Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

Tirion

Docela povedená oddechovka. Komika je vcelku inteligentní, ale příběh se trošku vleče a scénář je předvídatelný. Naštěstí tento neduh výborně vyvažuje Harrison Ford v pozici, ve které ho neznáme. ()

Mikita

Hodně příjemný kousek, který dokáže nejen pobavit, ale i trochu zahřát na duši, malinko možná i namotivovat, že tvrdá práce se občas vyplatí a že občas tak nezáleží tolik na kariéře, jako na kolektivu, kolem vás. ()

salalala

Příjemná komedie a pro mě jednoznačné překvapení. Nic jsem od toho nečekal a fakt jsem se mile pobavil. Je tu hodně vtipných momentů a prvoplánových vtipů jen pár. Vynikající je ale obsazení, Ford si roli nehorázně užívá, Keaton nezůstává pozadu a jejich vzájemnou nelásku jim věříme, McAdams je příjemná, ale trošku zaostává a místy je na facku až. Je to ale svěže natočeno, utíká to a fakt se na to hezky kouká. Hudba příjemná, co chtít víc. Jediné, co zamrzí, je konec. Ten upadne do klišé a předvídatelnosti a srazí to hodnocení o deset procent dolů. Prostě by to potřebovalo lehce zkrátit, tak o deset minut. Konec zbytečně sladkobolný a trošku laciný. Jinak ale příjemná komedie, která pobaví a zpříjemní den. 70% ()

Desperado

Michell je v komédiách doma, a v Morning Glory to opäť potvrdil. Film plynie príjemným tempom, nikde sa netlačí a na nič sa nehrá. Problémom takýchto komédií môže byť fakt, že postráda príbeh a je viacmenej tvorený situačným humorom, ktorý sa lepšie hodí do sitcomov. Velmi výrazným prvkom je herecké obsadenie, kde dominuje Ford a ktorý si svoju večne unudenú tvár zo skorších svojich diel tu doviedol do dokonalosti, a rola mu sadla perfektne. Rachel je sympatická, Keaton príjemná, Goldblum fajn dekorácia, Wilson iba dekorácia. V zásade sa jedná o vydarenú komédiu, s nemálom skvelých hlášok, kde nezáleží čo sa stane, ale ako sa to stane. ()

MATADOR

Slabost pro Rachel McAdams a oblíbenost Harrisona Forda je u mě zjevná. Právě proto jsem měl v merku už dlouhou dobu právě Hezké vstávání, které mi pravděpodobně opět nabídne trochu té klasické romantiky, příjemného humoru a oblíbených tváří. Dostal jsem přesně, co jsem očekával, i když v některých ohledech jsem se trošku nudil. Zachránila to příjemná hudba, již zmíněný humor a nabubřelý Mike Pomeroy! ()

PogoJoe

Stručně popsáno: začalo to nadějně, skončilo to křečovitě až kýčovitě. Bohužel. Chyba není v hercích, protože Rachel McAdams ztvárnila prdlou a naivní snaživku opravdu věrohodně, stejně jako Harrisonu Fordovi uvěříte jeho životem ošlehanou kyselost a sobeckou sebestřednost. Nevyužitý potenciál. ()

CrownThomas

Já to říkám pořád..ikdyž máte film úplně k ničemu, ale hrají tam herecké formáty typu ....Rachel McAdams a Harrison Ford, tak se na to vždy dá dívat.....a lepší, když už film sám o sobě za něco stojí....:D ()

FilmFan24

Co se stane když se v jednom filmu se potká Aniie "Diane Keaton" Hallová a Indiana "Harrison Ford" Jones? Oba v rolích popichujících se moderátorů ranní televizní show, kterou řídí mladá půvabná a hodně ambiciózní Rachel McAdams, kolem které se motá sympaťák každým coulem Patrick Wilson. Pohodové, vtipné a vkusně zábavné. Těch opravdu dobrých komedií je jako šafránu. Tahle je zrovna moc dobrá. ()

Derek

harrison ford po dlhej dobe neposoby trapne a hlaskuje ako o zivot, zvysok obsadenia je prilis nevyrazny (co je skoda hlavne u diane keaton a goldbluma), rachel mcadams neurazy ale ze by ste jej nejako fandili to nehrozy... z tohto nametu sa dalo vyuzit o dost viac... ()

grogodil

S Morning Glory to máte ako s Pomeroyovou omeletou - je pripravená z ingrediencií, ktoré nájdete v každej osvedčenej romantickej komédii o hrdinke (sexica Rachel McAdams) odhodlanej si splniť svoj sen, no keď to necháte ukuchtiť niekoho, kto má s podobne ladenými komédiami skúsenosti, môže byť výsledok rovnako "delicious and fluffy" ako keď varí sympatický bručoun Harrison Ford :-) ...a pri záverečných titulkách to chcelo zábery z reportáže Pomeroyovho vyšetrenia prostaty :-)) ()

TominoLa

Skvěle jsem se bavil a to jsem se díky traileru docela obával. Bylo fajn vidět Rachel opět v dobré roli. Sherlock Holmes, nebo Zakletý v čase bylo od ní zklamání a už jsem se obával, aby to nešlo z její kariérou z kopce. Naštěstí jsem se neobával dlouho a díky ní a skvělému Indymu bylo mé rozhodovaní kam se přiklonit v hodnocení lehčí. 70% ()

togaf

Od filmu jsem dostala vše, co jsem čekala. 107 minut lehké zábavy a jako bonus Harrisnona Forda. Děj je předvídatelný, ale některé momenty jsou vtipné a Rachel McAdams mi kupodivu nelezla na nervy. Suma sumárum za tři * ()

Skip

Nejpozoruhodnější na tomto filmu je, že v něm hráli herci formátu Harrisona Forda a Diane Keaton, což je pro mě nepochopitelné. Jelikož nepředpokládám, že by měli problémy s placením nájmu, jde buď o momentální zkrat, nebo počínající senilitu. Jde o komedii, u níž je problém aspoň se pousmát, natož zasmát. ()

kalap

Rachel bola úžasna, ktorá všetko robila s obrovským zanietením a vždy mysliac na prácu, pri chôdzi v behu aj pri súloži bola posadnutá prácou a tým všetkých pritiahla ako na špagátiku. ()

Parlay

Roztomile roztržitá, pozitivní energií až „přebitá“ a nesmírně sympatická Rachel McAdams, neodolatelně morousovitý a roli si zjevně užívající Harrison Ford a nestárnoucí Diane Keaton - již jen tento povedený triumvirát snímek pozvedá z hladin průměru. Pohodová podívaná z prostředí ranního televizního zpravodajství navíc nabízí milou atmosféru plnou leckdy věru trefných, peprných hlášek a v tu ránu, ani to neočekáváte… Poťouchlý úsměv spokojeného diváka je rázem na světě :-) Dramatičtější rovina naštěstí není nijak ke škodě, Becky budete nepokrytě fandit a v případě Mikea Pomeroye doufat, že jeho zahořklost z oceli nakonec vezme za své. Snímek má sice i své slabší chvilky (srdeční sval neatakující romantická linie a nevyvážené tempo vyprávění), ale nakonec přimhouřím obě oči a dám čtyři hvězdičky. ()