Bengálský tygr

• USA Burning Bright
všechny plakáty

Napínavý film o mladé ženě a jejím autistickém bratříčkovi, kteří jsou během hurikánu uvězněni v domě společně s hladovým tygrem. (Filmbox)

Davies182

Klasický nízkorozpočtový horor. Podprůměrné herecké osazenstvo, laciná kamera, úsměvné efekty, celková stylizace projektu dekádu pozadu... Začátek, než se začne něco dít, je vážně katastrofální. A ani s tygrem v domě nepříchází výraznější zlepšení. Měl jsem se bát, ale místo toho jsem to téměř prozíval. Příště Brianu na půlku filmu svlékněte, nechte jí pruhovanou kočkou pomalu sežrat jedno prso, a přidám hvězdičku. Přesto to uteklo zázračně rychle... ()

misterz

Snímku nemožno uprieť istú dávku napätia v kontexte hry mačky s myšou, kde v tomto prípade mačka je hladný, krásny tygrík a myšou sú dve chúďatká sirôtky. Z tohto dôvodu stred filmu je jednoznačne najlepší. Koniec síce priniesol dlho očakávanú dávku krvi, ale o žiadnu slávu aj tak nejde. Čistý priemer. 60/100 ()

Slasher

Tygr v domě. Zatímco vyhladovělý kočičák postupně vyráží všechny dveře nahoře i dole, sexy na spaní oblečená Briana Evigan a její iritujícně problémový mladší bratr se mu snaží neskončit v chřtánu. Má to svoje blbosti (i takovou tu celkovou), nudnější začátek a ne až tak povedený konec, ale místy to bylo i docela dost napínavý, na hlavní hrdinku se dalo koukat a mělo to Meat Loafa, takže budiž odpuštěno. 6,5/10. ()

peiton

POZOR!Tento film nie je vhodný pre citlivých ľudí a slabšie povahy.V 1.scéne sa zoznamujeme s tigrom.,,Minulý mesiac tento tiger zaútočil na cirkusového koňa.Skočil 5 metrov nad klietkou a prebehol okolo 11 iných koní,len aby dostal túto kobylu.Zlomil jej väz,aby sa nemohla pohnúť a potom..ju zožral zaživa.Vybral si ju lebo bola najkrajšia."Nemám rada filmy zo živými zvieratami,akékoľvek!Už dosť bolo naháňačiek človeka s človekom povedali si tvorcovia a tentokrát do hl.úlohy záporáka zapojili krvilačnú beštiu/tigra.A súboj človeka vs.zviera sa môže začať.Navyše šelma 2 týždne nič nejedla a teda nebola som si celkom istá či mám ľutovať ju alebo jej korisť.Film trocha pokrivkáva po logickej stránke a síce,sotva by ste tam vydržali 5 minút.Hl.hrdinka nielenže odoláva útokmi beštie a dokonca ani jej autistický brat jej to neuľahčuje.Námet originálny.Atmosféra výborná,napätie by sa dalo krájať(nevydýchnete si až do konca).Ako BONUS na záver,pointa neočakávaná.Ale kedže pointa tomu ešte viac pomohla,dávam max.počet hviezd. ()

Campbell

Překvapivě povedený film. Čekal jsem budto nudu nebo béčkový film s digitálním tygrem, ale mýlil jsem se. Film se rozjede sice pomalu ale i tak jsem se celkem bavil. Poté co se ale tygr dostane ven tak je to paráda, napětí se dá krájet scéna kdy je hlavní hrdinak v tý rouře na prádlo jsem byl napnutej jak struna. On samotnej tygr je parádní a hezkej, naneštěstí se tu tvůrci nespolíhaly na efekty tak jich je tu minimum. Evigan hraje obstojně a i když občas udělá kravinu kterou bych teda nikdy neudělal tak byla obstojná. Horší to bylo s tím malým frackem kterej mě strašně štval. A konec nebyl podle mých představ, ale jinak moc pěknej film. ()

• Film je založen na básni „The tyger“ z 19. století básnika Williama Blakese. (ARI50)