David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil. (TV Nova)

desnik

Výborný scénář, dobrý nápad, dobře zahrané...po dlouhé době osvěžení. Jen ten konec bych trochu zkomplikoval:) ()

Mackro

Takto nejak si predstavujem, keď Philip K. Dick vezme vetu "láska hory prenáša" a rozpíše z toho poviedku. Rozhodne žiadne úchvatné veľdielo, ale - ako už bolo povedané - hlavná dvojica je dobrá až výborná. A tiež pomáha aj to, že koniec nie je hollywoodsky debilný, hoci celá sci-fi línia je trošku nasilu (Prečo práve voda blokuje sledovanie? Prečo treba mať klobúk?), ale dajme tomu... ide o pozerateľný film, ktorý šlo natočiť omnoho lepšie, ale aj omnoho horšie. Silnejšie tri. ()

Washom

Kombinace sci-fi a romantického filmu? Kupodivu velice dobře fungující a originální mix, včetně příjemného Matta Damona a Emily Blunt. ()

Chlo0opek

Matt i Emily velmi dobří, jen zkrátka tento námět zde již byl tolikrát, že už mě nějak dvakrát nenadchl. Takže jen takový průměr. ()

gezko

Ó anóóóó. Tak toto je ten správny film na pozdvihnutie nálady. Boj za lásku, za dievča snov, za to, v čo verím, boj proti vopred určenému osudu a boj za slodnú vôľu. To sú atribúty, ktoré mi vždy vyčaria úsmev na tvári a urobia deň krajším. Musím povedať, že dávno som nevidel takýto podarený film. Prepojenie žánrov sci-fi a romantiky je veľmi zaujímavé a nevšedné a spôsobuje to, že človek sa zahĺbi do deja až tak, že nevie od filmu oči odrhnúť a je mu ľúto keď skončí (viď môj prípad). Zaujímavé je aj angažovanie oblekových anjelov strážcov, ktorí dohliadajú na chod sveta a ktorí fungujú ako veľká hierarchicky štruktúrovaná firma na čele s predsedom. Matt Damon je v tomto filme vynikajúci (on je vlastne vynikajúci skoro vo všetkých filmoch). Nezaostáva za ním ani Emily Blunt, ktorú som až doteraz nepoznal. A prečo sa film oplatí vidieť? Pre romantikov je tu výrazná chémia medzi hlavnými hrdinami, doplnená o spoločné prekovávanie prekážok. Pre sci-fi maniakov je film zobrazením nadľudských bytostí - "anjelov", ktoré žijú dlhšie, dokážu sa rýchlo pohybovať spôsobom pechodu cez dvere a ktorí monitorujú a upravujú ľudské správanie. A pre konšpirátorovm je film potvrdením, že celý svet riadi jedna skrytá organizácia. ()

ardeas

Veľmi zaujímavá myšlienka, avšak chýbala mi gradácia, nie žeby tam nebola, ale až do konca filmu som mala pocit, že vyvrcholenie ešte nebolo ako keď bežíte po schodoch, už už ste takmer hore a v tom sa prepadnete na prízemie, ktoré v tomto prípade bol záver. ()

bergeron

úvod filmu až po koniec ma neskutočný nábeh, jednak herecký, hudobný , humorný, tak aj originálny... Hudba vás ťahá každým okamžikom, dokonca by som povedal že Vám bude robiť radosť, Matt Damon ma neskutočnú charizmu jeho konverzácie s Emily Blunt sú vtipné, svieže, a taktné a to je to čo film pumpuje, ich láska takisto. Prvá polovička filmu ako sladká omáčka, potom príde Terence s jeho úžasným akcentom a temnou stránkou šťastia a vy viete že začína boj, boj o lásku, ktorá je manipulovaná. u mňa stopercent, dokonca aj slzy radosti padli nielen z krásneho konca, ale aj z hudby čo to dotvárala. zasadená love story pomocou prekrásnej hudby. Just remember, We try to reason with you. ()

