Washingtonský lobbista a obchodník Jack Abramoff se zapletl do obrovského korupčního skandálu, který zahrnoval i vysoce postavené státní představitele. Byl obviněn z podvodu, spiknutí, daňových úniků a uplácení politiků. Kevin Spacey září v roli atraktivního padoucha, jenž neztrácí okouzlující styl ani při té nejšpinavější akci... (oficiální text distributora)

Šakalík

Jeden z nejukecanějších filmů roku, který ale zaujme svou autentičností a brilantním výkonem Kevina Spaceyho. Samotný film vypráví skutečný příběh lobisty Jacka Abramoffa, který proklestil cestičku do Senátu nejednomu politikovi, aby sám nakonec tvrdě narazil. Dobré na filmu je to, že z Abramoffa lacině nedělá jen obětního beránka, pač on to asi žádný velký lidumil taky zrovna nebyl – ostatně VŽDYCKY jde jen o peníze. Nicméně divák neznalý poměrů v americké státní administrativě asi samotný film příliš nedocení. Nejlépe asi motto filmu vystihl samotný Kevin Spacey citovav Harryho Trumana: „Chceš-li mít ve Washingtonu přítele, pořiď si psa“. ()

jojinecko

Dlho predlho som premýšlal nad hodnotením, ale s odstupom niekoľko dní budem zhovievavý. Je fakt, že tak perfektný a večne aktuálny námet, by si zaslúžil lepšie,komplexnejšie a silnejšie spracovanie. Kevin Spacey už zahral aj lepšie, ale svoju laťku nepodlieza. Príbeh je trochu povrchnejší, niekomu môže pripadať viac domotaný a nezaujímavý, mne ten výsek stačil na vtiahnutie do deja a porozumenie postavám, hoci celé to bolo skôr skratkovité. Ale pravdivý fakt, že lobbing je hybnou silou politiky a biznisu tu bolo znázornené pekne a to sa cení... Btw odporúčam pozrieť archiv relacie Lampa, kde bol hosťom Patrik Tkáč z J&T (alias "slovenský Jack Abramoff'"). ()

cab

Od sameho zacatku jsem mel s timto zivotopisnym hybridem znacny problem, nebot herecke prevteleni hlavniho protagonisty Jacka (Kevin Spacey) je luxusni, ale lide kolem nej nebo jeho spoluhrac dost za jeho vykonem zaostavaji, a protoze televizni vzhled a reziserovou neumtelstvi, ktere jsem si jenom potvrdil se vzpomenutim si na jeho ranejsi tvorbu filmu dvakrat nepridavaji, tak se musim snizit k prumernemu hodnoceni, jez je na hrane se spatnym filmem. Lobismus je moderni kradez a zaroven vynosne pole na prikre hrane svevolneho klickovani v aplikaci zakona, coz je lakave tema na traktivnejsi provedeni, ktere by si v budoucim projektu urcite zaslouzil a ani se nemusi jednat o zivotopis. 50% ()

danny_21

Zajímavý pohled do pro mě neznámého prostředí lobbingu, člověk by až nevěřil jak krásně ten propletenec může fungovat. Místy to sice pro mě bylo trošku náročnější sledovat všechny souvislosti a neztratit nit. Nicméně mě to zaujalo, asi si o tom židákovi Abramovi zjistím více informací, dokázal v tom chodit hezky, to se musí nechat. Kevin standartní, Barry výborný - dávám 75 % ()

terunka003

Svižné, právní, Washington DC, o penězích, Indiánech. Takovým věcem moc nerozumím, rozhodně je hezké vidět, jak to chodí ve světě a určitě i u nás. Takže to vemu zkrátka - hudba fajn, prostředí dobrý, herci super, a Kevin Spacey ještě lepší! ..to bodání propiskou bylo docela inspirující.. ()

• Jack Abramoff, hlavní postava příběhu, byl ve skutečnosti producentem filmu Rudý škorpion (1987), s jehož plakátem se ve filmu setkáme celkem čtyřikrát. (Ignus.cz)
  • Casino Jack byl poslední režisérský počin George Hickenloopera, který necelé dva měsíce před uvedením filmu do kin zemřel. (Ondrus)