Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

lareinna

Jednoznačne bez debaty úžasné. Reálne, s fyzikálnymi zákonmi v súlade. Kopa napätia, dávkovaného postupne po celých 95 minút...Krása! Nádherné vlaky a stroje. Niektoré aj "nezastaviteľné"...skvelá hudba a tempo! ()

mazadlo

Tony Scott si oblíbil americké vlaky a vůbec to nevadí protože mu to docela jde. Nezastavitelný je napínavý film se skvělými herci který je ,,potřeba" vidět. ()

peto580

Klasicky oldies akcnak ktory si myslim ze je ozaj nadpriemerny. Reziser premenil stupidny pribeh ktory tu bol niekolko krat v adrenalinovy thiller jak sa patri. ()

Imrwere

Jednoznačně a bezkonkurenčně jeden z nejlepší dramatických akčňáků, co jsem kdy viděl. Tímhle mě Tony Scott opravdu dostal. Až mě udivuje, jak moc se mnou posledních 40 minut mávaly emoce a adrenalin v krvi proudil opravdu bleskovou rychlostí. Nemůžu dát míň, než 5 hvězdiček, na druhou stranu, kdyby byla ta možnost, dal bych klidně víc. ()

misik95

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale větší blbost jsem v poslední době neviděl. Pár hodin před puštěním sem kecal s kamošem o filmech a řikal jsem mu, že filmy s vlakama jsou stupidní, ale nevěděl jsem o čem Nezastavitelný je. Jedno předpovídatelné kliše za druhým !!! SPOILER !!! ... Odpojená automatická brzda, tlouštík, který nedoběhne vlak, nastavená vysoká rychlost, toxický náklad, možná srážka s jiným vlakem plný dětí a průjezd zalidněnou oblastí. Opravdu k smíchu. Na film jsem se chtěl podívat kvůli Denzelovi, protože pár dnů před tím jsem viděl Amerického Gangstera. Neustále mi to připomínalo Nebepečný vlak ( 17% ), kde tlustý chlapík vyzkočí z vlaku přeběhne horu a na vlak opět nazkočí, vzhledem k tomu, že se toto v tomhle filmu neudálo jsem dal 1* jinak by se Nezastavitelný odpadu nevyhnul. ()

Jeržik

Stylový oldchool, ženoucí se do záhuby rychleji, než 777 do zatáčky Stantonského viaduktu. Málokdy mám z akčního filmu dojem tak surového fyzična, nicméně vlaky v podání Tomyho Scotta vypadají setsakramentsky nebezpečně. ()

serioga

Tony Scott natočil akčný film,ktorý sa len tak nevidí.Akcia počas celého filmu ani na chvíľku sa nezvoľnilo.Tých 90 minút prešlo neuveriteľne rýchlo.Proste paráda. ()

Marys

Na môj vkus strašný hollywoodsky výplach. Poďme sa hrať na hrdinov a spravme z vlakových strojvodcov supermanov a z vlakového menežmentu CSI, prešpikujme to drsnými a trefnými hláškami, dajme tam šialenú dynamickú kameru, doják na konci, nech tam má americký divák všetko, čo potrebuje k svoju slabomyseľnému ukojeniu. Keď to má reflektovať skutočný príbeh, čakal by som niečo uveriteľnejšie. ()

jerenymo

Velká slabota...nebýt Denzela tak ten film bude o hodně níž s hodnocením. Ono o jedoucím vlaku a jeho zastavením se toho asi moc vymyslet nedá....a roztřesená kamrea při jakékoliv menší akci taky zrovna 2x neprospívá. ()

wampire23

Veľmi kvalitný film. Vlaky vo filmoch príliš nemusím a v skutočnom živote ich tiež mám plné zuby, keďže sa nimi takmer denne prepravujem. Ale teraz ma prvýkrát vlaky dostali. Neskutočne dobre natočený a zostrihaný snímok, kde sa prelínajú zábery ústrednej dvojice s reportážami z televízií a tým dodávajú snímku ešte väčšiu realističnosť. Herecké výkoný sú na veľmi dobrej úrovni, potešil ma pre mňa neznámy Chris Pine, ale ani veterán Washington a kráska Dawson nezaostávali. Jediná výtka je možno k trošku prehnanej scéne s vlakom idúcim ,,na jednom kolese". Ale inak môžem len vrelo doporučiť. 80% ()

M.E.K.Y

Rejža Tony Scott je můj oblíbenec a pomalu, ale jistě ho začínám mít raději, než jeho bratra Ridleyho. Po jeho průměrném filmu Únos vlaku 1 2 3 přichází s dalším thrillerem z toho prostředí. Asi má zálibu ve vlacích (i když tam šlo o metro), jinak si to nedokážu vysvětlit... ale to je úplně jedno. Unstoppable je jedno velké klišé a dokazuje to nejen po přečtení počátečního infa o filmu, ale i v jeho průběhu... SPOILER! Filmů s podobným obsahem je hodně a všechny mají hrdiny, poražené, nečekané problémy, stejný konec a v neposlední řadě hrdé amíky, kteří na konci uznale pokyvují a podávají si ruce, jak to všechno s přehledem zvládli. SPOILER! V tomto případě ale řeknu na to jediné: NO A CO?? Film funguje a to je přece to nejdůležitější! Na nežádoucí klišé se dá snadno zapomenout, protože Scott jej přebíjí takovou silou, jakou se řítí neřízený vlak napříč Pensylvánií. Thrillery umí a zde uplatnil vše, co jeho filmy zdobí. Stupidní námět je v jeho podání zážitkem, který vás pohltí od začátku do konce! Hluché momenty jsou v každém snímku, i tady, ale když se jim nebudete bránit, proplujete jimi jako nůž máslem a ani si toho nevšimnete. Alespoň já měl z toho takový pocit. Kamera je neposedná jako hyperaktivní dítě, střih je raketový a přesto je vše nasnímané tak, že o nic nepřijdete. Ve spojení s dynamickou hudbou je výsledný zážitek hodný prostě jedině Tonyho Scotta :) Dokonce beru v potaz i logické boty (např. proč někdo nepřiskočil ze zepředu brzdícího vlaku nebo klidně z auta z boku, když AŽ na konci to šlo), ale ani tyto domněnky mi nekazí celkový dojem z filmu. Na dvorního herce rejži, Denzela Washingtona se za to, že si hraje na hrdinu, zlobit ani nedá, protože tyhle role už má vštěpené a je v nich výborný. Závěr? Thriller o zběsilé ujíždějícím vlaku umí natočit každý, ale v podání zkušeného štábu a Tonyho Scotta je to jednorázový poutavý thriller, který vás pohltí a vyplivne až na konci. ()

Illy

Scott si tentokrát nevzal příliš LSD a je to ve výsledku lepší:-) Splašená mašinka Tomáš, párek správných američanů, téměř minimum výstřelů a zvýšený adrenalin dělají z tohoto snímku nadprůměrný film nejen pro železničářské odboráře. Doporučuji. ()

Nekgro

Ano, už to tu bylo x krat, otřepané scény, typické sentimentální proslovy. Ale má to říz, akce dostatek a člověk, který chce o víkendu vypnout, se velmi dobře zabaví. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)