Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

B!rkof99

K jiným tříhvězdičkovým filmům je to asi nefér, ale mně se tahle trilogie líbí efekty, které jsou i zde zvládnuté skvěle. Děj je jednoduchý, ale zabalený do trojobalu, který je usmažen ve velmi špinavém oleji... Ale co, Shia je prostě Shia - nezklamal jako vždy. Občas jsem se i zasmál a na tu blondýnu se taky dalo koukat:-) ()

FortKnox

Při počáteční rekapitulaci mi přišlo, že jsem jeden díl Transformers prošvihl. Bay při natáčení trojky snad ani nebyl na place a rozdával jsi to v karavanu s Rosie Huntington-Whiteley, kterou vyhrabal z reklamy na spodní prádlo. Měl ji zaplatit nějaké herecké kurzy, protože ta umí tak maximálně kroutit zadkem. Je to příliš dlouhé, scénář je čirá improvizace, všechno recyklované z předchozích dílů. Je to snad nejhorší film, na který jsem kdy šel do kina. Kdybych neseděl uprostřed vyprodaného sálu, normálně se seberu a jdu v půlce domů. Snad se Bay vrátí nohama na zem a za dva roky, jestli ho ještě Paramount pustí za kameru natočí něco za co ho máme rádi. ()

tohl

Film som videl pred 3 hodinami v IMAXe. Jediné čo si z neho pamätám je dvojica malých "plecháčov" . Len oni držia celý film nad hladinou. Ináč z celého filmu mám pocit že Spielberg a Bay si zaplatili nikoľkostomiliónovú demoličnú derby. Priznávam že niesom fanúšikom Transformers ale to čo predviedli v trojke je na hranici odpadu. A Slow-Motion 3D súboje sú síce pekne spravené ale prestanú byť zaujímavé po prvej polhodine. ()

vieriX

Tak se na to vrhněme akci nemá smysl hodnotit jedna se o naprostou epickou záležitost Bay hodně od minule zapracoval na tom ať je to přehledné a je vidět kdo si s kým dává po hubě. Scénář je vidět, že si ho vzal někdo více do parády než minule je tu hodně znatelný pokrok v ději a ve schopnosti vyprávěni. I když zrovna oskarové ambice nemá všichni víme, že je akce na prvním místě. 3D u názvu filmu je opravdu 3D a ne nějaká rychlo konverze. Abych jen nechválil tak se tu opět objevila chvílemi ta infantilnost co provázela i minulý díl. Ale pořád to nepřeváží ten naprosto skvělý zážitek po odchodu z kina moc často to nedělám, ale tady nejde dát nic jiného než 5*. PS: Druhý den jak trochu opadli emoce musím jednu objektivně jednu hvězdu ubrat ()

Kellerman

Dvojka mě nijak zvlášť nenaštvala.Byla hloupá,přepálená,občas nezáživná a Bay znovu prokázal,že nezná míru.Ale zároveň se dala docela v pohodě akceptovat jako běžné hollywoodské pokračování,tedy ve stylu "všeho víc,všechno dražší a taky horší" jsem se u ní solidně pobavil.Ovšem od trojky jsem požadoval víc,protože má přeci jen celou sérii uzavírat.Což znamená zhruba to,že jsem od Baye chtěl emoce,osudovost,ale hlavně alespoň trochu smysluplný příběh,nad kterým člověk nekroutí hlavou.Vždyť jednička fungovala bezvadně a dokázala,že to jde i ve filmu o přerostlých robotech.Ovšem Bay před diváky předhodil napulírovaný a akcí přeplněný nesmysl,který nic neřeší a jehož existence v podstatě nemá valný smysl.Což se právě u dvojky ještě dalo přijmout,ale trojku to v mých očích definitivně zabíjí.Co na tom,že akce je perfektní,když stejně při dvou a půl hodinové délce zákonitě začne nudit? Bay by ve vlastním zájmu měl dodržet své slovo a po trojce dát Transformerům vale,i kdyby trhli třeba miliardu.Protože tady definitivně ukázal,že tahle série se nemá kam dál vyvíjet a jen by v ní zbytečně zabíjel svůj nezporný režijní talent.A jestli opravdu chce natočit komorní gangsterku ve stylu Pulp Fiction,tak sem s ní,právě teď potřebuje napravit si pověst jako nikdy předtím. ()

holda88

U mě prostě 5/5! Takhle adrenalinem, efekty a akcemi nabitý biják se jen tak nevidí! Sice si Amerika zase dokazuje jak je velkolepá, ale dílo je to podařené! ()

