Reklama

Reklama

Modrý tygr

  • Slovensko Modrý tiger (více)
Trailer
Rodinný / Komedie
Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla. Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (113)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Děcka, jásejte! Po době dlouhé tak, že by se dala lehce nespočítat, máte v kině film, po němž vás rodiče nebudou fackovat za opakování sprostých slov nebo za to, že si v hračkářství po vzoru hlavního hrdiny vyberete samopal. Využijte toho, protože kdo ví, kdy se to zase bude opakovat. Duchaplnými výlevy zdejších odpadních specialistů, kteří z tygra vtipně dělají "kripla" anebo kteří už podle obsahu poznají, že je to "píčovina", se nenechte odradit. Však ono jestli se podle nějakého obsahu něco pozná, tak leda podle obsahu komentáře úroveň komentátora. Jen rodiče klidně pošlete do jiného sálu, tenhle film si asi více užijí v pohodlí domácího gauče nad talířem guláše od babičky. No a nyní se vám, milé děti, omlouvám za ty pohlavky, co dostanete za opakování sprostých slov z mého příspěvku... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Český film, který měl asi docela velké ambice. Není se čemu divit, spojení hraného filmu s animovaným je zajímavým kouskem a myslím, že v tomhle případě je to to jediné, co se doopravdy povedlo. Je neskutečné, kam se za posledních dvacet let dostaly české pohádkové, nebo rodinné filmy. To, co je chloubou české kinematografie v současné době představuje spíše opak. Nejhorší na tom je, že ani klasikové žánru už nic nezmohou, jak nám dokázal film "Saxána a lexikon kouzel". Z českých pohádek se vytrácí lehkost, krása a jsou spíše filmy, které jsou poplatné době, což zní hrozně, ale také konzumu. Musíme točit pohádky, které by mohly zaujmout i za hranicemi, kde podle všeho mají hodně špatný vkus. Chceme se přiblížit americké produkci, ale neuvědomujeme si, že americká produkce má skvělou tradici pohádek pouze v těch animovaných. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/modry-tygr-2012-30.html ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Asi takhle, zatímco dobro je tu znázorněno mile, s letní atmosférou skleníků a chození na boso, zlo je debilní, že by to jeden nevymyslel. Starosta je ztělesněním blbosti filmařů, kterým se trikovka s tygrem kupodivu povedla. Koukal jsem se blbě, anebo tam fakt nebyl žádnej product placement? Přes všechny výhrady, docela solidní film pro opravdu malý děti s opravdu malými protagonisty. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Český dětský film žije na přístrojích, podle tvůrců má barvu modrého tygra, a až ho vaše představivost z přístrojů odpojí, z milého tygříka zbudou jen chlupy. Od počátku se film vzpírá vizuální fádnosti. Se záživností příběhu o kouzelném a zatoulaném modrém tygříkovi, jehož existenci v podstatě podněcuje a živí dětská fantazie, už je to podstatně horší. Debutující režisér Petr Oukropec k divákům všech věkových kategorií postupně vysílá stále intenzívnější signály, aby spolu se sledováním filmu zapojili i svoji představivost, ale úspěšnost této snahy o jakousi vnitřní komunikaci režiséra s divákem je mizivá, zvláště když film jen a pouze nudí. Produkce vychází vstříc, že nesází na rušivý product placement a v hereckém obsazení se neobjevují profláklé tváře. Pokud jde o role dospělých, lze hovořit o kvalitním, i když divácky méně atraktivním obsazení (Hrzánová, Hartl) a dětských rolí se zhostili nováčci nevyvolávající dojem naučeného odříkání textu. Se syžetem vyprávění s až surrealistickými prvky bude mít nejeden divák nakloněný jasným zásadám filmové řeči potíž. Bude nějakou dobu trvat, než si zvykne na neobvyklé režijní postupy a konfrontaci reálného světa se světem fantazijním nevstřebá na první dobrou a pokud vůbec. Tvůrcům nestačila stěžejní zápletka o modrém tygrovi pohybujícím se volně městem a každá snaha rozpohybovat film nějakou fantaskní scénou jim vycházela poměrně rozpačitě, zvláště když na scénu vypustili žalostnou a nevkusnou trikovou animaci. Film si pak ještě zasadil ránu, respektive si zkomplikoval "jepičí" život, když ve snaze udržet pozornost dospělého diváka, sáhl v ději k nekalým zákulisním praktikám místního starosti a lidí kolem něj, což určitě odvádělo pozornost nejednoho dětského diváka, který určité rozptýlení nalezl pouze ve scénách s malým tygrem, kterého si dětští hrdinové vezmou do své péče. Scén s tygrem je tady ale hodně málo a téměř nepřinášejí do vyprávění žádný vzruch. Jiskra chybí ostatně celému filmu. Žádný zážeh se nekonal. Právě naopak. Je to pěkná chcíplotina. Tygřík si nezařval. Režisér Oukropec s divákem neuměl komunikovat. 40% ()

ibeh 

všechny recenze uživatele

Kladně hodnotím originalitu a výtvarné zpracování. Dětská fantazie, modrý tygr a nádherná botanická zahrada byly kouzelné. B. Hrzánovou vždy ráda vidím v divadle nebo na plátně. Děj je ovšem nedotažený, pomalý, uspávající. Opravdová ukolébavka. Ani herecké výkony nejsou oslňující, pan Hartl opět hraje mimoně a jeho filmový syn jenom stále na něco zírá a téměř nehraje. Postava starosty se typově do příběhu vůbec nehodila a herec je zbytečně afektovaný. Škoda. Ráda už bych byla někdy českou pohádkou zase po letech mile překvapena. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové. (AngelusCZ)
  • Modrého tygra ve skutečnosti hráli tygří dvojčata Aron a Tarzan. Jelikož měli stejné zbarvení, mohli se používat paralelně a „na střídačku“. (SimonSomin)

Reklama

Reklama