Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sázka dvou bohatých gentlemanů zamává se životem spokojeného, chudého ale poctivého mladíka v centru Londýna. Dokáže milionová bankovka změnit jeho společenské postavení? Jistě! Ale dokáže to bez toho, aby byla byť jen z části utracena? A dokáže zažehnout i lásku? (Chegi)

Recenze (85)

George.Camel 

všechny recenze uživatele

Když máte peníze, otvírají vám dveře, nemusíte nic platit hned, klanějí se před vámi až k zemi. Ale jakmile na povrch vypluje jen minimální podezření, že jste švorc, vše se obrací a všichni chějí zaplatit, berou vám dodané zboží a málem krachuje burza. Je to stejné i po více než padesáti letech a tato komedie má stále co říci. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Tuhle klasiku jsem miloval už jako dítě. Neodolatelný G. Peck je v Anglii bez peněz a klasická anglická náruživost v sázení mu dopomůže prožít měsíc v přepychu a získat půvabnou nevěstu. Mark Twain byl osobitým humoristou s humorem ne nepodobný svému anglickému protějšku Ch. Dickensi. R. Neame natočil skvělou komedii plnou osobitě britských zápletek, vše okořeněno romantikou - jak že se jmenovala představitelka té dívčí role - tady jsem ji nenašel... Menší roli si tu zahrál W.Hyde-White, známý především z My Fair Lady. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Úsmevná rozprávka, na ktorej sa už podpísal čas i keď si myslím, že aj v dobe vzniku bolo príliš veľkou odvahou nakrútiť podľa Twainovej poviedky poldruha hodinový film. Je pravda, že šarmantný Gregory Peck zachránil vo filme mnohé, ale strihačove nožničky zachrániť nemohol. Výsledkom je pomerne priemerný film, na ktorý sa celkom príjemne pozeralo v polovici minulého storočia a ktorý neurazí ani dnes. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Tuším že se tenhle film jmenoval "Milionová bankovka". Gregory Peck v roli náhodného dočasného milionáře dokazuje, že jenom povědomost o tom, že je člověk bohatý z něj může udělat váženého člověka i když nemá ani vindru........ Původní komentář z kamenných dob CSFD, kdy bylo českých názvů poskrovnu :)) ()

sydney 

všechny recenze uživatele

Předlohou tohoto filmu je satirická povídka Marka Twaina. Henry Adams, americký námořník (Gregory Peck), který nemá ani vindru, bloumá bez cíle po ulici, když ho osloví dva bohatí gentlemani s žádostí, aby jim pomohl vyřešit jejich spor, týkající se milionové bankovky. Jde o to, zda je člověk schopen žít jeden měsíc s milionovou bankovkou v kapse, aniž by z ní utratil jediný halíř ( penny, sorry). Adams na to přistoupí a zjišťuje, že ať projeví zájem zakoupit nebo podniknout cokoliv, v okamžiku, kdy chce platit milionovou bankovku, je v restauracích, obchodech, hotelech a nakonec i ve společnosti zahrnován nejen až královskými poctami, ale všechno, na co si jen vzpomenene, dostává zdarma. Nakonec, když Adams málem ztratí svoji důstojnost a dívku, kterou miluje, se ukáže, že peníze způsobují víc problémů, než jakou mají hodnotu. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu se objevuje záběr na americkou vlajku, která má 48 hvězd, přičemž v novinách Daily News je uveden rok 1903. Vlajka se 48 hvězdami se však používala až od roku 1912 do roku 1959. V době, kdy se má děj odehrávat, by měla viset vlajka s 45 hvězdami, která se používala do roku 1908. (Kamiiik)
  • Film se natáčel v Buckinghamshire ve Velké Británii. (rafix)
  • V roce 1903 byl 1 000 000 liber srovnatelný s 100 000 000 americkými dolary nebo 65 000 000 librami v roce 2014. (Mol)

Reklama

Reklama