Reklama

Reklama

Mladá žena dělá dvě práce, aby si mohla dovolit koupit byt s výhledem na proslulý přístav v Hong Kongu. Ale když zjistí, že nemůže držet krok se stále rostoucími cenami nemovitostí, použije extrémní prostředky, aby získala co chce.
Když byla Cheng (Josie Hoová) ještě malá, mohla z jejich bytu v Hong Kongu sledovat proslulý přístav Victoria. Ale jak šel čas, staré budovy před jejich domem byly zbourány, aby uvolnily místo pro velký rezidenční projekt, který nyní blokuje její výhled. Zklamaná a naštvaná Cheng přísahá, že jednoho dne našetří dost peněz, aby se její rodina mohla přestěhovat do nového bytu s nádherným výhledem na moře. Pro dosažení svého snu, musí Cheng tvrdě pracovat na plný úvazek na dvou místech. Dokonce zajde tak daleko, že ukradne data zákazníků, aby je prodala jiným společnostem. Nicméně, bez ohledu na to jak moc dře, nemůže vydělat dost, aby udržela krok s neustále se zvyšujícími cenami hongkongských nemovitostí. Když její otec smrtelně onemocní a léčebné náklady rostou, rozhodne se učinit pro rodinu osudovou volbu - nechat otce zemřít a vyinkasovat peníze z jeho pojištění. Ale jak se ukáže, ani peníze z pojistky nebudou stačit, protože ceny opět poskočily. Její sen se zdá být navždy nedosažitelný ... dokud Cheng náhle nedojde, že pokud má získat co chce, musí vzít věci do svých vlastních rukou ... i kdyby to mělo znamenat, že budou hodně od krve. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (143)

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

No podívejme na Hong Kong! Josie Ho je pohledná a na první pohled křehká workholička, která jde tvrdě za svým snem, jímž je koupě bytu s výhledem na moře. Bohužel bytová politika v Hong Kongu a v Šen-Čenu je taková jaká je, takže hlavní hrdinka se dostává do situace, kdy je nezbytné jít přes mrtvoly. Film má dvě dějové linie, které do sebe na konci zapadnou, ale je třeba být velmi pozorný v celém průběhu filmu. Zařve celkem 11 lidí, a to vždy dost našláplým a brutálním způsobem, děvče se s tím vůbec nesere. Druhá dějová linie je sekundární, slouží rádoby k objasnění motivů vraždění, což je ale ve výsledku schované pouze za dvěma scénama, mohlo tedy dojít k prostřihu této části. Pro ty, kterým to uniklo, tady mám hint: Mrkněte na 42. a 85. minutu.;) Spokojenost 85% ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Šílený masakr? :) :) Tohle je mix sociálního dramatu a fans slasher-komedie okořeněněné mírnými gore prvky. Vidět zvratky, krev, absurdní mordy...no nakonec proč ne. Chybí tady však podstatná věc a to je myšlenka nebo atmosféra. Přece vystřelený mozek nemůže nikoho uspokojit. V dnešní produkci je to hodně málo. Jestli se chce někdo podívat na nepříjemný, odporný a mrazivý hnus, tak mu doporučuji Martyrs nebo Srpski film. 2/3 Dream home tvoří neurčitý odosobněný malý příběh "malé" ženy. Té jebne - nic víc a nic míň. Finální propojení dvou vláken slátaniny vyděsí. Ano, zhnusí svou banalitou. Tolik nudných minut ničeho. 1* dávám za černý humor. 23%. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud se jedná o sekvence, které popisují události předcházející vraždám, tak nic moc. To, co vedlo hlavní hrdinku k jejímu konání, mě příliš neoslovilo a nijak zvlášť nebavilo. Ale jakmile se přešlo do mordovacího módu, stal se z Panga profesor na nekorektní Vysoké škole krve a vnitřností a já si to vrcholně užíval. Škoda, že té vaty okolo bylo tolik. 60% ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Ďalší násilný a krvavý počin z Ázie, ktorý ponúka svojské riešenie hongkongskej bytovej krízy. Divák sa tu dočká napríklad čriev nezbedne vyliezajúcich z brušnej dutiny či ufiknutého pindíka a realisticky vyznievajúcich mordov, nakoľko hlavná postava nie je žiadna veľká väzba a od svojich obetí dostáva celkom cez držku... Taký krvavý kúpeľ ako nedávno predviedol singapursko-indonézsky Macabre sa však Dream Home-u zopakovať nepodarilo. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Horor? Ani náhodou, páč tady se není čeho bát. Masakr? Ano. Sociálně kritická studie společnosti o tom, kam až lze dohnat frustrovaného jedince. Podle skutečné události? Nu, o jedenácti mrtvých silně pochybuji, takže tenhle otřepaný slogan na mne nepůsobí. Cheng si prošla nelehkým dětstvím, a tak se chtěla alespoň v dospělosti zařídit podle sebe. Již otevírací scéna má pěkné grády a je vskutku mistrovsky realistická. A to divák ještě netuší, co všechno přijde! Ano, nejen střeva ven, ale i prkno v držce. A když se střílí, tak létají cákance až na kameru. Po trikové stránce nelze moc vytknout, jelikož občas uměle působící kůže je jen malinkým kazem na zdařilém gorefestu. Krev se tak valí v proudech a baňka zaražená do krku má rovněž své kouzlo. Jenže kromě masakru je zde, na rozdíl od třeba tupého francouzského Inside (2007), solidní příběh, což se počítá! ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama