Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Haymar

Stejně jako zástupy dalších jsem i já upřímně rád, že se Tony už konečně nabažil všech těch (debilních) filtrů a (nekoukatelných) záběrů i střihů a pustil se zas do toho co mu jde nejlíp! A tím je čistokrevná akce, napětí na hranici únosnosti a adrenalin stříkající z uší. A přesně to je splašený vlak, kde dokázal Toník Skotovic vyždímat z triviální zápletky a dementního scénáře o 200% víc než by kdo kdy čekal (to že je to klišé na klišé a patos jak hovado, mu rádi odpustíme)! A prej že z hovna bič neupleteš! Pche! To sou kecy! ()

tokyno

Tony Scott tentokrát natočil opravdu skvělou jízdu! Od začátku mě to pohltilo, a když naskočily titulky, měl jsem chuť si to pustit znova. Parádní akční zážitek, asi nejlepší za rok 2010. ()

Darik

Nezastavitelný vlak už jsme tu měli několikrát, s toxickým odpadem taky (ale tady bohužel nebylo žádný bumbum) a nějaký hrdiny, co porušujou příkazy - to vše je klišé tohoto filmu. A k mému naprostému překvapení jsem se dobře bavil a někdy byl i dokonce napjatý. Sice je zde docela dost věcí, které bych řekl, že jsou nemožné (i když nikdy neříkejme, že něco nejde), ale i tak film jako celek působí velmi příjemně a jako tv zábava to určitě obstojí - viděl bych to někdy na pátek/sobotu večer - zkrátka příjemná podívaná. 60% ()

iampatrik

65% "Nápad" jako ukázkově vystřižený z béčkového filmu - nezastavitelný vlak vezoucí nebezpečný náklad, který může ohrozit životy v nedalekém městě. Podaří se vlak zastavit? To je jedno. I na tak přímočarý, banální příběh moc pěkně natočené, vše vypadá reálně, bez přidaných triků a efektů, bez přehnaných sentimentálních scén a řečiček, ale také (pro mě) bez pořádného napětí.. Páni autoři prostě věděli jakou cestu se vydat aby nevznikla sračka vysílaná o víkendových odpoledních časech na televizi Nova. ()

Crackonosc

Scott dělá z provařený látky plný klišé jeden z nejnapínavějších filmů poslední doby! Přesto jde oproti očekávání o podívanou poměrně civilní a realistickou. Hlavní hrdinové si tu jedou ve svym vláčku, před nima se řítí vláček větší, občas něco srazí na přejezdu a nezastavitelně se blíží k místu pravděpodobného vykolejení nad zabydlenou oblastí... Pohodička, klídek... Divák našponovanej jak guma na bungee jumping. ()

shimpy(CZ)

Velice zručná práce. Kvalitně zpracovné dílko, které upoutá dynamickou kamerou a neustálým rychlým tempem. Divák je celou dobu v očekávání, jak to celé dopadne. Sympaťák Denzel Washington je skvělý. Tento film je velice příjemná napínavá jednohubka :-) ()

Píta

Nejrychlejších sto minut, které jsem u filmu prožil. Nezastavitelný letí dopředu bez zbytečných přestávek a odboček jako dráha. Akce střídá akci. Vysoké tempo nepolevuje, spíše se ještě stupňuje. Tony Scott dokonale předvádí, že výborný akční film lze natočit s minimem digitálních triků. V rámci žánru zřejmě dosud nepřekonaná Nebezpečná rychlost našla rovnocenného soupeře. ()

blues

Jednoduchý námět, navíc podle skutečné události. To je ale geniální spojení. Kromě prvních 5 minut, kdy se vše rozjíždí a teprve dostává obrysy, vás film vtáhne do děje a zastaví stejně jako vlak až na samém konci filmu. ()

ThomasCrown

V krátkej dobe ďaľšia prvotriedna žánrovka, dynamická až až a nielen vďaka vlaku. Príbeh nenudí a je veľmi realistický čo je veľké plus, našťastie sa nekonajú žiadni teroristi, prehnané výbuchy vágonov s drevom a podobne, hlavní hrdinovia uveriteľní a žiadni superhrdinovia. Napätie ma drží počas celej stopáže a je postupne dávkované. Až mám strach čo sa môže stať s tými našimi mini vlakovými súpravami:-) ()

kobe6

Na výborný akčňák je třeba? Skvělý herec - splněno...a hlavně zpracování, které vyrzí dech - rovněž splněno... i tak obyčejný klišé příběh, může pobavit a dává mi na Tonyho Scota vzpomínat v tom nejlepším světle. ()