CubalibreCZ

Nevim co vám je :) ten film se mi líbil..nebudu tu psát komentáře ve stylu vystudování DAMY jako ostatní .Akce tam byla,to že někdy vedli až příliš dlouhé dialogy?No a co.. ono by to bylo o ničom kdyby se roboti řezali už od začátečních titulků do konce filmu né ?MYslel sem si ,že mi tam bude chybět Megan Fox,ale opak se stal pravdou díky Rosie Huntington-Whiteley sem si na Megan dá se říct ani nevzpoměl :) Takže sečteno podtrženo bylo to akční,vtipný,někdy bech deroucí, díky autům a Rosie Huntington-Whiteley sexy.Transformer 3 pro mě propadákem rozhodně není! ()

Eilem

8/10 Po dvojke veľké zlepšenie. Príbeh síce veľkú silu nemá ale to ostatné áno.Úvod bol síce pomalší zasadený do pretvorenej reálnej minulosti do tzv. filmoverj budúcnosti čo nebol zlý nápad. Vtipnosť a dialógy tiež moc nevinikali až na pár vnimiek.Trez k pozitívom.AKCŇOSŤ spojená s efektami bola hlavným pilierom filmu.Po prelome úvodu do jadra filmu vlastne až do konca bol film v neustálom rytme akčnosti a neuveriteĺnom spáde.(nebolo to len pár vychytených scén pri ktorých si človek povie super) .V tomto filme to fungovalo stále bez jedinej prestávky.Konečne možem pridať plus aj 3D zážitku bez ktorého by to stratilo šmrnc. Herecké výkony ničím ohromujúce.Hudba výborná. Od záveru deja som čakal trošku viac. ()

george82

Slabší než dvojka, ale akčnější než jednička. Trochu dlouhé a hlavně: Co tam do prdele dělala ta trapná bloncka s horním rtem jako kdyby měla rozštěp. No to ne. Bez ní by to bylo to pravé. Naprosto tam neseděla. No nic. Jinak prima podívaná. ()

Stranger77

Naděje na temnější, ale zároveň trochu logičtější a na hlavní představitele lépe zacílený počin, než byl díl druhý (který mám osobně dost rád) se nenaplnila. Výborné efekty, zdařilá hudba ani herci, kteří nevadí a místy i potěší, to všechno nestačí. Film má totiž přetaženou stopáž a přesto, že se furt něco děje, někdo se s někým pere a něco vybuchuje, tak to nezastíní místy dějově až nudné pasáže. Jako letní zábava více než OK. V hodnocení trilogie nejslabší kus. Stále ale přijatelný. 7/10 ()

Avarga

Tento snímek je perfektní, když potřebujete usnout. Málem jsem to u tohodle nuda předvídatelného filmu zaříznul jak nemluvně. Nějaký ten efekt snad trošku probudil ten zbytek zájmu a tento žalostný počin, ale... Vždycky sem si v duchu řekl "tak a teď se stane tohle"...inu stalo se to... A pořád dokola. Hrůza a děs a ubohá šablonka, podle které snad už jede každý typický sračkoidní film - Thor a spol... šak vy víte. Musíte být asi enormním fanouškem, abyste se odhodlali dát aspoň ty tři hvězdy =) ()

Hanz924

Ačkoli mě to strašně mrzí, a ještě k tomu Transformers se řadí do mé ,,desítky,, nejoblíbenějších filmů musím dát 4 hvězdičky, protože, začátek mi příjdě strašně uspěchaný co se Apolla 13 týče, potom mi to zase příjde moc natahované, první hodinku filmu téměř žádna akce, a strašně moc keců... Poté jak se film rozjede tak je to pak už paráda a byl sem maximálně spokojen. A ještě něco s čím sem byl maximálně NEspokojen je Rosie Huntington Whiteley, která v tom filmu absolutně nemá co dělat, naprosto nesympatická, pro mě šíleně odporná a hnusná, vůbec mi tam nesedla, zlatá Megan Fox! Na tu se aspoň dalo dívat. ()

Nessos

Akční scény vynikající, "ne"akční příšerné, hloupé a naprosto zbytečné. Po nepřekonatelné "jedničce" a tak nějak v kontinuu jdoucí "dvojce" přišla trapná "trojka". Zbytečně dlouhé, protože děj by se dal srazit v podstatě na ty 3 akční scény. No a jinak? Ta alternativní Megan se mi vůbec nelíbila, umělá byla až běda a hrála divně až běda. Zklamán jsem byl řádně, i když 3D verze aspoň trošku potěšila. ()

.Zmolda.

