Modrý tygr

• Slovensko Modrý tiger (více)
Rodinný / Komedie
Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla. Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. (oficiální text distributora)

UncleSam

Tohle je taková příjemná, kouzelná pohádka. Líbila se mi, jako dospělému divákovi, a myslím, že se líbila i dětem v sále. První minuty se těšíte, jak ten tygr vlastně bude vypadat, příběh plyne pomalu, ale rozhodně není nudný. Tenhle film je hlavně o těžké představivosti a mě se líbila jak jeho vizuální, tak hudební stránka :) ()

Kracken

Tomuhle filmu bych především vytkl nesourodý scénář a herecké výkony. Co bych naopak pochválil, jsou vkusné, různorodé animace, které se táhnou průběhem filmu. Zvláštně abstraktní svět ve kterém se odehrává triviálně-dětsko-kouzelný příběh, mě nadšením ze sedačky rozhodně nezved. Potenciál velký, výsledek průměrný. Nejlíp se mi koukalo na modrého tygra :) ()

TomasKotlant

Koukatelný český film pro děti, který si však myslí, že k pobavení stačí jedno pěkné zvířátko a několik povahově vyhraněných charakterů. Celou stopáž to bohužel neutáhne, občas jsem se nudil. Několikrát jsem zapochyboval, v jaké době se to mělo odehrávat. Retro atmosféra kombinovaná s plány na moderní velkoměsto působila místy směšně. Slabší tři hvězdy. *** Ve zkratce: Jé, hele, tygr. A je modrej! ()

Luk Skywalker

Tak nudné, že jsem to přepnul a neviděl konec a ani mě nezajímá. Schizofrenní snímek, kdy se animové snové sekvence střídají s hranými a to podpořené nesympatickými rolemi a herci (tu Votrubovou bych zabil). Zbytečný film stejně jak Kuky se vrací, na tenhle snímek jsem si při puštění tohohle vzpomněl. A abych si opět zaryl, tak pohádka na Štědrý večer má 38 procent. ()

Alenka.

Animované sekvence a ilustrované věcičky jsou neuvěčitelně nádherné, hravé, tajemné...prostě lábuž a dokonalost! Aby taky ne když výtvarnou stránku dělal Horváth. To je bohužel tak 10 minut filmu. Těch zbývajících 80 je neskutečná nuda k uzoufání...což je smutné, když pro něco tak neuvěřitelně nádherného musíte trpět skrz něco takového. ()

• Modrého tygra ve skutečnosti hráli tygří dvojčata Aron a Tarzan. Jelikož měli stejné zbarvení, mohli se používat paralelně a „na střídačku“. (SimonSomin)
  • Knížka, kterou Johanka (Linda Votrubová) čte, se jmenuje "Trosečníci z vlaštovky" od Arthura Ransoma. Není bez zajímavosti, že jedna z postav zmíněné knihy, Titty Walkerová, se povahově Johance velmi podobá. (dvd-L)
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové. (AngelusCZ)