Hanes88

Velice dobré akční drama. Chris Pine i Denzel Washington skvělí a mnoho nechybělo, abych dal všech 5 hvězd. Opravdu mě tento film zaujal. Skvělé efekty, parádní děj...jediné co mi trochu vadilo tak takové ty "americké emoce" jak film finišoval :-). Každopádně je to hodně dobrý film a znovu se na něj klidně podívám. 85%. ()

dormouse

Kdo jiný, než obyčejný američan, je schopen tak úžasného hrdinského činu, jakým je zastavení neovladatelného vlaku. Byrokratický padouch je samozřejmě tlustý běloch, černí jsou tu jen kladní hrdinové. Kladná je i černá dispečerka vlakového provozu, která pokaždé, když se potřebuje zamyslet, sváže si vlasy do culíku. Není už jasné, kdy si je zas rozváže. K bílému mladému hrdinovi, který se po kratičkém zaváhání rozhodne riskovat svů život na smrtící mašině, se nakonec (když už vlak stojí) vrátí žena, která ho z rozumných důvodů opustila, přestože vedle toho, že se z něj stal hrdina, zůstal zcela jistě patologicky žárlivým a psychicky labilním pošukem. ()

lucijelucije

Možná postupem času trochu měknu, ale nejsem zrovna ten tip člověka, který dává čtyři hvězdy na shlédnutí, jen proto, že ve snímku hrají dobří herci. A pro mě D. Washington dobrý herec je. A taky nejsem fanda typických akčních filmů, kde se stane nějaká katastrofa, a ta se musí i hned napravit. Ale Unstoppable je thriller, který vás zahrne takovou energií, akcí a vtipem, že ani sekunda tisíciny tady nemůže přijít nazmar. A to že je ve vlaku toxický náklad pro mě v tu ránu nehraje žádnou roli, pro mě je důležitý moment, že plán kteří hrající géniové vymyslí, je začátek nekompromisní jízdy, která vám pořádně zvedne adrenalin. ()

Patrik256

ocenenie: Oscar 2010 - nominácie: strih zvuku // Satellite Awards - zvuk // Rozpočet _ 85-95 milionov dolarov // Tržby _ 167.8 miliona dolarov // Tržby v USA* _ 22 688 457 $ (3 207 kin) ()

woodsman

vlaky som mal vzdy rad tu sa ruti do mesta riadne hovado ale 2 machri ho zastavia ale keby chceli da sa lachko vikolajit vlak ()

rossi001

tak tenhle filmek ikdyz jsme od nej necekal buh vi co, me nakonec moc pekne prekvapil, napinave az do konce! vykony hercu parada, kamera parada, napeti a akce solidni do 5* nechybelo mnoho, ale i tak davam 4 silne 88% ()

Dallas

Tony Scott prestúpil z metra na vlak a urobil veľmi dobre. Správnym rozhodnutím bolo tiež ponechať si strojvodcu Washingtona, prihodiť mu do kabíny mladíka Pina a už len povoliť všetky možné brzdy, ktoré môžu podobný film spomalovať. Fakt na film, ktorého premisa je v podstate triviálna je Unstoppable výborným napínavým akčňákom, ktorého záverečná polhodina beží na jeden silný nádych. Tomu dosť pomáha veľmi realistická kamera. Niektorým scenárovým klišé sa v podobných filmoch vyhnúť nedá, ale Tony ich zvláda veľmi dobre. A tak v podstate jedinou chybou ostavajú niektoré čudné pokusy o zastavenie vlaku (strieľanie partičky policajtou na tlačidlo núdzovej brzdy o priemere asi 2 cm umiestené kúsok nad palivovou nádržou lokomotívy vlaku rútiaceho sa okolo 110 km/h). Keďže, ale neviem nakoľko je film inšpirovaný skutočnými udalostami, tak kľudne ani nemusí byť Tonyho chyba, ktorý už natočil lepšie kúsky, ale ani za tento sa hanbiť nemusí. Ťažkotonážnych 75% ()

Zombi

Tony Scott je machr na dynamickou kameru a ve spojení s filmem, kde se po kolejích řítí nezadržitelný vlak, krouží kolem vrtulníky, nahání se auty, pobíhá se ve 100 km rychlosti po vagónech apod., to prostě nemohlo dopadnout špatně. Sice jsme to už několikrát viděli, ale už je to dávno, tato aktuální obměna rozhodně fanoušky akce a vláčků potěší, zvlášť když se film soustřeďuje na to hlavní, takže rodinné vztahy se tu řeší minimálně, za to se tu všechno hejbe, maximálně :o) ()

mosnak

Už to úplně vidím :-))) za dva roky na Nově v sobotu 20 hodin - MEGAFILM! Ovšem pro mě to byla "jen" oddechová pohodička. Nebýt Denzela dál bych hvězdy 2! ()

Isobell

"O splasene masince" nebo co jako... o jednom vlaku co se vymkl kontrole, vlaku s nebezpecnym nakladem, riticim se bez obsluhy Pensylvanii. Jeste, ze nastoupi na sichtu Frank (Denzel Washington) se svym novym partakem Willem (Chris Pine). Tony Scott si evidentne velmi rad hraje s vlacky. Ma to speed a ma to spad...jen chybel pan Kolbaba! ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)