MrGandy

Víte co? Ono je opravdu zajímavé hodnotit film, jako například uživatelka "Genetic" a mnozí další. Sakra lidi, kde to jsme, aby jsme se u všeho hledali něco špatného? Já opravdu nevím, kdo měl u tohodle filmu pří sledování s přítelem/přítelkyní... na což je mimo jiné určen nějaké kecy. Neměl. Pokud se koukáte na romantický film a nemáte s kým, nehodnoťte ho negativně. Protože až poznáte, jaké pocity vám při sledování se svým protějškem přinese, až potom můžete hodnotit, co vám dal. A rozhodně nevěřím, že by váš protějšek po filmu začal debatovat o nedostatcích, kterých jsi všiml... TO by nebyl normální člověk :).... Negativně kritizujete každou kravinu a pak příjde skvělej film a zase se najde někdo, kdo ohodnotí film úplně jinak. Není to o tom, že sto lidí/ sto chutí. Je to o tom, že mnoho z vás nedokáže normálně ohodnotit film. Kdybyste byli v řežisérském křesle vy, vyleze něco neskutečně TRAPNÉHO. A přesto negativně kritizujete práci člověka a ještě v ní hledáte chyby, i přes to, že vaše verze by byla celá chybná..... ()

Petro

Pohádka pro dospěly. O tom jak s láskou až k Pánu Bohu se dostaneš a dojdeš štěstí. Mám taky takovej pocit, že mnoho z "tahů" jsem již jinde viděl. ()

Zizou_

Svěží, skvěle zahrané. Vynikající nápad. Film rychle odsýpá a ani chvilku jsem se nenudil. Taková pohádka pro dospělé :). ()

Poga

Hodne, ale ozaj hodne dobrý film. Klasickú sto krát opozeranu romantickú zápletku zasadiť do tézy, že vedľa nás žijú ľudia, ktorí riadia nás osud a my sa im musíme podriadit? Ano,ozaj výborne, neotrele. Jedna hviezda dole za koniec filmu. 4/5 ()

Dunno

Nádherné, milé, dojemné... Pro někoho možná obyčejný, ale film o chlapíkovi, který vzal svůj osud, nakopal ho do zadku a rozhodl se žít tak, jak chce a jak to cítí, je právě svou obyčejností tak krásný... ()

ReTeZa

Trošku mi to připomnělo Věčný svit neposkvrněné mysli - chceme být spolu, ale všechny překážky nám v tom brání.. Ovšem v tomto filmu je ona osudovost vykreslena trapně a sentimentálně.. Párkrát jsem se chytla za hlavu, jako proč zrovna toto.? Na druhou stranu myšlenka filmu, jakožto dávání přednost kariéře před rodinným životem a láskou je v dnešní době celkem aktuální téma vhodné k zamyšlení... ()

tomass1939

Velmi príjemné prekvapenie,o ktorom som si dopredu nič nepozrel, iba pustil a čumel :-D je to jeden super film so super hercami. Pekná romanitická zápletka, a osudom nedožičená láska-o ktorej sa do poslednej chvíle nevie ako skončí, resp. neskončí . Nie som nejaký veľký romantik, ale toto dielo je fakt božské. Bez problémov dávam ***** ()

vabambule

Film, který má spád. Film, který Vás donutí přemýšlet nad několika tématy najednou a film, který je v některých náladách schopný i rozplakat divačku :) Viděla jsem nejednou a určitě si ho za čas pustím zovu. Když pominu nápad, který má v sobě témata lásky, osudu, boha a víry obecně najednou, oceňuji herce, krátké, ale věcné dialogy - tedy celkem povedený scénář a také rychlý spád filmu, který pro filmy, které jsou k zamyšlení, bývá jen zřídka kdy. Jako u většiny filmů, které mám v oblibě, bych ocenila jeho delší konec, ale (stejně jako u těch ostatních filmů), by delší konec celou krásu zničil. Dávám tedy 89%. ()

ogheekapr

Dobrá oddychovka se zajímavým nápadem. Člověk se na to musí sice dívat s jistým nadhledem a nehledat v tom realističnost, pokud to ale dokážete, užijete si to. Jediné co mi tam trochu nesedlo byl konec a podivnosti jako klobouky a "teleportace" dveřmi.Každopádně něco nad 80% bych tomu dal, takže 5*. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky