Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

katasta

Říkám to pořád, ale bohužel stále je to pravda, nové české pohádky stojí za velké kulové, a možná ani to ne! Nemá to žádný příběh, všechno je jenom ohromně patetické, slaboduché, povrchní, přímočaré, jakoby to vymýšlelo pětileté děcko, a i to by možná mělo více fantasie. Celé je to nuda, občasné vložené rádoby písničky jsou strašné a otravné, charaktery jsou k pláči....jednu hvězdičku dávám za těch velmi málo úsměvných momentů, co se tam našly. ()

Frajer42 odpad!

Jen za vždy skvělého Miroslava Donutila a k mému překvapení skvěle hláškujícího Petra Nárožného * nedám. Celá pohádka je výsostně trapná. Efekty naprosto pofidérní. Herecky až na pár vyjímek ubohé. Naprosto nevěrohodně interpretovaná doba. Naprosto debilní děj. Pohádka se táhne odnikud nikam. Naštěstí po hodině a půl přijde vynucené rozuzlení. Trapas, průser, odpad. Nebýt Donutila, vypínám. ()

Pepinec

Nelíbí se mi myšlenka příběhu. Že když se člověk z lásky vydá na pomoc lakomým lidem, je postaven před rozhodnutí obětovat život svůj anebo nejmilovanější osoby. A nůž na krk přitom položí hodná víla, která zprvu sama nabídla pomocnou ruku. A také nerozumím tomu, proč si někdo dá tu práci získat do vedlejších rolí špičky Donutila, Stašovou, či Nárožného, a do úlohy hlavního krasoně obsadí bambulu, co vypadá, že neumí do pěti počítat. Naopak k pochválení budiž příjemná atmosféra ve vesnici, již zmíněná vedlejší herecká esa, hezké vykreslení božstva, a pěkné dosazení do české kotliny. Byť s trochou Islandu nebo co to bylo... ()

kaylin

Je vidět, že nejlepší roky českých pohádek jsou přece jen pryč, ale zrovna tahle pohádka má ještě celkem dobré postavy a hlavně zajímavý příběh. Co nesedí, to je zpracování, které je díky digitálním trikům jednoduše podivné. Nevypadá to pěkně a myslím, že ani dětem seto místy nemusí líbit. Je ale hezké celkem standardní rozdělení dobra a zla a zápletka, která musí dopadnout dobře, ale chcete vědět, jak se k tomu dobrému konci dojde. ()

Fr

Vyřiď všem, že až bude nejhůř může za mnou přijít jenom Květuška..... Jednou si Dešťová víla vyšla na průzkum veřejného mínění na chudáky. A tak se stalo, že živly ovládající zemi udělaly poradu a rozhodly: lidi jsou špatní, nechali jsme je dlouho bez dozoru a za trest nedostanou vodu. Ani svěcenou! Samozřejmě čistá láska .... jasný je to každýmu, kdo viděl někdy nějakou pohádku...... Květuška jde za vílou, Ondra za Květuškou a já zjišťuji, že si přeji, aby to konečně skončilo. První půlka celkem ujde, ale když dojde na putování a plnění úkolů, je všechno pryč. Je to chudé dějem i obrazem. Kladem je zajímavé herecké obsazení, herci (překvapivě) hrají ,,normálně“, jako by se snažili improvizací zaplnit prázdná místa po myšlenkách, vtipu a ději a též dialogy nejsou vrcholem trapnosti. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Přeji si poroučet větru - dešti. 2.) Hledám osobu zodpovědnou za povodně. 3.) Chci vidět M.Donutila v podobě J.V.Stalina. 4.) Věřím na víly. 5.) Nevěřím na lásku. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Vo filme sa objavili lokácie Islandu: vodopády Dettifoss a Gullfoss, pohorie Landmannalaugar (Dúhové hory) a oblasť Námafjall s plynnými fumarolmi (oblasť Mývatn). (haffen)
  • Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)
  • Kvůli výraznému slovenskému akcentu Vici Kerekes, představitelky Květuška, ji při postsynchronech nadabovala mluveným slovem i zpěvem Hana Kusnjerová. Stejná dabérka jí propůjčila hlas i v pozdějším filmu Sedm dní hříchu (2012). (funhouse)