No Majkle, hůř to už snad ani zakončit nešlo. Opravdu velký zklamání...ten film by se neměl jmenovat Transformers ale "Trampoty jednoho uřvaného absolventa, který se čirou náhodou kamarádí s robotama z vesmíru". Není nic horšího než když jdete na film ve kterém čekáte, že půjde hlavně o obří roboty a místo toho, je vám servírován příběh, ve kterém ti roboti nehrajou snad ani druhou kolej. Nevíte, kdo, jak, proč prostě se tam nějakym způsobem objevujou roboti, který vzápětí nějací jiní bezejmenní roboti rozstřílí na kousky. V bitkách netušíte na co to vlastně koukáte, jenom před sebou máte spoustu barviček a hlavně výbuchy....ó ano, výbuchy, bez těch by to Majkle nešlo. Scénárista musel vzít scénář z dvojky, vyškrtat pár scén a připsat scény se Sentinelem , protože jinak si neumím představit, proč jsem si celej film říkal...tohle už jsem dvakrát viděl. Ale tohle všechno bych všehovšudy ještě přešel, až do Chicaga se mi ten film jakžtakž líbil, ale pak přišlo naprostý zděšení. Způsob likvidace deceptikonů byl opravdu k pláči. To jakým způsobem zařve např. Starscream, Megatron, Shockwave, Laserbeak to je hodně zlý. Jediný co stojí za to, je souboj Sentinela s Optimem a to bych při tolika postavách čekal opravdu něco lepšího. A ten konec...ten konec...ten aspiruje snad na nejdebilnější konec v dějinách kinematografie. Shia mě celej film iritoval a tak jak se mi líbil v jedničce, mě tady nehorázně sral. A Majkle můžeš mi říct, proč mi přišlo, že ve filmu o robotech se víc jak půlka stopáže věnuje lidem? Jestli se někdo opravdu pustí do další trilogie, tak doufám, že to pojme z úplně jinýho pohledu...a tentokrát z pohledu robotů a ne lidskýho červa. No ale abych jenom nekritizoval, tak Leonard Nimoy má boží hlas a nejednou jsem si vzpomněl na jeho roli Galvatrona z animovaného filmu Transformers (který bych Majklovi doporučoval shlédnout, aby viděl, jak se dělá film o transformérech) ()

Maw

Tohle byla trojka?? Chvílema mi to připadalo jak jinak nastříhaná jednička. Neustálý stereotyp pouličních bitev mezi mega roboty, v každěm díle jsou ti zlí větší a větší. Prostě ne, nelíbilo se mi to, potřetí už mě neohromí Optimus Prime alá kamión zachránce přijíždějící v poslední chvíli pomáhat drzému a dementnímu LaBeoufovi. Už vůbec mě neohromí ani závěrečný Optimův srdceryvný proslov o tom samém jako v každěm předešlém díle. A to poslední z čeho bych měl být ohromen je Rosie Huntington-Whiteley vystupující v krátkých šatech z mercedesu za 5milionů. Tato napíchaná ANTIherečka mi lezla na nervy od začátku do konce. Megan Fox taky nesnáším, ale pořád je o dost lepší herečka než tahle (i když taky neumí hrát). No prostě jedna velká tragédie. Závěrem je to podle mě první díl, do kterého je vložena mystická zápletka s temnou stranou měsíce, trochu tajemna ze zapovězeného Černobylu a ještě drzejší Shia s novou kurvou...Původně jsem tomu chtěl dát jen dvě hvězdy, ale za Joshe Duhamela, za závěrečnou bitvu Bubblebeeho a za vojáky (lidské podstaty), kteří se od prvního dílu naučili jak bojovat s deceptikony a v závěru je vyřídili přímo grandiózním způsobem, dávám hvězdy 3. PS: Proč má kurva Sentinel Prime plnovous??? Copak když stárnou tak jim rostou vousy?? Nebo ho má od svého vzniku?? Nesmyslnost!!! Ale takových je film plný..Jo a český dabing je jedna velká zkáza!!! ()

Brumlak

Nooo nebylo to ono. Přišlo mi to strašně dlouhé, ne, že by to znamenalo, že bych se nudil. Jen takové monotonní. Hlavně souboje. A tolik amerických vlajek, že jsem se málem poblinkal. A u scény málemzabití Bumblebeeho jsem se akorát naštval na Shiu. Tolikrát mu Bumblebee zachránil život a on najednou nemohl nic. A co ho zachránilo? Náhoda. Protože padnout ten kus lodi o 100 m dál, tak je mrtvý. Scénář prostě se nepovedl. A tak jsem rád a doufám, že nebude žádné "příště" a že se budu stále koukat na jedničku. ()

HarveyDent

Rosie H.-W. není Megan Fox, ale...........JE TO KOČKA a akce stejná jako v dvojce. Trochu nuda takže 3*.........ale dobře Rosie to zvedne na 4* :-P 75% ()

Mara12

Mega, mega megalomanský orgie v akci. Byly zde scény, kdy se mi napětím nedostávalo vzduchu a hlavou mi letělo, to je to, za co s takovou oblibou vyhazuju peníze za kino, ale byly zde taky momenty, kdy mi obočí vyletělo vzhůru, protože si z nás evidentně Bay dělal prdel. A to se nezmiňuju o závěrečný cukrovačce v bodání Shii a jeho nové transformer girl, být diabetik tak to se mnou na místě sekne. No fuj. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy