Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

pery352

Není to nejlepší, ale není to také nejhorší díl serie o Transformerech. Podle mě nejhorším filmem byla dvojka klidně mě zlinčujte, ale je to tak. Nejlepším naopak byla jednička. Tohle už je takový průměr pěkná akce ve městě a výsadek jednotky Airborne nad městem. Nejvíc mě štve, že film nenabídne jiného nepřítele a pořád oživuje Megatrona proto toto hodnocení. ()

Revolta

Příběh se sice snaží ždímat téměř z ničeho,ale i tak se mi film líbil.Honičky,akce,napětí a dobré efekty musejí zapůsobit na každého.Možná bych trojku označil za nejlepší díl celé trilogie. ()

Stanix

A máme tu další díl strojně akční podívané. Skutečné dějiny naroubované na fikci, hm vcelku dobrý. Tím ale veškerá pozitiva končí. Neskutečně natáhlé, nespojitost a nekonzistence scén a spousta nesmyslů tak evidentních, že se i průměrný předškolák musí chytat za hlavu. Kristova noho, Bayi, ty seš ale neuvěřitelnej kus břídila. Možná bys mohl začít spíše léčit tu rakovinu než "bavit" lidi?! ()

McMastamind

Dlouho jsem shlédnutí trojky oddaloval. Shiu LaBeoufa nemusím, námět jako takový mi také moc neříká (i když jinak komixové filmy zbožňuji) a styl humoru, který se vyskytoval v prvním a druhém díle mi připadal vyloženě infantilní a trapný. Navíc bez Meg Foxové? DVD jsem si půjčil v HD kvalitě a jelikož má televize tento formát podporuje, tak první, co mě zasáhlo, byla neuvěřitelá promakanost efektů. Pokud TV s HD rozlišením nevlastníte, film si ani nepouštějte, protože z toho prostě nic nebudute mít. Na efektech je založená akce, herecké obsazení a určitou měrou i scénář i režie. A že jsou opravdu fenomenální. Lepší, než v Avataru. Bez nich by byli Transformers jasný odpad. ()

DoubleJo

Skoda, preskoda. Ako som sa tesil, ze trojka bude vyvrcholenim megalomanie a naslapanosti, tak presne na to som aj doplatil. Snazi sa to byt az prilis mega a popri tom sa pribeh uplne straca, pomedzi akcne sceny si uvedomujete, ze to nemaju kam dalej posunut a ze vase ocakavanie s epickeho zaveru sa meni na mensie sklamanie. Najslabsi diel, skoda. ()

kubas369

Je asi spravedlivé aby ten co tuhle serii stvořil jí také se vší pompou pohřbil. Už nikdy více, další film se prostě jeví jako špatný vtip. ()

unrocker

Můj nejoblíbenější režisér se bohužel poslední roky drží jen tohoto tématu, který zrovna mě toho moc neříká. Film je skvěle audiovizuálně natočený, ale celé to tak nějak postrádá duši a nějaký nádech reality. ()

jprmusic

Technicky a vizuelně dokonalé, nicméně nesmírně stupidní a nudné. LeBeoufovi se ani tentokrát nepodařilo zahrát chlapa, ale to se mu s jeho výrazem a vyzáží nepodaří ani ve čtyřiceti. Celý film vypadá jako vyděšenej školák, navíc se úplně stejně chová, takže vedle Rosie Huntington působí naprosto směšně. Co se týká pana režiséra, naprasto rezignoval na smysluplnost a přehlednost scénáře a soustředil se výhradně na propagaci US Army. Robotů je totiž ve filmu tentokrát tolik, že jsem v půlce přestal rozeznávat ty hodný od těch špatnejch. Když se pak přidá ten hodnej na stranu těch špatnejch, vzdal jsem to. Jo, ještě jedna věc - pro jakou cílovou skupinu je vlastně tenhle film určenej ? Nějak nemůžu uvěřit, že na to choděj normální dospělý lidi. ()

Dinsberg

Michael Bay. Pojem sám pro sebe. Dá se říct, dokonalý klipař, ale filmový režisér na dvě věci. Směsice cool věcí a lidí, poskládaná bez jakéhokoliv řádu a návaznosti, zřejmě se snahou co nejrychleji ukončenou akci přetavit v další akci. Tolika oslích můstků jsem ještě v jednom filmu nebyl svědkem. Celá scéna s kácejícím se mrakodrapem je jako překopírovaná z Crysis 2, a to včetně kovových chapadel. U akce je znát určitá snaha o konkretizaci, nejde tudíž jen o nebetyčný ohnivý maglajz. To je ale jediné pozitivum. Hodnota transformerů pro mě po jedničce klesla prakticky na nulu. ()

Achilleus1

Musím priznať, že po sklamaní z predchádzajúceho dielu som ostal príjemne prekvapený. Dej nie je podávaný v expresnom tempe, efekty lepšie a vcelku dobrá zápletka. Rosie Huntington-Whiteley mi tam síce vôbec nesedela, ale dalo sa to prekúsnuť. Musím priznať, že som sa vcelku dobre bavil. ()

Larry12

Jedinej díl, kterej sem byl schopnej dokoukat s jistým dobrým pocitem, že sem jenom neztrácel čas. Ale do kina bych na to nešel. ()

Renie42

Dala bych i o hvězdu navíc, ale prostě ta blondýna mi tam nesedí, mě se zdálo, jako by byla falešná, Megan Fox se tam hodila více. Mám pro Autoboty slabost, mohli by existovat, škoda, že jsou jen fantazií tvůrců. Jinak se zdálo, že prostě Zem už nemá šanci, jako i v předchozích filmech, stále se tam něco dělo. P.S. Toho Optima by měli dát do opravy. ()

gicous

Dovolte mi, abych tady složil poklonu Michaelu Bayovi, který dokázal dát svou bombastickou režii formu a tvar něčemu, co jen vzdáleně připomíná příběh nebo scénář. Co na tom že je tam moře nesrovnalostí, chyb, nelogičností a blbých dialogů, těch150 minut bylo nabito takovým ohňostrojem výbuchů a akce, že mě to naprosto převalcovalo. Moje hodnocení proto berte s velkou Bayovsky nabubřelou rezervou. Nemůžu si pomoct, ale začínám se pomalu těšit na Pain and Gain a na to, co Bay znovu dokáže s trochu smysluplným scénářem. ()

helrohir

Keby sme si film rozobrali na drobné, vyšlo by najavo, že sa jedná neskutočnú zlátaniu s tým najotrenejším scenárom aký si len môžeme predstaviť; scenárom, v ktorom sú všetky ľudské postavy v podstate úplne zbytočné. Celý ten príbeh je len sled náhodne poprepletaných scén, do ktorých sa skutoční ľudia dostali asi len preto, aby z toho nebol robotický animák. Podstatou filmu je len zbesilá akcia a nič iné. Našťastie je akcia schopná vytvoriť skutočný vizuálny orgazmus, ktorý mi k nezatrateniu tohto filmu úplne stačí. Mimochodom, hen tá umelá krasotinka nesiaha Megan Fox ani po kolená. 50%. ()

Kubi21

Velká nuda za častého zívání. Že jsem radši ty dvě a půl hodiny neprospal. Bez vtipu, emocí a dost sterilně natočené. Přítelkyně hlavního hrdiny, no nechci být urážlivý a k ženskému pohlaví se to nehodí, ale tohle přece nemůže lézt na plátno. Akce byla a bylo jí dost, ale opět strašně nudná a nezáživná. Prostě Bayi, tentokrát jsi ulítl už úplně. Z mého hlediska dokonce horší než strašný Pearl Harbor. ()

subic

Na první pohled trojka postrádá 2 sympatické krásky Megan Fox a Rachael Taylor. Za to přibyla "barbie" modelka Rosie Statham Huntington-Whiteley jezdící v MB SLS a taky John Malkovich. Trojka pokračuje v trendu dvojky, tedy v úpadku. První hodina by se dala zkrátit asi na 10 minut, jen kecy a 0 akce, dál krom jedné zajímavé honičky a akce na dálnici jsou následné akce už tak zmatené, že ani nejde rozpoznat, kdo je kdo. Takže takhle to bylo s cestami NASA na Měsíc, tedy na jeho odvrácenou stranu, proto se tam přestalo létat a následovala smrt těch, co tam doletěli? Jsou to takové hodně slabé 3 hvězdy, 52%. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy