ne na sto procent, ale rozhodně se jedná o povedený film. A stoprocentní spokojenost se nedostavila asi jenom kvůli tomu, že byl před filmem představen neuvěřitelně povedený trailer. Ale jo, scénář je velmi dobře napsaný, režisér filmu George Nolfi ho skvěle zvládá, takže se film nezvrhne v nějaký neuvěřitelný sci-fi výmysl – divák by i mohl věřit, že co je ve filmu, je i ve skutečnosti. Ani padnoucí hudba Thomase Newmana není vůbec k zahození. Jediné, co bych filmu osobně vytknul je to, že bych čekal o něco překvapivější závěr (ve filmu byl konec výborný, ale přece jenom bych čekal o něco víc). A co představitelé hlavních i vedlejších rolí? Výborné výkony hlavně ze strany skvělých herců Matta Damona (ten snad ani špatně hrát neumí) a Terrence Stampa. Ani Emily Blunt nehraje špatně a hlavně se na ni moc pěkně dívá. Správci osudu je výborně zahraný i natočený film, zápletka jde přímočaře ke konci, který ale mohl být o něco velkolepější. ()

baribal

happyend trochu kazí dojem, ale originalita se upřít nedá.. emily blunt okouzlující jako ve wild target, ovšem zde nemá tolik prostoru. Matt Damon mi do role politiků prostě nesedí, spravci osudu podle mě nejsou thriller, spis romantické drama. ()

hous.enka

"Muzu projit tema dverma sam a uz me neuvidis. Nebo pujdes se mnou. To je to, o cem jsem cely zivot snil." Ach. Emily Blunt a Matt Damon jsou sladenej par (ac ze zacatku mi k sobe neladili) a zejmena on celym filmem krasne proplouva (pozor - neplave). Kouzelna posledni patnactiminutovka filmu vykouzlila dalsi hvezdicku. Uz se tesim, az se mrknu jeste jednou. ()

Paxxx.cz

Docela dobrý film, který mi zase po dlouhé době donutil uvažovat jak bych já reagoval být na místě hlavního hrdiny. Já osobně nevěřím v osud spíše na náhodu, to jen tak na okraj :-). Vyzdvihl bych herecké obsazení, některé pasáže se mi moc líbily. Přesto si myslím, že se z tohoto filmu dalo vytěžit o trochu více, ale i tak jsem spokojený 75%. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky